Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5180235 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re:Egyéb autók
« Válasz #13920 Dátum: 2013.01.25 23:26:59 »
Kétéves autót venni? Normális ember nem adja el , csak ha valami baja van, vagy valami nem normális eset forog fenn: haláleset, csőd, munkanélküliség.
Na, ezeket kell megvenni. Vagy azt a hároméveset, amit kizárólag azért adnak el, mert már nincs rá garancia...
music     

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Egyéb autók
« Válasz #13921 Dátum: 2013.01.26 02:38:59 »
A minap pont ilyen 2-3 eveseket keresgeltem hahu-n. Riasztoan keves van, joval kevesebb mint 1-2 eve.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #13922 Dátum: 2013.01.26 10:39:47 »
itthon igen. a belgáknál meg lapátolják őket. pont most keresett meg a kolleganőm, aki eladná az ötéves, 35ezret futott fiestáját, hogy kéne neki egy 2011-es A-merci, aminek vezetett szervizkönyve van (LOOOOOL) és van benne tolatóradar. ja meg USB-csatlakozó. ezek az igényei. gyorsan küldtem neki vagy húsz találatot az autoscoutról. azóta csend van, gondolom, emészti. egyébként a helyi fordosok 4400 eurót ajánlottak neki a kocsiért, szerintetek ez milyen ár a fiestáért? (asszem valami fresh plus kivitel, színes a műszerfala, 1.25ös benzimotorja van meg első elektromos ablak, meg klíma. benne)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Egyéb autók
« Válasz #13923 Dátum: 2013.01.26 13:12:42 »
Azért az emberek többsége arról álmodik, hogy egyszer majd BMW-je, Mercije, esetleg Audija lesz... Nálunk is, máshol is, a legtöbb helyen. Most na, tényleg "idióták", mert megpróbálják ezt az álmot, a saját anyagi lehetőségeiken belül, megvalósítani? Én nem lennék azért ennyire szigorú.
Mester, azért idióták, mert ezek nagy része csak a látszat miatt veszi meg. Arra éppen(!) van pénze, hogy megvegye, de utána képtelen fenntartani, mert
1. sokat eszik
2. nem 14"-os, 185-ös gumi kell rá
3. vezérléscsere horror összeg neki
4. olajból sem jó bele a 15W40 Hunoil
5. stbstbstb...

Nem akarom sztárolni a legutóbbi döntésemet, de a realitás azt diktálja - legalábbis nekem -, hogy olyan autót vegyek, amit minden költségével együtt fenn is tudok tartani. Én nem kirakatautókat kerestem, hanem egy racionálisat, amit minden körülmény között a lehető legmagasabb műszaki színvonalon (ezáltal üzembiztos állapotban) leszek képes megtartani.

Mindazonáltal, senki ne mondja már nekem, hogy a 316i BMW teljes értékű béjemvéj!  :nono: Az egy belépő fapad. Pont. Állapota lehet jó, de, hogy nem adja azt az érzést, amit ELVÁRSZ egy béjemvéjtől, az biztos. Ideális esetben ezt úgy hívnák, hogy minimum 320i, vagy 325i-328i. Ezek már olyan autók, amire anno vágyhatott az ember, de egy 316... hagyjuk már... meg a dízeleket is...

Szóval a leírtak miatt én igenis idióta döntésnek ítélem, ha valaki, mondván, "erre vágytam", vesz egy 15 éves 3er BMW-t. Az ilyennek szerintem 70%, hogy nincs pénze fenntartani....
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Egyéb autók
« Válasz #13924 Dátum: 2013.01.26 13:58:20 »
Bepi, értem mire gondolsz, meg többé kevésbé egyet is tudok érteni vele.
De pl. én nagyon szívesen beülnék egy 316-os E46-ba, főleg ha még kombi is lenne, de egy 116i sem lenne rossz.
Alapmotornak alapmotor, de az összes többi részletében hozza azt, amitől Bmw a Bmw.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Egyéb autók
« Válasz #13925 Dátum: 2013.01.26 14:12:17 »
Bepi, értem mire gondolsz, meg többé kevésbé egyet is tudok érteni vele.
De pl. én nagyon szívesen beülnék egy 316-os E46-ba, főleg ha még kombi is lenne, de egy 116i sem lenne rossz.
Alapmotornak alapmotor, de az összes többi részletében hozza azt, amitől Bmw a Bmw.
:yes:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10282
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Egyéb autók
« Válasz #13926 Dátum: 2013.01.26 14:43:04 »
...

Nem akarom sztárolni a legutóbbi döntésemet, de a realitás azt diktálja - legalábbis nekem -, hogy olyan autót vegyek, amit minden költségével együtt fenn is tudok tartani. Én nem kirakatautókat kerestem, hanem egy racionálisat, amit minden körülmény között a lehető legmagasabb műszaki színvonalon (ezáltal üzembiztos állapotban) leszek képes megtartani.
...
Nem tudtam volna jobban megfogalmazni, hogy miért azt vettem, amit, szóval:
+1  :yes:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #13927 Dátum: 2013.01.26 14:44:54 »
miután egy barátomnak ellopták a 320d kombiját (e60, volt benne navi de semmi más extra), kapott egy übercsúcsfull hétüléses Smaxot, a kétszáz lovas benzines motorral, automatával, kamerák, xenon, bőrkárpit, üléshűtés, üvegtető, minden. az a kisebbik baja, hogy 11 liter az átlagfogyasztása (tolja is neki, mint a disznó, mondjuk), de azóta is kesereg, hogy a bmw sokkal jobb volt. hiába volt szűkebb ,zajosabb, fapadosabb. Na ezt tudják a prémiumok, és nem a szimpla márkák  :whistling:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #13928 Dátum: 2013.01.26 14:51:10 »
Bepi, értem mire gondolsz, meg többé kevésbé egyet is tudok érteni vele.
De pl. én nagyon szívesen beülnék egy 316-os E46-ba, főleg ha még kombi is lenne, de egy 116i sem lenne rossz.
Alapmotornak alapmotor, de az összes többi részletében hozza azt, amitől Bmw a Bmw.
bizony, a menés az nemcsak gyorsulásból áll. bár szerintem a korábbi bmw-k anyagválasztása nem elég igényes, azért el tudnék viselni egy világos belű 5-ös bömbit BÁRMELYIK évjáratból az elmúlt negyven évből...  :lol:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Egyéb autók
« Válasz #13929 Dátum: 2013.01.26 15:59:18 »
hiába volt szűkebb ,zajosabb, fapadosabb. Na ezt tudják a prémiumok, és nem a szimpla márkák  :whistling:
nem tudom elhinni, hogy egy e60 320d-nél egy Smax csöndesebb belül.... a 2.2tdci nem lehet kulturáltabb a bmw 2d-nél....a szélzaj nagyobb az smaxban, hangszigetelése meg nem lehet rossz a 3er-nek.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #13930 Dátum: 2013.01.26 17:17:45 »
Dehogynem. Nálunk mondjuk tényleg nem annyira jellemző ez; de nyugatabbra, pl. a németeknél, egyáltalán nem ritka. Sőt. Ott külön kategória a "Jahreswagen", tehát az egy (!) éves használt autó.

Ez is egy örök vitatéma, persze... De én is azok közé tartozom, akik szinte biztosan nem vennének soha új autót - racionális megfontolásból: az első 2-3 év alatt az állagából, állapotából, várható élettartamából messze nem veszít annyit, mint az árából. Azt az akár több milliós értékvesztést nyelje csak be más.
A Jahreswagent nálunk ugy hivnák cafetériában kapják ill nagyon kedvezményesen(természetbeni juttatás :D).
Persze hogy túladnak 1 év után, hiszen kapják a következőt és mindegyiken nyernek.
A kétéves kocsi aztán csak valami rendkivüli dolog miatt kerül eladásra, még se a km nem indokolja és még javában garis is. Aztán a 3 év amitől kezdik lecserélni.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.26 17:19:30 írta OldPiet »

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Egyéb autók
« Válasz #13931 Dátum: 2013.01.26 21:09:29 »
Jaja, bizonyos cégeknek megéri eladni az egy éves kocsit. Ugyan extrém példa, de kedves rokon E-Mergáját is ki akarták alóla szedni, mivel ők olyan kedvezménnyel kapták (ők építették a kecskeméti gyárat), hogy egy évesen tudnák annyiért eladni, amennyiért kapták. Szóval egy év használat, nincs értékvesztés. Rokon meg beintett, hogy neki köszi jó lesz ha megmarad a 20at futott, bejáratott kocsija. Tudom, fura fazon :O
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #13932 Dátum: 2013.01.26 21:39:05 »
Mindazonáltal, senki ne mondja már nekem, hogy a 316i BMW teljes értékű béjemvéj!  :nono: Az egy belépő fapad. Pont. Állapota lehet jó, de, hogy nem adja azt az érzést, amit ELVÁRSZ egy béjemvéjtől, az biztos. Ideális esetben ezt úgy hívnák, hogy minimum 320i, vagy 325i-328i. Ezek már olyan autók, amire anno vágyhatott az ember, de egy 316... hagyjuk már... meg a dízeleket is...
Ja, hogy úgy  ;) ... szóval "teljes értékű", meg "elvárás", értem  :whistling: ... Na, akkor én mégis azt mondom, hogy egy 316-os is teljes értékű BMW  :yes: ... Mert nem attól lesz az, hogy mondjuk 10 alatt gyorsul 100-ra - hanem amilyen érzés tekerni a kormányát... ahogy az utat fekszi... ahogy a kanyarokat veszi. Ilyesmik  :) ... ez pedig megvan a 316-osban is, és a dízelekben is.

És a helyzet az, hogy pont EZEK, az általad "nem teljes értékű"-nek titulált BMW-k azok, amik fenntarthatók egy olyan büdzséből, amit még egy magyarországi átlagautós is megengedhet magának - tehát mondjuk egy jó karban lévő, nem túl sokat futott 316-os vagy 318-as E36-os fenntartása nem fog nagyságrenddel többe kerülni, mint egy olyan Avensisé, mint a tiéd.

Úgyhogy egy ilyen autót (megfelelő állapot esetén) megvenni - minden, csak nem idióta dolog. Épp fordítva: ha nincs sok pénzed, akkor minél nagyobb motorral veszed meg, annál nagyobb idióta vagy. Ha akarsz egy IGAZI BMW-t, aminek a fenntartása nem luxus, akkor ezeket kell venni: 316i, 318i. Valamivel szerényebb (de még mindig korántsem rossz!) menetteljesítmények mellett mindent tudnak, amit egy BMW-nek tudnia kell.

(A dízelek az E36-osból kevésbé jó választások.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #13933 Dátum: 2013.01.26 21:41:45 »
nem tudom elhinni, hogy egy e60 320d-nél egy Smax csöndesebb belül.... a 2.2tdci nem lehet kulturáltabb a bmw 2d-nél....a szélzaj nagyobb az smaxban, hangszigetelése meg nem lehet rossz a 3er-nek.
Benzines S-Maxról volt szó  ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #13934 Dátum: 2013.01.26 21:49:44 »
miután egy barátomnak ellopták a 320d kombiját (e60, volt benne navi de semmi más extra), kapott egy übercsúcsfull hétüléses Smaxot, a kétszáz lovas benzines motorral, automatával, kamerák, xenon, bőrkárpit, üléshűtés, üvegtető, minden. az a kisebbik baja, hogy 11 liter az átlagfogyasztása (tolja is neki, mint a disznó, mondjuk), de azóta is kesereg, hogy a bmw sokkal jobb volt. hiába volt szűkebb ,zajosabb, fapadosabb. Na ezt tudják a prémiumok, és nem a szimpla márkák  :whistling:
Hát ja. Mert az E60-asban valódi minőség van, még ha puritánabb kinézetben is; az S-Max meg a ma tipikus, felfújt, túldesignolt műanyag álminőség tipikus esete. A Ford ebben egyébként is különösen profi az utóbbi időben.

Tavasszal elég sokat ültem, utaztam unokatesóm szintén E60-as, szintén 320d-jében. Igen, valahol "fapad" ennek az autónak a belseje... Aránylag egyszerű design, nem túl sok hely, sok-sok fekete műanyag. DE! Minden tömör, stabil, masszív... Minőséginek néz ki (nem úgy, mint pl. a VW-féle soft-lakkos ámítás) - és az is  :yes:

Vezetni meg... hát ja  :wub: ... Mint egy kicsit nagyobbra nőtt, négyajtós MX-5-ös Mazda, kényelmesebb ülésekkel, több hellyel, és persze egy szenzációs motorral, amelynél erősebbre nekem az életben nem lenne szükségem  :yes:

(És 6.5-öt eszik a srácnál, minden spórolás nélkül.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )