Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5191999 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Egyéb autók
« Válasz #20070 Dátum: 2014.05.13 08:21:21 »
Ennek a kocsinak a pompáját, felségességét szerintem még a 140-es sem übereli  :clap:

Na, ezét nem übereli egyetlen Merci sem, az biztos.  :yes: :wub:
Ebben még a sima 280-as benzinmotor is elég, mert olyan selymes hangja van, hogy a mai 6 hengeresektől sem marad el.
Anno, mikor még okoskodtunk a gázolajjal a határon, volt pár nepper Merci ebből a típusból is, benzines és - átoperált - dízel is. Volt olyan köztük, aminek még több, mint 20 évesen is magabiztos állása volt, viszonylag egyben voltak, de a nepperkedéssel ezeket is lepusztították. Iszonyú, milyen kivénhedt csotrogányokká váltak egyesek kezei alatt.
Láttam, vezettem olyan W126-ost, amit konkrétan éveken keresztül végignéztünk, ahogy lepusztítja a gazdája, pedig csodszép volt, amikor vette.

Van egy fószer Sarkadon (övé Sarkad előtt a körforgalomnál az a zöldség-gyümölcs lerakat), aki kifejezetten gyűjti az ínyencségeket Mercikből. Oldtimerek, Youngtimerek is vannak neki, köztük a W116-tal, egészen a W220-ig. Van egy SL-je is, ami konkrétan a Delhusa Gjon-é volt, ha igaz a pletyka.  :) A young- és oldtimerek bérelhetők rendezvényekre is, mindegyik patika és főleg teljesen eredeti állapotú, vagy ezzel egyenértékűen restaurált autó.  :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Egyéb autók
« Válasz #20071 Dátum: 2014.05.13 09:40:19 »
Az lenne csak igazán józan ítélőképességi hiba, ha Kappát venne.  :surrender:
Én azt gondolom és így is teszek, hogy addig spórolok, amíg van annyi fizum, hogy ez lehetséges. Az már régen rossz, ha valaki akkor akar spórolni, amikor már kell neki a pénz. És ez nagyon igaz manapság a munkahelyekre. A pillanatnyi jólét képes elvakítani az embert... de, hát, nem vagyunk egyformák...

Azért, én továbbra is arra bíztatom Prego-t, hogy "rendes" autót vegyen magának, ne hobby-ra valót.  :surrender:

Igazad van.  :yes:

Az embernek meg kell tanulnia szisztematikusan félretenni, hogy aztán ha jön egy kiadás, gond nélkül meg tudja lépni.  :innocent:

Szerintem a Kappa alapvetöen egy halott ötlet, de ha neki ez a szerelme, akkor vegye meg, addig úgysem nyugszik.  :hug:
Más kérdés, hogy erre van egy mondás: Okos a más kárán tanul, buta a sajátján.  :devil:  :flowers:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Egyéb autók
« Válasz #20072 Dátum: 2014.05.13 10:21:33 »
Én ezt inkább úgy fogalmaznám meg, hogy a jelenlegi saját anyagi környezetem alapján képtelen vagyok elképzelni, hogy egy ilyen kis darabszámban eladott, kifejezetten rossz megbízhatóságú, helyenként agyonbonyolított, legalább 13 éves típus megvételére azt tudjam mondani: tegye!
Annyira messze áll ez az én gondolkodásomtól, idegrendszeremtől, anyagi hátteremtől (nem, mintha nem tudnék ilyet venni, csak egyszerűen az utolsó ráfordított fillért is sajnálnám az ilyen autótól), hogy stabilan a lebeszélés oldalán állok.  :)

Szerintem nagyságrendi a különbség kompromisszum terén egy Ave I és egy Kappa között, mindent egybe véve. Számomra sokkal kisebb (voltaképpen semmiség) kompromisszum az, hogy a kormány esetleg hozzáér a combomhoz, minthogy minden nap úgy menjek oda az autómhoz, hogy nem tudhatom, vajon beindul-e. A kormány fogását is könnyebb megváltoztatni, hogy ne akadjon bele semmibe, igaz, ezzel együtt nyugalomban, voltaképpen unalomban élni az autóval nap, mint nap (emlékszel, egészen hasonló dolgokról beszélgettünk Sopronban a parkolóban az idősödő, használt Audi-BMW kapcsán), mint havonta súlyos tízezreket (és akkor nem túlzok) költeni/kihajítani az ablakon egy problémás típus javítására, ami sose lesz teljesen jó. Ezeket az összegeket egy Avensisszel legnagyobb részt lazán félre lehetne tenni értelmesebb dologra.  :)
Egyet értek azzal, aki azt mondja, "egyszer élünk", de engem az is érdekel, hogy hogyan élem le azt az egyszert. Milyen minőségben?
Mire, mikre tudok költeni...
Biztosan nekem is volt valamennyire szerencsém az autómmal, mert lehet olyan egyed, ebből is, amire az enyémnél többet kellene költeni, de a tény az tény: az eddigi bő egy év alatt 100.000Ft-ot nem meghaladó összeg ment el az autó javítására, úgy, hogy 14 éves és bőven 200.000km felett futott. Jelenleg is, ilyeneket költöttem rá, hogy a 3db műszerfal izzót (W3W) kicseréltem, mert az egyik(!) elhalványult.
Minden más költségem csak a saját hülyeségemből fakad (kozmetika, felnik, mp3 kütyü kábel, stb.).

Jelenleg képtelen vagyok úgy gondolkodni, hogy az autóm racionális érveket nélkülöző módon legyen kiválasztva és megvéve, és, mivel a magam számára így gondolkodom, nem ajánlok másnak sem ettől eltérőt.  :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #20073 Dátum: 2014.05.13 10:38:48 »
Annyira messze áll ez az én gondolkodásomtól, idegrendszeremtől, anyagi hátteremtől (nem, mintha nem tudnék ilyet venni, csak egyszerűen az utolsó ráfordított fillért is sajnálnám az ilyen autótól), hogy stabilan a lebeszélés oldalán állok.  :)
Szerencsére nem vagyunk egyformák. Csak azt nem értem, hogy a saját gondolkodásodat miért akarod ráerőltetni másra? A világ attól szép, hogy mindenki más.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #20074 Dátum: 2014.05.13 10:51:18 »
KAPPA FOR PREGO!  :D

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Egyéb autók
« Válasz #20075 Dátum: 2014.05.13 11:13:23 »
Szerencsére nem vagyunk egyformák. Csak azt nem értem, hogy a saját gondolkodásodat miért akarod ráerőltetni másra? A világ attól szép, hogy mindenki más.
Nem akarom erőltetni, távol álljon tőlem. De más f*szával verni a csalánt bazi könnyű, ráadásul, aki a Kappát ajánlgatja neki, hogy vegye meg, maga sem vesz ilyen autó. Ez számomra kissé unfair.  :flowers:
Persze, nem vagyunk egyformák, jó is ez így, de ettől én még az értelmetlen döntéseket nem támogatom. Mondom, pusztán - valódi - jó szándékkal.  :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #20076 Dátum: 2014.05.13 11:24:27 »
Persze, nem vagyunk egyformák, jó is ez így, de ettől én még az értelmetlen döntéseket nem támogatom. Mondom, pusztán - valódi - jó szándékkal.  :hug:

Mindenkinek más az értelmetlen döntés. Az érzelem faktort pedig ne hanyagoljuk el. Én is fogok egyszer mercit venni, és nem érdekel mennyire nem racionális, mert addig nem halhatok meg, ameddig nem volt mercim. ennyi.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Egyéb autók
« Válasz #20077 Dátum: 2014.05.13 11:55:02 »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #20078 Dátum: 2014.05.13 11:59:54 »
Nissan SX kell... Merci kell... Kappa is kell... Moszkvics is kell  :D :yes:

Minap láttam parkolni egy aaaannyira gyönyörű 412-est  :eek: :sorcerer: :hug: :wub: ... megálltam mellette, megcsodáltam, aztán azonnal írtam egy papírt, hogy megvenném, és betettem az ablaktörlője alá  :yes: ! Sajnos, azóta sem hívott.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #20080 Dátum: 2014.05.13 12:25:47 »
Azért örülök hogy kezdenek közeledni az álláspontok :)
Még bármi lehet ebből a Kappa projektből: most is konkrétan csak 2,5 példány van, amit megtekintésre érdemesnek tartok (mondjuk ha abban gondolkodnék hogy felújítok egyet, akkor nagyon ezeken kívül még pár példány akad 1-200 ezer Forintért), ha ezek elkelnek, vagy állapotúk szomorú, akkor továbblépek, ezért nézegetem a Passatokat, Avekat, Premacy-kat, Galantokat ...
Ha meg mégis Kappa lesz, eltántoríthatnak olyan dolgok, mint: Crew fórumtársunk (aki ugye Corit is karban tartja), ránéz és azt mondja hogy ehhez ő nem mer/akar/tud hozzányúlni, bár nekem sem lesz már olyan kényelmes mint régen, hogy ment egy telefon "Olajcsere, itt kopog, ott csörög" és már csak a kész gyári alkatrészek beszereléséért kellett átmennem, lehet meg kell majd szerveznem az ilyen olyan nehezen beszerezhető szilentek behozatalát/legyártását.
Vagy rájövök hogy az autózás nekem nem ér annyit, amibe az autó kerül (Ha jól tudom a motorba 6,7L olaj kell, ablakomosó tartály 8L-es, egy lengéscsillapító 20-25 ezer, egy szélvédő 93 ezer, ....).
Amikkel még szívás lehet: gumicsövek és zár mikrokapcsolói elöregedhetnek, ablakemelőben a műanyag csiga törhet el (az ajtó lebontása szöszölős művelet állítólag valami hangszigetelő réteg miatt).
A turbósokban a turbócsövet szokta ledobni, a dízelekben van kéttömegű (common rail rendszer normális üzemanyag mellett kibír akár 670e km-t is), a benyások gyenge pontja a jeladók, légtömegmérő, ezeket preventív módon cserélném (kb 40e Ft). Van két három pont ahol eltörhetnek a kábelek, de mivel ismert pontok, lehet ellenőrizni. Nem tudok olyan tervezési hibáról, mint amit Alfánál hallottam, hogy szétég a motoron keresztülhaladó kábelköteg.
Persze néha azon is elgondolkodok hogy ritka autó, szép krómkeretes ablakokkal, nem e fogok többnek tűnni benne, mint ami vagyok vagy aminek szeretnék tűnni.
De eljött az a pont hogy már csak előre menekülhetek ...
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.13 12:27:45 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Egyéb autók
« Válasz #20081 Dátum: 2014.05.13 13:40:45 »
Nem akarom erőltetni, távol álljon tőlem. De más f*szával verni a csalánt bazi könnyű, ráadásul, aki a Kappát ajánlgatja neki, hogy vegye meg, maga sem vesz ilyen autó. Ez számomra kissé unfair.  :flowers:
Persze, nem vagyunk egyformák, jó is ez így, de ettől én még az értelmetlen döntéseket nem támogatom. Mondom, pusztán - valódi - jó szándékkal.  :hug:

Szerintem ez nem a más f.szával a csalánt esete.  :nono:

Ö szeretne magának ilyen (problémás vagy nem problémás, tök mind1) autót, nem vagyok se apja, se anyja, nem az én pénzemböl veszi az autót, ki vagyok én, hogy lebeszéljem róla?  :innocent:

A másik meg az, hogy tisztában van vele mi (lenne) a racionális döntés, szerintem nincs szüksége a mi demagóg szövegünkre.  ;)

Ha pedig a szíve vágya egy ilyen, valamint kipróbálás után is bele lesz esve, egyszer úgyis megveszi.  :yes:
.. és valahol igaza lesz, mert az életben a szív néha felülírja az ész döntéseit.  :hug:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Egyéb autók
« Válasz #20082 Dátum: 2014.05.13 13:41:41 »
Felőlem...  :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #20083 Dátum: 2014.05.13 13:54:40 »
Hát ha igaz, amit a madárkák csiripelnek, bepinek is bakancslistás az E12 TS. Kérdés: TFH úgy hozzák az anyagiak, hogy megengedhet magának egyet. Mennyi esélye van, hogy így 10 év távlatából kifog egy idős nemdohányzó orvos felesége (vagyis csak a férj nem dohányzik) állapotú példányt? :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Egyéb autók
« Válasz #20084 Dátum: 2014.05.13 13:56:44 »
Nincs bakancslistán. Számomra, ha egyszer, akkor az egy GT-86 lesz. Ha egyszer...
És gyári állapotú. Ha adott esetben nem lesz ilyen, nem lesz GT-86.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i