Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5192099 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

TZoli

  • Vendég
Re:Egyéb autók
« Válasz #20055 Dátum: 2014.05.12 23:39:23 »
Ezt mondom én is! Ilyen korú autóra úgyis költeni kell, bármit vesz, de akkor legalább boldog lesz!
Én most a 190-es merciket nézem szinte minden nap. Van is egy kedvenc, de 1,2 millió és gyönyörű  :whistling: .

Épp a múlt héten készítettem fel egy 89-es 2.0 benzines 190-est egy Spanyolországi útra. 200.000km van benne most.
Az autót alig használják, egy évben talán 4-5x!!!! mennek vele.
Ebben az állásban sorba megy rajta tönkre sok minden, kuplunghengerek (ezeket csak párban cserélem, alsó-felsőt egyszerre), vízpumpa elfossa magát, mechanikus AC, karburátorban ez-az leragad, ilyesmik.... Most meg kardán hardy-t és hardy rezgéscsillapítót cseréltem rajta, nem olcsó hozzá semmi...csak ez a két alkatrész volt 75ezer...
Meg egy "kicsit" megjárattam kint pályán és a városban. Az utastérben az úthibákon síri csend, sokkal finomabban veszi a gödröket mint a Corollám, talán a 2013-as Audi A3 Sedan  és a Passat CC szenzációsan jó futóművéhez tudnám hasonlítani.
Egyébként ebben a családban van egy 2007-es 1.5 benzines Suzuki Swift amin 1 hónapja csináltam meg a 15ekm-es!!!! szervizt, hihetetlen kincsek lapulnak ügyfélkörben a garázsokban.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #20056 Dátum: 2014.05.12 23:52:47 »
Kappát 2001-ig gyártották. Ha most nem veszem meg, köv körben már tényleg lef*ngott HVCS tákolmányok lesznek a behozottak is.
Az "utód" Thesis jelenlegi hahu állapot szerint 1,2 és 4,2 millió Ft között mozog, épkézláb példányok állítólag 2-nél kezdődnek (néha hírdetnek 8-900e-ért is). El lehet képzelni a különbségeket.
Persze ha épp nem lesz említésre méltó példány, nézek mást, nem fogom elkönyvelni életem kudarcának.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #20057 Dátum: 2014.05.13 00:15:04 »
Tegnap egy ilyen mergát láttam , aki ismer tudja hogy letudnám a legtöbbet köpni :D... de ezt még Én is körbejártam párszor, brutál nagy dög
http://www.hasznaltauto.hu/auto/mercedes-benz/s_63_amg/mercedes-benz_s_63_amg_4matic_l_automata_uj_modell-7860576

u.i: fék jól jönne róla az IS-re  :D
Hát igen. Tudását tekintve, ez jelenleg kb. a világ legjobb autója  :yes:

De csak amíg a Lexus elő nem rukkol az új LS-el  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #20058 Dátum: 2014.05.13 00:22:08 »
Nekem valahogy két merga bálna van ami bejött: W126 és a W140. A rákövetkezők nem váltanak ki belőlem birtoklási vágyat (igaz akkorra már volt kappa is).
Megértelek  :yes: ... bár nekem, ha W126 nem lehetne, inkább W116 kéne  :) - a 140-es a maga módján egy sosem volt-sosem lesz "leg"-autó, überelhetetlen az a gigantománia, amit ez az autó 1991-ben (!) a méretével, súlyával, 400+ lóerejével, fantasztikus felszereltségével jelentett - de mégis, nekem a 116-os jobban kéne. Amúgy azért abból is "leg" a maga módján a 450 SEL 6.9 verzió  :cool2: - nem volt, és szerintem nem is lesz már a Mercedesnek a háború utáni korszakban ennél nagyobb motorral szerelt személyautója  :sorcerer:

Ennek a kocsinak a pompáját, felségességét szerintem még a 140-es sem übereli  :clap:



('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #20059 Dátum: 2014.05.13 00:26:09 »
Ezt mondom én is! Ilyen korú autóra úgyis költeni kell, bármit vesz, de akkor legalább boldog lesz!
Nem feltétlenül kell rá költeni  :) ... sem a Camryre, sem a Starletre nem kellett a vétel után közvetlenül költeni.

De amúgy egyetértünk: ha az ember igazán szeret egy autót, akkor ne mérlegeljen - hanem ha megteheti, vegye meg  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #20060 Dátum: 2014.05.13 00:28:10 »
:yes:
Én Audi A6 2.8 quattrokra vagyok nagyon ráindulva, mióta kétszer ültem benne.  :innocent:


 :wub:
Ha már ilyen A6, akkor csakis az 1.9 TDI motorral venném  ;) ... tudom, hogy nagyon nem ugyanaz a kategória a két motor - de mégis, így legalább az egyik fő, költséges problémaforrás nagyrészt ki lenne lőve.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #20061 Dátum: 2014.05.13 00:32:14 »
Az lenne csak igazán józan ítélőképességi hiba, ha Kappát venne.  :surrender:
Én azt gondolom és így is teszek, hogy addig spórolok, amíg van annyi fizum, hogy ez lehetséges. Az már régen rossz, ha valaki akkor akar spórolni, amikor már kell neki a pénz. És ez nagyon igaz manapság a munkahelyekre. A pillanatnyi jólét képes elvakítani az embert... de, hát, nem vagyunk egyformák...

Azért, én továbbra is arra bíztatom Prego-t, hogy "rendes" autót vegyen magának, ne hobby-ra valót.  :surrender:
Mester, ha valaki ennyire szeret egy kocsit, akkor azt vegye meg, ha teheti  :yes: ! Ezért élünk. Ezért dolgozunk. Úgy értem... ezért IS. És egy Kappát ma annyiért adnak, amennyiért igazán nem nevezhető felelőtlen őrültségnek a megvásárlása.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #20062 Dátum: 2014.05.13 00:35:32 »
Ne gondoldd, hogy hasonló korú bármilyen más autóra (sokkal) kevesebbet kell költeni!
Na, még egyszer: ez viszont nincs így. Nagyon nincs. Egy hasonló méretű és korú Mazdára, Toyotára, Hondára sokkal kevesebbet kell majd várhatóan költeni, mint egy Kappára. De szerintem Prego ezzel tisztában van, és nem zavarja a dolog  :yes: ! Csak nehogy már valaki elhiggyen ilyesmit, hogy költségek szempontjából majdnem mindegy: egy 15 éves Lanciát veszel-e, vagy egy 15 éves Toyotát. Baromira nem mindegy.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #20063 Dátum: 2014.05.13 00:38:13 »
Bár tudom egy Carina 40 év múlva is autó lesz, de ki akar 40 év múlva Carinával járni? Én biztos nem  :D
És, ezt miért kell itt leírni? Hogy a Carinásokat bántsd? Vagy miért? Bár, szerintem ők ezen csak mosolyognak - és mennyire igazuk van  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Egyéb autók
« Válasz #20064 Dátum: 2014.05.13 00:49:51 »
Csak nem Karesz? :P

Nem fáj, csak hajt a puszta - valódi - jóindulat, hogy ha lehet megakadályozzam, hogy saját magával b*sszon ki, de rendesen.  :surrender: :lol:

Valamelyik nap egy kedves ex-fórumtársunk osztotta meg ezt a velős, de igaz gondolatsort a face-n (francia autókra vonatkoztatva, de a francia helyett olasz nyugodtan behelyettesíthető):

"Nőkkel adom elő, hogy milyen is a francia kocsi (számomra) : egy francia kocsi olyan, mint az a 23 év körül friss fiatal kiscsaj, akire ha ránézel feláll a f*rk*d. Hamvas, aranyló gyönyörű haja van, formás testalkat, nagy mellek bájos arc. Odamész hozzá, elkezdtek beszélgetni és az 5. mondatnál érzed, hogy ez a csaj nem egy észlény de jól titkolja. Összejössz vele, mert első látásra szerelem, aztán: 2 hónapig nem is szexelhetsz vele, aztán amikor már igen akkor rájössz, hogy a csaj mindig olyan száraz mint a tapló mert frigid, 5 hónap után már csak nyaggat, b*szog*t, soha semmi nem jó neki. Olyan mintha állandóan menstruálna, mindig a "xar is keserű" és közben elkezd drasztikusan meghízni és ráadásul csak a pénztárcádat szívja, nem a ... . És közben eszedbe jut néha... basszus, amikor beleszerettem nem egész fél éve akkor még krvára nem ilyen volt..."

 :lol: :D :hug:
Gabe 254.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Egyéb autók
« Válasz #20065 Dátum: 2014.05.13 06:35:16 »

Csak nem Karesz? :P
Naná. Percekig röhögtem, mikor olvastam. :)))
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #20066 Dátum: 2014.05.13 07:09:56 »
Kappát 2001-ig gyártották. Ha most nem veszem meg, köv körben már tényleg lef*ngott HVCS tákolmányok lesznek a behozottak is.
Az "utód" Thesis jelenlegi hahu állapot szerint 1,2 és 4,2 millió Ft között mozog, épkézláb példányok állítólag 2-nél kezdődnek (néha hírdetnek 8-900e-ért is). El lehet képzelni a különbségeket.
Persze ha épp nem lesz említésre méltó példány, nézek mást, nem fogom elkönyvelni életem kudarcának.
VEGYÉL MÁR EGY KAPÁT, LÉÉÉCCCIIIIII!!!  :D
ha szerelem van, akkor ki kell elégülni. különben évekig fogsz itt minket álló cerkával idegesíteni  :devil:  :lol:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #20067 Dátum: 2014.05.13 07:16:32 »
Megértelek  :yes: ... bár nekem, ha W126 nem lehetne, inkább W116 kéne  :) - a 140-es a maga módján egy sosem volt-sosem lesz "leg"-autó, überelhetetlen az a gigantománia, amit ez az autó 1991-ben (!) a méretével, súlyával, 400+ lóerejével, fantasztikus felszereltségével jelentett - de mégis, nekem a 116-os jobban kéne. Amúgy azért abból is "leg" a maga módján a 450 SEL 6.9 verzió  :cool2: - nem volt, és szerintem nem is lesz már a Mercedesnek a háború utáni korszakban ennél nagyobb motorral szerelt személyautója  :sorcerer:

Ennek a kocsinak a pompáját, felségességét szerintem még a 140-es sem übereli  :clap:




nálam is ez a második a w126 után. de a második képen van egy kis gond, az egy selejt. kihagyták belőle a kormányt  :devil:  [rohog]

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Egyéb autók
« Válasz #20068 Dátum: 2014.05.13 07:36:14 »
Hát igen. Tudását tekintve, ez jelenleg kb. a világ legjobb autója  :yes:

Teljeasítményéhez képest elég virsli gumikat kapott  ;) Szomszéd S8-asán 285-ösök vannak és nem tűnik túlzásnak.  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Egyéb autók
« Válasz #20069 Dátum: 2014.05.13 08:13:01 »
Na, még egyszer: ez viszont nincs így. Nagyon nincs. Egy hasonló méretű és korú Mazdára, Toyotára, Hondára sokkal kevesebbet kell majd várhatóan költeni, mint egy Kappára. De szerintem Prego ezzel tisztában van, és nem zavarja a dolog  :yes: ! Csak nehogy már valaki elhiggyen ilyesmit, hogy költségek szempontjából majdnem mindegy: egy 15 éves Lanciát veszel-e, vagy egy 15 éves Toyotát. Baromira nem mindegy.
Elovastad az idézetet, amit ide bemásoltam?  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i