Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5007265 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Egyéb autók
« Válasz #28755 Dátum: 2018.02.11 01:00:59 »
Szerintetek normàlis dolog az, ha egy 10 éves, 100e km-t futott 206-os Peugeot esetében egy hàtso teleszkop csere vàlik szükségessé?
Igen. Főképpen ha nem tudod, hol futotta a 100.000 km-t.
music     

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Egyéb autók
« Válasz #28756 Dátum: 2018.02.11 02:38:39 »
Igen. Főképpen ha nem tudod, hol futotta a 100.000 km-t.
Elég biztosan lehet tudni, hogy az auto föleg vàrosi hasznàlatban van, nagyon ritkàn rössz földes, vagy köves utakon, és nagy terheket sem szàllitott, csak esetenként 4-5 személyt rövidebb tàvokon... Eppen ezért, az ilyen jellegü teljesen normàl hasznàlat miatt lep meg a teleszkop tönkremenetele.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12153
Re:Egyéb autók
« Válasz #28757 Dátum: 2018.02.11 09:54:20 »
én vezettem 206ost is és egy keveset Fabiát is.. :lol:

a 206os női autó. sehova nem engednek be, stb. belső tér, kezelőszervek  sztem ócskább mint a Fabia.  motorjáról nem tudok nyilatkozni.

a fabia  mínőségérzetre jobb de hosszú távon az is rossz. nem a kinézettel és a használattal van gond. a típushibákkal és a rossz német motorral.

én yarist vennék.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Egyéb autók
« Válasz #28758 Dátum: 2018.02.11 14:01:30 »
Egyelöre nem aktuàlis màsik auto vàsàrlàsa, csak meglepett mikor mondtàk, hogy ilyen alkatrészeket kellett benne cserélni... Anno a Fabia került még képbe, de akkor a P 206 jobb vàlasztàsnak tünt valahogy (àr/érték megfontolàsbol meg valami akcio kapcsàn)...
Egy ideig nézegettem Fabiakat, teljesen vállalható, bár az extrázás elég németes. Csak az a TSI... :cry:
Végül azért hagytunk fel a kisautó témával, mert a fogyasztása meg a szervizelése nem olcsóbb mint a nagyautóké. Mivel nem nagyvárosba kell, így semmi előnye nem lett volna.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Egyéb autók
« Válasz #28759 Dátum: 2018.02.11 23:12:41 »
Hadd mondjak látszólag nem idevaló példákat.
Tavaly ilyenkor vettem egy lámpát, amibe 3 elég speciális égő való, szerencsére gyárilag csomagoltak hozzá. Energiatakarékos, és különösen lassan bemelegedő, tehát vigyázni kell a fel-, és lekapcsolásokkal, hogy ne legyenek túl gyakran - vigyázunk is. Ehhez képest az egyik pár hét használat után kiégett, a másik kettő azóta sem, pedig egyszerre lettek beüzemelve.
Van két képvilágító lámpánk a nappaliban, ezekben összesen 4 égő van. Egy kiégett másfél év után, egy kb. 8 év után, a többi még jó, pedig 11 éve használjuk napi 3-4-5 órát. Ezek is egyszerre indultak, mégis nagyon különböző lett az élettartamuk.
Van egy ismerősöm, élete első autója egy jócskán használt PUG 205 volt, annyira bevált neki, hogy azóta csak Peugeot-i vannak, noha tényleg nem a hibamentességéről híres a márka.
Szóval mindenből ki lehet fogni mindent, csak nem egyforma eséllyel. Egy PUG-nál sajnos az a normális, ha előjön ez-az, akár 100.000 után a teleszkópcsere is belefér.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Egyéb autók
« Válasz #28760 Dátum: 2018.02.11 23:17:06 »
Végül azért hagytunk fel a kisautó témával, mert a fogyasztása meg a szervizelése nem olcsóbb mint a nagyautóké.
Mivel nem nagyvárosba kell, így semmi előnye nem lett volna.
:eek:  :eek:
Nem tudom, milyen kisautókat nézegettél, lehet, hogy nem jó márkájút... Fogyasztása minimum fél literrel jobb, mint azonos motorizáltságú, eggyel feljebbi méretű társáé, ha még feljebb nézünk, még nagyobb a különbség.
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Egyéb autók
« Válasz #28761 Dátum: 2018.02.11 23:41:08 »
:eek:  :eek:
Nem tudom, milyen kisautókat nézegettél, lehet, hogy nem jó márkájút... Fogyasztása minimum fél literrel jobb, mint azonos motorizáltságú, eggyel feljebbi méretű társáé, ha még feljebb nézünk, még nagyobb a különbség.
Yarist néztem leginkább, előtt Fabiát. Szomszéd Yaris 6-7 literrel jár el, de az átlag a 7-hez ban közelebb. Avensis eszik 7-7,5-t átlagosan, de könnyű lábbal hosszú úton 6,5-t. Szervízköltség kb. ugyanannyi mindkettőnél. A kicsiba nem fér bele a fél IKEA és gyerekből se rakok bele hármat. Egy kisautótól én 40-50% megtakarítást várnék, de lehet nekem vannak túlzott elvárásaim. A kompromisszumokért cserébe fél liter fogyasztás megtakarítás szerintem nudli, személy szerint ennyi kompromisszumért többet akarok.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Egyéb autók
« Válasz #28762 Dátum: 2018.02.11 23:47:41 »
Hadd mondjak látszólag nem idevaló példákat.
Tavaly ilyenkor vettem egy lámpát, amibe 3 elég speciális égő való, szerencsére gyárilag csomagoltak hozzá. Energiatakarékos, és különösen lassan bemelegedő, tehát vigyázni kell a fel-, és lekapcsolásokkal, hogy ne legyenek túl gyakran - vigyázunk is. Ehhez képest az egyik pár hét használat után kiégett, a másik kettő azóta sem, pedig egyszerre lettek beüzemelve.
Van két képvilágító lámpánk a nappaliban, ezekben összesen 4 égő van. Egy kiégett másfél év után, egy kb. 8 év után, a többi még jó, pedig 11 éve használjuk napi 3-4-5 órát. Ezek is egyszerre indultak, mégis nagyon különböző lett az élettartamuk.
Van egy ismerősöm, élete első autója egy jócskán használt PUG 205 volt, annyira bevált neki, hogy azóta csak Peugeot-i vannak, noha tényleg nem a hibamentességéről híres a márka.
Szóval mindenből ki lehet fogni mindent, csak nem egyforma eséllyel. Egy PUG-nál sajnos az a normális, ha előjön ez-az, akár 100.000 után a teleszkópcsere is belefér.
Na igen, ennek is van realitása amit mondasz. Plusz van még a francia szerelem faktor. Volt egy kollégám aki imádta a Citroenjét. Annak ellenére, hogy a kocsija kb. 3 év alatt hozta azt a hibamennyiséget, amit a Passat 20 év alatt. Ha hibázik is, a kényelmi szinvonala simán eladja.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Egyéb autók
« Válasz #28763 Dátum: 2018.02.12 00:03:41 »
Ha hibázik is, a kényelmi szinvonala simán eladja.
Hát még ha nem is hibázik nagyon  ;) 
Tudom, én vagyok a statisztikai kivétel, de 4 francia kocsit is elfogyasztottam, mindegyiket minimális hibákkal. Pl a PUG 205 1,9D bő 400e km után folytatta útját a 3. tulajdonosánál. De sem a Xsara Picassoval (2.0HDI), sem a kis Saxoval  (1.1 benzin) nem volt különösebb gondom soha.  :flowers:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Egyéb autók
« Válasz #28764 Dátum: 2018.02.12 05:51:51 »
Sziasztok,

Szerintetek normàlis dolog az, ha egy 10 éves, 100e km-t futott 206-os Peugeot esetében egy hàtso teleszkop csere vàlik szükségessé? Az auto föleg vàrosi hasznàlatban van, nagyon ritkàn földes, vagy köves utakon, és nagy terheket sem szàllitott, csak esetenként 4-5 személyt rövidebb tàvokon...

Pàr évvel ezelött az olajtartàly tömitése is szivàrgott, igy azt is kellett javitani...

Ezek a minöségbeli különbségekböl eredöztethetöek, vagy idövel szokàsos gondok?
Igen, simán lehet 10 éves korban cserés ez az alkatrész egy francia autónál.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #28765 Dátum: 2018.02.12 09:12:45 »
Egy ideig nézegettem Fabiakat, teljesen vállalható, bár az extrázás elég németes. Csak az a TSI... :cry:
Végül azért hagytunk fel a kisautó témával, mert a fogyasztása meg a szervizelése nem olcsóbb mint a nagyautóké. Mivel nem nagyvárosba kell, így semmi előnye nem lett volna.
Az első fabia jó autó, a második már fos, és gondolom az aktuális harmadik nem különben.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #28766 Dátum: 2018.02.12 09:16:14 »
Hát még ha nem is hibázik nagyon  ;) 
Tudom, én vagyok a statisztikai kivétel, de 4 francia kocsit is elfogyasztottam, mindegyiket minimális hibákkal. Pl a PUG 205 1,9D bő 400e km után folytatta útját a 3. tulajdonosánál. De sem a Xsara Picassoval (2.0HDI), sem a kis Saxoval  (1.1 benzin) nem volt különösebb gondom soha.  :flowers:
Feleségem két citroen használt, az egyik egy Xsaea 2.0 HDi 205 ezer kilométerrel adta el 4 és fél évesen, nem volt vele semmi extra, majd egy 1.6 HDI berlingot, 150 ezernél adta le a cégnek (akkor jött el gyedre), hibátlan volt, és utána még jó ideig ment, 1-2 éve cserélték le (és a gyerekünk már 4 éves), szóval bőven 250 ezer körül, felett volt benne, komolyabb probléma nélkül. Szerettük a Berlingot, bármikor vennék családi autónak.

A renault viszont nálunk szitokszó, az tényleg fosch.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12153
Re:Egyéb autók
« Válasz #28767 Dátum: 2018.02.12 09:59:42 »
Az első fabia jó autó, a második már fos, és gondolom az aktuális harmadik nem különben.

az első a "legjobb"  :cry:
a másodiktól már drága lett és ronda a típus. a rapid is főleg.
mutatóba is alig látni.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #28768 Dátum: 2018.02.12 12:57:18 »
az első a "legjobb"  :cry:
a másodiktól már drága lett és ronda a típus. a rapid is főleg.
mutatóba is alig látni.
az első még azt érezni, hogy jó autót akartak gyártani költségtakarékosan. A másodikon azt, hogy direkt elrontottak bizonyos dolgokat. Ez nagy különbség!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Egyéb autók
« Válasz #28769 Dátum: 2018.02.12 18:57:39 »
srácok. barátom autót keres. a kritériumok a következők:

1 millió forint
középkategória
benzines
üzembiztos

kábé 100.000 km fog belemenni, legnagyobbrészt az M1-esen, kábé két év alatt. fogyasztás nem lényeges és mindent megkap a kocsi, amit kell.

nekem eddig a kettes mondeo jutott eszembe a kétezres benzinmotorral. no meg a t22-es avensis. van további ötletetek?