Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5002651 alkalommal)

0 Felhasználó és 20 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #255 Dátum: 2010.01.01 11:57:59 »
Ezek az autok mar nem mai darabok. Gondolom az is szempont, hogy szimpatikus legyen a tanulo jeloltek szamara. Ha ezt is nezzuk, akkor egy ujabb (2000 kornyeki) Corolla vagy Yaris (persze olyan ami meg eppen belefer a keretbe) lehet, hogy jobb valasztas lenne. Mondjuk en is a fiatalabb korosztalyt kepviselem es nekem szimpatikusak a felsorolt autok. Viszont biztos vagyok benne, hogy a nagy tobbseg (foleg holgyek...lasd. Leszilaci Celica-ja, ami sztem egyebkent gyonoru  :yes:) nem a 15-20 eves kategoriat valasztana...
Persze, igazad van. Ezért is a fő jelöltem a Yaris I.

Bár szerintem a Mercikkel nem lenne ilyen gond. A Merci az Merci  :) ... És egy 190-es egyáltalán nem rossz oktatóautónak: nem túl nagy, prímán áttekinthető a karosszériája, és nagyon könnyű vezetni. A W124 persze már túl nagy lenne.

A Golf II tényleg túl öreg, de a III-assal pl. szvsz nem lenne probléma. De a szervízelése tutira jóval a Yarisé fölött lenne. Ez persze a Mercire még inkább igaz.

Nomeg sajnos tényleg bizonytalan ezeknek a régi dízeleknek a jövője  :wacko: ... Behozzák nálunk is a környezetvédelmi zónákat, és/vagy vmi büntetőadót, aztán lőttek, el se nagyon tudnám őket adni  :helpsmilie:

... Yaris lesz, vagy talán Corolla. De azért agyalni jó  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #256 Dátum: 2010.01.01 12:00:19 »
G-Astra ezzel a motorral nekem sem kéne. De, mondom, azért azt sem úgy kell elképzelni, mint valami katasztrófát.

hát akkor legyen az az újévi fogaladalmam hogy megpróbálom elfogadni az 1.2 astrák puszta létét :D
Huh, kőkemény fogadalmat választottál  ;) :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #257 Dátum: 2010.01.01 12:18:38 »
Mercedes W124 200 D: 7.19 liter; 250 D: 7.37 liter. (Nem semmi, hogy csak ennyivel eszik többet a plusz egy hengeres, 72-75 helyett 90-95 lóerős motor! Na ja, jóval kevésbé kell taposni, mint a kicsit. De az is érdekes, hogy az ugyanilyen motoros 190-eshez képest nem eszik többet!)
Na igen, az a 2,5ös dízel a Mercedes történetének egyik legjobban sikerült motorja, sokak szerint 124-est csak azzal szabad megvenni. Ami meg a többletet illeti: talán nem véletlen, hiszen a 124 volt korának legáramvonalasabb középkategóriása. Még ma is megállja a helyét.
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #258 Dátum: 2010.01.01 12:45:29 »
Ez stimmel; de a 190-esnek is alacsony a légellenállása, és ugye jóval könnyebb, mint a 124-es. Ráadásul a 124-esek között több az automata; bár ez a Mercedesnél régen sem szokott magasabb fogyasztást eredményezni.

Ami a motort illeti: hát ja, ha az ember napi használatra vesz egy 124-est, akkor talán csakugyan a 250 D a legjobb kompromisszum. Az már nem vészesen lomha, minden különösebb erőlködés nélkül részt lehet vele venni a forgalomban; tartós, megbízható és keveset kajál. A hangja pedig szebb, mint a négyhengeresé. Ugye a sor 5, az sor 5, dízelnél is hallani a különbséget.

Viszont talán fölösleges is mondani, hogy ezzel a motorral azért messze nem olyan kifinomult az autó, mint a sor 6-os benzinessel. Szóval ha a kocsi nem elsősorban napi használatra kell, nem akar nagyon sokat menni vele az ember, akkor az igazi, kulturált cirkáló-élményt a 260-as vagy a 300-as motorral nyújtja a típus   :cool2: ... És ezek sem fogyasztanak eszetlenül sokat: a 260-as 10-11 között simán eljárkál (10.65 az átlaga a Spritmonitoron), a 300-as egy literrel kér többet (átlag: 11.72). Ja, és természetesen csakis automata váltóval  :yes:

A nyolchengeres persze külön kategória; de az ár és fenntartási költség szempontjából is az.
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.01 12:47:41 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

pzs

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #259 Dátum: 2010.01.01 13:27:15 »
Toyotabol a Yaris sztem minden szempontbol a legjobb valasztas tanulo autonak. Abbol is talan az 1.3as mert azt nem kell annyira porgetni :)
Tobb indok is szol mellette:
- az elso generacio elso darabjait meg Japanban gyartottak (volt mar sok vita azon, hogy igazabol nincs kulonbseg a francia meg a japan gyartasu Yaris kozott. Sztem van, de mindenkinek lehet szemelyes velemenye, tapasztalata ;) )
- nagyon magas az ulespozicio a tobbi autohoz kepest es az mindenkeppen elony egy tanulo vezeto szamara
- szervizelese talan a legolcsobb a felsoroltak kozul
- kis meretenek koszonhetoen lehet "erezni" az autot. Ignisen tanultam. Az sem egy nagy testu auto, de eg es fold a kulonbseg a ketto kozott. Azt honapok alatt nem sikerult megszoknom. A Yaris-t par nap alatt sikerult... Meg azt is megkockaztatom, hogy erzetre nagyobb a beltere. Szamomra mindenkeppen kenyelmesebbnek tunik :)
A 3 ajtost zard ki mar elso korben. Nem lenne kenyelmes tanulo autonak (biztonsagi ov tul hatul van; ha esetleg tobb tanulo is tartozkodik az autoban kenyelmetlen ki es beszallas; eleg nagy az ajto merete, sulya). Mi csak ketten vagyunk, de meg igy is sokszor tapasztaljuk hatranyat. Persze sokkal jobban nez ki (sztem...) mint az 5 ajtos, de egy tanulo autonal inkabb a praktikussag a lenyeg.

Egyebkent ha nincs fenntartasod a suzukival szemben, akkor tanulo autonak sztem az is megfelelne. Koltseghatekonysagi szempontbol mindenkeppen. Termeszetesen mas ketegoria, de alapbol fele annyibol megvenned mint a Yaris-t, fogyasztasa sem lenne tobb (apam 2001es 1.3as 16 szelepes swift sedanjaval 5nel tobbet nem nagyon lehet megetetni). Alkatresz szinte ingyen van hozza (Kopo alkatreszeket, pl. kuplungot eleg surun kell cserelni egy tanulo autonal. Ha meg torik (ami gyakran elofordulhat) akkor is olcsobb es biztositott az alkatresz utanpotlas). A karosszeria pihe konnyu, ugyhogy a 86 lo meg talan sok is neki. Egy jobban felszerelt valtozatban talalni szervo kormanyt, klimat, 2 legzsakot, elektromos ablakemelot, el. tukroket (tanulo autonal eleg hulyen venne ki magat, ha minden tanulo eseteben az oktatonak kene beallitani a tanulo iegenye szerint a jobb oldalit :) ). Azt mindenki tudja, hogy motorikusan megbizhato (a vilag vegere is elvisz gond nelkul). Igazabol csak 2 dolgot tudok kifogasolni benne: nagyon alacsony ulespozicio es a feke nem tul hatekony (legalabbis a sedannak, ami azt hiszem legalabb 100 kiloval nehezebb) nagy temponal (azzal szoktam viccelodni, hogy csak lassul, nem all meg :). De egy tanulo vezeto ugysem kerul olyan helyzetbe, hogy 110rol kelljen veszfekeznie, 40-50es temponal pedig megfelelonek mondhato). Anyagialag szerintem egy jo allapotban levo 5 ajtos full extras swift-el jarnal a legjobban. Nekem is vannak fenntartasaim vele szemben es sajat hasznalara nem valasztanam, de a Te esetedben a koltseghatekonysag eleg fontos szempont. Tanulo autot sokkal tobbet kell szervizelni es ha 100 km-en 1 liter benzint meg tudsz sporolni, csak naponta tobb 100 forint marad meg a zsebedben.  :whistling:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #260 Dátum: 2010.01.01 13:47:23 »
Pont az egyik fő kérdésre tapintottál rá: Yaris I vs. régi Swift... Ezen már én is nagyon sokat agyaltam.

És arra jutottam, hogy: Yaris. A jóval magasabb ára ellenére.

-A Swift többet fogyaszt. Nem sokkal; de sok kicsi sokra megy. Nézd meg az adatokat, amiket talán tegnapelőtt írtam be az Általános/Beszélgessünk topikba.
-A Swiftnek pár kopó cucca (kuplung, féltengelyek, futómű) kevésbé tartós, mint a Yarisé. Többet kellene szervízre, javításokra költenem.
-A Swift nagyon fapados. Tudom, ismerem. Kényelmetlen pozícióban ülsz benne, nagyon közel vannak egymáshoz az első ülések, zajos és pattogós a Yarishoz képest. Márpedig napi sok órát fogok ücsörögni benne. Szóval nem mindegy.
- CSAK ezres motorral szerelt autó jön szóba (lásd költség-minimalizálás), és CSAK klímás (nem vagyok hajlandó májustól októberig napi sok órát izzadni a kocsiban). Ezres Swiftből nincs klímás, tudtommal... Vagy ha mégis van, ritka, mint a fehér holló.
-Az ezres Swift lomha az ezres Yarishoz képest. A tanulónak mondjuk ez majdnem mindegy; dehát nem csak oktatásra fogom használni a kocsit - ez lesz a hétköznapi autóm is. Az ezres Yaris már so-so kielégítő menetteljesítményekkel bír (számomra); az ezres Swift nem igazán.
-A Yaris sokkal biztonságosabb.
-Tetszik a Yaris variálhatósága (hátsó lábtér vs. csomagtér). A Swiftből ez hiányzik.
-A Swift utastere lényegesen puritánabb, rosszabb minőségű anyagokból készült, és sokkal kevésbé praktikus, mint a Yarisé.

Ezek azok a szempontok, amik számomra kompenzálják a Swift alacsonyabb árát. Nomeg ugye később (nem olyan sokkal később - kb. 4 év múlva, nagyságrendileg) majd el is kéne adni azt az autót; akkor sem lesz mindegy, hogy 300-at vagy 600-at kapok-e érte.

Oktatni egyébként két- vagy háromajtós kocsival nem lehet.

Ami a gyártást illeti: az anyagi keret miatt egyszerű a kérdés: csak a legelső évjáratok jönnek szóba, ergo mindenképpen japán lesz. Bár engem kicsit sem izgatna, ha francia lenne; nem hiszek ebben a dologban. De ezúttal tényleg mindegy is.
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.01 14:01:42 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #261 Dátum: 2010.01.01 14:09:37 »
Dehát te is toyota fan vagy nem? Akkor meg nem egyértelmű?

Én régi swiften tanultam vezetni anno... amit talán feltok hozni mentségére hogy :
          -uccára néző ablakai vannak amiken remekül ki lehet látni.
          -Alkatrész ellátás gombokért van.
          -Ha törik: megragasztod,
          -mint anno tanuló: nem arra sarkalt, hogy húú én is drivingolok kapja be mindenki, hanem fehér régi swifttel közlekedni nagy T betűvel őő hát  hogyismondjam...macerás de legalább megtanulsz közlekedni....
          -és hát tanulni szerintem egy olyan kocsiban érdemes ami nem szervós, nem olyan "hülyebarát" stb. A jót könnyű megszokni, de mivan ha utánna a yarisból egy 105skodába ül át?! (csak hogy gondoljak a tanulókra is)
         
Viszont ha az oktató szempontjából nézem és csöppet számít a kényelem is akkor tuti a yarist választanám....

A volt oktatóm egyébként már lecserélte a kocsit és vett egy splasht. Ő azt mondja korrekt kis kocsi és ha én gondolkodnék rajtuk biztos, hogy szóba jöhetne.

pzs

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #262 Dátum: 2010.01.01 14:14:25 »
Oktatni egyébként két- vagy háromajtós kocsival nem lehet.
Mindig tanul ujat az ember  :clap:

Iagazad van, elhamarkodott kovetkeztetes volt a swift. Apum szamara is koltseghatekonysag volt a szempont es ez teljesult is, de O evi 8000 km-nyit vezet sajat autoval, igy a kopo alkatreszek problemaja nem jott meg elo. Tenyleg fapados a Yarishoz kepest, ezert is irtam, hogy sajat hasznalatra nem vennem.
Akkor mar szinte eldontott a dolog, mar csak egy jo, megkimelt peldanyt kellene kifogni :)

Satriani

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #263 Dátum: 2010.01.01 14:38:30 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #264 Dátum: 2010.01.01 14:41:47 »
-és hát tanulni szerintem egy olyan kocsiban érdemes ami nem szervós, nem olyan "hülyebarát" stb. A jót könnyű megszokni, de mivan ha utánna a yarisból egy 105skodába ül át?! (csak hogy gondoljak a tanulókra is)
Olyan azért egyre kevesebb van már. Mármint aki 105-ös Skodába ül át. De egyébként is: valamilyen szinten versengeni kell a tanulók kegyeiért, nomeg az is a cél, hogy ne nehezítsük meg feleslegesen a dolgukat. Tehát mindenképpen szervókormányos autóra lesz szükség.

És nekem sem mindegy, mikor én vezetem majd az autót (márpedig legalább évi tizenezer km-t fogom vezetni). Szutyival még csak-csak elvagyok szervó nélkül, de úgy általában már nem szeretnék erről az extráról lemondani.

Egyébként ami a Suzukit illeti, az Alto is megfordult a fejemben... De az meg már tényleg túl kicsi. Nem az oktatás, hanem az egyéb használat szempontjából.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #265 Dátum: 2010.01.01 14:44:17 »
Dehát te is toyota fan vagy nem? Akkor meg nem egyértelmű?
Nem egyértelmű. Toyota fan vagyok, de racionális alapon. Ha egy adott feladatkörre találnék egy összességében véve megfelelőbb autót, akkor nem zavarna, hogy nem Toyota. Ha pl. a Yaris Suzuki lenne és a Swift Toyota, akkor is az előbbit választanám. Emellett úgyis mindig lesz Toyotám: ott a Corona, ott a Camry  :wub:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #266 Dátum: 2010.01.01 14:51:02 »
Oktatni egyébként két- vagy háromajtós kocsival nem lehet.
Mindig tanul ujat az ember  :clap:

Iagazad van, elhamarkodott kovetkeztetes volt a swift. Apum szamara is koltseghatekonysag volt a szempont es ez teljesult is, de O evi 8000 km-nyit vezet sajat autoval, igy a kopo alkatreszek problemaja nem jott meg elo. Tenyleg fapados a Yarishoz kepest, ezert is irtam, hogy sajat hasznalatra nem vennem.
Akkor mar szinte eldontott a dolog, mar csak egy jo, megkimelt peldanyt kellene kifogni :)
Hát azért nem teljesen eldöntött, mert a szívem nagyon húz az E12 Cori felé   :hmmmm: ... Persze ezt a kérdést nyilván nem szív alapján kell megoldani, mert akkor megvenném oktatni azt a 190-es Mercit, amiről tegnapelőtt írtam  :wub: ... De azért az E12 mellett szól egy rakás racionális érv is. Az egy meglehetősen komoly autó, kényelmes, jól összerakott, stabil, masszív, minőségi - számomra nem félúton van a Yaris és az Avensis között, hanem közelebb az utóbbihoz. Az a Yaris beltér  ::) ... Ég és föld, az E12 és a Yaris beltere.

Nomeg a csomagtartó, ugye.

De ami nagyon kemény, kritikus hátrány: a plusz másfél liter fogyasztás, ami városban inkább plusz két liter... És a kocsi bekerülési ára is minimum 25-30 %-al magasabb lenne, amiből aztán többet is veszítene el. Ugye ahogy öregszenek az autók, záródik az olló a nagyobbak és a kisebbek ára között (sőt).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #267 Dátum: 2010.01.01 14:54:29 »
Oktatni egyébként két- vagy háromajtós kocsival nem lehet.
Mindig tanul ujat az ember  :clap:
Ja-ja. Igazából csak ez a két kritérium van: a kocsinak kell legyenek hátsó ajtajai is, és fel kell szerelni a kellékekkel (pedálsor, tükrök). Ha ezek megvannak, elvileg oktathatsz bármivel; pl. évjáratbeli megkötés nincs. Szutyikával is oktathatnék  :D ... Csak szerintem a tanulóimat nagyobb arányban vágnák meg a vizsgabiztosok  ::) - és ugye eleve kevesebb is lenne belőlük  :hmmmm:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #268 Dátum: 2010.01.01 15:02:37 »
___  :eek: ___
Van power  :sorcerer: ... 70-ről vmi 7 mp alatt 200-ra, 17 alatt 300-ra, geht so  :D ... Ráadásul kvázi rugalmasságból indulva, mert az szvsz a harmadik gang, amiben indítja a mutatványt  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

pzs

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #269 Dátum: 2010.01.01 15:03:25 »
___  :eek: ___

Legdurvabb az egeszben, hogy egy 25 eves kiscsaj szamara lett rendelve. Felek, hogy kicsit sok lesz a loero valamint nyomatek neki...  :wacko: