Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5177126 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Egyéb autók
« Válasz #13890 Dátum: 2013.01.25 09:16:23 »
De értettem, de Toyotánál nem kell aggódni a 2005-ös és a mai új autók miatt sem majd 5-10 év múlva. Lehet, hogy lesz pár apróság, ami típushiba lesz, mint pl. az Avém napszemüvegtartója a mennyezeten, de az autó fő alkatrészeit tekintve a magam részéről biztos vagyok benne, hogy a színvonal, ami a békát is jellemezte, megfelelő karbantartás mellett(!!!) megmarad az újakra is.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #13891 Dátum: 2013.01.25 09:22:58 »
Látom nem értettétek az egészet :D
Csinálgatták az én kocsimat (kerékszerelés stb) és mondták hogy hát ez az évjárat még oké, de ami ezután jött már lehet vitatkozni erősen.
Persze 97-ben is már ezt hallgattam az akkor 30-40 éves és még működő járművekre (akkoriban Olaszországban éltem, úgyhogy nem sorolnám milyen autókra mondták ez  ::) )
Nem feltétlenül lettek rosszabbak az autók: OK, rozsdásodtak a nem megfelelő környezetbarát festékektől a Mercik,
de inkább bonyolultak lettek, nem mindig megbizható elektronikával, turbóval, CDI-vel stb. Az alapkocsik még ha azonosak is maradtak, de fenntartásuk, javitásuk, gazdaságtalan lett-már nálunk is. Egy maszek univerzális autószerelő, már nem tudja javitani, csak a jól felszerelt szakműhely, jó drágán. Egy mai autón ha az eleje sérült, lámpák eleje sérül + pár légzsák máris többe kerül mint egy 15 éves piaci összértéke.
Pedig azt még olcson javittathatod.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #13892 Dátum: 2013.01.25 09:32:32 »
De értettem, de Toyotánál nem kell aggódni a 2005-ös és a mai új autók miatt sem majd 5-10 év múlva. Lehet, hogy lesz pár apróság, ami típushiba lesz, mint pl. az Avém napszemüvegtartója a mennyezeten, de az autó fő alkatrészeit tekintve a magam részéről biztos vagyok benne, hogy a színvonal, ami a békát is jellemezte, megfelelő karbantartás mellett(!!!) megmarad az újakra is.
Egyik hibát megszüntetnek, jön másik: Olajevős, aztán meg a csapágyas váltó a Corollánál, vagy a problémák a 2,2-es diesel Avensisnál.
És ezek nem apróságok :no:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #13893 Dátum: 2013.01.25 09:36:34 »
Egyik hibát megszüntetnek, jön másik: Olajevős, aztán meg a csapágyas váltó a Corollánál, vagy a problémák a 2,2-es diesel Avensisnál.
És ezek nem apróságok :no:
Mire egy kocsi eléri azt a 1x éves kort hogy bizonyított, már nem érdemes megvenni ilyen öregen :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Egyéb autók
« Válasz #13894 Dátum: 2013.01.25 09:39:15 »
Egyik hibát megszüntetnek, jön másik: Olajevős, aztán meg a csapágyas váltó a Corollánál, vagy a problémák a 2,2-es diesel Avensisnál.
És ezek nem apróságok :no:
Az olajevősség nem minden motort érintett a vvti-k között sem.  :nono:
A csapágy hiba sem, és mindegyik 2,2-es Ave sem megy/ment tönkre.  :whistling: Szóval, túlzás lenne azt állítanod, hogy ezek általános problémák.

A 2,2-es Avénak legnagyobb szerencsétlensége, hogy túl száraz neki a magyar gázolaj. Érdekes, a németeknél használt ilyen motoroknak vajon miért nincsenek ilyen meghibásodásai? Talán, mert odakint annyival jobb az üa. minősége és rendesen szervizelik az autókat, mert erre valóban igényesebb az a motor, mint a többi.

Ha pedig mégis problémások lennének, a német autós lapok már régen megírták volna. E helyett megírták, hogy a Fordok, Mercik, BMW-k dízelei problémásabbak, a Toyota sehol nincs ezen a listán. Szóval, erről ennyit.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Egyéb autók
« Válasz #13895 Dátum: 2013.01.25 09:40:04 »
Mire egy kocsi eléri azt a 1x éves kort hogy bizonyított, már nem érdemes megvenni ilyen öregen :D
Van olyan gyáró, amire ez igaz. Jellemzően ezek nem a japánok...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #13896 Dátum: 2013.01.25 09:44:25 »
Mire egy kocsi eléri azt a 1x éves kort hogy bizonyított, már nem érdemes megvenni ilyen öregen :D
Lehet, hogy érdemes lenne, de az igények meg a világ (környezetvédelem, presztizs stb) nagyon megváltozik addigra.Meg azért minden kopik, még a legjobb autó is ;)
Hány alkatrész van egy autón ami elkopik vagy elromolhat? rengeteg :D A többit meg megeszi a rozsda :cry:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #13897 Dátum: 2013.01.25 09:45:53 »
Van olyan gyáró, amire ez igaz. Jellemzően ezek nem a japánok...  ;)
hanem melyikek azok? :hmmmm:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #13898 Dátum: 2013.01.25 09:49:48 »
Az olajevősség nem minden motort érintett a vvti-k között sem.  :nono:
A csapágy hiba sem, és mindegyik 2,2-es Ave sem megy/ment tönkre.  :whistling: Szóval, túlzás lenne azt állítanod, hogy ezek általános problémák.

A 2,2-es Avénak legnagyobb szerencsétlensége, hogy túl száraz neki a magyar gázolaj. Érdekes, a németeknél használt ilyen motoroknak vajon miért nincsenek ilyen meghibásodásai? Talán, mert odakint annyival jobb az üa. minősége és rendesen szervizelik az autókat, mert erre valóban igényesebb az a motor, mint a többi.

Ha pedig mégis problémások lennének, a német autós lapok már régen megírták volna. E helyett megírták, hogy a Fordok, Mercik, BMW-k dízelei problémásabbak, a Toyota sehol nincs ezen a listán. Szóval, erről ennyit.  ;)
Igazad van a többinél több problémás volt/van mint a Toyotánál. De azért ha bemegyek a szalonba venni a szenzációs ujdonságot, belefuthatok problémásba, mert még nem derültek ki ,majd csak x-ezer km múlva.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Egyéb autók
« Válasz #13899 Dátum: 2013.01.25 09:52:35 »
Lehet, hogy érdemes lenne, de az igények meg a világ (környezetvédelem, presztizs stb) nagyon megváltozik addigra.Meg azért minden kopik, még a legjobb autó is ;)
Hány alkatrész van egy autón ami elkopik vagy elromolhat? rengeteg :D A többit meg megeszi a rozsda :cry:
Ezek akkora hülyeségek, amit leírtál, hogy borzasztó. Amit most vettem Avét, 12 évet betöltötte, sehol nincs korrózió rajta, nem volt sérülve. Az, hogy az igények 10 év múlva változnak-e kétlem, ugyanis, nem arrafelé megy a jelenlegi élet, hogy a tömegeknek új autóra legyen majd akkor. A mai autókat 10 évesen pont ugyanúgy meg fogják venni az emberek, mint a most 10 éveseket. Az újautó vásárlá, pedig nem Magyarország általános jellmezője, hanem Németországé, ezért nem ebből kellene kiindulni, hanem az itthoni helyzetből.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Egyéb autók
« Válasz #13900 Dátum: 2013.01.25 09:53:12 »
hanem melyikek azok? :hmmmm:
Jellemzően az EU-i márkák.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #13901 Dátum: 2013.01.25 10:08:18 »
Ezek akkora hülyeségek, amit leírtál, hogy borzasztó. Amit most vettem Avét, 12 évet betöltötte, sehol nincs korrózió rajta, nem volt sérülve. Az, hogy az igények 10 év múlva változnak-e kétlem, ugyanis, nem arrafelé megy a jelenlegi élet, hogy a tömegeknek új autóra legyen majd akkor. A mai autókat 10 évesen pont ugyanúgy meg fogják venni az emberek, mint a most 10 éveseket. Az újautó vásárlá, pedig nem Magyarország általános jellmezője, hanem Németországé, ezért nem ebből kellene kiindulni, hanem az itthoni helyzetből.
Az autó az emberek többségének presztizskérdés, igényesség is, mint ahogy az is milyen ruhában jár. Aki megteheti, hogy vegyen egy 5 milliós autót és 10 év mulva is meg tudja venni, miért járjon egy 0,5milliós megbizhatatlan,kopott, bontószökevénnyel.
Értem , hogy egyre kevesebben tudnak új vagy újabb autót venni és a 10-en évesek között is van még szép, megkimélt példány. És azokat az autókat amiket még gazdaságossan lehet üzemelni, el is lehet adni annak ,akinek nem futja jobbra.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #13902 Dátum: 2013.01.25 10:11:25 »
Miért is nem vennél új  Toyotát? :hmmmm:
Kétéves autót venni? Normális ember nem adja el , csak ha valami baja van, vagy valami nem normális eset forog fenn: haláleset, csőd, munkanélküliség.
azért, mert rondák :D én egy toyotát csak a jó megbízhatósága miatt vennék meg. vagy ha baromi olcsó :D a kétévesség kapcsán meg nem értek egyet. akármilyen oka is lehet, hogy eladják. csak nem itt kell megvenni, hanem belgiumban. vagy a németeknél. csak felhoznám példának, hogy én is eladtam az újonnan vett mazda5-ösömet, pedig még nem is volt három éves. és képzeld, hibátlan volt, de muszáj volt elcserélnem egy avensisre   :lol:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Egyéb autók
« Válasz #13903 Dátum: 2013.01.25 10:14:56 »
Az autó az emberek többségének presztizskérdés, igényesség is, mint ahogy az is milyen ruhában jár. Aki megteheti, hogy vegyen egy 5 milliós autót és 10 év mulva is meg tudja venni, miért járjon egy 0,5milliós megbizhatatlan,kopott, bontószökevénnyel.
Értem , hogy egyre kevesebben tudnak új vagy újabb autót venni és a 10-en évesek között is van még szép, megkimélt példány. És azokat az autókat amiket még gazdaságossan lehet üzemelni, el is lehet adni annak ,akinek nem futja jobbra.
De milyen emberek többségéről beszélsz??!! Itthon?! Magyarországon? Az emberek többsége létminimumon él, egy min 15 éves kocsival, ha egyáltalán van neki. Mindenki(!) más e fölött él, de ezek aránya alacsony a többséghez képest...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #13904 Dátum: 2013.01.25 10:24:50 »
azért, mert rondák :D én egy toyotát csak a jó megbízhatósága miatt vennék meg. vagy ha baromi olcsó :D a kétévesség kapcsán meg nem értek egyet. akármilyen oka is lehet, hogy eladják. csak nem itt kell megvenni, hanem belgiumban. vagy a németeknél. csak felhoznám példának, hogy én is eladtam az újonnan vett mazda5-ösömet, pedig még nem is volt három éves. és képzeld, hibátlan volt, de muszáj volt elcserélnem egy avensisre   :lol:
Én is eladtam a vadonatúj C-180-ast 2 héten belül, a Corolla Wagont az egyiket 2 nap múlva a másikat 3 hónap múlva. :tt2:
Miért, mert megvették (uj áron, ill majdnem) :devil: Meg a merci ára kellett, a Corollák meg nem tetszettek (annyira mint a régi mercim) ;)