Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5183107 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Re:Egyéb autók
« Válasz #14055 Dátum: 2013.01.30 12:48:30 »
Márpedig ez a hosszú élettartam (egyik) titka: az alacsony fordulatszám.

Egyszer komolyan idehívom a gépészmérnök barátomat. Elmondaná, hogy ez a városi legenda nem feltétlenül van így. Nekem már elmagyarázta, de nem tudom rekonstruálni. Mindenesetre, ha így lenne az ő autója már rég széthullott volna, mert ritkán forog 4000-4200 alatt (Clio 1.4 16v) ehhez képest közel 200 ezer van benne és nem fogyaszt olajat...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #14056 Dátum: 2013.01.30 12:48:50 »
majd megváltozol Bepi. 10 év múlva már tetszeni fognak a BMW-k mert kiba dögösen néznek ki.
ahogy öregszel az ész helyét (ha megteheted) a szív veszi át. én is köpködtem a BMW-t de mostmár ha vki hozzám vágna egy rakás pénzt rohannék egy coupe 3ast venni. mert gyönyörü, gyors és dögös. isten ments egy priustól vagy egy lexustól.
Isten ments? Lövésed nincs róla, hogy milyenek, ha ilyesmiket írsz.

Másrészt nem vágom, hogy kerül egy kalap alá a Prius és a Lexus. Eléggé másról szól a kettő.

Harmadrészt, aki BMW-t vesz Lexus helyett, az magára vessen, ha lesz évente néhány nem tervezett látogatása a szervízben  :yes: ... Mint pl. édesapám cége két vezetőjének: kimentek Németországba, és vettek mindketten 1-1 egyéves, 30 ezer km körül futott, kifogástalan 730d-t, márkaképviselettől. Egy év, és számtalan xopás után mindketten frusztráltan eladták az autóikat - jelentős buktával. Ja, tudom, 2 autóból 2 xar, az csak véletlen.

Negyedrészt, bepi nem általában a BMW-t fikázta, hanem a 316i-féle belépő modelleket  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Egyéb autók
« Válasz #14057 Dátum: 2013.01.30 12:50:51 »
Egyszer komolyan idehívom a gépészmérnök barátomat. Elmondaná, hogy ez a városi legenda nem feltétlenül van így. Nekem már elmagyarázta, de nem tudom rekonstruálni. Mindenesetre, ha így lenne az ő autója már rég széthullott volna, mert ritkán forog 4000-4200 alatt (Clio 1.4 16v) ehhez képest közel 200 ezer van benne és nem fogyaszt olajat...
Nekem senki meg nem magyarázza, hogy egységnyi megtett távra eső több munkaütem, az nem jelent fokozott kopást és ezáltal rövidebb élettartamot. Ráadásul magasabb fordulatszámon a motor mozgó alkatrészeinek a termikus és (főleg) mechanikus igénybevétele is nagyobb.

Melyik tart tovább: egy kamion, vagy egy sport-motorkerékpár motorja?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Egyéb autók
« Válasz #14058 Dátum: 2013.01.30 12:56:47 »
Isten ments? Lövésed nincs róla, hogy milyenek, ha ilyesmiket írsz.

Másrészt nem vágom, hogy kerül egy kalap alá a Prius és a Lexus. Eléggé másról szól a kettő.

Harmadrészt, aki BMW-t vesz Lexus helyett, az magára vessen, ha lesz évente néhány nem tervezett látogatása a szervízben  :yes: ... Mint pl. édesapám cége két vezetőjének: kimentek Németországba, és vettek mindketten 1-1 egyéves, 30 ezer km körül futott, kifogástalan 730d-t, márkaképviselettől. Egy év, és számtalan xopás után mindketten frusztráltan eladták az autóikat - jelentős buktával. Ja, tudom, 2 autóból 2 xar, az csak véletlen.

Negyedrészt, bepi nem általában a BMW-t fikázta, hanem a 316i-féle belépő modelleket  :flowers:
Mondjuk, ennek sem a megbízhatóságát, hanem a teljesítményét BMW szinten...  :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #14059 Dátum: 2013.01.30 12:57:53 »
Just for us  :flowers:
Nekem tetszik a Kappa, de a kupét szvsz elcsexték  ::) ... idétlenül néz ki ezzel a rövidebb tengelytávval, buták lettek az arányai. Esetlen. Kár, mert ennek a legszebb a hátulja  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Egyéb autók
« Válasz #14060 Dátum: 2013.01.30 12:58:04 »
Szerinted ezt a megbízhatósági listát a legújabb fejlesztések alapján készítették  ;) ? Aligha...

Hátul vannak, mert nem tudnak olyan megbízható motorokat gyártani, mint a japánok (tisztelet a kivételnek). Egyszerű az ábra. Ezért vennék én japán autót német helyett.

