Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 4932489 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Egyéb autók
« Válasz #29910 Dátum: 2020.03.07 09:05:00 »
Annyiban módosul a történet, hogy jelenleg nem magánszemély, hanem cégnéven van az autó.
(Nem autókereskedő / forgalmazó, teljesen más tevékenység.
miért fontos, hogy ajándékozva legyen?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9505
Re:Egyéb autók
« Válasz #29911 Dátum: 2020.03.07 14:56:01 »
Annyiban módosul a történet, hogy jelenleg nem magánszemély, hanem cégnéven van az autó.
(Nem autókereskedő / forgalmazó, teljesen más tevékenység.
Akkor viszont jobban megéri cégen tartani. Menetlevél nélkül is még mindig elszámolható a cégben mint költség minden más ami az autóra kell (szerviz, téligumi stb.) aminek az áfája visszaigényelhető, illetve az üzemanyag áfájának 50%-a. Vagy menetlevéllel akár több %-a.

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Egyéb autók
« Válasz #29912 Dátum: 2020.03.10 09:18:08 »
miért fontos, hogy ajándékozva legyen?

Nem fontos. A minél kevesebb mértékű illeték, adó, járulék, stb. lenne a lényeg.
Mi lenne a legjobb megoldás?

robi (Robi): az nem járható út, nyűg lenne.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Egyéb autók
« Válasz #29913 Dátum: 2020.03.10 12:30:32 »
Nem fontos. A minél kevesebb mértékű illeték, adó, járulék, stb. lenne a lényeg.
Mi lenne a legjobb megoldás?

robi (Robi): az nem járható út, nyűg lenne.

szerintem nincs más opció, mint az adásvétel, pláne, hogy céges az autó

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Egyéb autók
« Válasz #29914 Dátum: 2021.02.15 09:55:35 »
86ezer km-rel, KATALIZÁTOR NINCS, NEM IS VOLT, NEM IS LESZ!
Aha. Üzlet se, különösen egy ilyen fríz autónál...
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10649
Egyéb autók
« Válasz #29915 Dátum: 2021.02.15 22:49:15 »
És katalizátor nélkül hogy kapott műszakit októberben 2 évre?  :hmmmm: Okosban, szokás szerint? ...  :whistling: :hmmmm: :no:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12147
Re:Egyéb autók
« Válasz #29916 Dátum: 2021.02.16 10:34:16 »
Szerintem arra írta hogy emiatt hívogatták.
De jó hogy nem kell autót adnom vennem.. ez a sok izlandi cserediák aljanép.. pont elég volt belőlük..  :ph34r:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Egyéb autók
« Válasz #29917 Dátum: 2021.02.16 12:45:40 »
Szerintem arra írta hogy emiatt hívogatták.
De jó hogy nem kell autót adnom vennem.. ez a sok izlandi cserediák aljanép..pont elég volt belőlük..  :ph34r:
:D :clap:
Akik miatt falunapra "afgán" szinkrontolmácsot kért Aranyosi Petya ?

« Utoljára szerkesztve: 2021.02.16 12:50:38 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12147
Re:Egyéb autók
« Válasz #29918 Dátum: 2021.02.16 15:49:30 »
:D :clap:
Akik miatt falunapra "afgán" szinkrontolmácsot kért Aranyosi Petya ?

"Szia, Uram!", mi?  ::) [rohog]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Egyéb autók
« Válasz #29919 Dátum: 2021.02.22 11:24:54 »
Hölgyek-Urak, összedőlt egy világ, vettem egy francia autót....  :whistling: :tt2: :yes: :) :hmmmm: :nonono: :otlet: :surrender: :nono: :wacko: :innocent: :cool2: :flowers: ::)

Ha érdekel a történet, elmesélem...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12147
Re:Egyéb autók
« Válasz #29920 Dátum: 2021.02.22 11:39:22 »
Mesélj. Legyünk túl rajta.  ::)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Egyéb autók
« Válasz #29921 Dátum: 2021.02.22 12:23:51 »
Hölgyek-Urak, összedőlt egy világ, vettem egy francia autót....  :whistling: :tt2: :yes: :) :hmmmm: :nonono: :otlet: :surrender: :nono: :wacko: :innocent: :cool2: :flowers: ::)

Ha érdekel a történet, elmesélem...

A motor hengerűrtartalmát tekintve alulméretezett, toyota emblémás fanszia f..talicska? Inkább az érdekel, hogy maradt az ave? Mindenkinek van hibája, de van aki kinövi. :tt2: :tt2:
Egyébként így legalább tudni fogod, hogy alkalomadtán mire mondasz nemet!!!
« Utoljára szerkesztve: 2021.02.22 12:28:31 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Egyéb autók
« Válasz #29922 Dátum: 2021.02.22 12:34:46 »
 :D

Citroen Xsara 2002/12 1,4 SX
152800 km (valós)
gyári fény
jól extrázott
mindene működik

Lényeg: olcsón kellett egy olyan autó, ami egyszerű, nem túl öreg, nem rohad, napi szinten elvisz A-ból B-be és eladható.

Az E11 Corollából indultam ki, gyakorlatilag kizártam minden mást, hiszen, azt ismerem, jó emlékek fűznek a típushoz. A valóság, azonban, szembejött és rá kellett jönnöm, hogy a jó E11-eket nem adják el. Amiket hirdetnek, azok ártól függetlenül rohadnak, vagy sokat futottak, vagy lelakottak, vagy ezek tetszőleges elegye. Árban, amiket a hirdetés alapján egyáltalán megnéztem volna, mind 450e Ft felett lettek volna, de Marcit kérdezve, ő is elkeserített azzal, hogy tapasztalata alapján még a 700e-ért hirdetett példányok között is több xar, mint az értékelhető.
Ajánlotta a Clio/Thalia párost... én Thaliába nem ülök, nemhogy pénzt adjak érte.  :no:
Bejött a képbe az Almera/Primera, Focus I, Xsara Picasso, Mitsu Carisma mindegyik egyszerű 1,5-1,6 benzines motorral. A japánok rohadnak, de nem sokkal másabb a Fóka sem sajnos. A francia autó, viszont, jóval kevésbé. Néztem Picasso-t. Hirdetés alapján oké, a helyszínen "tezsvír" és "tezsvírbátyám" várt egy gyatra, lelakott, koszos f*ssal. Jól volt fényképezve a hirdetésben, bedőltem neki. Cserébe legalább jó drágán, 550e. 5 percet nem töltöttem náluk... Amúgy a Picasso, mint autó mai szemmel nézve is tök jó autó. Kellemes a bele, tényleg nagyon kényelmesek a fotelei, abszolút élhető. Csak nem ez a példány.
Ezt több autó követte, Primera, Picasso, Focus, Peugeot 307, míg végül Vác mellett egy kis faluban (Penc) találtam a megvásárolt Xsara-t.
Egy fiatal srác fogadott a családi háznál, vezetett a garázshoz, nyitotta az ajtót. Az autó viszonylag tiszta, pöccre indul, jó hangja van. Elmesélte, hogy a szomszédos faluból vették egy idős nénitől tavaly májusban, aki az első tulaja volt az autónak és csak a két falu között járkált vele, néha az unokáit vitte. Gyári fény körben, de hajszál karcokból sok van (nem gond, 98%-a polírozható), valamint két kisebb horpi, de a fényezés sértetlen. 2018-ban a futómű hátsó hídját cserélték (Xsara és számos Pug jellemző hibaforrása), valamint tavaly, a vásárlást követően a teljes kipufogó rendszert újra cserélték a leömlőtől a dobbal együtt. Javították a kormányművet is, ez is cserélve lett. Plusz szokásos szervíz. A srác apukájának betegség miatt amputálták most, februárban a lábait, így automata váltós autót kell vegyenek, amit átalakíttatnak rokkantak számára használhatóra, erre, sajnos a Xsara nem alkalmas.
Átnéztem az autót, és megfelelőnek találtam: egyrészt minden elektromos extrája működik, kezdve az automata klímától a kijelzőkön át, minden. A vezetőülés van kicsit megfáradva, az ülőlap és a háttámla közepe is javításra szorul, mert az eredeti puha tömet egyszerűen kezd szétmenni, így, 18 éves korára. Szervizelése tavaly decemberben, a műszaki vizsga előtt megtörtént (olajcsere, szűrők cseréje). 2018-as téli gumikkal van szerelve, de a gyári acélfelniket is adják az autóval a még gyári szerelésű Michelin Primacy-kkal, de utóbbiak már kukák, nem árképzők. Egyetlen tartozéka, az emelő nem lett meg, azt majd pótlom. 3db izzót fogok cserélni az egész autón.

