Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 4933449 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Egyéb autók
« Válasz #29835 Dátum: 2020.01.09 10:04:35 »
szerintem jó.  ::)
én es az írtam. ::)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12147
Re:Egyéb autók
« Válasz #29836 Dátum: 2020.01.09 10:28:06 »
én es az írtam. ::)

Mester, nem könnyű "rajtad elmenni".. ::)  nem is próbálnám ki..  : ::)
« Utoljára szerkesztve: 2020.01.09 10:41:11 írta murray »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Egyéb autók
« Válasz #29837 Dátum: 2020.01.09 13:21:34 »
Mester, nem könnyű "rajtad elmenni".. ::)  nem is próbálnám ki..  : ::)

De ne mán. A felni színe f.os, de jó az...neki. Ánnyi!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Egyéb autók
« Válasz #29838 Dátum: 2020.01.09 16:31:17 »
szerintem jó.  ::)
kösz

irigykedik :)
« Utoljára szerkesztve: 2020.01.09 16:34:56 írta csufár »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Egyéb autók
« Válasz #29839 Dátum: 2020.01.09 16:34:36 »
Az ilyen fújt cuccok mennyire tartósak a felnin? A diszkaverin hőkezeléssel rakták fel a festéket... :hmmmm:
ha rendesen megcsinálnám, akkor az is lehetne :)
de akkor először  fillert kéne a fémtiszta felnire fújni, aztán alapozót, aztán a színt.
én csak levakartam a régi (azt tavaly csináltam :) ) fekete festék nagyját, aztán lefújtam egy másikkal.
felnit lehet szinterezni is meg festeni is, van vita róla a fórumokon, hogy nem árt-e neki az égetés.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #29840 Dátum: 2020.01.11 15:39:19 »
és a váltó ügy? vagy az nem ennél volt?
De. Viszont a beltér kialakítása, és úgy általában az autó minősége fényévekre van a két generációval újabb Aurishoz képest, és nem az Auris van előbb. Az Aurisban jó a hibrid hajtás, már egészen megszerettem, de a beltér szűkebb, a csomagtartó alapterülete, de a magassága kevés, és mindenféle lekerekítések miatt nem fér bele lényegesen több, mint a HB E12-be. A hátsó lábtér konkrétan kb egy kategóriával kisebb, soroljam meg. Nem volt jó választás. Következő autónak egy hodály nagy kombit szeretnék.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9377
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Egyéb autók
« Válasz #29841 Dátum: 2020.01.11 17:13:25 »
De. Viszont a beltér kialakítása, és úgy általában az autó minősége fényévekre van a két generációval újabb Aurishoz képest, és nem az Auris van előbb. Az Aurisban jó a hibrid hajtás, már egészen megszerettem, de a beltér szűkebb, a csomagtartó alapterülete, de a magassága kevés, és mindenféle lekerekítések miatt nem fér bele lényegesen több, mint a HB E12-be. A hátsó lábtér konkrétan kb egy kategóriával kisebb, soroljam meg. Nem volt jó választás. Következő autónak egy hodály nagy kombit szeretnék.
Akkor igyekezz, lassan nem lesz értelmes kombi [emoji848]

Tapatalkkal küldve


xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Egyéb autók
« Válasz #29842 Dátum: 2020.01.11 22:32:28 »
Az Aurisban ... a csomagtartó alapterülete, de a magassága kevés, és mindenféle lekerekítések miatt nem fér bele lényegesen több, mint a HB E12-be.
Jól értem, hogy szerinted az Auris TS 530 literes csomagtere "alig" nagyobb mint az E12 HB 289 literes csomagtere?  :eek:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Egyéb autók
« Válasz #29843 Dátum: 2020.01.12 11:49:32 »
Akkor igyekezz, lassan nem lesz értelmes kombi [emoji848]

Tapatalkkal küldve

Mondeo hibrid?

