Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5008405 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Egyéb autók
« Válasz #28170 Dátum: 2017.06.01 00:19:31 »
Alkalmi vendégem egy Cooper S, igen kedvelhető autó. Amíg semmi közöm a szervizszámláihoz, tudnám kimondottan szeretni is. 18" kerekek, sportfutómű, 175pacis turbómotor. A középkonzolon kicsit azt érzem, hogy az anyagminőséget feláldozták a dizájn oltárán, de ez legyen a legnagyobb baja.

kisa
born to ride

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #28171 Dátum: 2017.06.01 12:46:52 »
Én őszintén szólva nem vágom miért ilyen slágertermék a Mini. Drága, nem jó semmire. Oké értem, presztizstermék, de annak meg szerintem nem igazán jó, vannak sokkal jobbak is.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Egyéb autók
« Válasz #28172 Dátum: 2017.06.01 12:56:23 »
Mennél vele 10percet szerpentinen, vágnád  :sorcerer:
kisa
born to ride

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #28173 Dátum: 2017.06.01 14:02:18 »
Mennél vele 10percet szerpentinen, vágnád  :sorcerer:
Lehet, de mivel viszonylag ritkán járok szerpentinen (és akkor a Corollától is tudok mosolyogni), ezért ez kevésbé hat meg. Erre a célra inkább mx5 kéne.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Egyéb autók
« Válasz #28174 Dátum: 2017.06.01 14:07:58 »
én próbáltam egy cooper cabriót nemrég. kiábrándultam belőle. jópofa kis autó kívülről, de a belsejét szerintem tejfölösdobozokból reciklálták. arra mondjuk jó volt, hogy megállapítsam, hogy nem szeretnék kabriót.

elkezdtem azon agyalni, hogy talán egy elektromos autó lenne nekünk a legtutibb második kocsi ide a városba...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re:Egyéb autók
« Válasz #28175 Dátum: 2017.06.02 08:30:43 »
nem értem ezt ez elektromos autó mániát.
az áram is drága. qrva drága.  ha otthon töltöm éjjel a sajátomról akkor megéri?

ez csak úgy éri meg hogy ingyen töltöd a városban de ott megy a harc a töltöfejekért, látom. most akkor mi van?  :hmmmm:

van egy ismerős otthon a háza napelemről tölti éjjel a kocsit. az jó. csak az e autó meg a napelem volt vagy 5M.  ennyiből benzinnel negyvenszer megkerülöm a Földet...szóval... :surrender:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #28176 Dátum: 2017.06.02 08:42:58 »
nem értem ezt ez elektromos autó mániát.
az áram is drága. qrva drága.  ha otthon töltöm éjjel a sajátomról akkor megéri?

ez csak úgy éri meg hogy ingyen töltöd a városban de ott megy a harc a töltöfejekért, látom. most akkor mi van?  :hmmmm:

van egy ismerős otthon a háza napelemről tölti éjjel a kocsit. az jó. csak az e autó meg a napelem volt vagy 5M.  ennyiből benzinnel negyvenszer megkerülöm a Földet...szóval... :surrender:
Na és a környezetszennyezés az smafú? ;)
Kitiltják a dieseleket aztán a benzineseket, autó nélkül meg nem tud/akar a nép élni :winkiss:
De lesz ez rosszabb is hamarosan  a töltésért fizetni kell, ha sokan lesznek nem lesznek kedvezmények....

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Egyéb autók
« Válasz #28177 Dátum: 2017.06.02 09:24:38 »
nem értem ezt ez elektromos autó mániát.
az áram is drága. qrva drága.  ha otthon töltöm éjjel a sajátomról akkor megéri?

ez csak úgy éri meg hogy ingyen töltöd a városban de ott megy a harc a töltöfejekért, látom. most akkor mi van?  :hmmmm:

van egy ismerős otthon a háza napelemről tölti éjjel a kocsit. az jó. csak az e autó meg a napelem volt vagy 5M.  ennyiből benzinnel negyvenszer megkerülöm a Földet...szóval... :surrender:

Ne má'! Skodrival legfeljebb 0.4*, a többi vontatásra és szervizre megy el. :whistling:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #28178 Dátum: 2017.06.02 09:53:07 »
Na és a környezetszennyezés az smafú? ;)
Kitiltják a dieseleket aztán a benzineseket, autó nélkül meg nem tud/akar a nép élni :winkiss:
De lesz ez rosszabb is hamarosan  a töltésért fizetni kell, ha sokan lesznek nem lesznek kedvezmények....
Ez a környezetszennyezés a kedvencem. Az áram is füstöl, csak nem a városban, hanem a város szélén az erőműben. Amikor majd minden napenergiával fog menni, mint a németeknél, akkor majd beszélhetünk környezetvédelemről, addig nem.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #28179 Dátum: 2017.06.02 10:00:49 »
Ez a környezetszennyezés a kedvencem. Az áram is füstöl, csak nem a városban, hanem a város szélén az erőműben. Amikor majd minden napenergiával fog menni, mint a németeknél, akkor majd beszélhetünk környezetvédelemről, addig nem.
Majd ha minden megújuló energiával fog működni, akkor majd kijönnek a technológia hátrányai: a napsugarak nem érik el a talajt, ami tuti valami kárt fog tenni, a szélturbinák lapátjai leölik a madarakat, a szél elveszti energiáját, ami szintén negatívan fogja befolyásolni a természet egyensúlyát. Szerintem ezt a környezet dolgot magasabb szinten kell megoldani :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Egyéb autók
« Válasz #28180 Dátum: 2017.06.02 11:02:50 »
van egy ismerős otthon a háza napelemről tölti éjjel a kocsit.
Valamit nagyon tudhat aki kiépítette a rendszert. Én eddig úgy tudtam, hogy a PV rendszer működéséhez szükséges a napsugárzás.

