Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5010033 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Egyéb autók
« Válasz #28575 Dátum: 2017.11.07 17:46:19 »
pár napja láttam a Kovit, hát nem néz ki túl jól. Újra meghízott és hát szegény biztos bánkódik az ingyen hozzáférhető netes XXX miatt.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #28576 Dátum: 2017.11.07 21:45:54 »
Ez ilyen sport. Nem hiszem, hogy nagyon zavarja az ingyen tartalom, ő már bőven megél abból amit eddig termelt.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Egyéb autók
« Válasz #28577 Dátum: 2017.11.08 10:36:56 »
Ha volt esze, és befektette a pénzét.

Mert ha egyszer nagy lábon kezdesz élni, van az a pénz, ami nem elég arra a színvonal-fenntartásra.
Volt is egy cikk valahol, ahol régi nagy sportolókról írtak, akik azóta tönkrementek, mert a féktelen bulizások és dorbézolások közepette nem gondoltak a jövőjükre, amikor már nem a sportból fognak megélni.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Egyéb autók
« Válasz #28578 Dátum: 2017.11.08 13:32:06 »
Ha volt esze, és befektette a pénzét.

Mert ha egyszer nagy lábon kezdesz élni, van az a pénz, ami nem elég arra a színvonal-fenntartásra.
Volt is egy cikk valahol, ahol régi nagy sportolókról írtak, akik azóta tönkrementek, mert a féktelen bulizások és dorbézolások közepette nem gondoltak a jövőjükre, amikor már nem a sportból fognak megélni.
Bar nem sportolo, ott van peldanak Som Lajos. A 80-as, 90-es evekben nagyon tele volt penzzel, ment a parade, a napokban pedig ugy halt meg, hogy szinte semmije sem maradt, a csaladnak szinte arra sem maradt penze, hogy eltemesse.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #28579 Dátum: 2017.11.09 09:57:18 »
Ez mindenkinek a magánügye. Mi, átlag dolgozó emberek is bedőlhetünk egyik napról a másikra. Én sem tudhatom meddig fizet jól a kódolás biznisz, arról nem beszélve (politikamentesen) hogy a mi generációnknak lesz e nyugdíja :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #28580 Dátum: 2017.11.09 10:53:52 »
Ez mindenkinek a magánügye. Mi, átlag dolgozó emberek is bedőlhetünk egyik napról a másikra. Én sem tudhatom meddig fizet jól a kódolás biznisz, arról nem beszélve (politikamentesen) hogy a mi generációnknak lesz e nyugdíja :)
Szinte csoda hogy valaki az első munkahelyén  megmarad élete végéig. Ez régen se ment ,de szerintem manapság pláne nem. Én pl ugyan mindig külker, nagyker.-el foglalkoztam, de elég sokat váltottam, sok mindennel foglalkoztam: drótkötél, mélyhűtött zöldség, stancolás.
Nyugdíj szerintem lesz nektek is, csak éppen nem fog sokat érni: csak gondolj bele ahogy most emelik a béreket, te meg a múlt fizetéseid alapján kapsz nyugdíjat.
Szép dolog sportolni, az egyénnek hasznos és jövedelmező is lehet, de nem lehet egy élet végéig csinálni és akkor miből él, vagy utána kezd karriert építeni...10-20 év szakmai lemaradással.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Egyéb autók
« Válasz #28581 Dátum: 2017.11.09 12:32:38 »
Bar nem sportolo, ott van peldanak Som Lajos. A 80-as, 90-es evekben nagyon tele volt penzzel, ment a parade, a napokban pedig ugy halt meg, hogy szinte semmije sem maradt, a csaladnak szinte arra sem maradt penze, hogy eltemesse.
A művész szakmáknak törvényesen engedélyezett a kedvezményes adó és járulékfizetés, ami azt jelent, hogy csak a minimálbér után fizetnek teljesen, utána csak pár %-ot. Mivel kevés a befizetés, ezért az ellátás is olyan. Mindegyikük maga döntheti el, hogy a teljes adózás, vagy a kedvezményest választja. Az igazi probléma nem az ismert emberekkel van, hanem a háttérmunkásokkal, akiknek a fizetését eleve ehhez a kedvezményes rendszerhez igazítják.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Egyéb autók
« Válasz #28582 Dátum: 2017.11.09 16:15:24 »
Szinte csoda hogy valaki az első munkahelyén  megmarad élete végéig. Ez régen se ment ,de szerintem manapság pláne nem.

Azt lehet mindenhol olvasni, hogy a mostani fiatal generáció vált elég gyakran munkát, a munkáltató/cég meg emiatt nem tud hosszú távra tervezni.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #28583 Dátum: 2017.11.10 10:30:41 »
Azt lehet mindenhol olvasni, hogy a mostani fiatal generáció vált elég gyakran munkát, a munkáltató/cég meg emiatt nem tud hosszú távra tervezni.
Kicsit a másik oldalról:
A mostani generációnak már igénye van arra, hogy ahol van jól érezze magát. Ez szerintem fontos, ha beleszámítjuk hogy melóhelyen töltjük a nap harmadát. De akármilyen jó a környezet, egy idő után eljön a kiégés. Ilyenkor váltson az ember, jobb egy új környezet, új kihívások, mint a depresszió.
Én sajnos azt tapasztalom hogy a munkáltató, leginkább időspórolásból kihagyja azt a kis mozzanatot, hogy az új terméket bemutassa a többi kollégának, vagy legalább egy dokumentáció készüljön róla. Aztán, ahogy mondani szokás "ráesik a zongora" a kollégára (bár sokszor inkább lényegesen több fizetést zsarol ki a munkáltatótól) és a cégnél megáll az élet, ha az ügyfél további fejlesztést, vagy hibajavítást kér.
Egy komoly cégnél ha az egyik dolgozónak túlságosan speciálisak az ismeretei, leveszik az adott projektről.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Egyéb autók
« Válasz #28584 Dátum: 2017.11.10 11:45:48 »
Hát igen. Sok vállalatvezető azt gondolja ma még, hogy a munkavállaló csak egy eszköz, amivel az érdekeit meg tudja valósítani. Az eszköznek költsége van, és gyakran már azt is sokallja. Ameddig ez a szemlélet nem fog gyökeresen változni, addig nem fog 1-ről 2-re lépni a munkamorál sem.

Tessék értékként, befektetésként tekinteni a munkavállalókra, és törődni velük. Akkor a sokszorosát fogják termelni - és ehhez legtöbbször nem is az anyagi költség az, ami a legfontosabb.  :yes:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #28585 Dátum: 2017.11.14 10:57:42 »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Egyéb autók
« Válasz #28586 Dátum: 2017.11.14 11:08:00 »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Egyéb autók
« Válasz #28587 Dátum: 2017.11.14 11:50:32 »
Nézzétek meg, durva: http://totalcar.hu/magazin/technika/2017/11/14/egy_huszezres_alkatresz_oli_meg_a_motort/

nahát mintha csak a saját autómat látnám!  :devil: :censored:
most néztem már a cseremotorom is rossz! tiszta takony az olaj megint fogy a víz.. totál annyi.
 a sufniban egy tartalék besikolt hengerfej anélkül a boltba nem megyek már le.

mind a 45 évem jóérzésével kérlek titeket hogy közelébe nem menjetek ezeknek a VW sz..roknak  mert ne jussak eszetekbe "akkor" ...  :cry:
ezek gyárilag hibás autókat gyártanak. szégyen

az egész VW egy "hibás széria" . a q. annyukat. azt.
bocsánat.
« Utoljára szerkesztve: 2017.11.14 11:52:16 írta murray »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #28588 Dátum: 2017.11.14 12:46:59 »
Mi fél évig használtunk egy új Skoda Roomstert (feleségemnek az volt az ideiglenes céges kocsija, 0 kilométeresen kapta, írtam is itt róla), azóta én is tudom, hogy saját pénzből biztosan nem vennék VW csoportos autót.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #28589 Dátum: 2017.11.14 12:48:41 »
Akartam írni már, hogy tegnap a feleségem vezette egy keveset a Corollát, majd meg is jegyezte, hogy nem is érte miért ragaszkodom ennyire hozzá, szerinte már eléggé meg van öregedve...
Mondtam is neki, hogy nem mindenkinek van néhány évente új céges kocsija...  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...