Felszereltsége: 4 lufi, ABS, aut. klíma, plüss, ködlámpa, fényszerzor, esőszenzor, fed. comp., gyári parkoló radar, ködlámpa, multikormány, elektromos és fűthető elektrokromatikus külső tükrök, távirányítós kp-zár bicskakulccsal, isofix, meg még pár egyéb. Tisztességes, na.

450e-re hirdették, 400e-re megalkudtunk. Előkerült az általuk tavaly kötött adásvételi szerződés, azon is 400e Ft vételár szerepelt, amire rájött nekik a kipufogó rendszer csere, a kisszervíz, meg a műszaki, úgyhogy ők is örültek, meg én is. Én csak városban, meg néha pár 10km-re fogom használni, munkába járáshoz, illetve a gyerekek hurcolására, erre sztem megfelel. Nyilván nem egy Avensis, de korrekt, főleg az állapota úgy egyben. Igaz, egy alapos kozmetika kelleni fog neki, mert ott nem járt. A néha kiporszívózom nem működik ilyen időtávlatban, a padlószőnyegbe bele van taposva a kosz, így az üléseket kiszerelve egy komplett kárpittisztítás kell majd neki, hogy olyannak érezzem,mint az Avensist, tisztának.

A hazafele út simán telt, autópályán is simán tartotta a 130-at, tökéletes egyenesfutással, viszonylag alacsony zajszinttel, citroenesen kényelmes rugózással. A fed. comp alapján az elmúlt 5300km alatt a nagyátlag 7,1 l/100km.






4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Egyéb autók
« Válasz #29923 Dátum: 2021.02.22 12:40:37 »
A motor hengerűrtartalmát tekintve alulméretezett, toyota emblémás fanszia f..talicska? Inkább az érdekel, hogy maradt az ave? Mindenkinek van hibája, de van aki kinövi. :tt2: :tt2:
Egyébként így legalább tudni fogod, hogy alkalomadtán mire mondasz nemet!!!
A Avensis továbbra is a vezérhajó, a Főnök, Sárikának hiteles példát mutat megbízhatóságban. Januárban voltunk műszakizni, 4db hátsó futóműszilentet cseréltettem (gyári, Toyota szett csavarokkal együtt), ennyi volt a felkészítés. :-D

Érdekes egyébként: azt hittem, hogy ezzel a kis 8V motorral alulmotorizált lesz, nem nem. Elég jó karakterisztikája van, tartja a tempót, illetve, gyorsít, ha kell. Többnek tűnik a 75 lónál. Lehet, hogy 5 lábúak a lovak? :-D A tömege 1110kg. Valszeg ez is magyarázhatja a dolgot.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Egyéb autók
« Válasz #29924 Dátum: 2021.02.22 13:35:54 »
A Avensis továbbra is a vezérhajó, a Főnök, Sárikának hiteles példát mutat megbízhatóságban. Januárban voltunk műszakizni, 4db hátsó futóműszilentet cseréltettem (gyári, Toyota szett csavarokkal együtt), ennyi volt a felkészítés. :-D

Érdekes egyébként: azt hittem, hogy ezzel a kis 8V motorral alulmotorizált lesz, nem nem. Elég jó karakterisztikája van, tartja a tempót, illetve, gyorsít, ha kell. Többnek tűnik a 75 lónál. Lehet, hogy 5 lábúak a lovak? :-D A tömege 1110kg. Valszeg ez is magyarázhatja a dolgot.


Jaja!! :yes: :yes:
 [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog]
Biztos fedező mének!! :D :D

"Lényeg: olcsón kellett egy olyan autó, ami egyszerű, nem túl öreg, nem rohad, napi szinten elvisz A-ból B-be és eladható."
A cselák táltossal mi lett? Már nem adja a cég? Vagy az avét kímélitek?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu