Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5009249 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Egyéb autók
« Válasz #30330 Dátum: 2023.06.11 06:34:15 »
Srácok lejjebb adtuk a dolgot...Opel corsa és ész.
Ezt nézzük meg holnap: nepperek mindenhol, alig van tulaj.

Akkor ezek szerint a Honda felejtős lett? Nem úgy nézett ki, mint a képeken?
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Egyéb autók
« Válasz #30331 Dátum: 2023.06.11 07:01:21 »
Kis autó esetén én is akkor már inkább egy Fiestát néznék, ez speciel egy igen keveset futott, 4 légzsákos, klímás, és 5 ajtós példány (a 3 ajtós kivitel hátrányai elég hamar megmutatkoznak, amikor valaki hátra akar beszállni - és jó esetben az első ülések meg se jegyzik az eredeti beállításaikat).

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/ford/fiesta/ford_fiesta_1.25_trend_69.000km_klima_4_legzsak_szervo-19358223#sid=f5a53b18-40bf-4dc3-8bed-7dd2e10c144f

És persze a Ford háza táján maradva ott van még a Focus is, eszméletlenül sok van belőle itthon, hozták be őket rendesen... ezért nem is linkelek most egyet sem, mert annyiféle karosszéria típus, motor, szín meg felszereltség létezik belőle, hogy mindenki találhat magának megfelelőt.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Egyéb autók
« Válasz #30332 Dátum: 2023.06.11 07:24:53 »
Köszi hopgy megnéztétek a sárga Corsát. Trotter Papa, szerinted ez törött volt.. de jó szemed van.. kicsit elvetted a kedvem..  :cry:

Amúgy nagy dilemmában vagyunk a párommal. Mi a francnak egyáltalán ennek a gyereknek kocsi? 18 éves még 2 év múlva érettségizik. Ahhoz hogy valakinek saját kocsija legyen ahhoz már egy teljes munkahely kell. Nekem is amikor 93ban megvettem az első kocsim már 2 éve dolgoztam..és emlékszem komoly pénz volt a biztosítás.. jó helyen lakunk jó a közlekedés. minek? Itt álljon a ház előtt és zabálja a pénzt?  nem bírunk vele..  :wacko:

A legnagyobb gáz a biztosítás. Nem merem 2. autónak venni a saját B10es kötelezőmre és C07es cascomra a suzukira mert ha a gyerek kárt okoz 3szoros károkozási díjam lesz . szétcseszi a biztosításom
akkor nekem végem.. évente 10 köröm van HR-be (főleg éjjel) én is vén f. vagyok már kell a casco is..  :wacko:

Asszony nevére (20 éves jogsi) csináltunk egy kalkulációt ott olcsóbb. De nem ő fog kárt okozni hanem a gyerek. Beleolvastam biztósítós fórumokba  rengeteg rémtörténet van. Kimegy a gyerek ezzel a tragaccsal nekimegy a 30 millás BMW-nek , elismertetik a hibát vele, kijön nekem egy másfél millás számla egy lökhárítóról.. akkor váltani kell biztósítót vagy mi van? nyilvan nem fizetek ki ennnyit.

Nem tudom mit csináljak.. a gyerek nevére évi 170e a köt egy ilyen kis szarra. menjen az ő nevére? meg van őrülve dolgozik diákmunkán a lidl-ben nem akarom elvenni sem az álmait.. de borzalmas a mai autózás Bp-en én is gyűlölöm hévvel járok semmi értelme. kárt csinál nekünk annyi.

érdekelne a véleményetek.  :surrender:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Egyéb autók
« Válasz #30333 Dátum: 2023.06.11 07:27:27 »
Ha meg nem a gyerek nevére csinálom a kötelezőt akkor nem lesz biztósítos  "múltja" . Nem lesz bonus stb..
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Egyéb autók
« Válasz #30334 Dátum: 2023.06.11 07:29:47 »
Akkor ezek szerint a Honda felejtős lett? Nem úgy nézett ki, mint a képeken?

Felejtős a Honda, Mester. 90 ló erős mint a bika.. a gyerekem meg 18 éves.. rohadnak , felhívtam, bunkó f. nepper, elég volt. Egész életembe ócska autóim voltak, 4 éve elöször van egy "normális" autóm ezt meg nem tudom odaadni a gyereknek.  összetöri , végem..
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Egyéb autók
« Válasz #30335 Dátum: 2023.06.11 08:58:32 »
Szerintem ha szeretne autót, akkor legyen. Ha nincs szüksége rá, akkor nem használja - és költsége ugyanúgy lesz. Mondjuk ha semmi bevétele nincs, úgy nehéz lesz.
De én azt tapasztalom, hogy ahova lehet azóta autóval megy. Aztán amikor nincs pénze benzinre - mert az IS azért dugóban nem 7 liter eszik - akkor megy a haverjával annak az autójával.
Én annak idején friss jogsival csúcsidőben kellett átverekednem magam a Bp-en céges autóval. Az eleje nehéz volt, de csak megtanultam. Asszony Pécsen tanult vezetni - hétvégeken -, azóta se akar Budapestre bemenni. Ha nem vezet friss jogsival, akkor elfelejti, mehet majd gyakorló órákat venni.
A másik dolog, hogy városban kisebb eséllyel lesz nagy baleset a jellemzően kisebb sebesség miatt.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Egyéb autók
« Válasz #30336 Dátum: 2023.06.11 09:09:19 »
Az Opellel kapcsolatban én csak azt látom, hogy van olcsó alkatrész hozzá, bontóban is találsz hozzá alkatrészt és a szerelők is tudnak vele mit kezdeni.
(Nekem nem volt saját, bátyámnak volt egy Kadet, meg a céges flotta volt Astra, Vectra, Corsa.
A fiam egy dízel Corsán tanult, és utálta - de hát az egy leharcolt tanuló autó. :) Az oktatójának van két Mantája mellé és versenyeken indul - talán rally, de nem vagyok biztos benne.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Egyéb autók
« Válasz #30337 Dátum: 2023.06.11 10:57:59 »
(...)

Amúgy nagy dilemmában vagyunk a párommal. Mi a francnak egyáltalán ennek a gyereknek kocsi? 18 éves még 2 év múlva érettségizik. Ahhoz hogy valakinek saját kocsija legyen ahhoz már egy teljes munkahely kell. Nekem is amikor 93ban megvettem az első kocsim már 2 éve dolgoztam..és emlékszem komoly pénz volt a biztosítás.. jó helyen lakunk jó a közlekedés. minek? Itt álljon a ház előtt és zabálja a pénzt?  nem bírunk vele..  :wacko:
(...)
Nem tudom mit csináljak.. a gyerek nevére évi 170e a köt egy ilyen kis szarra. menjen az ő nevére? meg van őrülve dolgozik diákmunkán a lidl-ben nem akarom elvenni sem az álmait.. de borzalmas a mai autózás Bp-en én is gyűlölöm hévvel járok semmi értelme. kárt csinál nekünk annyi.

érdekelne a véleményetek.  :surrender:
Nem könnyű helyzet ez sem, Mester. Te tudod, mi a realitás, mik a lehetőségek: a nagy kérdés, hogy mi a valós szükséglet, és mi az, ami igény. Kell-e autó, vagy nem, elég egy motor is, vagy az sem szükséges...?
Mindenkinek más, én 6 éve dolgoztam, mikor vettem az első kocsit, addig motor volt, mindenre elég volt, az eső meg a tél az kellemetlenebb volt. Szerettem nagyon :) Nem mellesleg sokat tudtam vele spórolni a kocsihoz képest. Feleség meg gyerek mellé már kocsi kellett. Emlékszem, hogy apám először nem akarta engedni, hogy az udvarban parkolhassak vele (nemhogy nem ő vette, vagy akár csak a felét...).
Közösen biztosan el tudjátok dönteni, hogy valóban szüksége van-e a srácotoknak kocsira. Ha meg nem bírsz vele, akkor szerintem vegye meg, fizesse, árnyalja a képet.
« Utoljára szerkesztve: 2023.06.11 11:00:30 írta vd1234 »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Egyéb autók
« Válasz #30338 Dátum: 2023.06.11 19:24:24 »
Az Opellel kapcsolatban én csak azt látom, hogy van olcsó alkatrész hozzá, bontóban is találsz hozzá alkatrészt és a szerelők is tudnak vele mit kezdeni.
Mikor eladtam a Corsát, kiszámoltam, hogyha anno 2-300.000-rel több pénzt rászánok, és egy Yarist veszek inkább, csak a benzinfogyasztást, a kötelező biztosítást és a szervizelést nézve a 6 év alatt nemhogy behozta volna az árkülönbezetet, de bőven jobban kijöttem volna, olcsóbb alkatrész ide, vagy oda. (És akkor azt még nem is számoltam bele, hogy a Yarisnak minden bizonnyal kevesebb hibája lett volna, lehet, hogy az még most is meglenne.) Egyébként az apró dolgok - pl. egy hűtőrács - valóban olcsók, de ami lényeges, az már közel sem annyira. A kuplungcsere ugyanannyiba került, mint a COV-nál, azzal a különbséggel, hogy az Opelnél 130.000 km kellett ehhez, a COV-nál a duplája...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Egyéb autók
« Válasz #30339 Dátum: 2023.06.11 19:32:27 »
érdekelne a véleményetek.  :surrender:
Döntened neked kell, de a leírtak alapján én nem vennék neki autót, és eleinte vezetni is akkor engedném, amikor látom, mit művel. Hozzáteszem, hogy az átlagnál szőrös szívűbb vagyok, de mire mész a lágy szívvel, ha nincs autó, amibe beleülj(ön), mert a gyerek elvitte a haverokkal és összetörte.
Azt kell neki megértenie, hogy ez nem arról szól, hogy te megbízol-e benne, hanem nincs abban a helyzetben, hogy anyagilag felelősséget tudjon vállalni; és hát az valóban a legnehezebb része, hogy bezzeg Pistinek, Lacinak, sőt még a segghülye Zolinak is vettek autót a szülei, te meg egy őskövület vagy, és nem veszel.
Anno amikor az első autóm lett, a felét nekem kellett állni, a fenntartását pedig teljesen. Fiatot vetünk, merthogy az olcsón fenntartható - pedig volt egy Corolla is a képben - hát ekkorát még sosem tévedtem...
« Utoljára szerkesztve: 2023.06.12 07:32:04 írta music »
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Egyéb autók
« Válasz #30340 Dátum: 2023.06.11 21:19:37 »
Nekem nincs gyerekem, így valóban nehéz tanácsot adni, vagy "szülői fejjel" gondolkodni.
Fontos kérdés, hogy minden elfogultság nélkül - szerinted hogy vezet a fiad? Gondolom sok tapasztalat ugye még nincs, de látod rajta, hogy "érzi" az autót, vagy bambul, lassú, "bénázik" már egy sima esetnél is?
Nálunk amikor én először megkaptam úgy a családi autót, hogy nem ült mellettem senki, eszméletlenül büszke voltam erre a tényre, hogy na, odaadta fater a verdát.. és persze úgy bántam az autóval, mint a hímes tojással.

Szóval attól félsz a Suzuki esetében is, hogy a gyerek netán össze törné az autót, vagy attól, hogy esetleg belemenne valaki?
Ültél mellette az anyósülésen, érezted úgy, hogy bénán vezet, nyomtad helyette is reflexből a nem ott lévő fékpedált?  ;)
Mennyire magabiztosan tud centizni a kocsival, esetleg túl nagy oldaltávolságot tart a parkoló autók mellett elhaladva?

Illetve maga a biztosítás... 170e Ft díj valóban eszméletlenül sok egy ki tudja hány éves de biztosan öreg autóért, de ez az összeg ha leosztod havi szintre, akkor máris "csak" 14200 Ft lesz. Mit kapsz ennyiért manapság a boltban? 7-8 kg húst?  :innocent: ;)

Ugye Jan 1.-ig nem kell fizetni a teljesítményadót sem, mert az a korábbi tulaj sara, utána is éves szinten max 12-15e Ft, lesz, ami szintén havi bontásban max 1300 Ft.
Attól függ mikor volt rajta utoljára műszaki, de jó esetben ki lehet fogni frissen műszakizott darabokat, vagy esetleg olyat, amin még 1 évig van vizsga, azaz erre se kell az elején költeni.

Tehát havi szinten kb 15500 Ft-ba kerülne az, hogy áll egy +autó az udvaron, ráadásul a gyereked nevén, amibe ő boldogan fog beleülni azzal az érzettel, hogy ez bizony az övé.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Egyéb autók
« Válasz #30341 Dátum: 2023.06.12 07:43:44 »
És akkor tizenezerért csak áll. Ha meg is moccan, jövőre min. 600 Ft lesz egy liter üzemanyag, azaz minden egyes km megtétele 40-50 Ft-nál kezdődik. Plusz szervizelni is kell, s mégha házilag is csinálod, egy olajcsere legalább 15.000, az az autó koránál fogva már nem lesz hibamentes - de hát tudod te ezt...
Amikor 2010-11 táján nagyon kezde
music     


csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Egyéb autók
« Válasz #30343 Dátum: 2023.06.12 17:08:00 »
Döntened neked kell, de a leírtak alapján én nem vennék neki autót, és eleinte vezetni is akkor engedném, amikor látom, mit művel. Hozzáteszem, hogy az átlagnál szőrös szívűbb vagyok, de mire mész a lágy szívvel, ha nincs autó, amibe beleülj(ön), mert a gyerek elvitte a haverokkal és összetörte.
Azt kell neki megértenie, hogy ez nem arról szól, hogy te megbízol-e benne, hanem nincs abban a helyzetben, hogy anyagilag felelősséget tudjon vállalni; és hát az valóban a legnehezebb része, hogy bezzeg Pistinek, Lacinak, sőt még a segghülye Zolinak is vettek autót a szülei, te meg egy őskövület vagy, és nem veszel.
Anno amikor az első autóm lett, a felét nekem kellett állni, a fenntartását pedig teljesen. Fiatot vetünk, merthogy az olcsón fenntartható - pedig volt egy Corolla is a képben - hát ekkorát még sosem tévedtem...

+1

én az esküvőm után vettem az első kocsimat. persze addig is használtuk, ami épp volt otthon apámnak.
de saját kocsi, amíg a gyerek otthon lakik, szerintem is minimum véleményes.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Egyéb autók
« Válasz #30344 Dátum: 2023.06.12 17:56:28 »
Azt hiszem ez a downsizing téma ebbe a topic a illik.
https://telex.hu/tech/2023/06/12/ilyen-motorral-inkabb-ne-vegyen-renault-t-daciat-vagy-nissant
Olajcsere 2 év / 30000 km, félnetek nem kell...