Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5004589 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Egyéb autók
« Válasz #29370 Dátum: 2018.08.22 10:41:11 »
Mx5 meg kell az istállóba, mindenkinek ki kéne egyszer próbálni. :D

szívesen kipróbálnám, fizetnék is érte!  ::)  gondolkodom rajta

egy kombi kell egy családba. ház/kert mellé meg főleg.  após eladta a kombi F astrát vett egy nyugger ignist, le van bénulva. most rakatott fel vonóhorgot..
ez a nyomorult skoda is rohadt jól pakolható.  asszony minden szuzuki swift/baleno tervem csírájában fojtja el.   de én skodát többé nem veszek. hulladék a motorja.
vitarára nincs pénzem egy suttyó dacia logan kombi lesz ebből.. de a motorja annak is necces.. :cry:


most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Egyéb autók
« Válasz #29371 Dátum: 2018.08.22 11:25:11 »
szívesen kipróbálnám, fizetnék is érte!  ::)  gondolkodom rajta

Olcsó játszósnak keresve nem találsz jobbat.  :yes:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Egyéb autók
« Válasz #29372 Dátum: 2018.08.22 14:38:40 »
Olcsó játszósnak keresve nem találsz jobbat.  :yes:
Kerdes, mi az olcso...nekem a heten osszeall az mx5os, egy swift sport azert szerintem olcsobb lett volna. De minden igaz amit a kollegak irnak, kell egyszer egy roadster a garazsba es erre az mx5 talan a ma rendelkezesre allo legjobb opcio. Egy dolog fontos: ki kell tudni szallni belole :)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Egyéb autók
« Válasz #29373 Dátum: 2018.08.22 15:04:30 »
Egy dolog fontos: ki kell tudni szallni belole :)
Ennyire öreg vagy, hogy nehezedre esik?  :tt2: :D ;)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Egyéb autók
« Válasz #29374 Dátum: 2018.08.22 15:20:44 »
Ennyire öreg vagy, hogy nehezedre esik?  :tt2: :D ;)
Nem.ezert vettem :)
De nem egyszeru, meg kell tanulni, hogyan orizze meg az ember a meltosagat kiszallasnal, plane oltonyben :(

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Egyéb autók
« Válasz #29375 Dátum: 2018.08.22 17:10:28 »
Nem.ezert vettem :)
De nem egyszeru, meg kell tanulni, hogyan orizze meg az ember a meltosagat kiszallasnal, plane oltonyben :(
A "kiszállást belőle" elsőre arra értettem, hogy mikor adja el az ember...
De így is lehet, igaz:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Egyéb autók
« Válasz #29376 Dátum: 2018.08.22 20:44:21 »
Ez szerintem csak ilyen nagyképű márkaszervíz duma. Rengeteg független, volvora szakosodott műhely van.
De az valószínűleg tényleg úgy van, hogy másodszorra már nem adja azt a védelmet.
Attól függ... Volt egy 89-ben vásárolt kocsink, amit 99 táján hátbacsapott egy TV2 furgon. A Mozaik utcai VW szarvíz 650k-t mondott és közölte, hogy GTK. Független szervízben 170k volt a javítás, tehát elsőkézből láttam, hogy volt egy laza négyszeres árazás. Ami ugye addig nem zavarja csak az embert, amíg a biztosító fizeti. Itt nem rogyott meg utascella, tehát jó szívvel javítható volt.
Aztán vannak azok az esetek amikor húzópadra kell tenni, vagy amikor 4-5 réteg rogyik meg. A Volvo például nagyon biztonságos, de ennek a biztonságnak egy igen komoly rétegrend az alapja, ami miatt a kocsi tulajdonképpen baleseteket tekintve egyszer használatos is lehet.


szívesen kipróbálnám, fizetnék is érte!  ::)  gondolkodom rajta
Mx5-ből bérelhető, NB(2nd generation) meg NC(3rd generation) is. Ha gondolod utánakérdezek a klubban, hogy ki adja ki.  Egy teljes hétvégét mindenképpen érdemes rászánni a kocsira. Kipróbálni, hogy milyen nyugisan csorogni vele, Balatonfelvidéken csapatni, esetleg a Pilisben/Mátrában/Vértesben meghajtani. Ha van mellette egy kombi is, akkor simán jó, családban is. Ha tetszik és elszántad magad, akkor a vétel a macerásabb. Vagy ki kell várni azt az 5-6 hónapot amikor eladóvá válik egy jó példány, vagy külföldön rá kell állítani egy neppert. Vaaaagy hajlandó lehet várakozás helyett messzire menni és sokat fizetni. Csufár tudna mesélni helyzetekről, elfojtott üvöltésről és ősz hajszálakról. :D
Vezetni nagyon tuti mindenkinek, bár a csajoknak idő kell, hogy ne a vadállatot lássák benne. Asszony sokáig félt tőle és kerülgette, de utóbbi időben kezdi átadni magát az élvezetnek. Mondta, hogy óvatosnak kell lennie, mert nagyon harapós a motor. :D

egy kombi kell egy családba. ház/kert mellé meg főleg.  após eladta a kombi F astrát vett egy nyugger ignist, le van bénulva. most rakatott fel vonóhorgot..
ez a nyomorult skoda is rohadt jól pakolható.  asszony minden szuzuki swift/baleno tervem csírájában fojtja el.   de én skodát többé nem veszek. hulladék a motorja.
vitarára nincs pénzem egy suttyó dacia logan kombi lesz ebből.. de a motorja annak is necces.. :cry:
A kombi kell. Ritkán használod ki, de olyankor áldás. Mondjuk a minap Mx5-el mentem cementet venni.... A vakoló élek kilógtak, de amúgy elfértünk. :D

Olcsó játszósnak keresve nem találsz jobbat.  :yes:
Az olcsó nagyon relatív. Egy nagyobbik motoros jó állapotú NB 2,2 millió. Egy nagymotoros NC 3 milliótól indul. A kismotorosak se rosszak, de ha meghajtanád akkor érezhetően kevesebb a nyomaték. Élményből viszont a kicsik is bőségesen adnak. Érdekes módon viszont mindegyik kijön annyiból mint egy hasonló korú, jó állapotú családi kombi.  Az tény, hogy a Boxsternél sokkal olcsóbb. :D

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Egyéb autók
« Válasz #29377 Dátum: 2018.08.22 20:50:47 »
Ennyire öreg vagy, hogy nehezedre esik?  :tt2: :D ;)
Ha méltósággal akar kiszállni az ember, akkor vagy erős ballábas guggolási képességek kellenek(értsd: féllábbal fel kell tudj állni guggolásból). Vagy rá kell támaszkodni bal tenyérrel a karosszériára. Még ültetés nélkül is szinte a földön ülsz, kinyújtott lábakkal. Persze ez nem érdekel, ha közben 50-el tudsz átmenni egy körforgalmon, anélkül, hogy a gázálláson akár egy millimétert is változtatnál. De az is nagyon klassz érzés amikor tavasszal menet közben csicseregnek feletted a madarak és érzed a virágzó flórát. Egyébként is, rendes kabrió tulaj garázsban száll ki, ahol akár hason csúszva se látják. :D

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Egyéb autók
« Válasz #29378 Dátum: 2018.08.22 21:05:07 »

Mx5-ből bérelhető, NB(2nd generation) meg NC(3rd generation) is. Ha gondolod utánakérdezek a klubban, hogy ki adja ki.  Egy teljes hétvégét mindenképpen érdemes rászánni a kocsira. Kipróbálni, hogy milyen nyugisan csorogni vele, Balatonfelvidéken csapatni, esetleg a Pilisben/Mátrában/Vértesben meghajtani. Ha van mellette egy kombi is, akkor simán jó, családban is. Ha tetszik és elszántad magad, akkor a vétel a macerásabb. Vagy ki kell várni azt az 5-6 hónapot amikor eladóvá válik egy jó példány, vagy külföldön rá kell állítani egy neppert. Vaaaagy hajlandó lehet várakozás helyett messzire menni és sokat fizetni. Csufár tudna mesélni helyzetekről, elfojtott üvöltésről és ősz hajszálakról. :D
Vezetni nagyon tuti mindenkinek, bár a csajoknak idő kell, hogy ne a vadállatot lássák benne. Asszony sokáig félt tőle és kerülgette, de utóbbi időben kezdi átadni magát az élvezetnek. Mondta, hogy óvatosnak kell lennie, mert nagyon harapós a motor. :D
A kombi kell. Ritkán használod ki, de olyankor áldás. Mondjuk a minap Mx5-el mentem cementet venni.... A vakoló élek kilógtak, de amúgy elfértünk. :D
Az olcsó nagyon relatív. Egy nagyobbik motoros jó állapotú NB 2,2 millió. Egy nagymotoros NC 3 milliótól indul. A kismotorosak se rosszak, de ha meghajtanád akkor érezhetően kevesebb a nyomaték. Élményből viszont a kicsik is bőségesen adnak. Érdekes módon viszont mindegyik kijön annyiból mint egy hasonló korú, jó állapotú családi kombi.  Az tény, hogy a Boxsternél sokkal olcsóbb. :D
Haat. Osz hajszalam nincs. Mondjuk mas se. Az elfojtott uvoltest, ami inkabb csendes lamentalas volt, csak neked tartogattam. Nomeg sokaig tartott ES messzirol jott ES kismotoros lett, klima nelkul ES jo sokba is kerult.
De megerte, ha beledoglok is, ha meg megsem, jarjak eletem vegeig  a batyam vivarojaval...

