Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5010675 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Egyéb autók
« Válasz #27855 Dátum: 2017.04.06 14:01:36 »
akkor nekem már a gimiben is ilyenem volt? :D

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Egyéb autók
« Válasz #27856 Dátum: 2017.04.06 20:14:54 »
miért ne lenne jó...nem helyette kell, hanem mellé. két autónk van most is és úgy néz ki, hogy kelleni is fog. kéne valami régivágású menő autó.  aminek legalább hat hengerje van és erős és kívánatos. a fogyasztás nem számít. úgyhogy nézegetem a régi ötös bmw-ket. de adhattok tippet, hogy mi lehet ezzel pariban.
...
E38 740i
« Utoljára szerkesztve: 2017.04.06 20:17:00 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Egyéb autók
« Válasz #27857 Dátum: 2017.04.07 11:09:17 »
E38 740i


amint utaltam volt rá, van pár speckó szempontom is. tudtommal az e38-asokban nem volt még középen hárompontos öv, egyébként abszolút befutó lehetne... (bár ennek a darabnak valami baj van a kerékdőlésével  :lol: )
« Utoljára szerkesztve: 2017.04.07 11:17:24 írta csufár »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Egyéb autók
« Válasz #27858 Dátum: 2017.04.07 12:10:47 »
ha nincs ötüléses ötlet, akkor jöhet a mazda mx5-ös is :D
Ebbe én is épp beleásom magam, ugyanazon okokkal mint te, harmadik kocsinak. Arra jutottam, hogy a motor kb. mindegy, de a futómű az legyen sportos. Viszont gyárilag sportos futómű főleg a 2 literesekben van. A rendbentartott 1.8-as, tuningolt futóműves meg majdnem ugyanott van árban. Tehát NB/NBFL 2 literes 6-os váltós az egyik reális opció, vagy egy NC coupe. Egyrészt a transformers tető, marha jó :D másrészt jobban használható a mindennapokban. Viszont amíg egy jó NB(FL) 2 misiből meg van, addig az NC 3,5 körül jön ki. Utálok sok pénzt tartani autóban, ezért ez dilemma, komolyan vacilálok rajta, hogy mennyit áldozzak az élvezet oltárán.  BMW nekem nem dobogtatja meg úgy a szívem.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Egyéb autók
« Válasz #27859 Dátum: 2017.04.07 13:16:35 »
hát akkor üdv a midlife krízisközpontban :D

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Egyéb autók
« Válasz #27860 Dátum: 2017.04.07 16:43:47 »
amint utaltam volt rá, van pár speckó szempontom is. tudtommal az e38-asokban nem volt még középen hárompontos öv, egyébként abszolút befutó lehetne... (bár ennek a darabnak valami baj van a kerékdőlésével  :lol: )
Ahogyan én tudom: ugyan nem az alap felszereltség része, de Európában opcióként rendelhető volt hozzá, így én találtam ilyen 728i, 740i és 750i-s BMW-ket a neten...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Egyéb autók
« Válasz #27861 Dátum: 2017.04.07 17:48:00 »
Ahogyan én tudom: ugyan nem az alap felszereltség része, de Európában opcióként rendelhető volt hozzá, így én találtam ilyen 728i, 740i és 750i-s BMW-ket a neten...

mutassál már ilyet, érdekelne, én még német fórumokat is feltúrtam, de ott is csak panaszkodtak...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Egyéb autók
« Válasz #27862 Dátum: 2017.04.07 18:28:06 »
hát akkor üdv a midlife krízisközpontban :D
Így hívják azt amikor felnőtt emberek végre megengedhetik maguknak, hogy megvegyék a felnőtt játékaikat? :D

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Egyéb autók
« Válasz #27863 Dátum: 2017.04.07 18:35:50 »
Így hívják azt amikor felnőtt emberek végre megengedhetik maguknak, hogy megvegyék a felnőtt játékaikat? :D
Ugy tunik :)
Legalabbis ha sajat penzbol kell megvenniuk a jatekokat :)

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Egyéb autók
« Válasz #27864 Dátum: 2017.04.07 21:59:20 »
mutassál már ilyet, érdekelne, én még német fórumokat is feltúrtam, de ott is csak panaszkodtak...
Idézet
Third 3-point Rear Seatbelt. At £100 this was a cheap option but rarely seen and awkward to retrofit. A very useful safety  addition
http://www.meeknet.co.uk/e38/bmw_e38_buying_guide.htm

Lejárt hirdetés már, de a leírásban ez volt: "3x3 Point Rear Seat Belts"
https://www.gumtree.com/p/bmw/bmw-730i-left-hand-drive-lhd/1206110366

Ez még élő: "3x3 point rear seat belts"
http://www.carandclassic.co.uk/car/C784682
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Egyéb autók
« Válasz #27865 Dátum: 2017.04.08 09:52:31 »
Koszi. Nagyon hasznos linkek.

Elolvasas utan ugy  erzem nekem jo lenne a legkisebb motorral is. Ugyis csak vonulni kell :)

 Nem ertem, hogy fer el a kozepso harompontos ov egyaltalan, ha alapbol bentrol kifele kell a szelsoket becsatolni.


mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #27867 Dátum: 2017.04.10 09:27:14 »
Ebbe én is épp beleásom magam, ugyanazon okokkal mint te, harmadik kocsinak. Arra jutottam, hogy a motor kb. mindegy, de a futómű az legyen sportos. Viszont gyárilag sportos futómű főleg a 2 literesekben van. A rendbentartott 1.8-as, tuningolt futóműves meg majdnem ugyanott van árban. Tehát NB/NBFL 2 literes 6-os váltós az egyik reális opció, vagy egy NC coupe. Egyrészt a transformers tető, marha jó :D másrészt jobban használható a mindennapokban. Viszont amíg egy jó NB(FL) 2 misiből meg van, addig az NC 3,5 körül jön ki. Utálok sok pénzt tartani autóban, ezért ez dilemma, komolyan vacilálok rajta, hogy mennyit áldozzak az élvezet oltárán.  BMW nekem nem dobogtatja meg úgy a szívem.
Nekem is kéne egy MX5, de én első generációsat (NA) vennék, az már lassan klasszikus  :yes: . És nagyon helyesek a bukólámpák  :cool2: .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Egyéb autók
« Válasz #27868 Dátum: 2017.04.10 10:42:17 »
Nekem is kéne egy MX5, de én első generációsat (NA) vennék, az már lassan klasszikus  :yes: . És nagyon helyesek a bukólámpák  :cool2: .
Azért azokkal már van gond :(
Fiamnak van egy ilyen, szeptember óta áll, mert nem igazán tudják, mi a baja. Illetve sejtik, a komplett computert és immot kellene cserélni, zárakkal, kulccsal együtt. Gyakorlatilag gazdasági totálkárnak minősül. A baj, hogy a számítógépe még buta, kivillogtatni lehet csak, édes kevés információt ad a hibáról. Mindenféle valódi és önjelölt guruk vakargatják a fejüket és ötletelnek meggyőződés nélkül.
Mondjuk amíg nem volt gond vele, nagyon jó kis élvezeti cikk volt  :D

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #27869 Dátum: 2017.04.10 11:23:36 »
Azért azokkal már van gond :(
Fiamnak van egy ilyen, szeptember óta áll, mert nem igazán tudják, mi a baja. Illetve sejtik, a komplett computert és immot kellene cserélni, zárakkal, kulccsal együtt. Gyakorlatilag gazdasági totálkárnak minősül. A baj, hogy a számítógépe még buta, kivillogtatni lehet csak, édes kevés információt ad a hibáról. Mindenféle valódi és önjelölt guruk vakargatják a fejüket és ötletelnek meggyőződés nélkül.
Mondjuk amíg nem volt gond vele, nagyon jó kis élvezeti cikk volt  :D
Hobbiautónál nem annyira gáz, ha sokat áll, de már nagyobb probléma, hogy sokba kerül.

Mazda gurut próbáltátok már? https://www.mazdamester.hu/
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...