Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5007652 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12153
Re:Egyéb autók
« Válasz #30075 Dátum: 2021.11.10 08:50:32 »
A TPMS rendszert pedig kidobnám minden autóból. Aki erre nem képes reggelente, hogy körbejárva au aztót megnézze a gumikat és a világítótesteket, az ne is üljön autóba...  :szemez: :innocent:

Ez nem mindig ok Mester. Pl a múltkor napok óta kopogott valami az egyik gumiban. Azt hittem kavics. Végigsimitottam a gumikat , semmi. Kopogott. Gondoltam majd kiveri.  ;)
Pályáztam is , és utána kigyulladt a TPMS. A gumi látszóra , rugdódásra ok. Ráfújok, ég a TPMS.  miaf? Megnéztem lámpával egy csavar volt a gumiban.  gumis megcsinálta végül.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Egyéb autók
« Válasz #30076 Dátum: 2021.11.10 19:58:38 »
Lehet gáz az elektronikájuk meg stb, stb, viszont az olyan kis kényelmi apróságokat, amikről egy nagy kategóriás Toyota sosem álmodhatott, az bennük van.
Gyerekesek nagyra tudják értékelni az oldalsó ablakokra felhúzható napfényvédő rolókat (és most nem a boltban megvehető tapikorongos gagyikra gondolok), vagy egy megvilágított lábtér, lámpák a hátsó ajtókban is, bezáráskor maguktól becsukódó tükrök - mennyire apróságok ezek, és mégis a Toyota - vagy akárcsak a Lexus - nem tudom csak hány éve jutott el erre a szintre.
Filléres apróságok ezek, és mégis.

A TPMS rendszert pedig kidobnám minden autóból. Aki erre nem képes reggelente, hogy körbejárva au aztót megnézze a gumikat és a világítótesteket, az ne is üljön autóba...  :szemez: :innocent:
Ez mind így van, ahogy írod, de halkan jegyzem meg, hogy a franciák hiába avantgarde-ok, meg innovatívak, egyszerűen nem elég precízek, amolyan bohémok. Telepakolják mindennel az autóikat, hogy ha már nem elég jók, legalább a kényelmet és az “érzést” megadják a vásárlóknak. A Toyota is hasonlóan gondolkodik: ha már nem lehet sem a legszebb, sem a legextrázottabb, legalább jól legyen összerakva. Végülis mindkét álláspont védhető…
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Egyéb autók
« Válasz #30077 Dátum: 2021.11.10 20:02:27 »
Ez mind így van, ahogy írod, de halkan jegyzem meg, hogy a franciák hiába avantgarde-ok, meg innovatívak, egyszerűen nem elég precízek, amolyan bohémok. Telepakolják mindennel az autóikat, hogy ha már nem elég jók, legalább a kényelmet és az “érzést” megadják a vásárlóknak. A Toyota is hasonlóan gondolkodik: ha már nem lehet sem a legszebb, sem a legextrázottabb, legalább jól legyen összerakva. Végülis mindkét álláspont védhető…

 :yes: :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2021.11.10 20:06:30 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Egyéb autók
« Válasz #30078 Dátum: 2021.11.10 21:29:38 »
2013-ban már biztosan volt napfényvédő roló, legalábbis Versoban igen.

Igen, talán a Verso volt az első, meg a T27-es -nem kombi - Avensis legjobban felszerelt példánya, amihez járt az oldalsó napfényvédő roló. Illetve Lexus esetében persze már korábban 2001-től az LS430-as (de ott is csak a legjobban felszerelt President kivitelben).
Viszont se az IS, sem pedig az akkori GS-ben nem tartották ezt fontosnak valamiért.

Több évet visszaugorva pedig konfigurálhattál akár egy fapados Vectra C-be is ilyet, a Mondeoról már nem is beszélve, hogy aztán pár évre rá a Superb és a későbbi Octaviaba is elérhető legyen.
Franciáknál meg ugye a 407-es PUG (vagy talán már a 406-os is?) tudta ezt, Citroen C5 ugyanúgy, Laguna is, a Scenic, Espace és a többi buszlimuzin pedig szintúgy.

De vannak még régebbi és drágább példák is, ugye a 7-es BMW már mikor tudott ilyet (egy 1990-es 750iL-ben már láttam ilyet), ahogy az E39-es BMW és a kerek lámpás - mára már szinte mind szétrohadt - EW210-es Mercikben is ott volt ez a lehetőség.

És nem is kell, hogy elektromos legyen, csak simán kihúzod az ajtóból. Milyen jól mutat, és még praktikus is.  :yes:

Persze kinek mi a fontos, valaki 19-es felnikkel menőzik a rossz utakon, a másik a mátrix led lámpát dicsőíti (ami egy koccanásnál ha törik szinte kész totálkárrá teszi majd a kocsit, de mindegy  :clap: ).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9390
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Egyéb autók
« Válasz #30079 Dátum: 2021.11.11 08:51:05 »
Ez mind így van, ahogy írod, de halkan jegyzem meg, hogy a franciák hiába avantgarde-ok, meg innovatívak, egyszerűen nem elég precízek, amolyan bohémok. Telepakolják mindennel az autóikat, hogy ha már nem elég jók, legalább a kényelmet és az “érzést” megadják a vásárlóknak. A Toyota is hasonlóan gondolkodik: ha már nem lehet sem a legszebb, sem a legextrázottabb, legalább jól legyen összerakva. Végülis mindkét álláspont védhető…
De miért kell választani a kettő opció közül?  :hmmmm:
Szerintem a precizitás mellé könnyebb némi ötletet rakni, mint fordítva. Mert sokszor filléres dolgok ezek, amitől jóbban érzed magad egy francia autóban  :yes:

De pl a 20 évvel ezelőtti Citroën már tudott vigyázni az akksira. Bizonyos feszültség szint alá esett, akkor minden fogyasztót lekapcsolt, csak a motor indításához szükségesek éltek. A Toyota ezt egy Prius III-ban sem tudta abszolválni. Számomra érthetetlen, hogy egy olyan modern autó, mint egy Prius képes csak attól mozgásképtelenné válni, mert a gyerek rosszul csukta be az ajtót a garázsban.  :censored:
Ahogy a Toyota kereskedő annó büszkén mondta, hogy nem rakják tele kényelmi extrákkal, mert az elromolhat, nekik meg fő az üzembiztonság. Éljen a Trabant  :clap:  Azt azért mindeki látja ebben a válaszban, hogy nagyon gáz a Toyotára nézve  :flowers:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Egyéb autók
« Válasz #30080 Dátum: 2021.11.11 23:24:41 »
Ez mind így van, ahogy írod, de halkan jegyzem meg, hogy a franciák hiába avantgarde-ok, meg innovatívak, egyszerűen nem elég precízek, amolyan bohémok. Telepakolják mindennel az autóikat, hogy ha már nem elég jók, legalább a kényelmet és az “érzést” megadják a vásárlóknak. A Toyota is hasonlóan gondolkodik: ha már nem lehet sem a legszebb, sem a legextrázottabb, legalább jól legyen összerakva. Végülis mindkét álláspont védhető…

Azért a T25-ös Avensis már nem volt az a "csak kötelezőre kell vinni, oszt kész" fajta, több visszahívás is jellemezte - és bizony itt már költeni kell rá, hogy megfelelő állapotban maradjon.  ;)

Új francia autókat nem sikerült vezetnem, általában mindegyikben bőven 150e felett volt már a futásteljesítmény, de nem volt egyikben sem az az érzésem, hogy szét fog hullani alattam. Pug 607 2.7 V6 dízel, Laguna II. 3.0 V6, de akár egy sima C4-es 1.4-es benzinest is említhetnék a másik, nem fullos végletből.

A Toyota 2.4-es motorja is elkezdte enni az olajat, gyűrűzni kellett - persze más kérdés, hogy a békéscsabai szerelőnek hála a duplájába került végül a művelet, és jó pár alkatrészt kellett cserélni miatta  :banging:, ami amúgy szükségtelen lett volna, csak neki sikerült tönkre vágnia azokat is  :censored: .

A híres D-CAT motort meg ugye ne is említsük, ami a Toyota szégyene...  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re:Egyéb autók
« Válasz #30081 Dátum: 2022.01.24 16:13:20 »
Sziasztok!

Kis segítség kellene.
Sógoroméknak kellene használt autót venniük. Hollandiában laknak. Ott benzines és könnyű autóra kevés az adó. 2 gyerek gyerekülésben, kombi/egyterű.
1500 eur környékén, mit vennétek?
Mi az, amit messzire elkerülnétek?
Használati mód: Hétfőtől péntek 5km oda 5km vissza. Havi 1 szombat 100km oda, 100km vissza. Évente 2x 1500km Magyarországra.
Köszi.
Laco 73 :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Egyéb autók
« Válasz #30082 Dátum: 2022.01.24 16:20:19 »
1500 EUR???

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re:Egyéb autók
« Válasz #30083 Dátum: 2022.01.24 16:58:09 »
1500 EUR???
Igen, kint lehet már ennyiért venni Citroen Xsara Picassot 2003-ast, Ford Focus I-et, Peugeot 307-est. Többek közt.
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Egyéb autók
« Válasz #30084 Dátum: 2022.01.24 17:02:49 »
Sziasztok!

Kis segítség kellene.
Sógoroméknak kellene használt autót venniük. Hollandiában laknak. Ott benzines és könnyű autóra kevés az adó. 2 gyerek gyerekülésben, kombi/egyterű.
1500 eur környékén, mit vennétek?
Mi az, amit messzire elkerülnétek?
Használati mód: Hétfőtől péntek 5km oda 5km vissza. Havi 1 szombat 100km oda, 100km vissza. Évente 2x 1500km Magyarországra.
Köszi.
Azt vennék, ami neked volt: Yaris Versot.
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re:Egyéb autók
« Válasz #30085 Dátum: 2022.01.24 17:27:17 »
https://www.autoscout24.hu/ajanlat/toyota-avensis-wagon-1-6-16v-geluid-versnelingsbak-export-benzin-kek-b8bfa143-b02a-43c9-9172-3809914bbf08?lastSeenGuidPresent=false&cldtsrc=listPage&cldtidx=13

Ez a legolcsóbb Toyota.
Yaris Versot nem találtam.
Jelenleg Kia Rio kombi 2005-ös klímás kocsijuk van, ami nem túl üzembiztos...

Laco 73 :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Egyéb autók
« Válasz #30086 Dátum: 2022.01.25 10:54:45 »
Igen, kint lehet már ennyiért venni Citroen Xsara Picassot 2003-ast, Ford Focus I-et, Peugeot 307-est. Többek közt.
Na, ezek mind felejtősek...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12153
Re:Egyéb autók
« Válasz #30087 Dátum: 2022.01.25 11:56:40 »
2,5 éves a Suzuki, pár hónapja  kijött egy gond.  30e km van benne.  :wacko:
Ismert típushiba, kuplung kinyomócsapágy hiba. Inditáskor erős nyikorgás. Melegedéskor elmúlik.  Még van fél évem a gariból. A Gusztáv rendes volt elvállalta gariban. Amúgy is hozzájuk hordom.
Nem kis munka, le kell venni a váltót stb.   Ma reggel hoztam el. 
Kicsit elegem lett most a kocsiból. De meg kell emberelnem magam mert egy szar dacia 4,2 millióról indul.  kemény világ van. Nekem meg más levetett szara nem kell már.

A soroksári úti és az óbudai Duna autó szuzuki szervizt senkinek nem ajánlom.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Egyéb autók
« Válasz #30088 Dátum: 2022.01.25 16:04:27 »
A Kia Cee'd_SW nálunk 5 éves volt amikor elkezdett csúszni a kuplungja. 7 év gari volt rá, kicserélték. A vicc az egészbe hogy miközben vittem/hoztam emiatt a Duna autó szervizébe, álltam meg a Sakuránál és láttam meg a Verso-nkat kiállítva a szalon közepén. 2 héten belül a frissen cserélt kuplunggal számították be a Ceed'et a Verso árába...  [rohog]

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Egyéb autók
« Válasz #30089 Dátum: 2022.01.25 16:09:16 »
Na, ezek mind felejtősek...
a xsara picasso kifejezetten jó autó szerintem. több ismerősömnek is volt, mindenki imádta. műszakilag is jól teljesítettek