De NEM a downsizing a probléma. Persze a bonyolultabb konstrukció hamarabb el fog romlani, ez nem vitás. De nem azért, mert akkora a fajlagos teljesítménye, amekkora. Ezekben a feltöltött új generációs motorokban pont az (is) a jó, hogy nem kell őket pörgetni ahhoz, hogy menjenek. Sokkal kevésbé kell őket pörgetni, mint egy (kis) szívó motort. Márpedig ez a hosszú élettartam (egyik) titka: az alacsony fordulatszám. Márpedig ezekkel a modern, kis turbós gépekkel ugyanúgy vígan el lehet autózni 1500...3000 közötti tartományban, mint egy sokkal nagyobb szívó benzinessel  :yes:
Lehet, hogy igazad van, nem tudom. Akkor legyen az, hogy részemről erős előítélet van a downsizing-gal kapcsolatban... és lesz is...  ;) :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #14061 Dátum: 2013.01.30 13:00:17 »
Mondjuk, ennek sem a megbízhatóságát, hanem a teljesítményét BMW szinten...  :surrender:
Mert, mi az, hogy "BMW szint"  ;) ? Egy 80-as évekbeli, "cápa" (E28-as) 520i (hathengeres!) tudása, az "BMW szint"? Csak mert egy modernebb 316i tudja ugyanazt  :szemez:

Mondom: nem erről szól a BMW... hanem arról, hogy milyen érzés vezetni... de fölösleges újrakezdeni  :hug:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Egyéb autók
« Válasz #14062 Dátum: 2013.01.30 13:01:31 »
Lehet, hogy igazad van, nem tudom. Akkor legyen az, hogy részemről erős előítélet van a downsizing-gal kapcsolatban... és lesz is...  ;) :hug:
A Corollád motorja is az ;) ... régebben egy 2.0 benzines tudott ugyanannyit - vagy még annyit sem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re: Egyéb autók
« Válasz #14063 Dátum: 2013.01.30 13:05:32 »
a néhán van a hangsúly. Persze kétféle forma van, a szögletes meg a gömbőlyded, szal nagyon nem lehet válogatni.
Azért dehogynem... van egy csomó átmenet. A te Corollád, na, az pl. egy nagyon gömbölyded kocsi... Az aktuális Ave meg inkább szögletes. De pl. az Ave II-est milyennek mondanád?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re: Egyéb autók
« Válasz #14064 Dátum: 2013.01.30 13:09:06 »
Jaja lassan remélem lesz pár az utakon is, élőben lenne jó látni. Szerintem nem lett rossz a formája. Az első 6-os tényleg nagyon kajak, nekem utóbbi tetszik ezekből is ahol a középkonzol már sötétebb szürke, nem az a világos ezüst.
Az első 6-os szép  :yes: ... de valahogy nem teljesen időtálló. Az Ave II pl. új korában kevésbé mutatott jól mellette, de mai szemmel (szerintem) kevesebbet avult. Kevésbé látszik rajta, hogy 10 éves design. A Mazdáról jobban lerí, hogy régi.

A második 6-os nekem sosem tetszett... sem vadiúj korában, sem most. Nem folynak egymásba a vonalai, az arányok sem az igaziak, hiányzik belőle az a harmónia, ami megvolt az elsőben.

És ami megvan a harmadikban is  :yes: ... Nagyon szép ez az autó, szvsz jelenleg vitán felül az egyik legszebb középkategóriás kocsi. Egyszerre elegáns és dögös, akár olasz is lehetne  :cool2: ... odatették rendesen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #14065 Dátum: 2013.01.30 13:11:11 »
meleg ... az olajkartel.
Ejha... nem elég, hogy kartelleznek, még melegek is?  :nonono:

 :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Egyéb autók
« Válasz #14066 Dátum: 2013.01.30 13:13:18 »
Mert, mi az, hogy "BMW szint"  ;) ? Egy 80-as évekbeli, "cápa" (E28-as) 520i (hathengeres!) tudása, az "BMW szint"? Csak mert egy modernebb 316i tudja ugyanazt  :szemez:

Mondom: nem erről szól a BMW... hanem arról, hogy milyen érzés vezetni... de fölösleges újrakezdeni  :hug:
Nem, mester, attól, hogy a 316 négyhengeres. Nálam a BMW mindig is sor6 volt, van és lesz.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Egyéb autók
« Válasz #14067 Dátum: 2013.01.30 13:15:18 »
A Corollád motorja is az ;) ... régebben egy 2.0 benzines tudott ugyanannyit - vagy még annyit sem.
Dehogy! Az 1,4-es motor mindig is megtalálható volt a kompakt osztályban. Nem downsizing, a teljesítménye, pedig csak a vvt-i miatt és a 16v miatt magas. Nincs túlhúzva. Tartós is.

A downsizing az az E12-nél volt a 2,0 d4-d helyett az 1,4 d4-d-re váltás. Ebben az esetben talán még jobb is az 1,4-es, de ez kivétel, és amúgy is Toyota...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #14068 Dátum: 2013.01.30 13:15:51 »
De most nem nőről van szó.  ;) Vagy neked már mindegy?  :D
Mindig is mindegy volt :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #14069 Dátum: 2013.01.30 13:17:38 »
Nekem tetszik a Kappa, de a kupét szvsz elcsexték  ::) ... idétlenül néz ki ezzel a rövidebb tengelytávval, buták lettek az arányai. Esetlen. Kár, mert ennek a legszebb a hátulja  :yes:
Nekem se tetszett a kupé, de valahogy minél többet nézem ...
Szerencsére krúzolós limóra vágyom :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer