Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5009120 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Egyéb autók
« Válasz #28080 Dátum: 2017.05.22 17:56:03 »
Tegnap ültem sógor új céges Superb-jében.
Hát, érzelem nincs benne sok, cserébe drága.  :whistling:

Csak összehasonlításképpen: 1.8 Valvematic Avensis kombi Active felszereltséggel itt kin 32.800 juróra jön ki.
Ez egy Superb kombi Style felszereltséggel (idióta extrákkal mint pl. a láblengetös csomagtartónyílás, ami persze nem müködik ebben sem rendesen, másik ismerösében szintén nem..) 1.4 TSI 150 lóval 35.630 EUR.

Adtak mondjuk 20%-ot (!) az autóra a cégnek, így azért eléggé árában volt, de én valószínüleg inkább kértem volna egy Octavia RS kombit a maga 230 pacijával (kb. 700 juróval lett volna több a listaára).

Az autó maga óriási (kívül-belül) a hátsó sorban kergetözni lehet, az ülések nagyon kényelmesek, a kormány egyböl kézreáll és nem érzödik akkorának az autó, mint amekkora valójában.
Egyszóval nincs sok hibája, talán csak egy (de az számomra eléggé "súlyos"): nincs benne mit szeretni.
Olyan kicsit, mint a hónap dolgozója, aki mindig hozza az elvártat, de pár hónap után így is unod, mert nincs benne semmi eredeti és semmi élet.

Céges autónak elfogadnám (persze, hülye aki nem), de ha választhatnék mást, valószínüleg elöbb kérnék Mondeot, Insigniát vagy bármi hasonlót.  :yes:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Egyéb autók
« Válasz #28081 Dátum: 2017.05.22 19:29:03 »
Tegnap ültem sógor új céges Superb-jében.
Hát, érzelem nincs benne sok, cserébe drága.  :whistling:
Csak összehasonlításképpen: 1.8 Valvematic Avensis kombi Active felszereltséggel itt kin 32.800 juróra jön ki.
Ez egy Superb kombi Style felszereltséggel (idióta extrákkal mint pl. a láblengetös csomagtartónyílás, ami persze nem müködik ebben sem rendesen, másik ismerösében szintén nem..) 1.4 TSI 150 lóval 35.630 EUR.
Adtak mondjuk 20%-ot (!) az autóra a cégnek, így azért eléggé árában volt, de én valószínüleg inkább kértem volna egy Octavia RS kombit a maga 230 pacijával (kb. 700 juróval lett volna több a listaára).
Az autó maga óriási (kívül-belül) a hátsó sorban kergetözni lehet, az ülések nagyon kényelmesek, a kormány egyböl kézreáll és nem érzödik akkorának az autó, mint amekkora valójában.
Egyszóval nincs sok hibája, talán csak egy (de az számomra eléggé "súlyos"): nincs benne mit szeretni.
Olyan kicsit, mint a hónap dolgozója, aki mindig hozza az elvártat, de pár hónap után így is unod, mert nincs benne semmi eredeti és semmi élet.
Céges autónak elfogadnám (persze, hülye aki nem), de ha választhatnék mást, valószínüleg elöbb kérnék Mondeot, Insigniát vagy bármi hasonlót.  :yes:

hát...ha lejött 20% abból a 35 ropiból, akkor az már önmagában egy ütős érv :D
egyébként nekem az avensist sem sikerült megszeretni. pedig próbáltam, és egyébként igen jó is volt (eltekintve azoktól a hibáktól, amiket produkált :whistling: )
megjegyzem, a priust sem szeretem, amolyan nagybetűsen.

tesóm most kapott egy mondeot, mentem vele, hát, bitang. de asszem minden új autó ilyen :D

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #28082 Dátum: 2017.05.22 19:34:33 »
az ülések nagyon kényelmesek
2-3 óra után nem éreznéd annak, hidd el...
Volt szerencsém pár Skodához, volt köztük Superb is.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #28083 Dátum: 2017.05.22 19:36:27 »
mesélj!  :szemez:
Oké, összeszedem magam és leírom valamelyik nap.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Egyéb autók
« Válasz #28084 Dátum: 2017.05.22 20:25:50 »
hát...ha lejött 20% abból a 35 ropiból, akkor az már önmagában egy ütős érv :D
egyébként nekem az avensist sem sikerült megszeretni. pedig próbáltam, és egyébként igen jó is volt (eltekintve azoktól a hibáktól, amiket produkált :whistling: )
megjegyzem, a priust sem szeretem, amolyan nagybetűsen.

tesóm most kapott egy mondeot, mentem vele, hát, bitang. de asszem minden új autó ilyen :D

Èn a Pirust már most szeretem, több érzelmet kelt bennem, mint az Avensis keltett.  :wub:

2-3 óra után nem éreznéd annak, hidd el...
Volt szerencsém pár Skodához, volt köztük Superb is.

De, szerintem igen, mert ebben a 1300 jurós bör/alcantara feláras ülések vannak, amik eléggé komolyak.  :yes:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #28085 Dátum: 2017.05.22 20:28:17 »
De, szerintem igen, mert ebben a 1300 jurós bör/alcantara feláras ülések vannak, amik eléggé komolyak.  :yes:
Ja, az lehet  :whistling: .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Egyéb autók
« Válasz #28086 Dátum: 2017.05.22 22:33:19 »
Én az Avensist is szerettem, igen finom autó volt, és szép is, csöndes is, kategóriájában takarékos is. Ha nem jön a harmadik gyerek, lehet, hogy még most is meglenne, bár a megbízhatósága a D4 motor miatt nem volt éppen makulátlan. Sokkal szerethetőbb autó volt, mint a COV, ez utóbbi jellegtelen. Viszont csak megy és csak megy...
De - mint lentebb olvasható volt - a másik véget is megtapasztaltam, sőt, azt hamarabb, szóval van mihez viszonyítani.
music     

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Egyéb autók
« Válasz #28087 Dátum: 2017.05.22 23:05:11 »
Én még mindig ácsingózok arra az LS430-ra. Komolytalan érdeklődők vannak az Alfára, úgyhogy egyenlőre nem tudok érdemben lépni. Nem megyek el kipróbálni, mert pont annyira leszek komolytalan, mint akik hozzám járnak kocsikázni pénz nélkül  :yes:
kisa
born to ride

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #28088 Dátum: 2017.05.23 10:46:08 »
Oké, összeszedem magam és leírom valamelyik nap.
1991 volt az év, én akkor 8 éves voltam. Tegnap kikérdeztem a szüleimet is, így kicsit feltuningoltam a saját emlékeimet. Januárban rendeltük meg az autót (Maruti 800), az akkori ára 406 ezer forint volt (Egy Samara 300-350 ezer körül volt, az akkor Markurnál kapható 2-es Golf 600 ezer körül volt akkoriban). A megrendelés után március körül jött a levél, hogy emelik az árat, mert az alapfelszereltség (mindig egyféle felszereltség volt kapható), már nincs csak az L felszereltség, aminek az ára valami 430 ezer körül van. Aztán áprilisban jött a levél, hogy május 28án mehetünk átvenni de már csak a DX felszereltség van (apukám elmondása szerint ez a követező pluszokat tartalmazta: hátsó ablaktörlő, hátsó biztonsági övek, és komolyabb alváz és üregvédelem), aminek az ára 460 ezer forint. Valamennyit előre is be kellett fizetni, erre már nem emlékszik senki pontosan.
Eljött a nagy nap, 1991 május 28 (csak fél évet kellett várni, ez akkoriban nagyon jónak számított), egy keddi nap. Engem is vittek, nem mentem suliba. Busszal mentünk a népstandionig, onnan taxival csepelre a telepre.
Volt egy nagy váróterem (kb, mint egy szakrendelőben), ahol üvegen keresztül láttuk az átadócsarnokot (rengeteg autó bent, ott adták az autókat). A váróteremben volt kitéve pár autó, amiket meg lehetett nézni, bele lehetett ülni. Ha jól emlékszem volt egy 2-es Golf és egy Samara.
Elég sokára szólítottak minket, be kellett menni, megmutatták melyik lesz a mi autónk, itt át lehetett nézni és ha kifogás van, itt kellett szólni, hogy másikat kérsz. Színre kértek preferenciát, de nem volt ígéret, hogy olyat kapunk. Mi pirosat kérünk, és olyan is lett. Ha ez rendben volt, akkor fel kellett menni a pénztárba fizetni (szintén sorbaállás, szólítanak), majd a papírral lementél. Kivitték az autót az udvarra, ott ülhettünk vele, és mehettünk. A miénk volt a BCX-948, aznap elég sok BCX és BCY rendszámot adtak ott ki. Emlékszem 11 kilométert mutatott a számlálója.
Az autóban elég kevés benzin volt, egy közeli kúton tankoltunk vele.
Megvolt, hogy 1000-1500 km között kell vinni első szerzízre, másodikra 5000-5500 km között, majd 10000-10500 között, és talán 15000 ezernél volt. Ezek voltak az első kötelezők, utána vihetted bárhova. Viszont figyelni kellett, nem futhattál ki a 500-as tartományból, mert akkor veszik a garancia. A szervízre is 2-3 héttel előre be kellett jelentkezni, épp a múltkor meséltem apukám, hogy a Vizivárosi Autójavítóba kellett vinni, az volt a szerződött szervíz.

Jó kis autó volt, szerettük, 13 évet töltött velük, és bár kapott motorgenerált, új fényezést, de nagyon megöregedett és eladtuk, 2004-ben, akkor vették a szüleim a Suzuki Alto-t, amit most is használnak (no az is egy külön történet, azt is elmesélem egyszer).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Egyéb autók
« Válasz #28089 Dátum: 2017.05.23 10:58:11 »
Ha ez rendben volt, akkor fel kellett menni a pénztárba fizetni (szintén sorbaállás, szólítanak), majd a papírral lementél.

Azta. Gondolom forrott a levegő végig míg várakoztatok (bár gyerekfejjel ezt lehet kevésbé érzi az ember), hogy ott várakozik mondjuk tucatnyi család, mindenkinél táska benne majdnem egy autó árával. Merthogy ezeket akkoriban gondolom mind kápéban rendezték, banki utalás stb. az kevésbé volt bevett gyakorlat...

Kivitték az autót az udvarra, ott ülhettünk vele, és mehettünk.
A Sakuránál manapság kiviszik neked az autót az utcára a szalon előtti parkolóba, onnan viheted. De előtte van egy "átadó helyiség" ami csak egy garázsféleség, ott még bele lehet ülni és megtanítják neked hol kell elindítani stb., de onnan nem te gurítod ki. És benzinlámpa világít.
« Utoljára szerkesztve: 2017.05.23 11:03:56 írta robi (Robi) »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Egyéb autók
« Válasz #28090 Dátum: 2017.05.23 11:02:42 »
Én még mindig ácsingózok arra az LS430-ra. Komolytalan érdeklődők vannak az Alfára, úgyhogy egyenlőre nem tudok érdemben lépni. Nem megyek el kipróbálni, mert pont annyira leszek komolytalan, mint akik hozzám járnak kocsikázni pénz nélkül  :yes:
Ma már 2x megnéztem. És minden nap, mióta megosztottad. Dúl a LOVE!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Egyéb autók
« Válasz #28091 Dátum: 2017.05.23 11:19:42 »
Èn a Pirust már most szeretem, több érzelmet kelt bennem, mint az Avensis keltett.  :wub:

De, szerintem igen, mert ebben a 1300 jurós bör/alcantara feláras ülések vannak, amik eléggé komolyak.  :yes:
Az Avensis, mint modell sztem a legkevésbé vált ki az emberből "szeretetet". De képes nagyon hozzánőni. Esetemben pl. a jó kapcsolat alapja a hála, amit és ahogy teszi az autó utazás közben és talán egy picit az autó is "érezhet" hasonlót iránytam, hiszen, mindent megkap, amit kell és amikor kell.
A Prisuba már ott lehet az érzelem, egy pici hype-érzéssel.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #28092 Dátum: 2017.05.23 11:23:09 »

Azta. Gondolom forrott a levegő végig míg várakoztatok (bár gyerekfejjel ezt lehet kevésbé érzi az ember), hogy ott várakozik mondjuk tucatnyi család, mindenkinél táska benne majdnem egy autó árával. Merthogy ezeket akkoriban gondolom mind kápéban rendezték, banki utalás stb. az kevésbé volt bevett gyakorlat...
Persze, egy szűk folyosó volt, székek nélkül. Emlékszem, hogy elég meleg volt, és tényleg feszült volt a hangulat.
Szigorúan kápé, természetesen!


Ja, és mindez egész napos procedúra volt, reggel 8 körülre mentünk, és délután 5 után végeztünk.
« Utoljára szerkesztve: 2017.05.23 11:27:40 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Egyéb autók
« Válasz #28093 Dátum: 2017.05.23 12:12:54 »
Az Avensis, mint modell sztem a legkevésbé vált ki az emberből "szeretetet". De képes nagyon hozzánőni. Esetemben pl. a jó kapcsolat alapja a hála, amit és ahogy teszi az autó utazás közben és talán egy picit az autó is "érezhet" hasonlót iránytam, hiszen, mindent megkap, amit kell és amikor kell.
A Prisuba már ott lehet az érzelem, egy pici hype-érzéssel.

Hasonlóan látom én is, az Avensis olyan, mint egy hüséges kutya és inkább ragaszkodás alakul ki, nem komolyabb szeretet.  :)
A Prius alapból jellegéböl fakadóan szerethetöbb (vagy épp utálhatóbb).
Továbbá rá kellett jönnöm, hogy egy autót kisebb "hibája" vagy inkább "esetlensége" teszi szerethetövé, amolyan szexepilként hat az emberre. :yes:

Az új autó átvételröl nekem 2 emlékem van: Toyota Corolla 2003 március Szombathelyen, illetve Yaris 2004 február Sopronban.
Mivel mindkét autó helyben volt és nem rendelésre készült (ha jól tudom emiatt olcsóbb is volt és persze mindkettö szürke), nem volt túlságosan hosszú a procedúra.
A Corolla teljesen alapfelszereltség, kiegészítve a manuális klímával (ehhez ragaszkodtunk a 10-12 órás 1200-es Ladával megtett német utak után  :D ), a Yarisban meg még ez sem volt.
Akkori árak: ha jól emlékszem 2,4 misi volt utóbbi, 3,6 a Corolla.

Viszont azt kell mondanom, hogy mivel az Avet és a Priust is márkakereskedésböl vettem használtan ott is megvolt az ún. "tessékittazautód" érzésem.  :clap:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Egyéb autók
« Válasz #28094 Dátum: 2017.05.23 12:31:56 »
Viszont azt kell mondanom, hogy mivel az Avet és a Priust is márkakereskedésböl vettem használtan ott is megvolt az ún. "tessékittazautód" érzésem.  :clap:
+1, én az Avensisszel és a Yarisszal voltam így, az Ave mellé még két üveg bort is adtak Kecskeméten... :D
music