Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5010406 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Kappa
« Válasz #28275 Dátum: 2017.06.28 12:56:49 »
Ha sikerül elérnem a tréleres srácot, akkor lehet Szombaton indul a mandula Kecskemétre.
Tegnap unatkoztam melóban és pár Twin Peaks rész között véletlenül rábukkantam arra, hogy lejárt műszakis autót közterületen max 10 napig tárolhat az ember. Mit ad isten 22.-én lejárt a műszakim, kénytelen voltam kicsit megsürgetni a dolgot, állítólag ma kap egy olajnyomás mérést a motor.
Ami problémával szembesültem, hogy megvettem a két órát, szenzort (olajnyomás és hőfok). Nos ehhez kellene egy szendvics adapter (blokk és az olajszűrő közé). Állítólag nem fog beférni oda az az adapter, úgyhogy valami mást kell kitalálnom.
Két óra miatt kellene a tréler? :hmmmm: :wacko:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Kappa
« Válasz #28276 Dátum: 2017.06.28 13:38:44 »
Két óra miatt kellene a tréler? :hmmmm: :wacko:
Ahha, miért te hogy vinnél el egy motorhibás, lejárt műszakis autót egyik pontból a másikba? :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Kappa
« Válasz #28277 Dátum: 2017.06.28 13:52:23 »
Ha sikerül elérnem a tréleres srácot, akkor lehet Szombaton indul a mandula Kecskemétre.
Tegnap unatkoztam melóban és pár Twin Peaks rész között véletlenül rábukkantam arra, hogy lejárt műszakis autót közterületen max 10 napig tárolhat az ember. Mit ad isten 22.-én lejárt a műszakim, kénytelen voltam kicsit megsürgetni a dolgot, állítólag ma kap egy olajnyomás mérést a motor.
Ami problémával szembesültem, hogy megvettem a két órát, szenzort (olajnyomás és hőfok). Nos ehhez kellene egy szendvics adapter (blokk és az olajszűrő közé). Állítólag nem fog beférni oda az az adapter, úgyhogy valami mást kell kitalálnom.
Hát ha olyan gyorsan dolgoznak a közteresek, mint Érden, akkor ne aggódj. Áll ott a parkolóban egy valami autó szerűség minimum 8 éve, kinőtt előtte egy fa, benőtte a gaz, hiányzik az egyik rendszáma, bejelentettük. mégis továbbra is ott van. Szerintük rendben van.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Kappa
« Válasz #28278 Dátum: 2017.06.28 13:58:37 »
Hát ha olyan gyorsan dolgoznak a közteresek, mint Érden, akkor ne aggódj. Áll ott a parkolóban egy valami autó szerűség minimum 8 éve, kinőtt előtte egy fa, benőtte a gaz, hiányzik az egyik rendszáma, bejelentettük. mégis továbbra is ott van. Szerintük rendben van.
Mióta okoz gondot levizsgáztatni egy olyan autót, ami évek óta meg sem mozdul? Szerintem te viszed rossz helyre az autóidat, rendes magyar embernek egy telefonjába kerül a friss okmány, főleg mióta roaming díj sincs.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Kappa
« Válasz #28279 Dátum: 2017.06.28 14:36:35 »
Mióta okoz gondot levizsgáztatni egy olyan autót, ami évek óta meg sem mozdul? Szerintem te viszed rossz helyre az autóidat, rendes magyar embernek egy telefonjába kerül a friss okmány, főleg mióta roaming díj sincs.
Kiszállhatnál már a romok világából, ne sértődj meg de be kéne látnod, hogy nem érdemes ilyenekkel szenvedni, időt és pénzt áldozni rá.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Kappa
« Válasz #28280 Dátum: 2017.06.28 14:37:46 »
Mióta okoz gondot levizsgáztatni egy olyan autót, ami évek óta meg sem mozdul? Szerintem te viszed rossz helyre az autóidat, rendes magyar embernek egy telefonjába kerül a friss okmány, főleg mióta roaming díj sincs.
Ja, hogy azért nincs rajta a másik rendszám, mert az jár vizsgázni!  :D
Értem.
Nem vagyok evilágra való, látom. Én mindig odavittem az autót is. Szólhattál volna előbb is!

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Kappa
« Válasz #28281 Dátum: 2017.06.28 14:40:44 »
Kiszállhatnál már a romok világából, ne sértődj meg de be kéne látnod, hogy nem érdemes ilyenekkel szenvedni, időt és pénzt áldozni rá.
Hát a lakás miatt most még két évig romokkal fogok járni. Ha ez nem sikerül nézek valami Avensist fél milláért. Belvárosi parkolással még mindig nem érdemes milliós autót venni ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Kappa
« Válasz #28282 Dátum: 2017.06.28 14:43:34 »
Mióta okoz gondot levizsgáztatni egy olyan autót, ami évek óta meg sem mozdul? Szerintem te viszed rossz helyre az autóidat, rendes magyar embernek egy telefonjába kerül a friss okmány, főleg mióta roaming díj sincs.
Vidéken úgy mondják, hogy levelezőn vizsgázott  :whistling: .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Kappa
« Válasz #28283 Dátum: 2017.06.28 14:44:31 »
Kiszállhatnál már a romok világából, ne sértődj meg de be kéne látnod, hogy nem érdemes ilyenekkel szenvedni, időt és pénzt áldozni rá.
Ez szerelem, és én meg is értem, sőt becsülöm is, hogy csinálja és nem adja fel!  :yes:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Kappa
« Válasz #28284 Dátum: 2017.06.28 14:46:31 »
Hát a lakás miatt most még két évig romokkal fogok járni. Ha ez nem sikerül nézek valami Avensist fél milláért. Belvárosi parkolással még mindig nem érdemes milliós autót venni ...
Mondjuk egy Toyotával biztos beljebb lennél, de azért nem a legjobb Avét adják  fél milláért (talán még Yarist sem)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Kappa
« Válasz #28285 Dátum: 2017.06.28 14:52:32 »
Ez szerelem, és én meg is értem, sőt becsülöm is, hogy csinálja és nem adja fel!  :yes:

Ha neki olyan mint másnak a barkácsolás, kertészkedés.... akkor teljesen rendben van.
Ha van egy jó autód  az mellett jó kis hobby ilyennel foglalkozni. (Vagy mert nincs is szüksged autóra, ha van ilyen :hmmmm:)
De én úgy gondoltam ez az 1 és egyetlen és fontos közlekedési eszköze, az meg legyen jó, megbízható...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Kappa
« Válasz #28286 Dátum: 2017.06.28 15:30:13 »
Mondjuk egy Toyotával biztos beljebb lennél, de azért nem a legjobb Avét adják  fél milláért (talán még Yarist sem)
Hát nem tudom mennyivel lennék beljebb: megveszek egy FL T22-t, 5-800 ezerért, kis szerencsével egy fél motorgenerállal kezdem 2-400e Ft értékben, plusz felgumizni, futómű, kuplung, ezek Lanicán már meg vannak csinálva (fékeket azért nem írom, mert kicsit már eléggé vállasak az olaszon is). Tény hogy alkatrész ellátottsága jobb, meg két év múlva el is tudom adni.
Két év múlva meg eldől mennyire szeretek BKV-val bejárni XVI kerből az V-be, lehet úgy döntök hogy lesz egy városi csettegő (pl Prius II), meg mellette egy pályacirkáló (T25) normális motorral (2.0 2.4), aut váltóval tempomattal.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Kappa
« Válasz #28287 Dátum: 2017.06.28 19:18:07 »
Hát nem tudom mennyivel lennék beljebb: megveszek egy FL T22-t, 5-800 ezerért, kis szerencsével egy fél motorgenerállal kezdem 2-400e Ft értékben, plusz felgumizni, futómű, kuplung, ezek Lanicán már meg vannak csinálva (fékeket azért nem írom, mert kicsit már eléggé vállasak az olaszon is). Tény hogy alkatrész ellátottsága jobb, meg két év múlva el is tudom adni.
Két év múlva meg eldől mennyire szeretek BKV-val bejárni XVI kerből az V-be, lehet úgy döntök hogy lesz egy városi csettegő (pl Prius II), meg mellette egy pályacirkáló (T25) normális motorral (2.0 2.4), aut váltóval tempomattal.
Máshogy gonodlkodunk :winkiss: Te nagy drága  és drágán fenntartható autót akarsz, kis pénzből.
Én inkább vennék egy olcsón fenntarható,de megbízható autót,  akár egy
magyar Swiftet, aztán  majd lépsz ha sok pénzed lesz.
Egyébként egy Prius mellé minek még egy autó? Annyit mennél pályán külfölre? :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2017.06.28 19:19:41 írta OldPiet »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Kappa
« Válasz #28288 Dátum: 2017.06.28 19:32:33 »
Te nagy drága  és drágán fenntartható autót akarsz, kis pénzből.
A tipikus magyar esete...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Kappa
« Válasz #28289 Dátum: 2017.06.28 20:34:45 »
Máshogy gonodlkodunk :winkiss: Te nagy drága  és drágán fenntartható autót akarsz, kis pénzből.
Én inkább vennék egy olcsón fenntarható,de megbízható autót,  akár egy
magyar Swiftet, aztán  majd lépsz ha sok pénzed lesz.

Egyébként egy Prius mellé minek még egy autó? Annyit mennél pályán külfölre? :hmmmm:
Egy dologról elfeledkezel: NEM FÉR BELE!  :surrender:
Nem poénból vesz nagy autót, hanem mert a 19x cm-vel minden más kicsi.