Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 4987322 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Egyéb autók
« Válasz #29625 Dátum: 2019.01.21 20:36:46 »
Nemtom. Márkaszervizbe jár az éves "kötelező" olaj-szűrőcserére, azt kap amit ott tesznek bele. Egész életében csakis és kizárólagosan márkaszervizelve volt. Olajat nem eszi.
Jol van az ugy. Varosi kocsi, varosban hasznalva. Rendeltetesszeru.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Egyéb autók
« Válasz #29626 Dátum: 2019.01.21 21:54:33 »
Ha már ember, akkor legyen (lehet) a környezete disznó ól? Ez messzire vezető hozzáállás, minden megközelítésből!!
<OFF>Ingatlan adásvételben vagyunk. A másik fél ragaszkodott, hogy az ő ügyvédje legyen az aki papírozza az ügyletet. Valami olyan durva mennyiségű nyelvtani hiba volt benne, hogy két A4 oldal tele lett. Persze csak azután, hogy az egymásnak ellentmondó dolgokat kigyomláltuk neki. Ja, meg az összegeknél néhol lemaradt a végéről egy nulla. Vagy volt ahol TSZ 1 személy-3 személy lett elgépeléssel keverve, így nem a vevő hanem az eladó kötelezettségét deklarálta. Bagatel. De a helyesírási hibákon néhol felsírtam. Szerintem ha téged ültetnének le vele, akkor hétfőn elkezdenéd vasvillával szurkálni és péntekig folytatnád.</OFF>

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Egyéb autók
« Válasz #29627 Dátum: 2019.01.22 11:05:22 »
Nemtom. Márkaszervizbe jár az éves "kötelező" olaj-szűrőcserére, azt kap amit ott tesznek bele. Egész életében csakis és kizárólagosan márkaszervizelve volt. Olajat nem eszi.
Nem szoktad megnézni, eltenni a szerviz számlákat?
Én mindig végignézem, mi került rá (bele)  :yes:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Egyéb autók
« Válasz #29628 Dátum: 2019.01.22 12:13:52 »
Jol van az ugy. Varosi kocsi, varosban hasznalva. Rendeltetesszeru.
Mostanában sokat gondolkozom rajta, hogy nem lenne-e jobb 0W20-at rakni a miénkbe a rövid utak miatt. Ugyanis nálunk szintén ez van, hogy egy szűk körzeten belül jár a kocsi, nagyon rövid utakat.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9517
Re:Egyéb autók
« Válasz #29629 Dátum: 2019.01.22 12:45:05 »
Nem szoktad megnézni, eltenni a szerviz számlákat?
Én mindig végignézem, mi került rá (bele)  :yes:
De, minden számla megvan, el van téve. Amikor ideadják átfutom mit tettek bele. Csak hadd ne tanuljam már meg azt is, hogy mit írnak rá, aztán kívülről fújjam több mint fél év után...
Nekem annyit bőven elég tudni, hogy a gép jól működik, olajat nem eszi - slussz. Attól semmivel sem leszek okosabb, ha megtanulom hánywéhányas olajat tesznek bele melyik alkalomkor, ez az ő szakmájuk.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Egyéb autók
« Válasz #29630 Dátum: 2019.01.22 13:41:22 »
Egyébként ez nagyon fontos amit írsz, magadnak veszed.

Mondi, ma reggel voltam a Suzukinál, megrendeltem az autót.  Sajnos ez a Baleno egy ritka típus ha hoznak belőle azonnal elkapkodják nem volt bemutatóautó. ráadásul a gyártása is megszűnik nem lesz kisautó csak a swift meg a vitara mellé. Hangulatfokozás céljából beültem egy új Swiftbe. Hát igen. Új autó.   :wub:
Nekem még a Swift is tetszik de abba nem férünk bele.  rohadtul egyben van egy új autó. mint a beton. minden új és feszes.

Viszont semmi kedvezményt nem adtak. Ez kicsit rosszul esett. se egy szőnyeg, se egy gumigarnitúra..  a színt viszont választhattam az asszony vágya kipipálva. ezüstszürke metál.  +100e
A másik ami nem tetszett hogy max 3 év a gari vagy 100e km.  Az a baj hogy én 10 ezret se megyek egy évben a 3 év pillanatok alatt eltellik.. megpróbálok még valami garit venni.
május-júniusra jön meg.  remélem beválik. azért kemény ára van így is.
utoljára a Tüzépen költöttem ennyit egyszerre.. :censored:








most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Egyéb autók
« Válasz #29631 Dátum: 2019.01.22 13:58:31 »
Mostanában sokat gondolkozom rajta, hogy nem lenne-e jobb 0W20-at rakni a miénkbe a rövid utak miatt. Ugyanis nálunk szintén ez van, hogy egy szűk körzeten belül jár a kocsi, nagyon rövid utakat.

Ezért nem futsz bele közúti ellenőrzésbe.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Egyéb autók
« Válasz #29632 Dátum: 2019.01.22 18:40:14 »
Mostanában sokat gondolkozom rajta, hogy nem lenne-e jobb 0W20-at rakni a miénkbe a rövid utak miatt. Ugyanis nálunk szintén ez van, hogy egy szűk körzeten belül jár a kocsi, nagyon rövid utakat.
Nem. Büntetlenül csak a 0W-30at teheted bele, mert a meleg oldali viszkozitást a fontos tartani, a hideg oldalival lehet lejjebb menni. Szóval, a 20-as olajat sztem felejtsd el.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #29633 Dátum: 2019.01.23 13:20:34 »
Mondi, ma reggel voltam a Suzukinál, megrendeltem az autót. 

 :clap: :clap: :clap: Király! Majd szólj, ha meglesz!
Amúgy milyen motor, milyen felszereltség?
Az 5-6 hónapos szállítás azért durva...  :excl:

Azért ezek hülyék, érzek itt némi ellentmondást:
"azonnal elkapkodják nem volt bemutatóautó. ráadásul a gyártása is megszűnik"

Tehát egy jól fogyó terméket szüntetnek meg. Ügyes! De lehet, hogy a swift elől viszi el a forgalmat és akkor nem kell konkurencia, mert mégiscsak az a fő termék.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Egyéb autók
« Válasz #29634 Dátum: 2019.01.23 14:41:51 »
Ezért nem futsz bele közúti ellenőrzésbe.
Ha a nejem csak itt a kisvárosban autózik, akkor nem futok bele rendőrbe a másik kocsival? :D

Nem. Büntetlenül csak a 0W-30at teheted bele, mert a meleg oldali viszkozitást a fontos tartani, a hideg oldalival lehet lejjebb menni. Szóval, a 20-as olajat sztem felejtsd el.
Fogalmam nincs miért írtam 20-at.

Az 5-6 hónapos szállítás azért durva...  :excl:
Mx5 ND szintén 5-6 hónap. Mazda 6-ra 9 hónapot mondtak.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Egyéb autók
« Válasz #29635 Dátum: 2019.01.23 15:59:01 »

Az 5-6 hónapos szállítás azért durva...  :excl:

Anno 2009-ben is már 5 hónapra vállalták az Avensist.
A VW csoport 5-12 hónapra szállít (a Škoda a leghosszabb sor)

Gyakorlatilag 2009-ben megszűnt az, hogy előre gyártunk és majd értékesítjük gyakorlat. Szinte minden egyedi megrendelésre megy, tehát várólistás. A készlet meg minimális. Talán az elmúlt évben már lazult néhány autómárka és növekszik a készletes autó.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #29636 Dátum: 2019.01.23 18:17:12 »
Anno 2009-ben is már 5 hónapra vállalták az Avensist.
A VW csoport 5-12 hónapra szállít (a Škoda a leghosszabb sor)

Gyakorlatilag 2009-ben megszűnt az, hogy előre gyártunk és majd értékesítjük gyakorlat. Szinte minden egyedi megrendelésre megy, tehát várólistás. A készlet meg minimális. Talán az elmúlt évben már lazult néhány autómárka és növekszik a készletes autó.
Feleségem Fordját 10 hétre vállalták, és mondjuk 12. hétre meg is lett. Azért a 3 hónap sokkal barátságosabb, mint az 5-6 meg mégtöbb hónap.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Egyéb autók
« Válasz #29637 Dátum: 2019.01.23 18:28:57 »
Mondi, ma reggel voltam a Suzukinál, megrendeltem az autót.  Sajnos ez a Baleno egy ritka típus ha hoznak belőle azonnal elkapkodják nem volt bemutatóautó. ráadásul a gyártása is megszűnik nem lesz kisautó csak a swift meg a vitara mellé. Hangulatfokozás céljából beültem egy új Swiftbe. Hát igen. Új autó.   :wub:
Nekem még a Swift is tetszik de abba nem férünk bele.  rohadtul egyben van egy új autó. mint a beton. minden új és feszes.

Viszont semmi kedvezményt nem adtak. Ez kicsit rosszul esett. se egy szőnyeg, se egy gumigarnitúra..  a színt viszont választhattam az asszony vágya kipipálva. ezüstszürke metál.  +100e
A másik ami nem tetszett hogy max 3 év a gari vagy 100e km.  Az a baj hogy én 10 ezret se megyek egy évben a 3 év pillanatok alatt eltellik.. megpróbálok még valami garit venni.
május-júniusra jön meg.  remélem beválik. azért kemény ára van így is.
utoljára a Tüzépen költöttem ennyit egyszerre.. :censored:

Nem semmi a várakozási idő, de majd kárpótol érte a pillanat, amikor átveszitek!  Gratulálok a döntéshez és sok-sok balesetmentes kilométert előre is!

Én is vacilálok, hogy mi legyen a P3 után, plug-int szerettem volna, de ma olvastam, hogy változnak a zöld rendszámmal kapcsolatos szabályok és nem tudom, hogy benntmarad-e a kosárba a Plug-in.  Mindenféleképpen hibridben gondolkozunk, talán egy Auris kombi lesz a befutó. Sietni nem kell vele, de ebben az évben szeretnénk váltani.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9517
Re:Egyéb autók
« Válasz #29638 Dátum: 2019.01.23 19:14:38 »
A várakozási időt én úgy kerültem ki, hogy a szalonba bemenve rámutattam a Verso-ra hogy "csókolom én ezt az itt látható piros autót szeretném kérni", csak azért lett készen rá másfél hétre, mert a vonóhorgot meg kellett várni, csak annak felszerelése után vizsgáztathatták.

A KIA cee'd_sw-t 2011-ben raktárról adták, 2 hét után nálunk volt. Ott ment a cigánykodás a gumiszőnyegekért stb. A Verso forintos árából se akartak engedni, de a gyári navit ingyen adták.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Egyéb autók
« Válasz #29639 Dátum: 2019.01.23 19:50:45 »
Nem semmi a várakozási idő, de majd kárpótol érte a pillanat, amikor átveszitek!  Gratulálok a döntéshez és sok-sok balesetmentes kilométert előre is!

Én is vacilálok, hogy mi legyen a P3 után, plug-int szerettem volna, de ma olvastam, hogy változnak a zöld rendszámmal kapcsolatos szabályok és nem tudom, hogy benntmarad-e a kosárba a Plug-in.  Mindenféleképpen hibridben gondolkozunk, talán egy Auris kombi lesz a befutó. Sietni nem kell vele, de ebben az évben szeretnénk váltani.

miért akarsz másikat? meguntad? általában ez szokott a fő motiváció lenni :)