Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5010124 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #28290 Dátum: 2017.06.28 20:51:39 »
Nos valóban jó autó az új autó, az ideális választás amúgy egy 2-3 éves autó lenne 3 millió Ft környékén, amit aztán 8 évig tudok használni (pl Peu 308, Megane). Vagy egy 10 év körüli 1.5 misi környékén (Mondeo).
Igen, városban ritkán járok autóval, az évi 12e km java részét az M3-as autópályán teszem meg, amikor csak tehetem 3 utassal. Nekem totálisan bejött a Kappa, fenntartási költsége kb másfélszerese a Corollának, szerintem egy E39 vagy W211 lényegesen több pénzt tudna felemészteni. Belefér a költségvetésbe néha egy 2-300e Ft-os javítás is.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Kappa
« Válasz #28291 Dátum: 2017.06.28 22:39:53 »
Egy dologról elfeledkezel: NEM FÉR BELE!  :surrender:
Nem poénból vesz nagy autót, hanem mert a 19x cm-vel minden más kicsi.
Hátrébb kell tolni az ülést [rohog]

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Kappa
« Válasz #28292 Dátum: 2017.06.28 23:00:39 »
Hátrébb kell tolni az ülést [rohog]
Inkább kivenni és beülni a hátsó ülésre  ;)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Egyéb autók
« Válasz #28293 Dátum: 2017.06.29 00:27:14 »
Nos valóban jó autó az új autó, az ideális választás amúgy egy 2-3 éves autó lenne 3 millió Ft környékén, amit aztán 8 évig tudok használni (pl Peu 308, Megane). Vagy egy 10 év körüli 1.5 misi környékén (Mondeo).
Igen, városban ritkán járok autóval, az évi 12e km java részét az M3-as autópályán teszem meg, amikor csak tehetem 3 utassal. Nekem totálisan bejött a Kappa, fenntartási költsége kb másfélszerese a Corollának, szerintem egy E39 vagy W211 lényegesen több pénzt tudna felemészteni. Belefér a költségvetésbe néha egy 2-300e Ft-os javítás is.

En neked drukkolok! Mondottam ember! Kuzdj es bizva bizzal!  :hug:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #28294 Dátum: 2017.06.29 00:32:06 »
Nem kell ezt a kocsi dolgot túlagyalni: nincs egy havi fizetésem amennyiért autót veszek, fiatal vagyok, se kutya se macska, még az is lehet legközelebb egy hidrós franciával fogok gurulni

Tapatalkkal küldve az én ONEPLUS A3003 eszközömről

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #28295 Dátum: 2017.06.29 06:54:08 »
Nem kell ezt a kocsi dolgot túlagyalni: nincs egy havi fizetésem amennyiért autót veszek, fiatal vagyok, se kutya se macska, még az is lehet legközelebb egy hidrós franciával fogok gurulni

Tapatalkkal küldve az én ONEPLUS A3003 eszközömről
Nekem is van egy ismerősöm, aki mindig olyan alkalmi áron vett autót, hogy én csak néztem.
Mindnek  az volt az utolsó stációja a bontó előtt.
Hidd el nem érdemes ilyenekbe pénzt őlni,amennyiért megveszed minden pár hónapban ugyan annyit ráköltesz és gyakorlatilag soha nem fog többet érni, mint amennyiért vetted.
És az öröm oda ha állandóan "betegeskedik" a járgány.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #28296 Dátum: 2017.06.29 09:13:37 »
Nekem is van egy ismerősöm, aki mindig olyan alkalmi áron vett autót, hogy én csak néztem.
Mindnek  az volt az utolsó stációja a bontó előtt.
Hidd el nem érdemes ilyenekbe pénzt őlni,amennyiért megveszed minden pár hónapban ugyan annyit ráköltesz és gyakorlatilag soha nem fog többet érni, mint amennyiért vetted.
És az öröm oda ha állandóan "betegeskedik" a járgány.
Nyilván fél misi környékén vásárolt autóban bármihez hozzá kell nyúlni, már mondhatni gazdasági veszteség. De nálam az autó fenntartásának számolása ott bukik el, hogy tulajdonképpen nincs szükségem autóra, innentől minden egyes ráköltött forint veszteség.
Motorcsere után lesz azért pár ezek km teszt időszak, hogy minden klappol e, a rizikója megvan hogy megbolygatunk valami 20 éve nyugiban pihenő alkatrészt. Ha odalesz a benne eddig meglévő öröm-bizalom, akkor el fogom engedni, Corollánál már megtapasztaltam a "már mindent kicseréltettem, nincs ami elromoljon" roller feelinget.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #28297 Dátum: 2017.06.29 09:38:36 »
Nyilván fél misi környékén vásárolt autóban bármihez hozzá kell nyúlni, már mondhatni gazdasági veszteség. De nálam az autó fenntartásának számolása ott bukik el, hogy tulajdonképpen nincs szükségem autóra, innentől minden egyes ráköltött forint veszteség.
Motorcsere után lesz azért pár ezek km teszt időszak, hogy minden klappol e, a rizikója megvan hogy megbolygatunk valami 20 éve nyugiban pihenő alkatrészt. Ha odalesz a benne eddig meglévő öröm-bizalom, akkor el fogom engedni, Corollánál már megtapasztaltam a "már mindent kicseréltettem, nincs ami elromoljon" roller feelinget.
Értem! Végül is jó kis hobby.
Erről a feelingről nekem mindig  az jut eszembe, hogy mennyi alkatrésze van még annak az autónak és van ami hamarosan ismét cserés lesz :wacko:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #28298 Dátum: 2017.06.29 09:41:58 »
Értem! Végül is jó kis hobby.
Erről a feelingről nekem mindig  az jut eszembe, hogy mennyi alkatrésze van még annak az autónak és van ami hamarosan ismét cserés lesz :wacko:
Igen, és ez így van teljesen típustól függetlenül :-)
De most jelenleg a bulinegyed kellős közepén élek és parkolok, hidd el itt te se mernél milliós autóval parkolni. Fedett garázs pedig havi 25-30e Ft
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #28299 Dátum: 2017.06.29 09:51:24 »
Igen, és ez így van teljesen típustól függetlenül :-)
De most jelenleg a bulinegyed kellős közepén élek és parkolok, hidd el itt te se mernél milliós autóval parkolni. Fedett garázs pedig havi 25-30e Ft
Igazad van , oda a legjobb márka a BKV, vagy a lábbusz ;)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #28300 Dátum: 2017.06.29 12:25:40 »
Nos valóban jó autó az új autó, az ideális választás amúgy egy 2-3 éves autó lenne 3 millió Ft környékén, amit aztán 8 évig tudok használni (pl Peu 308, Megane). Vagy egy 10 év körüli 1.5 misi környékén (Mondeo).
Igen, városban ritkán járok autóval, az évi 12e km java részét az M3-as autópályán teszem meg, amikor csak tehetem 3 utassal. Nekem totálisan bejött a Kappa, fenntartási költsége kb másfélszerese a Corollának, szerintem egy E39 vagy W211 lényegesen több pénzt tudna felemészteni. Belefér a költségvetésbe néha egy 2-300e Ft-os javítás is.
A E12 Corollában nem férsz el? Nekem nem leghátul van az ülés, és én is 180 cm felett vagyok. Legközelebb próbáld ki az én Corollámat. 1,2-1,3 körül egészen jó példányokat lehet venni, igaz a legújabb is 10 éves.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Kappa
« Válasz #28301 Dátum: 2017.06.29 14:59:38 »
Egy dologról elfeledkezel: NEM FÉR BELE!  :surrender:
Nem poénból vesz nagy autót, hanem mert a 19x cm-vel minden más kicsi.

Ha a talján fétist levetkezi Prego kolléga a Skodák is elgondolkodtatók lehetnek: 1. gen. Octaviákban elől egész nagy a hely, a Superbekben hátul is. Alkatrész azokhoz is rogyásig, és talán eladhatók még pár év múlva is.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Egyéb autók
« Válasz #28302 Dátum: 2017.06.29 15:04:52 »
A E12 Corollában nem férsz el? Nekem nem leghátul van az ülés, és én is 180 cm felett vagyok. Legközelebb próbáld ki az én Corollámat. 1,2-1,3 körül egészen jó példányokat lehet venni, igaz a legújabb is 10 éves.
Tudod, hogy Prego viszolyog az E12-től (számomra érthetetlen okból kifolyólag). Kb elképzelhetetlennek tartom, hogy Ő valaha is E12-t vegyen. :-)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #28303 Dátum: 2017.06.29 15:08:05 »
Tudod, hogy Prego viszolyog az E12-től (számomra érthetetlen okból kifolyólag). Kb elképzelhetetlennek tartom, hogy Ő valaha is E12-t vegyen. :-)
No, majd valamelyik péntek este beültetem az enyémbe  :whistling: .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Kappa
« Válasz #28304 Dátum: 2017.06.29 15:10:18 »
Ha a talján fétist levetkezi Prego kolléga a Skodák is elgondolkodtatók lehetnek: 1. gen. Octaviákban elől egész nagy a hely, a Superbekben hátul is. Alkatrész azokhoz is rogyásig, és talán eladhatók még pár év múlva is.
Skodát felejtsd, szándékosan lebutított vacak, drágán. Nem jó az semmire.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...