Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5003690 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #28335 Dátum: 2017.07.02 12:25:14 »
Képzeld a Toyota is így csinálja :cry:  Auris klima nélkül 4,2-től indul ,klimával 5,- től
csak , hogy mutassák milyen alacsony az induló ár, és remélik és biztos hogy így van: a kutya sem akar klima nélkül venni egyet :no:
És ha valaki venni szeretne egyet 4.2-ért, akkor beindul a marketinggépezet, vagy közlik hogy hát olyan modell nem is létezik.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Kappa
« Válasz #28336 Dátum: 2017.07.02 12:47:28 »
Hát tegnap lekerült Kecskemétre a kocsi. Emberünk hobby szinten tolja a Kappa-AR166 bütykölést, 5 bontás alatt álló Kappa (plusz egy saját a garázsban) és két 166-os áll az udvaron.
Azért akármennyire galvanizált a karosszéria, van olyan példány is, ami ausztriából lett behozva és kibelezés után látszik hogy egy két nyúlványt (lengőkart) már megtámadott a vasoxid és nem volt érdemes menteni.
Garázsban még volt pár kiszedett motor, akár egy jtd-t is behegesztetnénk most a helyére.
Megnéztem közelebbről egy AR166-ost (vezérléscsere után 60km-re szétment a motor, hajtókarok törtek, persze senki sem felelős a történtekért): hát érződik benne hogy közeli rokonok a Kappával, de az a szélvédő tényleg nagyon durván be van döntve, nem olyan behuppanós a bejutás.
Node a lényegre térve: át lesz nézve a motorterem ha már kint a motor, csövek, kábelkötegek-szigetelések, rozsda. Ami eddig egyből látszik az egy hővédő lemez a leömlők előtt meg látszik egy gumi klímacső is, ami már kezd repedezett lenni (mondjuk spec könnyen hozzáférhető helyen van).
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Egyéb autók
« Válasz #28337 Dátum: 2017.07.07 11:59:44 »
frankó. majd idővel arról jelentsél lécci, hogy ez jobb autó-e ,mint a j-astra. ergonómia, világítás, ülések, miazmás. nomeg a fenntartási költség is érdekes lehet hosszabb távon
Nos,túl vagyok a géppel már 5000km-en. Sokkal jobb ,mint a J Astra,sőt eddig ez a legjobb autóm. Kellően tágas 4 személyre,5 személlyel kicsit szűkös és továbbra is nagyon furcsa nekem a hátsó háttámla és az ajtó közötti műanyaglap,amin szépen tudnak koccani az övek kicsatoláskor. Csomagtartója kellően nagy, dupla fenekű, bringát lapjára fektetve vittem már vele és Renault5 motorháztető is bőven befért ülés ledöntés után,hátul csak meg kell húzni a kart és már liffennek is előre a háttámlák. Világítás nagyon jó,bár szórhatná kicsit feljebb a fényt...ezen lehet állítok. Vezetőülés extrán kényelmes, ugyan testesebb embereknek már kicsit szűkek. Anyós ülésen erre már panaszkodott egy utas  Jól be lehet állítani mindent a vezetőre,minden jól kezelhető és finoman működik. Bár az továbbra is furcsa,h semmi gomb a kormányon,de hát ez legyen a legnagyobb baj...nem mintha folyton birizgálnám a rádiót/usb-t/cd-t.  A hűtése mondjuk lehetne talán egy kicsit hűvösebb...21fokra állított klímát nem érezni annyira hűvösnek,mint ahogy az Aven éreztem a végén,mire feltöltettem a klímát. Páramentesítése nagyon jó,hatékony...múltkor záporból,zivatarból ki-be mentem vele Szolnok felé tartva, cudar idő volt. Viszont az Astra jobban tolerálta,az Ave meg pláne a rossz utakat. Kapott két új gumit a másik két új mellé,ezekkel azért jobb,de kicsit keményebb rugózása van,meg hát hátul csak csatolt lengőkar van...ezt érezni,hogy jóval primitívebb,mint az Ave hátsó futóműve vagy az Astra Watt-tengelyese. Szóval kicsit kevésbé viseli...pattogósabb,merevebb.  Motorja kicsit fura...vagyis a dpf elég sűrűn tisztogatta magát az elején...bár most ki lett kormolva. Volt egy 890km-es túrám vele Lido di Jesolo-ba. Kicsit hűsölni a tengerben :D  Elég jól viselte az utat,pedig a szlovén autópályából most nagyon elegem lett...szűk,túl nagy forgalom van rajta,tele van korlátozással,útépítéssel és még tetejéba néhány bolonddal. Most nem kezdem el ecsetelni,mert lehet vkinek ez még belefér,de hogy megyek szépen és kirakom az indexet besorolok tükörbe nézés után még kicsit gyorsítok is és a mögöttem jövő honfitárs izomból rámgyorsít hát az izééé,nah. Olaszoknál meg teljesen normális volt a pályán krúzolás és rengeteg Golf VII szaladgál náluk. Motor erő igazából elegendő ez,nem éreztem úgy,hogy ez itt kevés. Gorizia felől kapaszkodva szembeszélben simán gyorsult a motor 5.ben 100ról 1500as fordulatról. 130nál 2400at pörög. Motorhang azért mindig hallható morgással jelen van,sőt alacsony fordulaton elég erőteljesen hangja van. Fogyasztása pedig  4,8 lett a túra végére...egy tankkal bőven megfordult  Hallstatt-ot is megjárta, jól viselte az akár 20% os kaptatókat is a hegyekben,ekkor 975 km után tankoltam újra. Szóval ez eddig elég jó kis gép!  Sajnos tesztelve volt a törésállósága bambival,úgyhogy most vadásztam hozzá új klímahűtőt és lökhárító középrácsot....előbbi 28E pénzért,utóbbi 5ért lesz hozzá,plusz lökős javítás (remélem az menthető,nem tűnik vészesnek)
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Kappa
« Válasz #28338 Dátum: 2017.07.07 12:07:21 »
Hát tegnap lekerült Kecskemétre a kocsi.
Van valami infó az autóról?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #28339 Dátum: 2017.07.07 12:13:37 »
Motorja kicsit fura...vagyis a dpf elég sűrűn tisztogatta magát az elején...
Ez nálunk a TDCI fordnál is kicsit furcsa, de azt mondták a szervízben, hogy ez normális.

bár most ki lett kormolva. Volt egy 890km-es túrám vele Lido di Jesolo-ba. Kicsit hűsölni a tengerben :D  Elég jól viselte az utat,pedig a szlovén autópályából most nagyon elegem lett...szűk,túl nagy forgalom van rajta,tele van korlátozással,útépítéssel és még tetejéba néhány bolonddal. Most nem kezdem el ecsetelni,mert lehet vkinek ez még belefér,de hogy megyek szépen és kirakom az indexet besorolok tükörbe nézés után még kicsit gyorsítok is és a mögöttem jövő honfitárs izomból rámgyorsít hát az izééé,nah. Olaszoknál meg teljesen normális volt a pályán krúzolás és rengeteg Golf VII szaladgál náluk.
Mi 2 hét múlva megyünk, mire kell felkészülni? Tavaly is megjártuk, akkor semmi gond nem volt. Mondjuk mi direkt nem szombaton megyünk, amikor turnusváltás van, hanem hétfőn.


Minden jót az autóhoz, és később is várjuk a beszámolókat!  :winkiss:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Egyéb autók
« Válasz #28340 Dátum: 2017.07.07 12:36:47 »
Ez nálunk a TDCI fordnál is kicsit furcsa, de azt mondták a szervízben, hogy ez normális.
Mi 2 hét múlva megyünk, mire kell felkészülni? Tavaly is megjártuk, akkor semmi gond nem volt. Mondjuk mi direkt nem szombaton megyünk, amikor turnusváltás van, hanem hétfőn.


Minden jót az autóhoz, és később is várjuk a beszámolókat!  :winkiss:
Szerintem ennél is,múltkor ide a cég parkolójába jött még két ugyanilyen kombi(szín,motor minden :D) azok is kicsit furán kerregtek. 
Szlovénián keresztül? Trafira figyelj...velem szembe egy Caddy csomagteréből kandikált a kamera a 80as tábla után. Muraszombat előtt volt egy kicsi,de ha jól emlékszek a haza felé irányba. Celje körül is volt valami hosszabb dugó,meg Postojan körül volt vmi útépítés. Mi Gorizia felé mentünk és akkor már ott minden ki volt táblázva,hogy útépítés lesz. Mire jöttünk haza,már rakták ki a terelő táblákat. Koper/Trieszt felé nem tudom. Olaszországban igazából csak nagy volt a forgalom,de lehetett jól haladni. Nem emlékszek náluk útépítésre. Tengerparti településekre vezető utakon araszolás, mi nagyon kicsi falvakon keresztül mentünk inkább egy idő után ,hiába volt kerülő. Már előre aggódok a horvát viszonyok miatt.....Lucko  :punk:
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Kappa
« Válasz #28341 Dátum: 2017.07.07 13:03:33 »
Van valami infó az autóról?
Nem érdeklődtem még. Melóval meg bulikkal el vagyok havazva :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #28342 Dátum: 2017.07.07 14:27:38 »
Szerintem ennél is,múltkor ide a cég parkolójába jött még két ugyanilyen kombi(szín,motor minden :D) azok is kicsit furán kerregtek. 
Szlovénián keresztül? Trafira figyelj...velem szembe egy Caddy csomagteréből kandikált a kamera a 80as tábla után. Muraszombat előtt volt egy kicsi,de ha jól emlékszek a haza felé irányba. Celje körül is volt valami hosszabb dugó,meg Postojan körül volt vmi útépítés. Mi Gorizia felé mentünk és akkor már ott minden ki volt táblázva,hogy útépítés lesz. Mire jöttünk haza,már rakták ki a terelő táblákat. Koper/Trieszt felé nem tudom. Olaszországban igazából csak nagy volt a forgalom,de lehetett jól haladni. Nem emlékszek náluk útépítésre. Tengerparti településekre vezető utakon araszolás, mi nagyon kicsi falvakon keresztül mentünk inkább egy idő után ,hiába volt kerülő. Már előre aggódok a horvát viszonyok miatt.....Lucko  :punk:
Még 31-én indulunk. Jó hogy ott is a főszezonra időzítik az útépítést.

Lucko, hát igen, tud durva lenni.  :no:
Volt hogy egy óra volt, csak az, hogy a kapuból ki tudjak araszolni a pályára. No ezek miatt nem szombaton megyünk nyaralni már jó ideje. Tavaly péntek-péntek volt, teljesen jól bejött, idén hétfő-hétfő. Bizakodom.  :cool2: .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #28343 Dátum: 2017.07.10 15:29:51 »
Alapváltozat a javából.
Különösen a műszerfalfotó siralmas.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Egyéb autók
« Válasz #28344 Dátum: 2017.07.11 08:59:36 »
Azért a 11 éves, gyári gumi nálam nem szinonimája a gondosságnak. Nyilván még kétszer ennyi km-t is futhatott volna, de a kora magas.
music     

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #28345 Dátum: 2017.07.11 09:06:33 »
Azért a 11 éves, gyári gumi nálam nem szinonimája a gondosságnak. Nyilván még kétszer ennyi km-t is futhatott volna, de a kora magas.
Pontosan!
Amúgy a másik kedvencem, hogy a cikkből semmit nem tudunk, csak annyit amit egy használtautó hirdetésből is megtudnánk. Nem tudjuk milyen vele együttélni, milyen hibái vannak, milyenek a jellemző alkatrészárak stb.

Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Egyéb autók
« Válasz #28346 Dátum: 2017.07.21 09:23:53 »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #28347 Dátum: 2017.07.21 09:36:51 »
http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2017/07/21/a_bmw_kiirta_hogy_engine_failure_es_mar_langolt_is/?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link

katasztrófa ez a BMW kigyulladás.. mindenesetre én beraktam egy nagyobb poroltót a kocsiba.. :wacko:
Minek neked nem BMW- van ;)
Egyébként meg attól függ mikor sikerül beavatkozni, ha már nagyban ég, lángol akkor nem ér a nagy oltó se semmit.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #28348 Dátum: 2017.07.21 09:41:02 »
Pontosan!
Amúgy a másik kedvencem, hogy a cikkből semmit nem tudunk, csak annyit amit egy használtautó hirdetésből is megtudnánk. Nem tudjuk milyen vele együttélni, milyen hibái vannak, milyenek a jellemző alkatrészárak stb.
Ha fapad akkor mit vársz tőle? Xenont, nagyképernyős navit? :D
Hibái meg miért lennének? És akkor alkatrész se kellett hozzá :hmmmm:
Ha kellett mondjuk 5  évenként egy légszűrő, nem mindegy mennyibe került?

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Egyéb autók
« Válasz #28349 Dátum: 2017.07.29 07:41:05 »
Barátomnak kerestünk autót, úgyhogy volt szerencsém párat kipróbálni, átbogarászni. Egyre jobban kedvelem a Bmw-t. Z3,Z4, 3er coupe, 3er cabrió volt az elképzelés. Amiből lesz jó állapot korrekt áron. Szerdán megtaláltuk a tutit egy 335i cabrio személyében. Az az automataváltó zseniális, és a két turbó olyan érzést ad, mintha sosem fogyna el a töltőnyomás. Elképesztő érzés vezetni, nagyon stabil a kasztni, semmi kabriós nyakdulós érzés nincs benne. Futómű nem zavaróan kemény, viszont az én hátamnak keskeny az ülés, egyszerűen túl kagylós, de nem nekem kell beleférnem :) Más rosszat egyenlőre nem tudok mondani :)
kisa
born to ride