Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5183023 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Egyéb autók
« Válasz #19905 Dátum: 2014.04.27 08:53:48 »
Ez a téma pusztán csak nézőpont kérdése. :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #19906 Dátum: 2014.04.27 09:31:13 »
De a kopóalkatrészeket a márkaszerviz sem ingyen adja. Én az Avensist újkori árának kb. feléért, a COV-t pedig kb. 45%-ért vettem - mindkettőt 3,5 évesen. Az már bőven nem új, de az öregtől igen messze van. Ehhez képest az idő-, vagy km-függő cseréken kívül kopóalkatrészt nem kellett cserélnem. A Versot pedig úgy vettem, hogy előtte ezer km-rel volt benne első fékcsere - többek közt ezért is mertem megvenni, mivel aki eladás előtt féket cserél, az nem lehet nagyon gondatlan gazda. Annyira rendben volt a COV, hogy nem is vittem el a használt autó vásárlásakor szinte kötelező szervizre, csak amikor esedékes volt az éves. Szóval nem feltétlenül csak szívás a használt kocsi.
én is a páréves használtakban hiszek. az avensisemért anno az újkori listaárának kevesebb, mint egyharmadát fizettem ki. három éves volt, 42ezer km-rel. frankón bőrszagú volt a bele  :wub:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #19907 Dátum: 2014.04.27 10:31:31 »
én is a páréves használtakban hiszek. az avensisemért anno az újkori listaárának kevesebb, mint egyharmadát fizettem ki. három éves volt, 42ezer km-rel. frankón bőrszagú volt a bele :wub:
Gondolom az inkább szerencse, mázli volt :hmmmm: Ilyenbe könnyű hinni.
Egyébként szerintem nálunk azóta felmentek a fiatal használtautók árai. Az elmúlt 5 évben alig vesznek új autót az emberek, ami van az inkább csak cégautó.Igy meg nem nagyon van pár éves használt.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #19908 Dátum: 2014.04.27 11:36:10 »
ez nem hitkérdés, hanem tény. persze mázlira is szükség van,  de időnként - nem gyakran - felbukkannak ilyen ajánlatok is. de a félár is teljesen oké  :hug:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #19909 Dátum: 2014.04.27 11:54:37 »
ez nem hitkérdés, hanem tény. persze mázlira is szükség van,  de időnként - nem gyakran - felbukkannak ilyen ajánlatok is. de a félár is teljesen oké  :hug:
Jó, akkor csak nagy mázlid volt :clap:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Egyéb autók
« Válasz #19910 Dátum: 2014.04.27 18:46:59 »
A 4 személyesre vizsgáztatást pedig végképp nem értem, hogyan hozta össze?! Az autóban NINCS hely plusz üléseknek  :hmmmm:

Már hogyne lenne hely?

Gabe 254.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #19911 Dátum: 2014.04.27 19:31:22 »
Már hogyne lenne hely?
Jajj de baba ez a bél  :wub:
Azóta sem csinált ennyire szépet a merga
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Egyéb autók
« Válasz #19912 Dátum: 2014.04.27 19:33:16 »
Na, ezzel is vitatkoznék ;)

Gabe 254.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #19913 Dátum: 2014.04.27 21:04:29 »
Na, ezzel is vitatkoznék ;)
Áhhh, ez csak a sz@r kifehérítve :)
Én valahogy leragadtam a W140 meg a pápaszemesnél. A többit csak ilyen eltúlozott felfújt autóknak tartom.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Egyéb autók
« Válasz #19914 Dátum: 2014.04.27 21:12:29 »
Az első CLS a valaha gyártott legstílusosabb Mercedes. Hozzá képest a többi egy unalom-halmaz... :cool2:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #19915 Dátum: 2014.04.27 21:35:12 »
De azért az ember egy új vasnál nagyobb biztonságban érzi magát hogy adott modellhez még ha nem is értenek, legalább tudják hol kell keresni a választ a kérdésre.
Amúgy ez nem valami amcsi belpiacos Toyota?
A baj az, hogy pont az új modellekhez nem szoktak érteni. Lásd a kezdeti hosszas (évekig tartó) sötétben tapogatózást, alkatrészek random (és többnyire eredménytelen) cserélgetését az MMT váltók esetében. És ez a Toyota! Képzeld el, máshol mi megy, ahol nem 3 modellre jut 2 típushiba, hanem 1 modellre 5  ::) ... Sok hibát a gyár is csak "menet közben" ismer ki, és adja ki hozzá a buletint. Amíg pedig ez nincs meg, addig a márkaszervizek is csak találgatnak.

A képen egy Scion xD van - ez egy most is forgalmazott modell, ami nálunk Toyota Urban Cruiser néven ismert. Nem sokban különböznek:



('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #19916 Dátum: 2014.04.27 21:36:19 »
Az első CLS a valaha gyártott legstílusosabb Mercedes. Hozzá képest a többi egy unalom-halmaz... :cool2:
Szép az a CLS kívülről, de amikor láttam TV-ben teszteket, csak az jutott eszembe hogy spontán klausztrofóbiás rohamaim lennének benne :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #19917 Dátum: 2014.04.27 21:38:35 »
A baj az, hogy pont az új modellekhez nem szoktak érteni. Lásd a kezdeti hosszas (évekig tartó) sötétben tapogatózást, alkatrészek random (és többnyire eredménytelen) cserélgetését az MMT váltók esetében. És ez a Toyota! Képzeld el, máshol mi megy, ahol nem 3 modellre jut 2 típushiba, hanem 1 modellre 5  ::) ... Sok hibát a gyár is csak "menet közben" ismer ki, és adja ki hozzá a buletint. Amíg pedig ez nincs meg, addig a márkaszervizek is csak találgatnak.
Na de ehhez képest egy maszek szerelő mit tudna akkor kezdeni egy vaci új konstrukcióval? Jobb esetben még a hibakódot sem tudná kiolvasni.
A képen egy Scion xD van - ez egy most is forgalmazott modell, ami nálunk Toyota Urban Cruiser néven ismert. Nem sokban különböznek:
Zombis verzióban jobb :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #19918 Dátum: 2014.04.27 21:43:26 »
Egy ex kollegám oktat, most 1es BMW-vel nyomul, sztem még az első széria. Magamban lehülyéztem, hogy BMWvel oktat :) Előtte Ford Fusion volt ha jól rémlik. Persze ez nyilván saját kocsi is ugye. De ha én oktatnék, akkor biztos nem BMWt vennék, hanem vmi olcsóbb, strapabíró típust. Van egy másik oktató, aki meg Toyotákkal nyomul. 3 is van neki, egy E12 HB, Egy Auris1, és nemrég feltűnt a városban egy vadiúj Aurisa is :) Jól néz ki.
Mármint, 3 különféle kocsival oktat :) ? Abban mi a pláne? Vagy vannak alkalmazott oktatói is?

Itt is van a városban egy kolléga, aki egy ezelőtti generációs 3-as BMW-vel dolgozik. Tudva, hogy mit jelent egy-egy kevésbé ügyes tanulót megtanítani parkolni, ez azért kínszenvedés lehet néha  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #19919 Dátum: 2014.04.27 21:47:50 »
Na de ehhez képest egy maszek szerelő mit tudna akkor kezdeni egy vaci új konstrukcióval? Jobb esetben még a hibakódot sem tudná kiolvasni.Zombis verzióban jobb :D
A TWD-ből van a kép :D ?

Új autót maszek szerelőhöz vinni nyilván nem a legjobb ötlet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )