Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5004908 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #29145 Dátum: 2018.05.29 14:15:33 »
Az túlzás, hogy mind fos. Ezek újkent értelmezhetők jó vételnek, használtan inkább kerülni érdemes. Már ha valaki kockázat minimalizáló.
Ennél az Octaviánál pl nagyon magas a használati érték a méretei miatt. Kellemes utazóautó, keveset fogyaszt, csendes és kulturált. A tartóssága, megbízhatósága más kérdés, az majd elválik.
Legalább megérted, hogy miért van az, hogy nem mindenkinek a megbízhatóság az első és egyetlen szempont autóválasztáskor. Majd 4-5 év múlva kapsz másikat és nagyjából kit érdekel, hogy utána hogyan teljesít.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Egyéb autók
« Válasz #29146 Dátum: 2018.05.29 14:55:58 »
Legalább megérted, hogy miért van az, hogy nem mindenkinek a megbízhatóság az első és egyetlen szempont autóválasztáskor. Majd 4-5 év múlva kapsz másikat és nagyjából kit érdekel, hogy utána hogyan teljesít.
... és máris más szempontok játszanak egy új autó vásárlásnál, mint egy 6-10 évesnél. Mindig mondtam, de sokan nem értették  :nonono:  :D :flowers:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Egyéb autók
« Válasz #29147 Dátum: 2018.05.29 15:27:31 »
Legalább megérted, hogy miért van az, hogy nem mindenkinek a megbízhatóság az első és egyetlen szempont autóválasztáskor. Majd 4-5 év múlva kapsz másikat és nagyjából kit érdekel, hogy utána hogyan teljesít.
Az emberek többségének eleve a megbízhatóság mint szempont egy megfoghatatlan, érthetetlen dolog. Kevés "nyugati" mentalitású ember értékeli ezt a szempontot, hiszen a gyors gazdagodás, a fogyasztói társadalom stb. mind a rövid távú szempontokat sulykolják.
Távolkeleten más az értékrend. Szerencsére a Toyota ezt azért még mindig képviseli valamelyest (bár már nem annyira, mint 20 éve). "Innen szép nyerni" alapon nem semmi eredménnyel amúgy. A VW konzernnek könnyű úgy csatát nyerni a piacon, hogy csak a rövid távú eredmények fontosak. Nesze neked európai gondolkodásmód.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Egyéb autók
« Válasz #29148 Dátum: 2018.05.29 18:40:36 »
... és máris más szempontok játszanak egy új autó vásárlásnál, mint egy 6-10 évesnél. Mindig mondtam, de sokan nem értették  :nonono:  :D :flowers:
Bingo.
Apam vett egy ronot. Ket honap mulva jon. 5 ev garanciaval. Uj autot mashogy kell venni, mint hasznaltat, a ket tabor sokszor nem erti meg egymast amiatt, hogy masok a jatekszabalyok...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #29149 Dátum: 2018.05.29 21:56:48 »
Bingo.
Apam vett egy ronot. Ket honap mulva jon. 5 ev garanciaval. Uj autot mashogy kell venni, mint hasznaltat, a ket tabor sokszor nem erti meg egymast amiatt, hogy masok a jatekszabalyok...
És azt is tegyük hozzá, hogy az autógyártót az új autó vásárló érdeklni, a használtautó-vásárlók (másodlagos piac) számára nem érdekes, nem abból él.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Egyéb autók
« Válasz #29150 Dátum: 2018.05.29 22:42:44 »
Nem tudom, nekem újként is szempont a megbízhatóság. És nemcsak autónál. Ha egy új/1 éves/2 éves mosógép elromlik, nem veszek többé olyan márkájút. Oké, hogy van rá garancia, az csak annyit jelent, hogy ingyé megjavítják, de egyrészt a megingott bizalom nem javítható, másrészt amíg javítják, nincs nálad, nem tudod használni. Nem azért veszem, hogy a szerelőt boldogítsa, hanem hogy engem.  :nono:
music     

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #29151 Dátum: 2018.05.31 10:07:31 »
Nem tudom, nekem újként is szempont a megbízhatóság. És nemcsak autónál. Ha egy új/1 éves/2 éves mosógép elromlik, nem veszek többé olyan márkájút. Oké, hogy van rá garancia, az csak annyit jelent, hogy ingyé megjavítják, de egyrészt a megingott bizalom nem javítható, másrészt amíg javítják, nincs nálad, nem tudod használni. Nem azért veszem, hogy a szerelőt boldogítsa, hanem hogy engem.  :nono:
Oké, persze de nem azt nézed, hogy 15 évesen is perfect legyen. Vagy lehet olyat is venni, de az jóval drágább és más dolgokban gyengébb (design stb) és nem feltétlenül fizeted meg.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Egyéb autók
« Válasz #29152 Dátum: 2018.05.31 14:23:38 »
Igen, ez mindenki egyéni prioritása szerint dől el. Kinek mi a fontos. Sok ember valóban a dizájnt teszi a megbízhatóság elé.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #29153 Dátum: 2018.05.31 14:47:53 »
Igen, ez mindenki egyéni prioritása szerint dől el. Kinek mi a fontos. Sok ember valóban a dizájnt teszi a megbízhatóság elé.
Ezt én pontosan tudom, de mostmár bepi is megértette, hogy az autóvásárlás nemcsak a megbízhatóságról szól, hanem _léteznek_ más szempontok is, amelyek adott esetben fontosabbak is lehetnek. Pl céges autónál a kiszámítható költségek, és nagyjából senkit nem érdekel, hogy másfél évvel az eladás után mennyire lesz megbízható.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Egyéb autók
« Válasz #29154 Dátum: 2018.06.03 12:09:31 »
Octavia:

9088km-nél ellenőriztem a motorolaj szintet, mert picit zakatoló lett a hangja a motornak.
Minimumon volt a szint a nívón. Vettem gyorsan 1 liter Castrol Edge Titanium FST 0W-30 olajat és ebbol kb 7 decit kellett utántölteni a maximum szinthez.
Első töltet olajnál ennyi fogyás előfordul Skodáéknál, azt mondják...

Meg majd az összes többinél.....  :(  Nézegesd sűrűn.   Én hetente nézem a K Astra olajszintjét, pedig alig 3.000 (!!!) km van benne....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Egyéb autók
« Válasz #29155 Dátum: 2018.06.03 18:13:45 »
Az új Opelek csak a vizet fogyasztják jobban mint az olajat...  :lol:

Amúgy a hűtőfolyadékra tényleg figyelj oda, nagyon sokat párologtatnak, főleg a turbóbenzinesek.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Egyéb autók
« Válasz #29156 Dátum: 2018.06.03 18:23:44 »
Meg majd az összes többinél.....  :(  Nézegesd sűrűn.   Én hetente nézem a K Astra olajszintjét, pedig alig 3.000 (!!!) km van benne....

Ká fastra az ódi után?! Mi lett Főni, nem szeretnek??  ::) :D :flowers: No! Gív mí ö :hug:, and bí máj pel, továbbra es! ;) :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2018.06.03 18:29:34 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Egyéb autók
« Válasz #29157 Dátum: 2018.06.03 19:17:27 »
Ká fastra az ódi után?! Mi lett Főni, nem szeretnek??  ::) :D :flowers: No! Gív mí ö :hug:, and bí máj pel, továbbra es! ;) :flowers:

Az Ódi Pestiában maradt, ez meg itten a nyúúú kár. Tempomat, egynégytujbó, multimediacenter, parkasszisztens, csipog elöl hátul, utálkozós startstop, BT, AUX, telefonkihangosít, klíma, 4x elab,  jóval jobban felszerelt, mint az Ódi. Amúgy van Ódi is, de ez sztem jobb. gocart élmény menni vele.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Egyéb autók
« Válasz #29158 Dátum: 2018.06.03 19:18:03 »
Az új Opelek csak a vizet fogyasztják jobban mint az olajat...  :lol:

Amúgy a hűtőfolyadékra tényleg figyelj oda, nagyon sokat párologtatnak, főleg a turbóbenzinesek.

Ok, majd ránézek, úgyis hetente inspekció van.  :yes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Egyéb autók
« Válasz #29159 Dátum: 2018.06.03 20:07:35 »
Az Ódi Pestiában maradt, ez meg itten a nyúúú kár. Tempomat, egynégytujbó, multimediacenter, parkasszisztens, csipog elöl hátul, utálkozós startstop, BT, AUX, telefonkihangosít, klíma, 4x elab,  jóval jobban felszerelt, mint az Ódi. Amúgy van Ódi is, de ez sztem jobb. gocart élmény menni vele.

Le van carva pestia, csipjuk a facédat így es, ha maj' gyün valami épgép, cójááá! ;) ;) ;) :hug: :hug: :hug:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu