Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5010351 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Egyéb autók
« Válasz #28320 Dátum: 2017.06.30 09:23:27 »
Az E15 viszont szimpatikus, meg ez a legújabb is. Ott elegendő a hátsó lábtér is. Kicsit keskenynek találom magát az autót, a múltkor nézegetett 2016-os FL-es modellnél még az A oszlopot találtam fejközelinek.
Alapvetően a kompakt kategóriával van bajom, egyedül a Bravo-val tudnék kompromisszumot kötni a kinézete miatt, illetve a Peu 306-307 modellek azok, amik kategóriájukban hihetetlen szellős beltérrel rendelkeznek.
Szóval maradjunk célként a T25, Camry, Accord (8th gen?) környéken :)
Na hát ennyi finnya mellett, nem csoda hogy fájdalmas a döntés. Tessék kompromisszumkészebb lenni, a funkcionalitást előtérbe hozni a dizájnnal szembe, pragmatikusan hozzáállni a dolgokhoz. Így az egész élet egy kínszenvedés. Nehogy már egy autó ilyen lelkizős tárgy legyen. Egy nőnél megértem, hogy komolyan kell mérlegelni ennyi szempontot na de egy autónál?

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #28321 Dátum: 2017.06.30 10:01:50 »
Na hát ennyi finnya mellett, nem csoda hogy fájdalmas a döntés. Tessék kompromisszumkészebb lenni, a funkcionalitást előtérbe hozni a dizájnnal szembe, pragmatikusan hozzáállni a dolgokhoz. Így az egész élet egy kínszenvedés. Nehogy már egy autó ilyen lelkizős tárgy legyen. Egy nőnél megértem, hogy komolyan kell mérlegelni ennyi szempontot na de egy autónál?
Milyen finnya? Most egy F Astrával járok. Multkor úgy ültem be hogy a pénztárcám a zsebemben volt, alig tudtam kettesbe rakni. Ez elég funkcionális kérdés :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Egyéb autók
« Válasz #28322 Dátum: 2017.06.30 11:29:49 »
Az E15 viszont szimpatikus, meg ez a legújabb is. Ott elegendő a hátsó lábtér is. Kicsit keskenynek találom magát az autót, a múltkor nézegetett 2016-os FL-es modellnél még az A oszlopot találtam fejközelinek.
Alapvetően a kompakt kategóriával van bajom, egyedül a Bravo-val tudnék kompromisszumot kötni a kinézete miatt, illetve a Peu 306-307 modellek azok, amik kategóriájukban hihetetlen szellős beltérrel rendelkeznek.
Szóval maradjunk célként a T25, Camry, Accord (8th gen?) környéken :)
"kicsit keskeny maga az autó", meg "A oszlop fejközeli", "egyedül a Bravo-val tudnék kompromisszumot kötni a kinézete miatt" - akkor a többiek kinézete miatt kizárva... hát ezek ne haragudj, finnyák. "Multkor úgy ültem be hogy a pénztárcám a zsebemben volt, alig tudtam kettesbe rakni" - hát mielőtt beülsz, vedd ki a pénztárcát a zsebedből ember. Vagy haszálj másik zsebed, vagy kis válltáskát vagy mittudomén. Ez nem szempont egy autó kiválasztásakor, már ne haragudj...
 :hug:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Egyéb autók
« Válasz #28323 Dátum: 2017.06.30 11:31:49 »
Most egy F Astrával járok.
Állj! Most akkor két autód is van? Egy Lancia meg egy Opel?

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #28324 Dátum: 2017.06.30 11:36:54 »
Állj! Most akkor két autód is van? Egy Lancia meg egy Opel?
Az Opellal jár, a Lanciát szerelgeti, meg nézegeti milyen szép, kényelmes.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #28325 Dátum: 2017.06.30 11:40:35 »
Corollában 15 évesen kellett cserélni őket, mindenhol szivárgott. Annyira nem volt sok időben meg anyagilag sem.
Nem volt sok, ahhoz képest hogy mennyit kell költeni a Lanciára?
Nekem a Mercire 18 éves koráig nem kellett 1-2 tizesnél többet költeni egyszerre, talán a gumicsere volt a legnagyobb tétel :winkiss:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #28326 Dátum: 2017.06.30 11:42:45 »
Állj! Most akkor két autód is van? Egy Lancia meg egy Opel?
Opel kölcsönbe kaptam: 98-as, fapados, fehér, 90e km.
Ez nem szempont egy autó kiválasztásakor, már ne haragudj...
Mások a szempontjaink, én nem adnék ki (jelen körülmények között) 3-5 milliót egy autóra. A mondást ismerem/elismerem, miszerint a jó autó az új autó, tudom hogy egy 10 éves autó is fényévekkel jobban fekszik az úton, mint a 20 éves. A Lanciával egyelőre elégedett vagyok, természetesen nem megy el 5 literrel, átlag félévente le kell támasztani pár órára szakibácsinál, egyre macerásabb az alkatrész beszerzés, senki sem ért hozzá, még többet is tud, mint amit igényelnék (meglennék manuális klímával, sötétedő tükör és sebességfüggő szervó nélkül is).
Most optimista vagyok, találtam egy olyan szakit, aki 15 éve hajt egy ilyet, ha a motorcsere után megüt egy olyan szintet, hogy nem bízok meg benne többé, akkor megy bontóba, nem fogom túlagyalni.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #28327 Dátum: 2017.06.30 11:46:10 »
Nem volt sok, ahhoz képest hogy mennyit kell költeni a Lanciára?
Nekem a Mercire 18 éves koráig nem kellett 1-2 tizesnél többet költeni egyszerre, talán a gumicsere volt a legnagyobb tétel :winkiss:
Corollának volt egy csúnya éve, amikor kéthavonta ment szerelőhöz. A vételárát ráköltöttem bőven. Régen történt, már túltettem magam rajta :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Egyéb autók
« Válasz #28328 Dátum: 2017.06.30 11:55:36 »
Mások a szempontjaink, én nem adnék ki (jelen körülmények között) 3-5 milliót egy autóra. A mondást ismerem/elismerem, miszerint a jó autó az új autó...
Hát kápéban én sem adnék ki, az biztos.
Nálunk az autó munkaeszköz, nélküle nem lehetne ennyit dolgozni, így a havidíját és a fenntartási költségét is bőven kitermeli - ezt így kell nézni. Az a veszteség ami érne, hogy napokig nem tudna rendelkezésre állni, a bizonytalansággal együtt, azt nem akarjuk kockázati tényként vállalni most - ennyi az egész.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #28329 Dátum: 2017.06.30 12:02:12 »
Hát kápéban én sem adnék ki, az biztos.
Nálunk az autó munkaeszköz, nélküle nem lehetne ennyit dolgozni, így a havidíját és a fenntartási költségét is bőven kitermeli - ezt így kell nézni. Az a veszteség ami érne, hogy napokig nem tudna rendelkezésre állni, a bizonytalansággal együtt, azt nem akarjuk kockázati tényként vállalni most - ennyi az egész.
Persze, erre egyértelmű megoldás az új autó garanciával.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #28330 Dátum: 2017.06.30 12:07:33 »
Persze, erre egyértelmű megoldás az új autó garanciával.
Vagy amit én is megpróbáltam volt 2db nagyon használt  pl egy Uno meg egy Kispolszki, felváltva hordtuk szerelőhöz őket.Aztán nagyon gyorsan vettem egy új Swiftet (1994-ben volt ez), a romoktól meg megszabadultam.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Egyéb autók
« Válasz #28331 Dátum: 2017.06.30 13:01:52 »
tessék : lada kombi

http://www.origo.hu/auto/20170628-lada-vesta-kombi-bemutato.html

egyet nem értek! miért extra ma 2017ben a klima? miért nem fér bele a pl a daciánál (duster) a 3 millába? 
miért amiatt kell megvenni a kettővel és 500al nagyobb csomagot csomó dologgal (navi ami 2 hónap alatt elavul) meg stb

nem értem  :devil:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #28332 Dátum: 2017.06.30 14:08:10 »
"kicsit keskeny maga az autó", meg "A oszlop fejközeli", "egyedül a Bravo-val tudnék kompromisszumot kötni a kinézete miatt" - akkor a többiek kinézete miatt kizárva... hát ezek ne haragudj, finnyák. "Multkor úgy ültem be hogy a pénztárcám a zsebemben volt, alig tudtam kettesbe rakni" - hát mielőtt beülsz, vedd ki a pénztárcát a zsebedből ember. Vagy haszálj másik zsebed, vagy kis válltáskát vagy mittudomén. Ez nem szempont egy autó kiválasztásakor, már ne haragudj...
 :hug:
Mindenkinek más a szempont, nincs ezzel baj, így szép a világ! Én nem is próbálok senkit meggyőzni az én szempontjaimról.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #28333 Dátum: 2017.06.30 14:57:53 »
Mindenkinek más a szempont, nincs ezzel baj, így szép a világ! Én nem is próbálok senkit meggyőzni az én szempontjaimról.
Pedig fontos az önigazolás :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #28334 Dátum: 2017.07.01 22:25:40 »
tessék : lada kombi

http://www.origo.hu/auto/20170628-lada-vesta-kombi-bemutato.html

egyet nem értek! miért extra ma 2017ben a klima? miért nem fér bele a pl a daciánál (duster) a 3 millába? 
miért amiatt kell megvenni a kettővel és 500al nagyobb csomagot csomó dologgal (navi ami 2 hónap alatt elavul) meg stb

nem értem  :devil:
Képzeld a Toyota is így csinálja :cry:  Auris klima nélkül 4,2-től indul ,klimával 5,- től
csak , hogy mutassák milyen alacsony az induló ár, és remélik és biztos hogy így van: a kutya sem akar klima nélkül venni egyet :no: