Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 4996595 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Egyéb autók
« Válasz #29340 Dátum: 2018.08.17 09:35:38 »
Nem, csak a feleségem behisztizett, hogy Fordot nem veszünk, én simán megvennék egy új Focust ezért a pénzért. Amúgy már lassan kifutnak ezek az akciók.

Zadar és Zagrab között 4 Fordot láttam tréleren. közelébe nem mennék a Ford-nak.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #29341 Dátum: 2018.08.17 09:46:03 »
Zadar és Zagrab között 4 Fordot láttam tréleren. közelébe nem mennék a Ford-nak.
A feleségem céges kocsija ford, szeretjük is, simán kéne saját autónak is, de a Focus nálunk tiltólistán van. (Volt egy Focus céges kocsija, ami rendkívül sokat fogyasztott, cserébe nem ment jól, és azóta a Focus szóba sem jöhet --> Bp-Debrecen-Bp utat nem tudta egy tankkal megjárni vele, annyira sokat evett).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10245
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Egyéb autók
« Válasz #29342 Dátum: 2018.08.17 09:49:01 »
I30 igen, beltérre elmarad mondjuk az E12 Corollától, de ez igaz az újabb Aurisra is. Annak a beltere sem üti meg az E12 Corolla szintjét.
Egyik kollégámnak volt még az előző generációs I30-asa, kb azonos korú és futású volt mint a Corollám és azon túl, hogy kicsit gagyibbak voltak benne az anyagot nagy különbséget nem éreztem. De mondjuk ehhez hozzátartozik hogy az E12 belseje nagyon jó lett, akár azt is mondhatnánk, hogy kategórián felül, még most is bőven megállja a helyét.
Én csak az 1994-es Carinához (T19) tudtam viszonyítani, amiket írtam.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Egyéb autók
« Válasz #29343 Dátum: 2018.08.17 10:24:56 »
A feleségem céges kocsija ford, szeretjük is, simán kéne saját autónak is, de a Focus nálunk tiltólistán van. (Volt egy Focus céges kocsija, ami rendkívül sokat fogyasztott, cserébe nem ment jól, és azóta a Focus szóba sem jöhet --> Bp-Debrecen-Bp utat nem tudta egy tankkal megjárni vele, annyira sokat evett).

1. Asszonynak mindig igaza van.
2. Ha nem akkor az első pont lép érvénybe.  :flowers:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #29344 Dátum: 2018.08.17 10:26:42 »
1. Asszonynak mindig igaza van.
2. Ha nem akkor az első pont lép érvénybe.  :flowers:
Látom érted miről beszélek  :D :whistling:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Egyéb autók
« Válasz #29345 Dátum: 2018.08.17 10:35:58 »
Abban egyeztünk meg, hogy a Toyota, Mazda, Hyundai márkák közül keresünk valamit
Én egyre többet nézem a Hyundai típusait és szimpatikus, amit csinálnak. Tuti nem hagynám ki a keresésből  :yes:
Mazdánál is sok bosszantó hiba kerül elő a fórumokon. Még mindig rozsdásodik, elektronikai problémák, média/navi egység hülyeségei és főleg az, ahogyan ezeket a hibákat a márkaszerviz kezeli. Nagyon szépek a Mazdák, kívül-belül, a motor is jó, de itt hirtelen megáll a minőség.

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Egyéb autók
« Válasz #29346 Dátum: 2018.08.17 11:00:21 »
Mostanában volt szerencsém többször vezetni (holnap is fogom) egy aktuális generációs, 1,4 literes, benzines turbós i30-at.
Eddig nagyon jó autónak tartom, minden tekintetben.

Az interior pedig bőven megüti az E12 szintjét.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Egyéb autók
« Válasz #29347 Dátum: 2018.08.17 11:02:59 »
Ha pedig valakinek a megbízhatóság az első és mindenek felett álló szempont, nem tudom miért nem járnak Suzuki Swifttel.
Mert egy Suzuki Swift eleve nem a megbízhatóság pédás ékköve. Illetve a megbízhatóságon kívül nyilván a használhatóság, méret és egyéb pragmatikus szempontok kizárják a Suzukit. Amúgy hozzáteszem, hogy dizájnilag egy mai Swift egyáltalán nem néz ki rosszul.

(tudom, hogy a Kia azonos a Hyundai-al, de a kettő közül nekem a Hyundai arculata jobban bejön)
Na most ezt a mondatot én speciel nem tudom értelmezni, egy autóvásárlás szemszögéből nézve.

Az arculat, dizájn stb. mind múló dolgok. Egy estéi ruhánál megértem... De egy autót az ember hosszú távra vesz. Pár év múlva, a többi autó mellett úgyis lepukkadt lesz az egész, dizájnostul arculatostul mindenestül (annak ellenére hogy állapotra kiváló, karcmentes stb). És ez főleg úgy, hogy használtat veszel, azaz már eleve olyat ami 3-5 évet relatíve vesztett a dizájn szépségéből. Ha újat vennél, akkor valamelyest megérteném ezt az álláspontot... de akkor is csak pár év előnyöd lenne.

Persze aki oldtimerekre gerjed az egészen más tészta. De itt most nem erről van szó...
Én értem hogy az ember olyan autót vesz ami ránézésre tetszik neki, de azt nem, hogy ez ennyire fontos és kiemelkedő szempont legyen.

Nem vagyunk egyformák, de így szép a világ  :hug:
Csak akkor borít ki a dolog, amikor a dizájn oltárán rontanak/szüntetnek meg minőséget és funkcionalitást (úgy általában, nem csak autóiparban gondolkozva).

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Egyéb autók
« Válasz #29348 Dátum: 2018.08.17 11:08:11 »
Mostanában volt szerencsém többször vezetni (holnap is fogom) egy aktuális generációs, 1,4 literes, benzines turbós i30-at.
Eddig nagyon jó autónak tartom, minden tekintetben.

Az interior pedig bőven megüti az E12 szintjét.

A KIA Cee'd i30-ra van alapozva. Nekünk volt, 5 évesen adtuk el, 7 év garanciából még 2 volt hátra. Új tulajra átruházható.
Szerettük, jó autó volt.

KIA Carens is vonzó példány. Verso-val volt versenyben nálunk. Azért vesztett, mert a Verso éppen olcsóbb volt, és a mi szempontjaink szerint jobban felszerelt (a Carens-ben másminden sok extra volt, ami nem kellett nekünk, de amire szükségünk lett volna, nem). És a Carens-re is van ma már 7 év gari. Azért ez nem egy elhanyagolható szempont, használtan 2-3 évesen is!
« Utoljára szerkesztve: 2018.08.17 11:18:18 írta robi (Robi) »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Egyéb autók
« Válasz #29349 Dátum: 2018.08.17 11:20:33 »
Nem, csak a feleségem behisztizett, hogy Fordot nem veszünk, én simán megvennék egy új Focust ezért a pénzért. Amúgy már lassan kifutnak ezek az akciók.
Még mindig azt gondolom, hogy a Toyota nem jobb annyival, de időnként az embernek kell kompromisszumokat kötni  :whistling: .

Abban egyeztünk meg, hogy a Toyota, Mazda, Hyundai márkák közül keresünk valamit (tudom, hogy a Kia azonos a Hyundai-al, de a kettő közül nekem a Hyundai arculata jobban bejön). A mazdában nincs kombi, szóval az kiesett.
Papucs  [rohog]
Mazdából biztos van kombi, két éve egy 6-os kombit próbáltam ki.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Egyéb autók
« Válasz #29350 Dátum: 2018.08.17 14:47:37 »
A közvetlen befecskendezéses benzinmotort kerülném. Volt már ilyenem (Toyota 2.0 D4), amíg jó, addig nagyszerű dolog, de kényes az üzemanyagra, annak a tankban lévő mennyiségére is (magyarul ne szárítsd ki a tankot...), és ha a technikára jellemző speciális alkatrész elromlik, az már-már dízeles költség. Ráadásul ma már nem fogyaszt annyival kevesebbet a "normál" befecskendezésű benzinesnél.
« Utoljára szerkesztve: 2018.08.17 14:49:17 írta music »
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Egyéb autók
« Válasz #29351 Dátum: 2018.08.17 16:04:14 »
Látom érted miről beszélek  :D :whistling:

Apropo, mi van a Volvo üggyel?
most voltam egy kliensnél, S80as Volvoja van. Végre talált egy szépet. jót /11éves/ erre egy idióta nem adta meg a jobbkezet, gazd. totalkár.
és csak Volvo kell neki. áradozott róla.  :clap:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Egyéb autók
« Válasz #29352 Dátum: 2018.08.19 15:50:01 »
Kép még nincs, majd...
Hátul (is) kisebb, mint a T22 Avensis... :whistling: De 3 tagú család vagyunk...csak elférünk... ha meg nem, akkor ott a T22... :D
Dízelnél még azt is meg kell szoknom, hogy azonnal nem lehet leállítani, had hűljön a turbó... :cry: De ez legyen a legnagyobb baja.  ::)

Ígértem képet az E46-ról:

Remélem sikerül csatolni...
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Egyéb autók
« Válasz #29353 Dátum: 2018.08.19 17:49:06 »
Ígértem képet az E46-ról:

Remélem sikerül csatolni...
Zsiros!
Tegyel a b oszlop moge sotet foliat, meg jobb lesz!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518