A PV rendszer által nappal megtermelt áram éjszakai töltésre való használatához pufferelésre van szükség. Pufferelés lehet akkumulátor ( jelenlegi technológiával soha nem térül meg) vagy a közüzemi hálózat (HMKE) . Magyarországon szaldó elszámolás van, ami az éves betáplált és vételezett áram különbsége alapján történik, és azt jelenti, hogy a RHD at a többi fogyasztó fizeti. ( A HMKE ben termelt áram viszont gyakorlatilag csak korlátozottan értékesíthető).

A jelenlegi mások által fizetett RHD s rendszerben ( köznyelven szaldó) 12-15 év a megtérülése a HMKE nek. Tekintve, hogy a szaldó az EU s előírások szerint 2030 ig megszűnik, aki az idei nyáron nem termel az biztosan ráfizet.
A németeknél alapból magas az áram ára, és velünk ellentétben támogatott volt a beruházás, ezért szaldó nélkül is megtérül.
A támogatás és a nem egyenletes termelés ( éjszaka nincs) a németek rossz példa, hatalmas gond a stabil elosztás fenntartása.
A naperőművet egyéb megújulókkal kell kombinálni (szél, víz, biomassza... ) és egészséges egyensúlyt kell kialakítani közöttük.
Persze nálunk ez csak elméleti, a kötelező kvótát le fogják tudni közintézményekben és kiválasztott cégek farmjain. A fő csapásirány az atom, abból elég sok ciklusra fussa.

Szélerőmű parkokat már több éve nem engedélyeznek Magyarországon.

Érdemes elolvasni környezeti hatástanulmányokat. Szélerőműveknél a termőterületből kivonás a probléma. Naperőműveket szerencsés esetben másként nem használható vagy rekultivációs területre telepítik. A növény és állatvilág megóvására meg vannak a kiforrott technikák, amiket nálunk be kell tervezni a farmok létesítésekor.

Az e gépjárművet még otthoni töltéssel is lehet gazdaságosan üzemeltetni. Tölteni átutazóként, vagy kis mennyiségben nem éri meg, mert akkor 1-1 töltésre nagyon nagy költség jut.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re:Egyéb autók
« Válasz #28181 Dátum: 2017.06.02 12:00:49 »
Ne má'! Skodrival legfeljebb 0.4*, a többi vontatásra és szervizre megy el. :whistling:

jó. azért ha egy e-autó bekrepál aztán sokan nem foglalkoznak vele de akik igen , azok is csilliókért.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re:Egyéb autók
« Válasz #28182 Dátum: 2017.06.02 12:07:40 »
Valamit nagyon tudhat aki kiépítette a rendszert. Én eddig úgy tudtam, hogy a PV rendszer működéséhez szükséges a napsugárzás.
Az e gépjárművet még otthoni töltéssel is lehet gazdaságosan üzemeltetni. Tölteni átutazóként, vagy kis mennyiségben nem éri meg, mert akkor 1-1 töltésre nagyon nagy költség jut.

nemtom a srác IT iparban expert. ez a mániája. sokat dumáltunk a rendszeréről. .. otthon minden elektromos cucc arról megy és tölti a kocsit. vmennyi kw-ot meg visszanyom az ELMÜ hálóba

én csak arra lennék kiváncsi ha én feltöltöm otthon a kocsit ami mondjuk száz km hatótáv az hogy kwh?
nem beszélve a drága Elmü minden fogyasztási kwh-t  megszoroz kettővel a "rendszerhasználati díj" című rablással. szóval...
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Egyéb autók
« Válasz #28183 Dátum: 2017.06.02 12:24:55 »
Ez a környezetszennyezés a kedvencem. Az áram is füstöl, csak nem a városban, hanem a város szélén az erőműben. Amikor majd minden napenergiával fog menni, mint a németeknél, akkor majd beszélhetünk környezetvédelemről, addig nem.

A zatomerőmű nem füstöl és a hazai villamosenergia igény jóval több mint fele Paksról most is fedezve van. A "napelem" gyártásakor pedig szintén tetemes mennyiségű füst keletkeztetik és ha majd a boci és a malac is a "napelemtől" fog meghízni és feldolgozva készételként az asztalra kerülni a körettel együtt, akkor beszélhetünk környezet védelemről.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Egyéb autók
« Válasz #28184 Dátum: 2017.06.02 12:39:02 »
nem beszélve a drága Elmü minden fogyasztási kwh-t  megszoroz kettővel a "rendszerhasználati díj" című rablással. szóval...
Szerinted a hálózat kiépítése, fenntartása ingyen van? Az áramnak nincs szállítási vesztesége? Az áram értékesítésének nincs költsége? Az RHD ből kell ezeket kigazdálkodni.
Az A1 tarifás áram 16 Ft os ( nettó) díjából pedig az áramot kell beszerezni.