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #29844 Dátum: 2020.01.14 11:05:38 »
Jól értem, hogy szerinted az Auris TS 530 literes csomagtere "alig" nagyobb mint az E12 HB 289 literes csomagtere?  :eek:
Nem a méretével van gond, hanem a használhatóságával. A liter nem minden.
Mondok egy példát: a feleségem speciális rehabilitációs babakocsikkal foglalkozik (sérült gyermekek számára). Az egyik modell a Corolla csomagtartójába befért összecsukva keresztve. A kalaptartót sem kell kivenni, szépen rá lehetett csukni.
Az Aurisba nem fér be (nem ugyanaz a modell, konkrétan ugyanaz a babakocsi) sem szélességbe, sem magasságba, mert egyrészt túl magas a padló, másrészt a hátsó ablak bedőlő íve miatt és a rolót sem lehetne ráhúzni. Le kell dönteni a hátsó ülést, és hosszában kell betenni. De ez még nem elég, mert jól be is kell tolni, mert a hátsó ajtó az ablak íve miatt nem fér el rendesen. És ez csak egy példa, sok ilyet tudok mondani.
Szóval lehet, hogy literre nagyobb, de ez kevésbé érdekel.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9377
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Egyéb autók
« Válasz #29845 Dátum: 2020.01.14 11:23:09 »
Nem a méretével van gond, hanem a használhatóságával. A liter nem minden.
Mondok egy példát: a feleségem speciális rehabilitációs babakocsikkal foglalkozik (sérült gyermekek számára). Az egyik modell a Corolla csomagtartójába befért összecsukva keresztve. A kalaptartót sem kell kivenni, szépen rá lehetett csukni.
Az Aurisba nem fér be (nem ugyanaz a modell, konkrétan ugyanaz a babakocsi) sem szélességbe, sem magasságba, mert egyrészt túl magas a padló, másrészt a hátsó ablak bedőlő íve miatt és a rolót sem lehetne ráhúzni. Le kell dönteni a hátsó ülést, és hosszában kell betenni. De ez még nem elég, mert jól be is kell tolni, mert a hátsó ajtó az ablak íve miatt nem fér el rendesen. És ez csak egy példa, sok ilyet tudok mondani.
Szóval lehet, hogy literre nagyobb, de ez kevésbé érdekel.
Avensis kombi kellett volna ... de abban meg nem volt hibrid, tudom.
Én eddig csak pozitívan lepődtem meg mindig, hogy mennyit lehet bele pakolni. Ha úgy látom, hogy megtelt, akkor még a fél háztartás befér :D

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Egyéb autók
« Válasz #29846 Dátum: 2020.01.14 12:24:55 »
Nem a méretével van gond, hanem a használhatóságával. A liter nem minden.
Mondok egy példát: a feleségem speciális rehabilitációs babakocsikkal foglalkozik (sérült gyermekek számára). Az egyik modell a Corolla csomagtartójába befért összecsukva keresztve. A kalaptartót sem kell kivenni, szépen rá lehetett csukni.
Az Aurisba nem fér be (nem ugyanaz a modell, konkrétan ugyanaz a babakocsi) sem szélességbe, sem magasságba, mert egyrészt túl magas a padló, másrészt a hátsó ablak bedőlő íve miatt és a rolót sem lehetne ráhúzni. Le kell dönteni a hátsó ülést, és hosszában kell betenni. De ez még nem elég, mert jól be is kell tolni, mert a hátsó ajtó az ablak íve miatt nem fér el rendesen. És ez csak egy példa, sok ilyet tudok mondani.
Szóval lehet, hogy literre nagyobb, de ez kevésbé érdekel.

Vásárlás előtt babakocsi teszt? (Amennyiben párod is használja.)  :whistling: ::) Ja, eső után.....!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9505
Re:Egyéb autók
« Válasz #29847 Dátum: 2020.01.14 12:30:12 »
Az Aurisba nem fér be (nem ugyanaz a modell, konkrétan ugyanaz a babakocsi) sem szélességbe, sem magasságba, mert egyrészt túl magas a padló, másrészt a hátsó ablak bedőlő íve miatt és a rolót sem lehetne ráhúzni. Le kell dönteni a hátsó ülést, és hosszában kell betenni. De ez még nem elég, mert jól be is kell tolni, mert a hátsó ajtó az ablak íve miatt nem fér el rendesen. És ez csak egy példa, sok ilyet tudok mondani.
Szóval lehet, hogy literre nagyobb, de ez kevésbé érdekel.
Jaj ez egyre nagyobb szívás. Egyre több gyakorlati, praktikus megoldás esik áldozatul a dizájn oltárán.  :no:  Ez nagy kár  :cry:
Úgy örülök hogy az utolsó Verso-k még "régivágásúak" - éppen kifogtuk.
« Utoljára szerkesztve: 2020.01.14 12:40:39 írta robi (Robi) »

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #29848 Dátum: 2020.01.14 16:17:46 »
Avensis kombi kellett volna ... de abban meg nem volt hibrid, tudom.
Én eddig csak pozitívan lepődtem meg mindig, hogy mennyit lehet bele pakolni. Ha úgy látom, hogy megtelt, akkor még a fél háztartás befér :D
Nem feltétlenül akartam hibridet, (sőt), de az 2-3 éves autónál az Avensis nem fért volna be a keretbe, öregebbet meg nem akartunk. Igazából nem is gondoltam rá, hogy Avensis kéne.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #29849 Dátum: 2020.01.14 16:18:53 »
Jaj ez egyre nagyobb szívás. Egyre több gyakorlati, praktikus megoldás esik áldozatul a dizájn oltárán.  :no:  Ez nagy kár  :cry:
Úgy örülök hogy az utolsó Verso-k még "régivágásúak" - éppen kifogtuk.
Következő autónál a mondeo kombi méretben fogok gondolkodni. Vagy valami felfújt SUV, de azokat meg nem szeretem.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...