Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 4996162 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #29475 Dátum: 2018.11.22 12:41:44 »
Amúgy ez a várni kell az új autóra dolog is furcsa. Ha választottam egy típust, amit sok évig fogok használni, azért választok mást (ami nem felelt meg annyira a szempontjaimnak, mert akkor azt választottam volna), mert néhány hetet várni kell rá?
Nekem ez biztos nem okozna problémát. Ha valaki ezért inkább Toyota helyett opelt vesz, akkor meg is érdemli!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Egyéb autók
« Válasz #29476 Dátum: 2018.11.22 18:09:21 »
Nekem új, amúgy 2 éves :-) .

írtál róla? corolla elment?
nem látom az auris topicban  :surrender:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Egyéb autók
« Válasz #29477 Dátum: 2018.11.22 20:13:09 »
mondi, engem is érdekelne 1-2 mondat az aurisról, egyre inkább ebben gondolkodom, hogy az Ave utódja ilyen lesz majdan
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Egyéb autók
« Válasz #29478 Dátum: 2018.11.22 20:16:40 »
Miért nem?
Mert altalaban rondak. Japan autot csak a muszaki tartalom miatt erdemes venni szerintem.


Na jo, az aktualis  mazda6 krvajol nez ki. :)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Egyéb autók
« Válasz #29479 Dátum: 2018.11.22 20:21:12 »
Amúgy ez a várni kell az új autóra dolog is furcsa. Ha választottam egy típust, amit sok évig fogok használni, azért választok mást (ami nem felelt meg annyira a szempontjaimnak, mert akkor azt választottam volna), mert néhány hetet várni kell rá?
Nekem ez biztos nem okozna problémát. Ha valaki ezért inkább Toyota helyett opelt vesz, akkor meg is érdemli!
Mint peldaul edesapam a 2012es fullos astra j kombijaval. Szuperjo auto, egy kicsit mas elethelyzetben azonnal megvettem volna tole. Mindene pont jo, baja sose volt. Egyebkent meg mindig ott dekkol a kertben, nem adta meg el de mar honapok ota nem hasznalja

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #29480 Dátum: 2018.11.22 22:17:12 »
mondi, engem is érdekelne 1-2 mondat az aurisról, egyre inkább ebben gondolkodom, hogy az Ave utódja ilyen lesz majdan
Eddig még nem írtam róla, de akkor holnap írok itt egy pár sort róla. Egyébként eddig nagyon pozitív a benyomás, de azért van zavaró dolog is.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Egyéb autók
« Válasz #29481 Dátum: 2018.11.23 08:03:44 »
Amúgy ez a várni kell az új autóra dolog is furcsa. Ha választottam egy típust, amit sok évig fogok használni, azért választok mást (ami nem felelt meg annyira a szempontjaimnak, mert akkor azt választottam volna), mert néhány hetet várni kell rá?
Nekem ez biztos nem okozna problémát. Ha valaki ezért inkább Toyota helyett opelt vesz, akkor meg is érdemli!
Mx5-re közölték, hogy 9 hónap mire megjön, Mazda 6 "csak" 7 hónap. Van aki kivárja, de ez azért elég sok. És annyira nem prémium, mert 5 évesen már rozsdamegfolyásos körben, ami a mazda szerint normális, szerintük vastag az, van benne anyag, nem baj az ha rohad, nem kell aggódni. Az meg mindegy nekik, hogy a használtat megvenni szándékozó mit gondol.

Mert altalaban rondak.
Ezzel nem teljesen értek egyet, de az igaz, hogy ha a T27-et meglátom az utakon, minden alkalommal hangosan felsírok. :D

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #29482 Dátum: 2018.11.23 11:49:53 »
Ahogy ígértem írok néhány szót az Aurisról. Kb egy hónapja használjuk, azóta több mint ezer kiklométert mentünk vele (főleg én), szóval a tapasztalat még nem sok, de azért már valami.
Először is hibrid. Szokni kell, hogy a bal lábat nem használjuk, ez elég nehéz volt. Jól megy, de nincs meg az az érzés, mint egy váltós autónál, hogy húz, váltasz, húz stb. Ez folyamatosan megy, és nincs az ülésbe betolós élmény, de jól megy. Többször éreztem azt, hogy miért nem haladunk városon belül és már bőven 80 felett jártam, szóval eléggé elszigetel a külvilágtól.
A csomagtartója jó megy, az extrákat szeretem, az üvegtető és a tempomat nagy kedvenc.
1000 km-t mentem eddig vele, ebben van bőven autópálya, nagyobb városi dugó (m1-m7 közös szakasz a hamzsabégi úti buszgarázsig 2 óra alatt), és így mutat 5,6 körüli az átlagfogyasztást. Azt lehet mondani, hogy kb stabilan 2 literrel kevesebbet fogyaszt, mint az 1.4 benzin. Én nem b*aszok fillért, de lehetne ez sokkal kevesebb is.
Két dolog van, ami eléggé zavar. Az egyik hogy nincsenek kisebb pakolóhelyek. A középső könyöklőbe a cd-im pont nem férnek be (2 mm-rel rövidebb, mint a cd tok legrövidebb oldala), nem tudok tollat, jegyzetlapot, és aprópénzt hova tenni. Ez eléggé zavar, a Corollában ez nagyon jó volt.
A másik, hogy a hátsó lábtér szerintem kisebb, mint a Corollában volt.
Viszont az ülések nagyon jók, jól testreszabható, jól tart és hosszútávon is kényelmes.
Ha bármelyikőtöket érdekli szívesen megmutatom személyesen is. A pénteki mikrotalikra néha ki szoktam járni, valószínű ma is megyek.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Egyéb autók
« Válasz #29483 Dátum: 2018.11.23 12:53:47 »
Én nem b*aszok fillért, de lehetne ez sokkal kevesebb is.
Akárhányszor hibrid fogyasztást nézek, ugyanerre gondolok. Reálisnak 4 litert tartanék.

