Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5183059 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #14040 Dátum: 2013.01.30 10:33:07 »
Nálam ez nem kérdés, a kombi  :yes: .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #14041 Dátum: 2013.01.30 10:36:37 »
Tehát F betűs autót nem veszünk? Ford Fiat Francia
baromság. nekem pl. most is egy "fordom" van és hetedik éve szépen megy. apámnak volt mondeoja is, scorpioja is. mind jó volt. barátom focusa hat éve üzemel hiba nélkül (egyszer elveszett a kormányszervója, valami szíjat kellett hozzzá cserélni).  a fordok semmivel sem rosszabbak, mint az opelek. vagy, urambocsá, a volkswagenek.
új autónak simán bevállalnék egy C5-öst vagy picassot. esetleg egy megane kombit. 5 év gari az 5 év gari, ha lerobbanok, majd megmentenek  :lol:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Egyéb autók
« Válasz #14042 Dátum: 2013.01.30 10:41:24 »
Nem csúnya a 6-os, sőt, mutatós, de nekem összeségében a képek alapján nem jön az a kéne érzés. Biztos jó, biztos csendes, de az új Ave Wagon hozzám közelebb áll pont az egyszerűbb formája okán, amiből soha nem lesz divatszer. És nekem pont ez tetszik benne. De mondhattam volna a Passatot is az Ave párjaként kívánatos példának.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #14043 Dátum: 2013.01.30 10:56:08 »
meglátjuk.  persze aminek egyáltalán nincs karaktere, mint pl. a passat kombi, az nem is tud megöregedni. az avensis kombi ennél is rosszabb, mert az egyszerűen csak ronda  :devil:
 

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Egyéb autók
« Válasz #14044 Dátum: 2013.01.30 10:58:29 »
meglátjuk.  persze aminek egyáltalán nincs karaktere, mint pl. a passat kombi, az nem is tud megöregedni. az avensis kombi ennél is rosszabb, mert az egyszerűen csak ronda  :devil:
Nanana...  :nono: Kiváló arányai vannak, csak nem vizsgáltad még meg közelről... A facelifttel nagyon is rendbe lett téve.  :yes:
Az első lámpái is szépek, a hátsók egyenesen gyönyörűek, amikor alkonyat körül a világítás kiadja a formáját. Hidd el, senkinek nem kell vele szégyenkeznie...  :nonono:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #14045 Dátum: 2013.01.30 11:00:28 »
Nanana...  :nono: Kiváló arányai vannak, csak nem vizsgáltad még meg közelről... A facelifttel nagyon is rendbe lett téve.  :yes:
Az első lámpái is szépek, a hátsók egyenesen gyönyörűek, amikor alkonyat körül a világítás kiadja a formáját. Hidd el, senkinek nem kell vele szégyenkeznie...  :nonono:
Ha egy nőt első ránézésre rondának találsz, már nem érdekelnek a részletei :D
Ha első ránézésre meg szépnek találod az összképet, akkor meg úgysem érdekelnek az elcseszett részletek :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Egyéb autók
« Válasz #14046 Dátum: 2013.01.30 11:01:19 »
Ha egy nőt első ránézésre rondának találsz, már nem érdekelnek a részletei :D
De most nem nőről van szó.  ;) Vagy neked már mindegy?  :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #14047 Dátum: 2013.01.30 11:04:44 »
nem hiszem, hogy bárkinek is szegyenkeznie kell bármilyen autóval (feltéve, hogy tényleg ki van fizetve  :devil:). de attól még ronda marad. pont, hogy az arányai nincsenek rendben, szerintem úgy néz ki, mint egy porig ültetett avensis verso. nem áll össze sehogy sem, túl rövid az orra. a hunyadi i40 kombi vagy hogyishíjják ugyanezzel a problémával küzd. valóban jót tett neki a fészlift, de a kiindulási helyzet (bányászbéka-effektus) miatt ez csak tűzoltásnak tekinthető...

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Egyéb autók
« Válasz #14048 Dátum: 2013.01.30 11:07:45 »
meglátjuk.  persze aminek egyáltalán nincs karaktere, mint pl. a passat kombi, az nem is tud megöregedni. az avensis kombi ennél is rosszabb, mert az egyszerűen csak ronda  :devil:

Melyik kombi tetszik akkor? Persze ez szubjektív dolog, de szerintem az ave3 kombi igen jól néz ki, mondom ezt úgy, hogy előtte lévő avék és carina kombik sem tetszettek. Sőt Toyota kombi nem is volt eddig olyan amit szépnek tartottam volna.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #14049 Dátum: 2013.01.30 11:31:12 »
hát pl. ez az új mazda6-os :D vagy a 156sw

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Egyéb autók
« Válasz #14050 Dátum: 2013.01.30 11:37:43 »
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #14051 Dátum: 2013.01.30 12:03:10 »
MEgvan az esélyes a következő autóra!  :D
Bár mire a Corollát lecseréljük addigra már ezek is 6-8-10 évesek lesznek, és olcsón hozzá lehet majd jutni.
Nem olvastam végig, de amit a festésről ír: az rémálom, azt a festéstechnologiát ki fogja utánozni akár szakműhelyben? :D Egy karc és gazdasági totálkár [rohog]
A szélvédőben az a sok érzékelő, nem szeretnék szélvédőt cseréltetni rajta.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Egyéb autók
« Válasz #14052 Dátum: 2013.01.30 12:07:44 »
Hasonlóan vélem. Valóban lehet valóságalapja az állításnak, hogy mára felzárkóztak minőségben a francia autók is, de mindeközben az eddig is minőségben gyártott autók még továbbfejlődtek. Kérdés miért vennék mégis franciát? Kinézet? Kényelem? Annyira nem vagyok oda értük, nem tetszenek jobban mint egy japán autó. Nem érezném jobban magam bennük. Valahogy nem azt sugallják, hogy ésszerűen lettek volna tervezve. Inkább a design, stílus amivel próbálkoznak.
Sok évig, sok francia autót használtam, gond nélkül. A mai napi jónéhány egyszerű, használható ötletet visszasírok a japán autóban.
Egyébként kényelem, kinézet (oké, ez szubjektív), praktikum, amiben jobbak.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #14053 Dátum: 2013.01.30 12:21:41 »
Nem olvastam végig, de amit a festésről ír: az rémálom, azt a festéstechnologiát ki fogja utánozni akár szakműhelyben? :D Egy karc és gazdasági totálkár [rohog]
A szélvédőben az a sok érzékelő, nem szeretnék szélvédőt cseréltetni rajta.
Mind a fényezés mind az érzékelők opcionálisak, valószínűleg az autók többségéhez nem fogják őket megrendelni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Egyéb autók
« Válasz #14054 Dátum: 2013.01.30 12:43:13 »
És a legutóbbi biztosítós felmérés alapján miért az Audi és a BMW kullog a motorok megbízhatatlansági listája élén?  ;) Marhára tudják, mit csinálnak... Egy olyan motort, ami kezdetben erős, aztán a millió finomabbnál finomabb elektronika és miegymás miatt szépen kilahalli a lelkét 250e-nél, ha egyáltalán elmegy addig...
Nem arról beszélek, hogy a VW 1,4 pd motorjai is elmennek 300e felett, mert azok azért koránt sincsenek annyira felhúzva... :no:
Szerinted ezt a megbízhatósági listát a legújabb fejlesztések alapján készítették  ;) ? Aligha...

Hátul vannak, mert nem tudnak olyan megbízható motorokat gyártani, mint a japánok (tisztelet a kivételnek). Egyszerű az ábra. Ezért vennék én japán autót német helyett.

De NEM a downsizing a probléma. Persze a bonyolultabb konstrukció hamarabb el fog romlani, ez nem vitás. De nem azért, mert akkora a fajlagos teljesítménye, amekkora. Ezekben a feltöltött új generációs motorokban pont az (is) a jó, hogy nem kell őket pörgetni ahhoz, hogy menjenek. Sokkal kevésbé kell őket pörgetni, mint egy (kis) szívó motort. Márpedig ez a hosszú élettartam (egyik) titka: az alacsony fordulatszám. Márpedig ezekkel a modern, kis turbós gépekkel ugyanúgy vígan el lehet autózni 1500...3000 közötti tartományban, mint egy sokkal nagyobb szívó benzinessel  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )