Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5186196 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #19965 Dátum: 2014.04.30 21:17:01 »
Én azért remélem, hogy megérem egyszer, hogy az általam konfigurált ÚJ autót átvehetem a szalonban.  ::) ...hitel nélkül... :)
Áááá, annyi pénzt EGYBEN kiadni, egy AUTÓRA  :eek: :wacko: :helpsmilie: ... no way  :nonono: !!! Milliós keresetem kéne legyen, hogy egyáltalán megforduljon ilyesmi a fejemben.

Ha vennék valaha is új kocsit... csakis hitelre. Úgy nem fáj annyira, eloszlik a kiadás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #19966 Dátum: 2014.04.30 22:05:56 »
Ha vennék valaha is új kocsit... csakis hitelre. Úgy nem fáj annyira, eloszlik a kiadás.
Addig nem fáj, amíg meg nem tosszák TK-ra, aztán kapsz a banktól egy szép nagy összegű csekket :)
Csakis annyiért szoktam vásárolni műszaki cikket, amennyi nem fáj ha összetörik/ellopják/tönkremegy.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Egyéb autók
« Válasz #19967 Dátum: 2014.04.30 22:24:19 »

Áááá, annyi pénzt EGYBEN kiadni, egy AUTÓRA  :eek: :wacko: :helpsmilie: ... no way  :nonono: !!! Milliós keresetem kéne legyen, hogy egyáltalán megforduljon ilyesmi a fejemben.

Ha vennék valaha is új kocsit... csakis hitelre. Úgy nem fáj annyira, eloszlik a kiadás.
Én ezt máshogy látom. A büdös életben nem fogok több autóhitelt felvenni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #19968 Dátum: 2014.05.01 00:15:42 »
Én ezt máshogy látom. A büdös életben nem fogok több autóhitelt felvenni.
Jó, ha van választási lehetőséged  :yes: ! Nekem nem volt, mikor a Yarist vettem. Illetve, de... vehettem volna, kp-ra, egy 400 ezres kocsit. Biztos el tudtam volna kezdeni a munkát azzal is... de talán, belegondolva abba hogy hányan jönnek hozzám a kocsi miatt, mégis jobb volt így  :)

De a nézőpontomnak is jobban megfelel így. Én utálok egyben kiadni nagyobb összegeket. Még tankolni is max 15-20 literenként szoktam, mert így nekem jobb érzés. Inkább tankolok 2 naponta 8 ezerért, mint 4 naponta 16-ért... Persze, ezen nyilván nem veszünk össze, szubjektív dolog  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #19969 Dátum: 2014.05.01 01:03:41 »
Addig nem fáj, amíg meg nem tosszák TK-ra, aztán kapsz a banktól egy szép nagy összegű csekket :)
Csakis annyiért szoktam vásárolni műszaki cikket, amennyi nem fáj ha összetörik/ellopják/tönkremegy.
Első mondat: ezt a kockázatot vállalnám, benne van a pakliban.

Második mondat: egyetértek  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #19970 Dátum: 2014.05.01 09:51:14 »
Amúgy mekkora biznisz, ha tényleg egy kocsi miatt választanak oktatót az emberek:
Bemész wallis-ékhoz, kikérsz egy bömci/mini kocsit szaftos kedvezménnyel, mondván, akik ilyen kocsin tanulnak, nagyobb eséllyel vesznek jogsi után ugyanilyet, mindenki jól jár :D
Persze ez csak elmélet, bár én is sokat nézegettem Tháliákat, de biztos van olyan, aki a műmellek és jogsi mellé megkapja apucitól/macikától a p*nciporschét is :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Egyéb autók
« Válasz #19971 Dátum: 2014.05.01 13:55:33 »
Ha vennék valaha is új kocsit... csakis hitelre. Úgy nem fáj annyira, eloszlik a kiadás.
Na, az ám a legdrágább autó  :yes:
Én inkább rakok félre folyamatosan (mintha a részleteket fizetném, csak épp magamnak) és amikor összejön a keret, akkor van autócsere. Így csak annyit fizetek, ami a számla végösszege.
(Régen még valami kamat is jött a betétre az évek alatt, ez ma már nettóban 1% alatt van)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Egyéb autók
« Válasz #19972 Dátum: 2014.05.01 17:35:51 »
Áááá, annyi pénzt EGYBEN kiadni, egy AUTÓRA  :eek: :wacko: :helpsmilie: ... no way  :nonono: !!! Milliós keresetem kéne legyen, hogy egyáltalán megforduljon ilyesmi a fejemben.

Ha vennék valaha is új kocsit... csakis hitelre. Úgy nem fáj annyira, eloszlik a kiadás.

Szerintem nem kell arra milliós kereset, szerintem bőven elég ha tudsz havonta stabilan félre rakni egy x összeget.  ;)

Hát igen, én emlékszem rá, mikor Szhelyen 2003-ban átvettük az E12 Corollát, majd 2004-ben Sopronban a Yarist.  :wub:
Imádtam azt az újautó illatot.  :)



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #19973 Dátum: 2014.05.01 19:46:58 »
Na, az ám a legdrágább autó  :yes:
Én inkább rakok félre folyamatosan (mintha a részleteket fizetném, csak épp magamnak) és amikor összejön a keret, akkor van autócsere. Így csak annyit fizetek, ami a számla végösszege.
(Régen még valami kamat is jött a betétre az évek alatt, ez ma már nettóban 1% alatt van)
ja. kocsit hitelre vásárolni szerintem pénzügyi öngyilkosság. soha az életben nem fogok fogyasztási hitelt felvenni  :ph34r:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re:Egyéb autók
« Válasz #19974 Dátum: 2014.05.01 21:34:45 »
ja. kocsit hitelre vásárolni szerintem pénzügyi öngyilkosság. soha az életben nem fogok fogyasztási hitelt felvenni  :ph34r:
Ezt így nem szabad leírni. Néha vannak 0%-os hitelakciók. Persze nem nagy értékű dolgokra, de vannak. Anno az egyik mobilomat pl. 12 havi kamatmentes részletre vettem, kevesebb, mint havi 1000 forintokat fizetve...
De amúgy egyetértek, én is mindig a pénztárcához igazítom a vásárolni kívánt árut.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #19975 Dátum: 2014.05.01 22:12:39 »
Amúgy mekkora biznisz, ha tényleg egy kocsi miatt választanak oktatót az emberek:
Bemész wallis-ékhoz, kikérsz egy bömci/mini kocsit szaftos kedvezménnyel, mondván, akik ilyen kocsin tanulnak, nagyobb eséllyel vesznek jogsi után ugyanilyet, mindenki jól jár :D
Persze ez csak elmélet, bár én is sokat nézegettem Tháliákat, de biztos van olyan, aki a műmellek és jogsi mellé megkapja apucitól/macikától a p*nciporschét is :D
Van hát  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #19976 Dátum: 2014.05.01 22:23:23 »
ja. kocsit hitelre vásárolni szerintem pénzügyi öngyilkosság. soha az életben nem fogok fogyasztási hitelt felvenni  :ph34r:
Hagyjátok már ezeket az alaptalan túlzásokat  :flowers: :) !

Nekem pl. baromira nem volt pénzügyi öngyilkosság, sőt! Ez tette lehetővé a szakmai életem megalapozását. És a számok sem annyira vészesek! 1.1 milliót vettem fel, 60 hónapra. Forint alapú, a törlesztő gyakorlatilag fix: 28 ezer körül mozog, pár százas ingadozással. 27-nél még sosem volt kevesebb; 29-nél sosem több. Tehát kb. 1.7 milliót fizetek vissza 5 év alatt, az 1.1 helyett - úgy, hogy ebben benne van a casco is  :otlet: !

Ez lenne a pénzügyi öngyilkosság? Ne vicceljünk már  :) ... divat lett ez a szöveg, hogy úúú, hitelt soha! Pedig sok esetben teljesen vállalható a dolog.

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #19977 Dátum: 2014.05.01 22:29:53 »
Na, az ám a legdrágább autó  :yes:
Én inkább rakok félre folyamatosan (mintha a részleteket fizetném, csak épp magamnak) és amikor összejön a keret, akkor van autócsere. Így csak annyit fizetek, ami a számla végösszege.
(Régen még valami kamat is jött a betétre az évek alatt, ez ma már nettóban 1% alatt van)
Én nem tudok félrerakni. Lelkileg képtelen vagyok rá. Ami van, elköltöm. Vásárolok, utazok stb. Rakjak félre, mikor lehet, hogy két év múlva kinyiffanok vagy mit tudom én? A fenét. Inkább megveszem most, hitelre. Akkor beleülök MOST, és kifizetem utólag. Nekem ez jön be. Másnak meg a félrerakás, OK  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Egyéb autók
« Válasz #19978 Dátum: 2014.05.02 03:03:20 »
kérdés, mit kellett volna tennem: adott volt egy munkalehetőség, ahol havi 300.000 volt a nettó kereset, de kellett hozzá saját kocsi. Ti vettetek volna hitelre vagy félretettetek volna a munkanélküli segélyből?
Gabe 254.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Egyéb autók
« Válasz #19979 Dátum: 2014.05.02 08:12:45 »
kérdés, mit kellett volna tennem: adott volt egy munkalehetőség, ahol havi 300.000 volt a nettó kereset, de kellett hozzá saját kocsi. Ti vettetek volna hitelre vagy félretettetek volna a munkanélküli segélyből?

Mivel ez a helyzet azonnali döntés igényelt, feltételezve a pénzügyi tartalék hiányát is, a hitel mellett döntöttem volna. (itt nyilván az is nagyon számít, hogy a kocsinak mit kell kibírni a munka során. Csak munkábajárás, vagy a munka közben is intenzív használat.)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.