Két dolog van, ami eléggé zavar. Az egyik hogy nincsenek kisebb pakolóhelyek. A középső könyöklőbe a cd-im pont nem férnek be (2 mm-rel rövidebb, mint a cd tok legrövidebb oldala), nem tudok tollat, jegyzetlapot, és aprópénzt hova tenni. Ez eléggé zavar, a Corollában ez nagyon jó volt.
A másik, hogy a hátsó lábtér szerintem kisebb, mint a Corollában volt.
Skoda jelenség.  Ez azért van, hogy akkor inkább vegyél nagyobb kategóriát. Direkt elrontják, nehogy inkább ezt vedd a P3/P+ helyett.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #29484 Dátum: 2018.11.23 13:11:09 »
Skoda jelenség.  Ez azért van, hogy akkor inkább vegyél nagyobb kategóriát. Direkt elrontják, nehogy inkább ezt vedd a P3/P+ helyett.
Lehetséges, de p3-ban nincs kombi, az p3 pedig már inkább egyterű, nem klasszikus kombi.
Mindegy, már kezdjük megszokni. Meg ez legyen a legnagyobb baj az autóval...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Egyéb autók
« Válasz #29485 Dátum: 2018.11.23 14:09:31 »
Lehetséges, de p3-ban nincs kombi, az p3 pedig már inkább egyterű, nem klasszikus kombi.
A P3-nak a P+ a kombi változata, nem?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Egyéb autók
« Válasz #29486 Dátum: 2018.11.23 15:15:40 »
Akárhányszor hibrid fogyasztást nézek, ugyanerre gondolok. Reálisnak 4 litert tartanék.
Skoda jelenség.  Ez azért van, hogy akkor inkább vegyél nagyobb kategóriát. Direkt elrontják, nehogy inkább ezt vedd a P3/P+ helyett.
A 4 literhez azért "kell billért ***ni). ;-) De 4,5-5 liter átlagban az egy teljesen vállalható kompromisszum mellett elérhető fogyasztás.
Össze kell szokni vele. Mint "új" autóval is, és mint hibriddel is és akkor lejjebb fog menni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Egyéb autók
« Válasz #29487 Dátum: 2018.11.23 15:16:54 »
Ahogy ígértem írok néhány szót az Aurisról. Kb egy hónapja használjuk, azóta több mint ezer kiklométert mentünk vele (főleg én), szóval a tapasztalat még nem sok, de azért már valami.
Először is hibrid. Szokni kell, hogy a bal lábat nem használjuk, ez elég nehéz volt. Jól megy, de nincs meg az az érzés, mint egy váltós autónál, hogy húz, váltasz, húz stb. Ez folyamatosan megy, és nincs az ülésbe betolós élmény, de jól megy. Többször éreztem azt, hogy miért nem haladunk városon belül és már bőven 80 felett jártam, szóval eléggé elszigetel a külvilágtól.
A csomagtartója jó megy, az extrákat szeretem, az üvegtető és a tempomat nagy kedvenc.
1000 km-t mentem eddig vele, ebben van bőven autópálya, nagyobb városi dugó (m1-m7 közös szakasz a hamzsabégi úti buszgarázsig 2 óra alatt), és így mutat 5,6 körüli az átlagfogyasztást. Azt lehet mondani, hogy kb stabilan 2 literrel kevesebbet fogyaszt, mint az 1.4 benzin. Én nem b*aszok fillért, de lehetne ez sokkal kevesebb is.
Két dolog van, ami eléggé zavar. Az egyik hogy nincsenek kisebb pakolóhelyek. A középső könyöklőbe a cd-im pont nem férnek be (2 mm-rel rövidebb, mint a cd tok legrövidebb oldala), nem tudok tollat, jegyzetlapot, és aprópénzt hova tenni. Ez eléggé zavar, a Corollában ez nagyon jó volt.
A másik, hogy a hátsó lábtér szerintem kisebb, mint a Corollában volt.
Viszont az ülések nagyon jók, jól testreszabható, jól tart és hosszútávon is kényelmes.
Ha bármelyikőtöket érdekli szívesen megmutatom személyesen is. A pénteki mikrotalikra néha ki szoktam járni, valószínű ma is megyek.
Részemről sok-sok balesetmentes km-t kívánok hozzá! A korábbi álláspontjaid alapján engem meglepett a választásod, de teljesen racionális.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Egyéb autók
« Válasz #29488 Dátum: 2018.11.23 19:26:19 »
Akárhányszor hibrid fogyasztást nézek, ugyanerre gondolok. Reálisnak 4 litert tartanék.
Skoda jelenség.  Ez azért van, hogy akkor inkább vegyél nagyobb kategóriát. Direkt elrontják, nehogy inkább ezt vedd a P3/P+ helyett.

A P+ és az Auris TS a két versenyző nálam is a következő váltáskor...
A P+ nem tetszik (feleannyira sem mint az Auris), lehet én vagyok maradi, és ragaszkodom a hagyományosabb formákhoz. Sose értettem a kisbusz, SUV, crossover "buzulást". Elszomorít, ha valóban létezik ez a "skodás" jelenség.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Egyéb autók
« Válasz #29489 Dátum: 2018.11.23 19:28:02 »
Akárhányszor hibrid fogyasztást nézek, ugyanerre gondolok. Reálisnak 4 litert tartanék.
Skoda jelenség.  Ez azért van, hogy akkor inkább vegyél nagyobb kategóriát. Direkt elrontják, nehogy inkább ezt vedd a P3/P+ helyett.
4 liter? ?? Hulyek vagytok. A hibridek a dizelek fogyasztasat tudjak. Nalam a plus atlaga 6.3 50ezer kmre.  Nem hibridbarat uzemmodban, mert sokat palyazunk.
Aź auris hibridet nem direkt rontottak el, eleve szornyu volt. Megjegyzem, a plus beltere is meltatlan a 12 millios arcedulahoz.