Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5010739 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #27810 Dátum: 2017.03.26 18:26:48 »
Indulás előtt nyomkodd meg a fűtéscsövet, aztán miután bemelegedett akkor is. Ha nagyon felkeményedik, mert a hengerfej bedolgozik, akkor azt lehet majd érezni. Passatom hasonló tüneteket produkált, úgyhogy szétborítottuk, hengerfejt hegesztették, gépmunkázták, meg minden mást is cseréltek amit ilyenkor érdemes. Persze más is lehet gond. Enyémet 12. kerületben a Vöröskő utcai VW szervízben csinálták, nagyon értenek hozzá. Mondjuk szokták mondani, hogy új VW-t ne vegyek, ha nem muszáj. :D
Mondjuk én csak pár km-t utasként ültem benne. Utódom kapná meg, de közölte ő inkább km-pénzt kérne, mondjuk több mint € 0,30-et. Neki mondjuk a Passattal se lenne rizikós, a cég áll minden költséget és év végével úgy is kap egy újat, amilyent akar.
Viszont nekem nem lenne olyan jó buli, magánban minden rizikó az enyém lenne. A fenti mutatvány mibe kerülhet?

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Egyéb autók
« Válasz #27811 Dátum: 2017.03.26 18:58:47 »
Mondjuk én csak pár km-t utasként ültem benne. Utódom kapná meg, de közölte ő inkább km-pénzt kérne, mondjuk több mint € 0,30-et. Neki mondjuk a Passattal se lenne rizikós, a cég áll minden költséget és év végével úgy is kap egy újat, amilyent akar.
Viszont nekem nem lenne olyan jó buli, magánban minden rizikó az enyém lenne. A fenti mutatvány mibe kerülhet?

öreg vagy te már az ilyen tornamutatványokhoz. vegyél egy új logant és boldogan halhatsz meg  :D :D :D

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Egyéb autók
« Válasz #27812 Dátum: 2017.03.26 19:04:33 »
Mondjuk én csak pár km-t utasként ültem benne. Utódom kapná meg, de közölte ő inkább km-pénzt kérne, mondjuk több mint € 0,30-et. Neki mondjuk a Passattal se lenne rizikós, a cég áll minden költséget és év végével úgy is kap egy újat, amilyent akar.
Viszont nekem nem lenne olyan jó buli, magánban minden rizikó az enyém lenne. A fenti mutatvány mibe kerülhet?
0,3€/km az teljesen jó. Egy 5-10 éves kocsi amortizációja plusz km költsége bőven kijön belőle úgy, hogy még marad is. Motor rendbetétel ára sokmindentől függ. Amíg egy régi szívó motor 300.000 alatt megáll, addig egy modern motor 50%-al is többe jöhet ki (ezek csak a Vöröskő körülbelüli árai, márkaszervíz más dimenzió). Sok függ attól, hogy pontosan mi baja van. Legtöbbször nem is az alkatrész költség a húzós, hanem a munkaóra amit megkíván a folyamat.

öreg vagy te már az ilyen tornamutatványokhoz. vegyél egy új logant és boldogan halhatsz meg  :D :D :D
Mert úgysincs benne elég légzsák, de legalább olcsó volt? :devil:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Egyéb autók
« Válasz #27813 Dátum: 2017.03.26 19:06:15 »

Mert úgysincs benne elég légzsák, de legalább olcsó volt? :devil:

őt kérdezd, én még nem vagyok (annyira) öreg  :lol:

ps van benne légzsák elég

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #27814 Dátum: 2017.03.26 19:18:00 »
öreg vagy te már az ilyen tornamutatványokhoz. vegyél egy új logant és boldogan halhatsz meg  :D :D :D
Te csak trolizzál  az öreguras priuszoddal, én élményautót akarok, ami csakis turbódíesel lehet :tt2:
« Utoljára szerkesztve: 2017.03.26 19:20:16 írta OldPiet »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Egyéb autók
« Válasz #27815 Dátum: 2017.03.26 20:24:03 »
Te csak trolizzál  az öreguras priuszoddal, én élményautót akarok, ami csakis turbódíesel lehet :tt2:
Vicces oregember vagy te a dizel elmenyautoiddal :)

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Egyéb autók
« Válasz #27816 Dátum: 2017.03.26 20:38:03 »
Te csak trolizzál  az öreguras priuszoddal, én élményautót akarok, ami csakis turbódíesel lehet :tt2:

.. a két áthúzott rész önmagában üti egymást!  :winkiss:

Köszi, amúgy én is jól elvagyok huszonévesen az öreguras Priusommal.  :D

Az élményautó viszont számomra valahol itt kezdödik:




Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Egyéb autók
« Válasz #27817 Dátum: 2017.03.26 23:55:04 »
Adva van egy (páréves VW) Passat 200ekm van benne, cégautó és  fogyasztja a vizet 2-3 hónaponként utána kell kicsit tölteni. Szerintetek is ez rossz előjel? Mi lehet a hiba és mit kell csinálni ha rosszabbodik a helyzet?
Az autóért €5300-at akartak adni a lizingcégnél (a konstrukciót nem ismerem), de a bérlő cég annyiért nem adta oda, mert sokkal többet ér.
Szivárgásnak mindig van nyoma, vízköves foltok formájában. Ez a fogyasztás nem sok, simán lehet, hogy tényleg erről van szó, de ha hengerfejes, akkor minél hamarabb rendbe kell tetetni.
music     

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #27818 Dátum: 2017.03.27 19:17:03 »
.. a két áthúzott rész önmagában üti egymást!  :winkiss:

Köszi, amúgy én is jól elvagyok huszonévesen az öreguras Priusommal.  :D

Az élményautó viszont számomra valahol itt kezdödik:


Végül is ez is, az enyém is egy Corolla. ;)
Tegyünk különbséget az utazási kényelmi élménye (amiben persze hogy a Prius élen jár) és a vezetési élmény között.
És élvezetes lehet vezetni egy (gyenge) kiskocsi is pl Yarist -mondjuk a Mátrában-meg egy sportos Corollát, vagy egy Suprát.(vagy a nemrég kitárgyalt Skoda Fábia, dehát az már versenyautó kategoria.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #27819 Dátum: 2017.03.29 09:35:49 »
Azért gondolom azt érzed, hogy ez egy 1.4-es benzines Corollából elég viccesen hangzik...  :innocent:

Ha egy 4l-es V8-as, full extrás Lexusból mondja ezt valaki, azt megértem, de így...  :?:

A te szemszögedből max a fura motorhang lehet védhető különbség, de ezért van rádió az autókban...  :D
Menetdinamikában, komfortban, helyben inkább autószerű egy Prius mint egy Corolla. Szerintem.  ::)

Egy idézet innen:
"Motorhang nincs, a kormány olyan, mintha a levegőben pörgetném, az autó tulajdonképp nem is mozog, csak egy pontján vagyunk a térnek, aztán meg már egy másikon. Autószerűbb – mondták, akik próbálták már a Prius hibrid hajtásláncával szerelt Aurist, és ez is olyan dolog, hogy mennyivel jobb Klicskótól pofont kapni, mint egy dühös grizlytől. Érezhető a különbség, de mindkettő fáj."
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Egyéb autók
« Válasz #27820 Dátum: 2017.03.30 20:45:04 »
Ha holnap kellene vennem egy autót, ez lenne az:  :szemez:

https://www.hasznaltauto.hu/auto/mazda/3/mazda_3_sport_1.6_tx_105ekm-11300017


kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Egyéb autók
« Válasz #27821 Dátum: 2017.04.03 19:22:23 »
Túl vagyunk a 10ezer közös km-en.  5hete van nálam, volt két hazaút, egy olasz hétvége, meg Svájcon belöl sok ügyintézés. Nálam 6.8-9.4 közt alakulnak az egésztankos fogyasztások. Erős is, meg nehéz is, meg haladok is. Nincs ingyen, na....  :surrender:
Kész lett a polírozás, meg a kárpittisztítás, és még szebb lett  :wub: :wub: :wub:


A kilométer fetisisztáknak: 243ezer km. Továbbra is tartom, hogy állapotot kell venni, nem óraállást.
Hogy hű maradjak a nepper önmagamhoz, meghirdetem, de remélem nem viszik el.
Képek:
http://album.varidenes.hu/alfa

kisa
born to ride

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Egyéb autók
« Válasz #27822 Dátum: 2017.04.03 20:10:01 »
bámulatos  :clap:
de a kormányon a bőrözés remélem nem az eredeti. csak azért, mert újnak látszik :D

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Egyéb autók
« Válasz #27823 Dátum: 2017.04.03 20:36:14 »
Túl vagyunk a 10ezer közös km-en.  5hete van nálam, volt két hazaút, egy olasz hétvége, meg Svájcon belöl sok ügyintézés. Nálam 6.8-9.4 közt alakulnak az egésztankos fogyasztások. Erős is, meg nehéz is, meg haladok is. Nincs ingyen, na....  :surrender:
Kész lett a polírozás, meg a kárpittisztítás, és még szebb lett  :wub: :wub: :wub:


A kilométer fetisisztáknak: 243ezer km. Továbbra is tartom, hogy állapotot kell venni, nem óraállást.
Hogy hű maradjak a nepper önmagamhoz, meghirdetem, de remélem nem viszik el.
Képek:
http://album.varidenes.hu/alfa
Nagyon szép az autó!
A fotók is remekek.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Egyéb autók
« Válasz #27824 Dátum: 2017.04.03 20:56:37 »
Képek:
http://album.varidenes.hu/alfa
Milyen albumszoftvert használsz a weboldalon?