Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5192326 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re: Re:Egyéb autók
« Válasz #14235 Dátum: 2013.02.11 11:16:09 »
A régi Swift egy dologra jó: A-ból B-be eljutni. Pont. Ja, meg megbízható és olcsó szervizelni. De tényleg ennyi.  :nonono:
És egy átlag magyar pénztárcához mérve még milyen elvárások lennének? :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #14236 Dátum: 2013.02.11 11:16:43 »
Már hogyne lenne:
Ha egy autó megfelelő szigetelést kapott, akkor az már egy eleve nem olcsó autó, tehát a biztonságra is kellő figyelmet fordítottak (most nem példálózzon nekem senik a Brillance és hasonló kínai fostalicskákkal). Európában kapható autókról beszélünk. Így, tehát, nagyon is sok köze van a kettőnek egymáshoz.
értem, amit mondasz, csak az oksági összefüggés hamis. lásd: régi és halk autók. vagy akár a brillance vagy mi ami érzékletesen mutatja, hogy a két dolognak nincs köze egymáshoz ELVILEG. gyakorlatilag nyilván összekapcsolódnak valamilyen szinten, különösen a gazdag országokban.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re: Re: Re:Egyéb autók
« Válasz #14237 Dátum: 2013.02.11 11:18:41 »
És egy átlag magyar pénztárcához mérve még milyen elvárások lennének? :D
Nem hiszem, hogy az átlag pénztárcához a biztonság ilyen szintű hiánya felett szemet lehet hunyni. Csak venni kell egy idősebb Toyotát. Ennyi. Én régi Swiftért pénzt nem adnék, de ez maradjon a saját véleményem.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Egyéb autók
« Válasz #14238 Dátum: 2013.02.11 11:20:45 »
értem, amit mondasz, csak az oksági összefüggés hamis. lásd: régi és halk autók. vagy akár a brillance vagy mi ami érzékletesen mutatja, hogy a két dolognak nincs köze egymáshoz ELVILEG. gyakorlatilag nyilván összekapcsolódnak valamilyen szinten, különösen a gazdag országokban.
Világos. Én általánosságban beszéltem a témáról, nem akartam sem a múltból sem a mai korból kiragadni kivételeket (Brillance). Rendes, teljes értékű autókra gondolok, mint pl. Corolla-Astra-Golf-Mégane-Focus stb.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #14239 Dátum: 2013.02.11 11:27:27 »
Világos. Én általánosságban beszéltem a témáról, nem akartam sem a múltból sem a mai korból kiragadni kivételeket (Brillance). Rendes, teljes értékű autókra gondolok, mint pl. Corolla-Astra-Golf-Mégane-Focus stb.  ;)
csak nehogy rögződjön benned, hogy ami csendes, az merev is  :hug:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Re: Re:Egyéb autók
« Válasz #14240 Dátum: 2013.02.11 11:29:10 »
A régi Swift egy dologra jó: A-ból B-be eljutni. Pont. Ja, meg megbízható és olcsó szervizelni. De tényleg ennyi.  :nonono:
Szerintem az emberek 80-90 %ának nincs is ennél magasabb elvárása. Ez miért is baj?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Egyéb autók
« Válasz #14241 Dátum: 2013.02.11 11:30:56 »
csak nehogy rögződjön benned, hogy ami csendes, az merev is  :hug:
Nem erről van szó. Én mindezt a modernizációval kapcsolom össze, a folyamatosan frissülő fejlesztésekkel. Minél újabb egy típus, annál inkább biztonságos. Egyre több nagyszilárdságú acélt hasznának a gyártás során, egyszóval, az autók passzív biztonsága folyamatosan, generációról generációra nő. Ehhez hozzávehetjük ezt is, hogy a mai kisautók is biztonságosabbak, mint 10-15 éve a kompaktok voltak.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re: Re:Egyéb autók
« Válasz #14242 Dátum: 2013.02.11 11:31:40 »
Nem hiszem, hogy az átlag pénztárcához a biztonság ilyen szintű hiánya felett szemet lehet hunyni. Csak venni kell egy idősebb Toyotát. Ennyi. Én régi Swiftért pénzt nem adnék, de ez maradjon a saját véleményem.
Ez mindaddig oké, amíg van egy ismerősöd, aki ért is az adott márkához és meg tudja szerelni és alkatrészekhez is jó áron jut. Ha ez a lehetőség nem áll fent, akkor papóka bemegy egy márka szervízbe és találkozik azzal, hogy az első számla elviszi a fizujának a kétharmadát. Ez Suzinál nem igen áll fent :D
Haverral egyébként folyamatosan hasonlítjuk össze az autóinkat, neki is 2002-es Swiftje van, 100e km, végig márkaszervizben, mai napig oda hordja. Szerintem maszek sem csinálná meg neki a dolgokat sokkal olcsóbban. Átlagban 30 ezret hagy ott egy szerelésre, legnagyobb bajt még zöldfülűként okozta, kicsit nagy sebességgel próbált bevenni egy kanyart, a járdán maradt az egyik kerék, még az is megvolt 100-ból.
Persze kanyarsebességben és féktávban jobb a Cori, de hát ez meg inkább megszokás kérdése.
És persze szűkebb autó, ami nekem már a kényelmetlen-határesetet súrolja, de én egyedi eset vagyok, nekem S merci alatt minden kicsi :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re: Re: Re:Egyéb autók
« Válasz #14243 Dátum: 2013.02.11 11:31:56 »
Szerintem az emberek 80-90 %ának nincs is ennél magasabb elvárása. Ez miért is baj?
Mert feladják a biztonságukat... Mindegy, engem nem érdekel, mert nem veszek ilyet és a családomat sem ültetem be ilyenbe...  :nonono:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re: Re:Egyéb autók
« Válasz #14244 Dátum: 2013.02.11 11:40:09 »
Mert feladják a biztonságukat... Mindegy, engem nem érdekel, mert nem veszek ilyet és a családomat sem ültetem be ilyenbe...  :nonono:
Van aki meg ezért fizeti ki a plusz fogyasztást és alkatrészárakat egy S Merci, 7es BMW és tsa-ra, hogy még a Corinál is nagyobb biztonságba tarthassa a családját. Ilyen kocsikat is lehet már kapni 700-1misi környékén és tuti kihozza hogy a szerelés sem sokkal drágább mint nekünk :D
A dolog úgy működik hogy ember megnézi milyen lehetőségei vannak, mennyi pénze rá és olyat vesz :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Re: Re:Egyéb autók
« Válasz #14245 Dátum: 2013.02.11 11:53:18 »


bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Re: Re: Re:Egyéb autók
« Válasz #14248 Dátum: 2013.02.11 12:23:07 »
Akkor vess már egy pillantást a 98-as Civic eredményére is, hogy korrektek legyünk!
Almát az almával, rémlik? >:(

Nem sokkal marad el :) egy fél csillag. Igazából csak arra akartam kilyukadni, hogy fikázod a Civicet, konkrétan egy 2002es darabot, hogy papír, de közben több a csillaga mint az Avensisednek :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re: Re: Re: Re: Re:Egyéb autók
« Válasz #14249 Dátum: 2013.02.11 12:56:01 »
Nem sokkal marad el :) egy fél csillag. Igazából csak arra akartam kilyukadni, hogy fikázod a Civicet, konkrétan egy 2002es darabot, hogy papír, de közben több a csillaga mint az Avensisednek :)
Nem értem, hogy akarsz érvelni, ha nem korrekt az összehasonlítási alapod? ;)
Valószínűleg nem olvastad el a részletes eredményeket.
Ugyanis, a 98-as Avensis mindössze 2 légzsákkal szerelt autó volt. Ennek fényében nagyon is kiváló érték a 3*, pláne, ha azt is megemlítjük, hogy oldal ütközés védelemben kategóriája legjobbja volt.
A 98-as Civic 2 lufival, ami korban hozzá illő, nem kicsit megrogyott, azonos felszereltség mellett 5 ponttal kevesebbet kapott az Avensis-nál. ::)
A 2001-es Civic, ami 3 évvel újabb konstrukció, 4 légzsákkal szerelt és ISOFIX-es volt, amik magukban is plusz pontokat értek. Milyen meglepő, hogy 4 ponttal többet kapott, mint az idősebb Avensis.
Csak, hogy képben legyél, a faceliftes Ave alapból ABS-t, elektromos fékerőelosztót, 4 db légzsákot kapott, de, ha jól rémlik, talán ISOFIX-et is, szóval, van-e kétséged afelől, hogy bőven hozza a 2001-es Civic szintjét, meg még egy picit többet is, mert a SOL-ban 6 légzsák volt? ;)

Amúgy javítok, ez a Civic valóban nem volt már papír. Rosszul emlékeztem, de a sedan ennek ellenére sem volt meggyőző számomra.
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.11 12:57:43 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i