Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5004966 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Egyéb autók
« Válasz #29610 Dátum: 2019.01.18 18:43:23 »
Legtöbbet a gyenge szerelésre panaszkodnak meg az állandó megszüntethetetlen és behatárolhatatlan nyekergésre.
Csufár nézeteit osztom, volt újautó, jó volt, de nem látom a többletet amit nyujtott a 10 évesen vásárolthoz képest. Nyilván az sem lényegtelen, hogy meg lett fizetve a nepper felára aki vadászott egy megkímélt, karbantartott egygazdás kocsit. Mindenesetre így hogy a kocsira szánt összeg háromnegyede a megtakarítások közé megy, és csak a negyedét költöm kocsira, nyugodtabb vagyok miközben letojja egy galamb, vagy leverik az oldalát parkolás közben. Egy karcmentes újautónál azért fájna... Vagy amikor a gyerekek zombimódban amortizálják egyszerre hárman, egymást túlüvöltve... :wacko:
A fentiekkel egyetértve...magam már az elején helyre teszem a járműbe beülő "zombikat", nix ugri-bugri, se kicsinek se nagynak! Aki nem fér a bőrében, az koptassa bátran a saját csülkeit!!!  ::) :D
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Egyéb autók
« Válasz #29611 Dátum: 2019.01.18 23:33:31 »
Hat, en meg nem tudtam elengedni a priust ilyen szempontbol, amiota en csak hetvegen ulok bele, mindig egy komplett takaritassal kezdem mert tizszeres tempoval pusztitjak a kis szemetek az autot :) meg a karcok is valahogy gyorsabban gyulnek rajta azota...
Avensis ilyen szempontból szerencsés. Akármilyen rettenetesen néz ki, egy alapos takarítás után mintha új lenne. :D

A fentiekkel egyetértve...magam már az elején helyre teszem a járműbe beülő "zombikat", nix ugri-bugri, se kicsinek se nagynak! Aki nem fér a bőrében, az koptassa bátran a saját csülkeit!!!  ::) :D
Enyémek mindegy mit ígérnek, ha egy óránál többet kell a kocsiban tölteni, akkor vége a világnak. Ilyen helyzetekben inkább két kocsival megyünk. Az Avensis beltere jól viseli a megpróbáltatásokat, de a mi idegeink nem annyira. :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Egyéb autók
« Válasz #29612 Dátum: 2019.01.19 17:24:19 »
...
Egyetértek. Eddig kétszer adódott életünkben lehetőség új autót venni - egyszer sem bántuk meg. Az biztos, hogy ha a jövőben is lesz erre lehetőség, akkor is újat fogunk venni.
Ugyanúgy kétszer vettünk használtat is, ebből egyszer (bár jó ismerőstől, baráttól vettük) nem mondom hogy megbántuk - hiszen örültünk annak is, hogy meg tudtuk venni - de mégis hiányzott a folyamatos 100%-os üzembiztonság érzése. Ezért is cseréltük le, amikor már megszületett az első gyerek, mert azon túl, hogy kinőttük méretileg, folyamatos para volt hogy mivel már 14 éves a vas, bármi előjöhet (annak ellenére, hogy Toyota). Zabálta az olajat, stb., előző tulaj(ok) nem vigyáztak rá úgy ahogyan én szoktam. És hiába jártam vele szerelőkhöz jópárszor az apró-cseprő bajaival, mindig az volt az érzésem, hogy kókler munkát végeztek, vagy átvágtak. Ezt az érzést utálom a legjobban.

A Yaris is idén lesz 11 éves. 70ezer km van benne - nincs semmi baja, 5 évesen vettük 27ezerrel, na ez szerencsés fogás volt. De ilyen szerencse ritkán adódik. Ha ez nem adódott volna, nem vettem volna használtan - de ezt tényleg vétek lett volna kihagyni. Pont akkor jött, amikor már kellett a második autó. Amilyen használatban van (a kerületen kívülre max 1x teszi ki a kerekét egy évbe, de minden nap jár), örök élet +1nap...
« Utoljára szerkesztve: 2019.01.19 17:33:22 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Egyéb autók
« Válasz #29613 Dátum: 2019.01.19 17:30:44 »
Avensis ilyen szempontból szerencsés. Akármilyen rettenetesen néz ki, egy alapos takarítás után mintha új lenne. :D
Enyémek mindegy mit ígérnek, ha egy óránál többet kell a kocsiban tölteni, akkor vége a világnak. Ilyen helyzetekben inkább két kocsival megyünk. Az Avensis beltere jól viseli a megpróbáltatásokat, de a mi idegeink nem annyira. :D
Ez a Verso-ra is igaz. Jól bírja a strapát  :whistling:
De az igazság az hogy nálunk az a szemlélet dominál hogy az autó (mint használati eszköz) van az emberért nem az ember az autóért ezért aztán ha az kell az ember boldogulásához, hogy amortizálódjon, akkor tegye azt. Nem azért van, hogy vitrinbe tartsam.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Egyéb autók
« Válasz #29614 Dátum: 2019.01.19 18:00:21 »
a prius plusra is igaz. nem kívánom megtartani az utókornak...ez van ;) de legalább nekem is jó valamiért...

de ez értékítélet kérdése. én bármit képes vagyok túlértékelni. az mx5-ösön is sírtam egy sort (egyedül :)), amikor megütötték. mondjuk GTK lett, de nem volt nagy crash, csak ócsó a kiindulási helyzet...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #29615 Dátum: 2019.01.19 19:17:02 »
na, Suzuki Baleno a kiszemelt. GL kivitelben . fehér vagy szürke színben a pirosat nem engedi az asszony pedig nekem az is tetszik.
apósnak piros pecaignis-e van sztem ez onnan jön.  :helpsmilie:

milyen ez az autó? nem nagy de nem is kicsi. nem szép de nem is ronda. talán éppen beleférünk.  újjonan garival nekem nem kell mások levetett autója. nem tudok autót venni, egy jó autóm volt a kis corolla azt se én vettem..

annyi munkám van a ház körül hogy a hétvégi autószerelést szeretném kiiktatni.
és a kétévenkénti százezrek rálocsolását is a húszforintos autómra
semmi nem érdekel már csak az ha valaki megkérdezi hogy : "mi van az autóddal? " a válaszom "semmi" legyen.

ja,  és be akarom járni a "környéket" lengyelek, norvégok, görögo.  stb.  oda is kell.
Teljesen megértelek! Jó lesz! Megértem, amit a srácok mondanak, nekem eddig mindkét általam vásárolt autó 2-3 éves használt volt (a corolla és az auris most, előtte a suzukim anyukámtól "megörököltem" amikor nyugdíjba ment), és anyagilag nyilván ez megéri, de rengeteg érv szól az új mellett. Pl garancia, és évekig olcsó szervíz, mert csak a szokásos karbantartás van. Én szeretnék egyszer egy újat venni, amit én konfigurálok össze.

Ha meglesz, tényleg fussunk össze, megnézném, és én is ígértem, hogy megmutatom az Aurist.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Egyéb autók
« Válasz #29616 Dátum: 2019.01.19 19:23:17 »
- de mégis hiányzott a folyamatos 100%-os üzembiztonság érzése.--
--És hiába jártam vele szerelőkhöz jópárszor az apró-cseprő bajaival, mindig az volt az érzésem, hogy kókler munkát végeztek, vagy átvágtak. Ezt az érzést utálom a legjobban.

Na , pont erről beszélek.  :clap:
elegem van mindenből. a szétrúgott fosokból -az emberek kétharmada úgy vezeti az autóját hogy sírok a másik ülésen.. és sír az autó is.
ez az ÉN autóm lesz. én veszem el a szüzességét én töröm be a pacit.  :yes:

minden haver veszi a menő használt verdákat, bmw-ket , SUV-kat és azért 3,5milláért én is kapnák már valamit. de nem.
most nagyon józannak kell lennem.   
nem a szomszédnak veszek autót hanem magamnak és semmire nem vágyom mint nyugodt évekre ezzel a kocsival. 
ja és sok ezer km -re. ezzel bárhova el lehet indulni.
egézségem, erőm, idegrendszerem fogyóban és egyszerűen nem akarok többé idegeskedni egy autón sem.
a skodás barátaim is elvesztettem senki nem segít már. még pár hónapot kell kibírnom a skodrival.
ez garis ha valami van vele begurulok a márkaszervizbe és ennyi.
« Utoljára szerkesztve: 2019.01.19 19:24:56 írta murray »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Egyéb autók
« Válasz #29617 Dátum: 2019.01.19 19:28:13 »
Teljesen megértelek! Jó lesz!
Ha meglesz, tényleg fussunk össze, megnézném, és én is ígértem, hogy megmutatom az Aurist.

kösz Mester!   ::) ha meglesz a Bali összefutok veled az északi sarkon is!  :whistling:
ez 5l alatt eszik full városban és 130-140el is. a skoda min a duplája. új lambdaszondával..
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Egyéb autók
« Válasz #29618 Dátum: 2019.01.20 10:13:14 »
kösz Mester!   ::) ha meglesz a Bali összefutok veled az északi sarkon is!  :whistling:
ez 5l alatt eszik full városban és 130-140el is. a skoda min a duplája. új lambdaszondával..
az átlagfogyasztása 5 liter. városban több lesz az. pláne 140-nél. de majd kiderül úgyis, ha használatba veszed...
de az azért elég meredeken hangzik, hogy két kisautó fogyasztása között ilyen ordas különbség legyen

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Egyéb autók
« Válasz #29619 Dátum: 2019.01.20 11:15:39 »
Szerintem nem lehet tipizálni. Esélyekről van értelme beszélni, egy új autónál joggal számíthatsz arra, hogy az sok évig hibamentes lesz, egy használtnál kevésbé. De egyiknél sem kizárható a másik véglet. Lehet olvasni nem kevés olyan esetről - bár a teljes számhoz képest ez nyilván bagatell, százalékban kifejezve a 0, után még nullák következnek, ám az adott esetben az érintettnek ez mégiscsak felháborító - hogy pár hét/hónap után rozsdásodik, vagy éppen az ideje felét a szervizben töltötte, tehát az új autó sem garancia semmire, csak a pech esélye nagyon-nagyon marginális. A fordítottja is igaz, Robi írta a Yarisukat, a miénk is ilyen: 4 évesen vettük 13.000 km-rel, téli utcát nem is látott, és az új ár egyharmadát megspóroltuk vele, most lesz 8 éves, és semmi esemény, a benzint sem szereti túlzottan. De ez sem jellemző eset, irtó szerencse kell hozzá. Felfogás kérdése is, akinek az autó csak használati tárgy, az talán kevésbé várja el azt, hogy ha használtan veszi, szalonállapotú legyen. Aki szeret foglalkozni az autójával, az meg igényesebb e téren is. De részben típusfüggő is: én az Avensist a mai napig sajnálom, hogy eladtam, pedig többszörösen racionális döntés volt, és az élet igazolta is utólag, hogy helyes is. A COV már annyi ideje van nálunk, amennyit még autó nem szolgált, (egy alkalommal hagyott cserben, de ez szinte tervezhető volt, ez a 10 éves kor körüli féltengelytörés, és ez is úgy történt, hogy a lehető legkisebb gondot okozza, hiszen a házunk előtt, és 5 óra múlva már újra használható volt,) ennek ellenére semmiféle érzelmi kötődésem nem alakult ki vele kapcsolatban, de mivel az elmúlt fél évben kétszer is költöttem rá (kuplungcsere is volt), meg 3 éve elverte a jég, emiatt a piaci ára 3-400ezer forinttal alacsonyabb, mint amúgy lenne, nem fogok minden követ megmozgatni, hogy lecseréljem.
Még egy aspektus, én minden frissen vásárolt autómat újként éltem meg, hiszen nálam új volt, nekem nem okozna érzelmi pluszt, ha a km-órában a sokezer helyett 00012-t látok. Sőt, hetekig-hónapokig aggódnék, hogy a friss, ropogós új autómat meg ne húzzák, el ne lopják. Használt autónál abban a hamis illúzióban ringatom magam, hogy mivel nem új, nem fog kelleni másnak. Ez lehet, hogy önbecsapás, viszont kevésbé káros az egészségre, mintha mindennap folyamatosan azon aggódnék, hogy megvan-e még(, és épen) a járgány.
« Utoljára szerkesztve: 2019.01.20 11:19:59 írta music »
music     

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #29620 Dátum: 2019.01.21 11:12:06 »
nem a szomszédnak veszek autót hanem magamnak és semmire nem vágyom mint nyugodt évekre ezzel a kocsival. 
ja és sok ezer km -re. ezzel bárhova el lehet indulni.
Egyébként ez nagyon fontos amit írsz, magadnak veszed. Ha néhány nálunk jóval gazdagabb ország utcaképét megnézed és csak az autóállomány alapján vonnál le következtetést a vagyoni/jövedelmi helyzetre, akkor meglepődnél. Dániában például a rengeteg 10 év körül autó van, és alig látsz újat. Csomó országban nagyon mennek a dél-koreai autók, mert az autó a lényeg, nem a presztizs.

Erről a kedvenc példám az a svéd igen nagynevű orvosprofesszor, akinek ford fiestája volt. Elmondta, hogy bringával jár dolgozni, autót csak akkor veszi elő szükséges, arra pedig ez pont elég.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Egyéb autók
« Válasz #29621 Dátum: 2019.01.21 13:26:07 »
Egyetértek  :clap:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Egyéb autók
« Válasz #29622 Dátum: 2019.01.21 18:51:26 »
A Yaris is idén lesz 11 éves. 70ezer km van benne - nincs semmi baja, 5 évesen vettük 27ezerrel,
...
a kerületen kívülre max 1x teszi ki a kerekét egy évbe, de minden nap jár...
Adtok neki rendesen. :) 5W30-al vagy 0W20-al jár?

Ez a Verso-ra is igaz. Jól bírja a strapát  :whistling:
De az igazság az hogy nálunk az a szemlélet dominál hogy az autó (mint használati eszköz) van az emberért nem az ember az autóért ezért aztán ha az kell az ember boldogulásához, hogy amortizálódjon, akkor tegye azt. Nem azért van, hogy vitrinbe tartsam.
Régen volt olyan szabály, hogy a kocsi ne nézzen ki úgy mint a disznóól, de elengedtem, pont azért amit írsz. Időnként kap egy nagytakarítást, de egyébként nem idegeskedek rajta, azért van hogy kiszolgáljon minket.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Egyéb autók
« Válasz #29623 Dátum: 2019.01.21 19:38:11 »
Adtok neki rendesen. :) 5W30-al vagy 0W20-al jár?
Nemtom. Márkaszervizbe jár az éves "kötelező" olaj-szűrőcserére, azt kap amit ott tesznek bele. Egész életében csakis és kizárólagosan márkaszervizelve volt. Olajat nem eszi.
« Utoljára szerkesztve: 2019.01.21 20:05:39 írta robi (Robi) »

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Egyéb autók
« Válasz #29624 Dátum: 2019.01.21 20:14:27 »
Adtok neki rendesen. :) 5W30-al vagy 0W20-al jár?
Régen volt olyan szabály, hogy a kocsi ne nézzen ki úgy mint a disznóól, de elengedtem, pont azért amit írsz. Időnként kap egy nagytakarítást, de egyébként nem idegeskedek rajta, azért van hogy kiszolgáljon minket.
Ha már ember, akkor legyen (lehet) a környezete disznó ól? Ez messzire vezető hozzáállás, minden megközelítésből!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu