Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5005502 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Egyéb autók
« Válasz #29175 Dátum: 2018.06.11 09:27:49 »
Ha közös nevezőre hozzuk, marad a magyar és az F10.
http://f10.5post.com/forums/showthread.php?t=1225858
https://abcnews.go.com/Business/bmw-mystery-fires-abc-news-investigation/story?id=47335778
http://www.bmwblog.com/2017/06/16/video-bmw-m5-catches-fire-driver-unexpectedly-keep-going/

Pár perc keresgélés után akad amerikai(US), angol, orosz példa.

Az amerikai BMW szóvivő ugyanazt mondja amit a hazai:
"After initially saying they were unaware of any such incidents, a BMW spokesman says the company has investigated the fires brought to its attention by ABC News and has “not seen any pattern” related to a “product defect."
BMW-s kigyulladásból tucatjával találsz a neten világszerte. Más típusokból nem. De nincs minta, nem általános probléma, nincs semmi látnivaló, fizetni pedig nem fognak. De vegyél BMW-t.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #29176 Dátum: 2018.06.11 09:33:15 »
http://f10.5post.com/forums/showthread.php?t=1225858
https://abcnews.go.com/Business/bmw-mystery-fires-abc-news-investigation/story?id=47335778
http://www.bmwblog.com/2017/06/16/video-bmw-m5-catches-fire-driver-unexpectedly-keep-going/

Pár perc keresgélés után akad amerikai(US), angol, orosz példa.

Az amerikai BMW szóvivő ugyanazt mondja amit a hazai:
"After initially saying they were unaware of any such incidents, a BMW spokesman says the company has investigated the fires brought to its attention by ABC News and has “not seen any pattern” related to a “product defect."
BMW-s kigyulladásból tucatjával találsz a neten világszerte. Más típusokból nem. De nincs minta, nem általános probléma, nincs semmi látnivaló, fizetni pedig nem fognak. De vegyél BMW-t.
Csak ezt nem nekem/neked kéne keresgélnem/keresgélned hanem a kedves újságíróknak :)
Attól pedig nem félek hogy a közeljövőben 20 millióért olyan autót fogok venni, amiből legalább másik 20 parkol az utcámban :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Egyéb autók
« Válasz #29177 Dátum: 2018.06.11 10:47:14 »
Renault-kban általában obn-n keresztül lehet nyelvet állítani.
Köszi, ettől tartottam, marad a márkaszerviz vagy a hollandul tanulás :) nem az én autóm, én simán kifotóznám, majd lefordítanám az üzeneteket, kezelési már van magyar nyelvű, innen már nem olyan bonyolult a dolog...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #29178 Dátum: 2018.06.11 10:49:23 »
Köszi, ettől tartottam, marad a márkaszerviz vagy a hollandul tanulás :) nem az én autóm, én simán kifotóznám, majd lefordítanám az üzeneteket, kezelési már van magyar nyelvű, innen már nem olyan bonyolult a dolog...
Nem biztos, hogy csak a márkaszervíz tudja. Ez már elég öreg típus ahhoz, hogy az renault-okra átlagnál jobban felkészült szervízek meg tudják oldani. De ez csak szerintem nem 100%. Gondoldd végig, a külföldről tömegesen behozott autóknál is megoldják márkaszervíz nélkül.

Amúgy szerintem márkaszervízben sem lehet veszélyesen drága egy ilyen művelet.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Egyéb autók
« Válasz #29179 Dátum: 2018.06.11 11:19:30 »
A márkaszervíztől azért félnek az emberek, mert sok esetben ki kell fizetni a 12.000 forintos óradíjat. Ez a félelem nem tudom honnan ered, egy kérdést megér, ha sokallja az ember akkor nyugodtan lehet nem igénybe venni a szolgáltatást. A nyelvtanulás mindenképpen dícséretes, de egy holland alapszint elérése egy embernek 100-200.000 ft nagyságrend. Egy kérdés ennél olcsóbb.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Egyéb autók
« Válasz #29180 Dátum: 2018.06.11 11:23:55 »
Csak ezt nem nekem/neked kéne keresgélnem/keresgélned hanem a kedves újságíróknak :)
Attól pedig nem félek hogy a közeljövőben 20 millióért olyan autót fogok venni, amiből legalább másik 20 parkol az utcámban :D
Én úgy vettem, hogy implicit tartalmazza a cikk. Nem tűnik logikusnak az sem, hogy Magyarországon kívül nem égnek le, ha már típusprobléma a mögöttes ok. Az sem tűnt logikusnak, hogy felsoroljanak ötven külföldi példát, mert a magyar polgárt ezek nem érdeklik. Azt lehetett volna odaírni, hogy bőségesen van külföldi példa világszerte.
Azt mondjuk nem értem hogy miért nem égő ez az egész a bömbinek mint cégnek. Vesz valaki egy 20 millás kocsit ami a szutyok minőségű anyag miatt leég, majd közli, hogy nincs ok a visszahívásra.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Egyéb autók
« Válasz #29181 Dátum: 2018.06.11 11:35:30 »
Nem biztos, hogy csak a márkaszervíz tudja. Ez már elég öreg típus ahhoz, hogy az renault-okra átlagnál jobban felkészült szervízek meg tudják oldani. De ez csak szerintem nem 100%. Gondoldd végig, a külföldről tömegesen behozott autóknál is megoldják márkaszervíz nélkül.

Amúgy szerintem márkaszervízben sem lehet veszélyesen drága egy ilyen művelet.
Mint írtam, nem az én autóm, tehát majd eldönti a tulaj, mit szeretne :) Én nem fogok neki keresni Renault-ra átlagnál jobban felkészült szervizt keresni, majd ő, ha gondolja; ha enyém lenne, én nem foglalkoznék vele, simán lefordítgatnám, ami fontos és kész. Mobilnet korlátlan, ha új üzenet jön, lefordíttatom :)
A márkaszervíztől azért félnek az emberek, mert sok esetben ki kell fizetni a 12.000 forintos óradíjat. Ez a félelem nem tudom honnan ered, egy kérdést megér, ha sokallja az ember akkor nyugodtan lehet nem igénybe venni a szolgáltatást. A nyelvtanulás mindenképpen dícséretes, de egy holland alapszint elérése egy embernek 100-200.000 ft nagyságrend. Egy kérdés ennél olcsóbb.
A márkaszerviztől lehet félni, mindenki szíve joga. Én már csalódtam némelyikben, ezért nem viszem oda. Nem a 12e Ft  miatt. Jelen esetben nem zárta ki senki egyébként a márkaszervizt, mint lehetőséget, eddig sem...
Te sem gondoltad komolyan, hogy komolyan gondoltam emiatt megtanulni hollandul, ugye?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Egyéb autók
« Válasz #29182 Dátum: 2018.06.11 11:45:18 »
Mint írtam, nem az én autóm, tehát majd eldönti a tulaj, mit szeretne :) Én nem fogok neki keresni Renault-ra átlagnál jobban felkészült szervizt keresni, majd ő, ha gondolja; ha enyém lenne, én nem foglalkoznék vele, simán lefordítgatnám, ami fontos és kész. Mobilnet korlátlan, ha új üzenet jön, lefordíttatom :)A márkaszerviztől lehet félni, mindenki szíve joga. Én már csalódtam némelyikben, ezért nem viszem oda. Nem a 12e Ft  miatt. Jelen esetben nem zárta ki senki egyébként a márkaszervizt, mint lehetőséget, eddig sem...
Te sem gondoltad komolyan, hogy komolyan gondoltam emiatt megtanulni hollandul, ugye?
Nem írtam hogy a tiéd. ;)
A hollandot meg ne becsüld le, nagyon jó állásokat kínálnak, ha beszéled a nyelvet. :D

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Egyéb autók
« Válasz #29183 Dátum: 2018.06.11 11:55:42 »
Nem írtam hogy a tiéd. ;)
A hollandot meg ne becsüld le, nagyon jó állásokat kínálnak, ha beszéled a nyelvet. :D
Én sem írtam, hogy Te azt írtad, hogy én azt írtam, hogy az enyém :D :D :D :D :D az mondi hozzászólására ment válaszul, de ő sem írta, hogy én azt írtam, hogy az enyém :D :D :D
OFF: Majd ha annyira tudok németül, amennyire pl. angolul nem, akkor szóba jöhet a holland :D De mire ide eljutok, épp' elég öreg leszek, hogy ne akarjak még egy nyelvet megtanulni... Kétségtelen, hogy jó állásajánlatok vannak azon a nyelvterületen, nyomdaipart csak német részen szoktam nézni... Hollandul annyit tudok, hogy "achter zijde", meg "terug"... Németül ennél sokkal többet :D ON
 :flowers: :flowers: :flowers:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #29184 Dátum: 2018.06.11 13:02:40 »
Azt mondjuk nem értem hogy miért nem égő ez az egész a bömbinek mint cégnek. Vesz valaki egy 20 millás kocsit ami a szutyok minőségű anyag miatt leég, majd közli, hogy nincs ok a visszahívásra.
Mert minek? Nem ez az egyetlen motorjuk ami ennyire gázul sikerült, de a kocsit meg veszik mint a cukrot. Garanciába meg talán kigyullad pár db.
Használtan meg nyilván nem kell megvenni és kész.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Egyéb autók
« Válasz #29185 Dátum: 2018.06.13 11:34:29 »
Hali!

Chevrolet Lacettikről kinek milyen infója van?
GM tag, opel motyokkal? Vagy jobb ?

Köszi!
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #29186 Dátum: 2018.06.13 14:34:50 »
Hali!

Chevrolet Lacettikről kinek milyen infója van?
GM tag, opel motyokkal? Vagy jobb ?

Köszi!
GM tag, az opelnél már kifutott technikával. Egyszer egy taxissal beszélgettem, akinek ilyen autója volt, azt, mondta, hogy kategóriatársaihoz képest sokat fogyaszt és a beltéri műanyagok kemény és rideg műanyagok, ennek ellenére viszont gyorsan öregszik.

Semmi többet nem tudok elmondani, kérem kaccsolja ki...  ::)
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Egyéb autók
« Válasz #29187 Dátum: 2018.06.13 17:47:12 »
GM tag, az opelnél már kifutott technikával. Egyszer egy taxissal beszélgettem, akinek ilyen autója volt, azt, mondta, hogy kategóriatársaihoz képest sokat fogyaszt és a beltéri műanyagok kemény és rideg műanyagok, ennek ellenére viszont gyorsan öregszik.

Semmi többet nem tudok elmondani, kérem kaccsolja ki...  ::)

Köszi! Nézegettük Őket apóssal, meg a G Astrákat is... lehet egy G Astra jobb választás lehet.
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Egyéb autók
« Válasz #29188 Dátum: 2018.06.13 20:33:12 »
Hali!

Chevrolet Lacettikről kinek milyen infója van?
GM tag, opel motyokkal? Vagy jobb ?

Köszi!
Ha jól csalódom, Trotter hajtott ilyen szolgálati kocsit és nem áradozott róla...
music     

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Egyéb autók
« Válasz #29189 Dátum: 2018.06.14 09:34:56 »
Octavia:

9088km-nél ellenőriztem a motorolaj szintet, mert picit zakatoló lett a hangja a motornak.
Minimumon volt a szint a nívón. Vettem gyorsan 1 liter Castrol Edge Titanium FST 0W-30 olajat és ebbol kb 7 decit kellett utántölteni a maximum szinthez.
Első töltet olajnál ennyi fogyás előfordul Skodáéknál, azt mondják...
Hiába szépíted, hogy jól megy, keveset fogyaszt, nagy a csomagtere, a tény, tény marad: egy ipari hulladék a Skodádnak motorja! Attól, hogy neked 0 Ft-ba került az autó és a fenntartása, a szar még szar marad, nézzük már objektíven. Fórumokon a kutyát nem érdekli, hogy fizettél-e az autóért vagy sem, a valós tényekre, tapasztalatokra kíváncsiak az emberek.

A Toyotákat erősen szidják itt és más fórumokon is, ha van számottevő olajfogyasztás, megjegyzem teljesen jogosan. Szerencsére az enyém már/még nem problémás ilyen szempontból, nem veszek észre olajfogyasztást a nívó pálcán 124 ezer km-nél.
A te autód viszont ÚJ, persze azt mondják előfordul ez a Skodáknál [rohog] Toyotáknál valahogy nem jellemző, hogy új korukban is fogyasztanák annyira az olajat, hogy az első 10000 km alatt lemenne minimumra a szint...  Tudtommal még az olajevős motorknál is csak később kezd el gondot okozni, de javítsatok ki, ha tévedek.
Corolla 1,4 VVT-i 2005