:D

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Egyéb autók
« Válasz #29379 Dátum: 2018.08.23 08:30:33 »
Kerdes, mi az olcso...nekem a heten osszeall az mx5os, egy swift sport azert szerintem olcsobb lett volna. De minden igaz amit a kollegak irnak, kell egyszer egy roadster a garazsba es erre az mx5 talan a ma rendelkezesre allo legjobb opcio. Egy dolog fontos: ki kell tudni szallni belole :)

Nem az a kérdés, hogy mi az olcsó, hanem inkább az, hogy mi a játszós?
Mert az a Swift Sport ugyan némileg valóban olcsóbb (lehet, de nem feltétlen az), de egyrészt tető van rajta, másrészt elöl hajt, így számomra az max csak egy kis pörgős méregzsák, de nem a "játszós" kategória.

Kiszállni valóban nem egyszerű a Miata-ból, de pl. egy Lotus Elise-ből meg konkrétan csak négykézláb kimászni lehet. :D

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Egyéb autók
« Válasz #29380 Dátum: 2018.08.23 17:31:08 »


Kiszállni valóban nem egyszerű a Miata-ból, de pl. egy Lotus Elise-ből meg konkrétan csak négykézláb kimászni lehet. :D

S2000 et próbáltátok már? Na abból is úgy kell kiesni ... :D marha széles a küszöb és mélyen ül az ember...
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Egyéb autók
« Válasz #29381 Dátum: 2018.08.23 21:11:19 »
marha széles a küszöb és mélyen ül az ember...
És ezt ti szeretitek? :eek:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Egyéb autók
« Válasz #29382 Dátum: 2018.08.23 21:58:47 »
És ezt ti szeretitek? :eek:
Hobbiautó, nem a hétköznapokra.
Ott megengedőbb az ember  :D ;)

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Egyéb autók
« Válasz #29383 Dátum: 2018.08.23 22:00:47 »
És ezt ti szeretitek? :eek:

AE86 ban is mélyen ül az ember, nem való mindennapos használatra.....  de egy sportos, vagy sportautóban nem ülhet az ember olyan magasan , mint egy Hiluxban :D  Amúgy hosszú távon a magas üléspozíció a kényelmes az tuti!
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Egyéb autók
« Válasz #29384 Dátum: 2018.08.23 22:22:18 »
És ezt ti szeretitek? :eek:
Alacsonyan ülsz, a hajadat borzolja a szél, süt rád a nap. A súlyelosztás 50-50, tehát érzetre körülötted fordul a kocsi. 7,6kg/1LE hajtás biztosítja, hogy bármikor meg tudj lódulni, ennek ellenére ha kíméletesen hajtod, 7 liter alatt is tud fogyasztani. A kanyarstabilizátor miatt kanyarban is olyan mint egy sínautó, a 15-ös 55-ös oldalfalú gumival is. Sportos futómű, nagyon pontos kormányzás, precíz váltó. Éjjel, amikor feletted a tiszta csillagos ég, na az külön élmény. A kiszállás egy körülmény ami ezzel jár. Én ugyanannyira szeretem mint amennyire szerettem a Hiace hintó jellegét.

Hobbiautó, nem a hétköznapokra.
Nálunk napi használatban van, asszonnyal csereberéljük. Elsődlegesen ovijárat, de a nagybevásárlást is ezzel csinálom az utóbbi fél évben. Eddig nem kellett kompromisszumot kötni, kombi mellé második autónak tökéletes.