Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5005913 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4548
Re:Egyéb autók
« Válasz #30270 Dátum: 2023.05.19 07:43:27 »
Szerintem jól is teszik, hogy érzelemből vesznek autót - mi is így teszünk, csak mások azok az érzelmek.
Értelmes határon belül most legyen BMW-je, Mercedes-e, Fiat-ja vagy amit szeret.
Késöbb jön a család, felülírja az anyagi lehetőségeket és mások lesznek az igények.
Aztán majd 50-60 évesen vesz magának egy élmény autót, amit fiatal korában tudott volna élvezni, de már lelassultak a reflexei…
Ráadásul a fiam mist sem akar “műanyag dobozokba” ülni, ha 20 év múlva szeretne ilyen autóba ülni, elég sovány lesz a kínálat.
Nyilván fog vele szívni, de az is több örömet jelent neki, mintha egy újabb pl. Corollával döcögne iskolába minden nap.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12152
Re:Egyéb autók
« Válasz #30271 Dátum: 2023.05.19 09:56:17 »
Örülök neki hogy belelkesedtetek!  ::)

Nemtudom.. hátha sikerül legalább rábeszélnem egy Hondára. A Honda fiatalos és nem kell minden hétvégén alatta feküdni.
Ezek kicsit bénán néznek ki de mégis sokkal jobb kocsik.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/honda/civic/honda_civic_1.4i_ls_magyarorszagi-19405776

   
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Egyéb autók
« Válasz #30272 Dátum: 2023.05.21 21:45:32 »
Örülök neki hogy belelkesedtetek!  ::)

Nemtudom.. hátha sikerül legalább rábeszélnem egy Hondára. A Honda fiatalos és nem kell minden hétvégén alatta feküdni.
Ezek kicsit bénán néznek ki de mégis sokkal jobb kocsik.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/honda/civic/honda_civic_1.4i_ls_magyarorszagi-19405776

Mester!
Nem mintha számítana valamit, de:
https://www.autoszektor.hu/hu/content/milyen-autot-venne-itthon-mesterseges-intelligencia
Bocs, csak a poén kedvéért  ;)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Egyéb autók
« Válasz #30273 Dátum: 2023.05.22 12:25:58 »
Örülök neki hogy belelkesedtetek!  ::)

Nemtudom.. hátha sikerül legalább rábeszélnem egy Hondára. A Honda fiatalos és nem kell minden hétvégén alatta feküdni.
Ezek kicsit bénán néznek ki de mégis sokkal jobb kocsik.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/honda/civic/honda_civic_1.4i_ls_magyarorszagi-19405776
Nyilván nem vagyunk egyformák, de én - hozzád hasonlóan - próbálnám megvédeni a gyerekeimet a nagyobb anyagi vonzatú hülyeségeiktől. Így, ha 20éves Golfot akarna "presztízsből" venni, hiába saját pénze, lekevernék neki egy apait... miért? Mert, ha a kezdő fizujából kellene egy nagyobb összeget autó javításra fordítani, végső soron úgyis nekem kellene besegítsek neki anyagilag... Szóval, én ezt megelőzve erősebben is ráhatnék, ha kell.

Én alapvetően azt javaslom, amit te is, hogy egy lehetőleg japán autót vegyen első autónak. Meg kell értenie, hogy a "menőség" nem elsődleges szempont az első autó választásnál. Először szedje össze magát anyagilag egy kicsit és aztán lépésről lépésre frissíthet. De kezdje a létra alsó fokán. Neki lesz könnyebb. Azok, pedig, akik egy ilyen kis Civic miatt piszkálnák, pattintsa le a haveri körből...

Szerintem egy Szebb állapotú Almerát is kereshetne, azok sem drágák és talán kevésbé korrodál, mint a korabeli Hondák (bár, ez sem mindig igaz, meg kell nézni)...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12152
Re:Egyéb autók
« Válasz #30274 Dátum: 2023.05.23 06:06:40 »
A családi erőszaknak nem vagyok híve egy 18 és fél éves felnőtt gyerek esetében. Hajt mint állat a Lidliben a kocsiért. Megpróbálom rávenni a Hondára bár gondokat arról is olvastam. Ott a rohadás a fő gond.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4548
Re:Egyéb autók
« Válasz #30275 Dátum: 2023.05.23 07:02:01 »
Meg egy fontos kérdés, hogy azt akarod, hogy boldog legyen a gyerek, vagy inkább azt csinálja amit te akarsz.
A fiam megvett egy olyan autót, amit én nem biztos hogy megvettem volna. Költi rá a pénzt és élvezi.
(A Prius-t még sose kérte el…)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Egyéb autók
« Válasz #30276 Dátum: 2023.05.23 07:29:49 »
Ne azt csinálja a fiam, amit én akarok, de azt se mondja pár év múlva, amikor vélhetően bölcsebb lesz, hogy "igaz, hogy élveztem, de csomó pénzt elköltöttem feleslegesen rá, ami most még fontosabb dolgokra nagyon jól jönne, miért nem szóltál?" Persze nem minden ember ismeri el, hogy ha rosszul döntött. Meg ahogy írtátok, az sem mindegy, hogy a plusz élvezkedésnek az árát ki fizeti meg?

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4548
Re:Egyéb autók
« Válasz #30277 Dátum: 2023.05.23 07:51:03 »
Nyilván elmondtam neki a véleményem, és valószínűleg le tudtam volna beszélni róla, ha egy roncsot akar megvenni.
De hát abból a pénzből amiből az utóbbi 15 évben nyaralni mentünk, lakást vehettem volna.
Akkor ez rossz döntés volt?
Van ismerősöm aki hírhedt franciát tart életben. Nem áll az se állandóan szerelőnél, de nyílván többet, mint egy jó japán. Nem fekete-fehér ez se.
18 év felett azért már képesnek kell lennie döntenie önállóan a gyereknek.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Egyéb autók
« Válasz #30278 Dátum: 2023.05.23 08:56:55 »
OFF
Felnőtt, nagy gyerek.
Meddig akarod megmondani neki, hogy mit csináljon, mit csinálhat?  :hmmmm:

Kettő felnőtt gyerekem (is) van (30, 27 évesek).
A fiam megvette az Apriliát, majd első autónak egy lepattant MX5-öt anno - imádta, de nem volt gondmentes. Mégis az átlagnál messze magasabb anyagi intelligenciája, tudatossága van huszonévesen. Lehet, hogy az sem ártott, hogy nem mondtam meg mit csinálhat vagy mit nem :flowers:  :hug:
ON

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Egyéb autók
« Válasz #30279 Dátum: 2023.05.23 09:23:41 »
Nyilván elmondtam neki a véleményem, és valószínűleg le tudtam volna beszélni róla, ha egy roncsot akar megvenni.
De hát abból a pénzből amiből az utóbbi 15 évben nyaralni mentünk, lakást vehettem volna.
Akkor ez rossz döntés volt?
Van ismerősöm aki hírhedt franciát tart életben. Nem áll az se állandóan szerelőnél, de nyílván többet, mint egy jó japán. Nem fekete-fehér ez se.
18 év felett azért már képesnek kell lennie döntenie önállóan a gyereknek.
Azt, hogy jó döntés volt-e a kérdésedben levő, azt nyilván neked kell eldöntened, nincs két egyforma helyzet.
Nem az a kérdés az értelmezésemben, hogy dönt-e, hanem hogy a döntésének a következményeit is elviseli-e?

OFF
Felnőtt, nagy gyerek.
Meddig akarod megmondani neki, hogy mit csináljon, mit csinálhat? :hmmmm:

Kettő felnőtt gyerekem (is) van (30, 27 évesek).
A fiam megvette az Apriliát, majd első autónak egy lepattant MX5-öt anno - imádta, de nem volt gondmentes. Mégis az átlagnál messze magasabb anyagi intelligenciája, tudatossága van huszonévesen. Lehet, hogy az sem ártott, hogy nem mondtam meg mit csinálhat vagy mit nem :flowers:  :hug:
ON

Ha nekem írtad volna a kiemelt részt, akkor mondom, hogy ezt írtam: "Ne azt csinálja a fiam, amit én akarok"
Aztán két egyforma gyerek sincs  :flowers:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4548
Re:Egyéb autók
« Válasz #30280 Dátum: 2023.05.23 09:56:49 »
Igazad van, de ez nekem adott: az autót ő vette a saját pénzén, javításokat, benzint, biztosítást ő fizeti.
Én amiben segítek az leginkább info - bár van ahol ő tud többet.
Segítettem neki olajat cserélni, meg ilyesmi, de a dolgok nagy részét a haverjával csinálja.
Meg azért ha elviszem valamiért, nem csak azt 2 liter benzint tankolom bele.

Ja és nagyon igaz, hogy minden gyerek más. A szülő meg valószínüleg jobban látja / ismeri, mint egy kívülálló. :)
« Utoljára szerkesztve: 2023.05.23 09:59:09 írta afekete »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12152
Re:Egyéb autók
« Válasz #30281 Dátum: 2023.05.23 10:06:39 »
Nálunk úgy néz ki hogy a kocsi árának felét keresi meg, ugyanannyit teszek hozzá. Sajnos a kocsinak az én nevemre kell kerülni mert neki most 170e ft lenne az éves köt. bizt.  nekem 70 lenne
nem vagyok hűlye egy húszéves szarba tolni kell a pénzt.  ennek része kb rám fog hárulni.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Egyéb autók
« Válasz #30282 Dátum: 2023.05.23 10:32:44 »
A családi erőszaknak nem vagyok híve egy 18 és fél éves felnőtt gyerek esetében. Hajt mint állat a Lidliben a kocsiért. Megpróbálom rávenni a Hondára bár gondokat arról is olvastam. Ott a rohadás a fő gond.
Nyilván nem az erőszakról beszéltem, hanem arról, hogy szülőként a helyes, a fenntartható irányba terelgetve mutatod meg neki, hogy x kereset mellé mi a racionális költség egy autóval kapcsolatban. Azaz, ne azért keressen, hogy az autóra költse az összeset. Ehhez kell olyan típust választani, aminél legalább a kockázata alacsonyabb annak, hogy belefusson egy anyagi csődbe.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Egyéb autók
« Válasz #30283 Dátum: 2023.05.23 10:36:34 »
Meg egy fontos kérdés, hogy azt akarod, hogy boldog legyen a gyerek, vagy inkább azt csinálja amit te akarsz.
A fiam megvett egy olyan autót, amit én nem biztos hogy megvettem volna. Költi rá a pénzt és élvezi.
(A Prius-t még sose kérte el…)
A Priusra meg kell érni... Bátyámat 10 évig győzködtem a Priusszal kapcsolatban, mire vett egyet és szó szerint ráfüggött az autóra. És a technikára. Ő volt a nagy VW-s korábban...

Az első mondatod egy oltári nagy klisé... ugyanis a kettő nem zárja ki egymást, ha a ésszerűség keretein belül terelgeted a gyereket. Megtaníthatod neki a felelőségteljes döntést, megmutathatsz neki különböző megoldási módokat adott szituációkban. A döntés ettől lehet az övé, a boldogságát, pedig ezzel a terelgetéssel végképp ne veszed el.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Egyéb autók
« Válasz #30284 Dátum: 2023.05.23 10:44:59 »
Ne azt csinálja a fiam, amit én akarok, de azt se mondja pár év múlva, amikor vélhetően bölcsebb lesz, hogy "igaz, hogy élveztem, de csomó pénzt elköltöttem feleslegesen rá, ami most még fontosabb dolgokra nagyon jól jönne, miért nem szóltál?" Persze nem minden ember ismeri el, hogy ha rosszul döntött. Meg ahogy írtátok, az sem mindegy, hogy a plusz élvezkedésnek az árát ki fizeti meg?
PONTOSAN! Itt van bennünk, szülőkben a felelőségteljes nevelés legfontosabb pontja! A mi élettapasztalatunkkal bölcsebben, jobban előrelátva, számolva a döntéseink következményeivel is, figyelmeztetnünk kell a gyereket, mielőtt rossz döntést hoz. Én legalábbis úgy vagyok vele, hogy amíg tudom, segíteni fogom őket, visszahúzódva a háttérben egy bizonyos idő után, de szükség esetén ott leszek nekik. Már csak emiatt is elvárom viszont azt, hogy a döntéseik ELŐTT gondolják végig a következményeket. Ha kockáztatnak, vállalják a felelőségét. Ha előre nem látható okból nehézségbe ütköznek, erőmből telhetően beállok mögéjük segíteni.

Visszatérve az autókra: semmiképpen nem fogom támogatni egyik gyerekemet sem, hogy érzelemből vásároljon autót, pláne elsőt nem. Majd, ha az egzisztenciája megengedi, vehet érzelmek alapján autót. Amíg számít a pénz, addig, viszont, olyat vgyen, amit a megfelelő műszaki színvonalon képes fenntartani úgy, hogy az a havi büdzséjének nem fáj. Nagyon is arra fogom terelgetni, hogy racionálisan döntsön.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i