Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5182996 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #19890 Dátum: 2014.04.26 13:33:18 »
nehéz téma ez. ha valakinek belefér évi 6-800ezer értékvesztés, akkor miért is ne vegyen újat...aztán elég sok a céges autó is, ők mindig új kocsikat szoknak venni. aztán ott van az apám meg a bátyám például, akik egyáltalán nem is gondolkodnak másban, mint új kocsiban. nem vesznek használtat és kész.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #19891 Dátum: 2014.04.26 13:39:50 »
nehéz téma ez. ha valakinek belefér évi 6-800ezer értékvesztés, akkor miért is ne vegyen újat...aztán elég sok a céges autó is, ők mindig új kocsikat szoknak venni. aztán ott van az apám meg a bátyám például, akik egyáltalán nem is gondolkodnak másban, mint új kocsiban. nem vesznek használtat és kész.
Jól teszik, kell az utánpótlás  ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #19892 Dátum: 2014.04.26 13:40:08 »
Tévedsz, ha azt gondolod, hogy nálam ez belefér ;) ... elvárom az autóimtól, hogy ne legyen rajtuk szükség ilyesmire. És ez eddig be is jött - a saját, és a családi autók esetében is. Pedig mindegyiket használtan vettük - és nem 1-2 évesen. Ezért veszünk Toyotát  :yes:

(A rozsdával kapcsolatos rész is csak a nagyon öreg autóimnál - Camry, Corona, Starlet - merült fel.)

Pont hogy ezért írom azt, amit. Mert sok autón tapasztaltam már meg, hogy ugyanolyan problémamentesen lehet használni őket, mint egy újonnan/nagyon fiatalon vett kocsit.
Direkt nem írtam hogy kopóalkatrészekre is értem, vártam a "sose volt semmi bajom" típusú hozzászólást :D
Mert az nem baj ha elfogy a fékbetét/féktárcsa? Nem kell ugyanúgy megvenni az alkatrészt hozzá és beszerelni/beszereltetni?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #19893 Dátum: 2014.04.26 13:56:46 »
Direkt nem írtam hogy kopóalkatrészekre is értem, vártam a "sose volt semmi bajom" típusú hozzászólást :D
Mert az nem baj ha elfogy a fékbetét/féktárcsa? Nem kell ugyanúgy megvenni az alkatrészt hozzá és beszerelni/beszereltetni?
Hogy micsoda :) ? Miért, az újonnan vásárolt autón nem kell egy idő után kopó alkatrészeket cserélni  :?: ?

Igen, várhattad is az ilyen típusú hozzászólást, mert ez az igazság  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #19894 Dátum: 2014.04.26 14:00:53 »
nehéz téma ez. ha valakinek belefér évi 6-800ezer értékvesztés, akkor miért is ne vegyen újat...aztán elég sok a céges autó is, ők mindig új kocsikat szoknak venni. aztán ott van az apám meg a bátyám például, akik egyáltalán nem is gondolkodnak másban, mint új kocsiban. nem vesznek használtat és kész.
Kinek a pap kinek a ministráns :D
Én új kocsit leginkább azért nem vennék mert utálom a lőrés hátsó szélvédőt, meg a tetőig húzott övvonalat. Nameg kocsira sincs szükségem, akkor miért ne újítsak fel egy olyan autót ami legalább tetszik vagy kamasz koromban tetszett valamennyire és belefér a pénztárcámba.
Pl egy ilyet birtokolnék csak nem fér bele a büzsébe  :wub:
OFF:
Na ha már így nézegetem, itt van belőle egy LOL: 300 dízel, vonóhoroggal, légzsák nélküli kormánnyal, bal eleje látványosan fittyedt. EZ MOST KOMOLY? :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #19895 Dátum: 2014.04.26 14:02:57 »
Hogy micsoda :) ? Miért, az újonnan vásárolt autón nem kell egy idő után kopó alkatrészeket cserélni  :?: ?

Igen, várhattad is az ilyen típusú hozzászólást, mert ez az igazság  :yes:
De egy új autót általában beviszed a márkakereskedésbe a hitel/szervizköny miatt (tisztelet a kivételnek), ott beleteszik amit bele kell.
Valljuk be egy 15 éves kocsit már nem nagyon szoktak, irány a Bárdi meg a maszek. Na ehhez azért már kell ismerettség, bizalom ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #19896 Dátum: 2014.04.26 14:09:35 »
Na ha már így nézegetem, itt van belőle egy LOL: 300 dízel, vonóhoroggal, légzsák nélküli kormánnyal, bal eleje látványosan fittyedt. EZ MOST KOMOLY? :D
Atyaég  :eek: :clap: :no: :helpsmilie:

Technikailag nem lehetett nagy kunszt megoldani - a régebbi fajta sor hatos benzines (300 SL) helyére meglehetősen egyszerűen be lehet biggyeszteni a sor 6 szívódízelt, kuplungostul-váltóstul; ennek a motornak még kvázi nincs elektronikája, így azt simán ki lehet iktatni. W126-os S-Mercik esetében aránylag gyakori is volt ez az operáció, erre, Európa keleti felében.

De hogy egy SL-el ilyesmit műveljenek, az azért már a szentségtörés határán jár szvsz  :lol: :nonono: !

A 4 személyesre vizsgáztatást pedig végképp nem értem, hogyan hozta össze?! Az autóban NINCS hely plusz üléseknek  :hmmmm:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #19897 Dátum: 2014.04.26 14:12:46 »
De egy új autót általában beviszed a márkakereskedésbe a hitel/szervizköny miatt (tisztelet a kivételnek), ott beleteszik amit bele kell.
Valljuk be egy 15 éves kocsit már nem nagyon szoktak, irány a Bárdi meg a maszek. Na ehhez azért már kell ismerettség, bizalom ...
Azért nem 15 évesekről beszélek... 15 legyen, mondjuk, a legfelső határ; de én itt most úgy nagyjából 8-10 éves autókra gondoltam.

A választásod pedig ezeknél is ugyanúgy megvan: rutin karbantartásra beviheted őket a márkaszervizbe. Másrészről, ahhoz nem kell különösebb ismeretség és bizalom, hogy egy rutin karbantartást márkafüggetlen szervizzel csináltass meg. Közöttük is vannak komolyak, sőt. Én eddig nagyobb arányban futottam bele xar munkába és hozzáállásba márkaszervizekben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #19898 Dátum: 2014.04.26 14:19:14 »
Azért nem 15 évesekről beszélek... 15 legyen, mondjuk, a legfelső határ; de én itt most úgy nagyjából 8-10 éves autókra gondoltam.

A választásod pedig ezeknél is ugyanúgy megvan: rutin karbantartásra beviheted őket a márkaszervizbe. Másrészről, ahhoz nem kell különösebb ismeretség és bizalom, hogy egy rutin karbantartást márkafüggetlen szervizzel csináltass meg. Közöttük is vannak komolyak, sőt. Én eddig nagyobb arányban futottam bele xar munkába és hozzáállásba márkaszervizekben.
Hát azért nekem cseszte már el a futómű beállítást előző szaki, amikor cserélte a hátsó traktust, kicsit megette az első gumikat fél év alatt. Persze nem emiatt váltottam.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #19899 Dátum: 2014.04.26 14:53:46 »
Hát azért nekem cseszte már el a futómű beállítást előző szaki, amikor cserélte a hátsó traktust, kicsit megette az első gumikat fél év alatt. Persze nem emiatt váltottam.
Márkaszerviz is cseszett már el nekem sokmindent.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #19900 Dátum: 2014.04.26 19:38:44 »
De azért az ember egy új vasnál nagyobb biztonságban érzi magát hogy adott modellhez még ha nem is értenek, legalább tudják hol kell keresni a választ a kérdésre.
Amúgy ez nem valami amcsi belpiacos Toyota?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Egyéb autók
« Válasz #19901 Dátum: 2014.04.26 20:02:22 »
scion,nem?
olyasmi a jel az orrán.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Egyéb autók
« Válasz #19902 Dátum: 2014.04.26 20:07:06 »
1. NAGYON hamar meg kéne térülnie...

2. Őrült sok jövedelmem kéne legyen ehhez. Mert tényleg pénzkidobásnak tartom.

Azt pl. végképp nem tudom megérteni, hogy oktató kollégák mi a nyavalyának vesznek új kocsit  :hmmmm: ? Vadonatúj Yarisokat, például. Oktatással, legálisan, ma Magyarországon kb. 300-350 ezer nettónál többet keresni NEM lehet (limitálva van az egy hónapban maximálisan leoktatható óraszám). Most erre venni egy új autót, 3-3 és fél misiért? Hogy öt-hat év múlva, kb. 200 ezerrel az órában, érjen mondjuk 1.2-1.3-at? Ne már  ::)

Egy ex kollegám oktat, most 1es BMW-vel nyomul, sztem még az első széria. Magamban lehülyéztem, hogy BMWvel oktat :) Előtte Ford Fusion volt ha jól rémlik. Persze ez nyilván saját kocsi is ugye. De ha én oktatnék, akkor biztos nem BMWt vennék, hanem vmi olcsóbb, strapabíró típust. Van egy másik oktató, aki meg Toyotákkal nyomul. 3 is van neki, egy E12 HB, Egy Auris1, és nemrég feltűnt a városban egy vadiúj Aurisa is :) Jól néz ki.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Egyéb autók
« Válasz #19903 Dátum: 2014.04.26 20:52:54 »
Egy ex kollegám oktat, most 1es BMW-vel nyomul, sztem még az első széria. Magamban lehülyéztem, hogy BMWvel oktat :) Előtte Ford Fusion volt ha jól rémlik. Persze ez nyilván saját kocsi is ugye. De ha én oktatnék, akkor biztos nem BMWt vennék, hanem vmi olcsóbb, strapabíró típust. Van egy másik oktató, aki meg Toyotákkal nyomul. 3 is van neki, egy E12 HB, Egy Auris1, és nemrég feltűnt a városban egy vadiúj Aurisa is :) Jól néz ki.
Egy 116i Bmw fenntartása, ha nem a wallishoz hordód nem horribilis... a Bmw ott kezd bedurvulni, ha a 530d turbója, befecskendező rendszere stb. elkezd rendetlenkedni, mert gondolt 110ezer helyett van benne 350ezer km pl..
Ellenben lehet van tanuló, akit az vonz, hogy egy Bmw-vel tanulhat, arra a fényképre bök rá az autósiskolában. Ameddig 1db Bmw van a kínálatban, talán meg is érheti az oktatónak. Egyébként az oktatóautók is nagyot szórnak, mert van swift1-es is, meg vadi új golf7-es is.
De ugyan ez a bp.-i taxizásra is igaz, van 500 000 Ft értékű wagonR taxi is, és van egy rakás új E-merci is.  :hug:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re:Egyéb autók
« Válasz #19904 Dátum: 2014.04.26 21:17:37 »
De egy új autót általában beviszed a márkakereskedésbe a hitel/szervizköny miatt (tisztelet a kivételnek), ott beleteszik amit bele kell.
Valljuk be egy 15 éves kocsit már nem nagyon szoktak, irány a Bárdi meg a maszek. Na ehhez azért már kell ismerettség, bizalom ...
De a kopóalkatrészeket a márkaszerviz sem ingyen adja. Én az Avensist újkori árának kb. feléért, a COV-t pedig kb. 45%-ért vettem - mindkettőt 3,5 évesen. Az már bőven nem új, de az öregtől igen messze van. Ehhez képest az idő-, vagy km-függő cseréken kívül kopóalkatrészt nem kellett cserélnem. A Versot pedig úgy vettem, hogy előtte ezer km-rel volt benne első fékcsere - többek közt ezért is mertem megvenni, mivel aki eladás előtt féket cserél, az nem lehet nagyon gondatlan gazda. Annyira rendben volt a COV, hogy nem is vittem el a használt autó vásárlásakor szinte kötelező szervizre, csak amikor esedékes volt az éves. Szóval nem feltétlenül csak szívás a használt kocsi.
music