Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5165506 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #13755 Dátum: 2013.01.02 10:08:35 »
A kettő együtt jó valószínűleg (új és használt teszt).
Egyébként népítéletet sem olvasok el 100ezer km alatt.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #13756 Dátum: 2013.01.02 10:15:47 »
A kettő együtt jó valószínűleg (új és használt teszt).
Egyébként népítéletet sem olvasok el 100ezer km alatt.
Pedig sokan akkor írnak oda amikor megveszik az autójukat, nem amikor eladják :lol: ugy meg nem sokat raktak ők bele.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #13757 Dátum: 2013.01.02 11:18:20 »
A kettő együtt jó valószínűleg (új és használt teszt).
Egyébként népítéletet sem olvasok el 100ezer km alatt.
naaaaaaa, az enyéimet elolvashatod, a mazda5 és az avensis is két-két évig ment alattam, annyi idő alatt is kiderült ez-az :D egyébként nem teljesen értek egyet. a tesztelőknek nagyon is pontos képe van arról, hogy egy adott időperiódusban a kipróbált kocsik hogyan viszonyulnak egymáshoz. sőt, igazából ő az ,aki a legtöbb autót kipróbálja. a hosszútáv csak egy dologra jó, hogyti. megmutasson pár csak ahhoz köthető problémát. csakhogy itt is erősen belejátszik a szubjektum, valakinél 60ezret bír egy alkatrész, másnál 100at. ezzel együtt én is szeretem a tartósteszteket, az auto-motor-und-sport pl. rendszeresen csinál 100.000 km-es teszteket. de ilyet magyarországon nemigen csinálnak, ahhoz túl kicsik vagyunk

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #13758 Dátum: 2013.01.02 11:30:00 »
az auto-motor-und-sport pl. rendszeresen csinál 100.000 km-es teszteket. de ilyet magyarországon nemigen csinálnak, ahhoz túl kicsik vagyunk
Erről volt főnököm jut eszembe, aki előző melóhelyén nyúzott pár 95ös SAAB-ot: Nagyon jó autók ... 100 ezer km-ig ...
Én leginkább arra lennék kíváncsi hogy a második és a harmadik 100as alatt hogy teljesít egy 6-15 év körüli autó. Szerintem sokkal inkább leírja az átlag magyar autót. Persze a piacnak előre kell mennie, sugallani kell hogy hellobello ciki öreg ronccsal járni (amúgy szilveszterkor az enyémet megint 6 évesnek nézték).  :hug:
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.02 11:35:11 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #13759 Dátum: 2013.01.02 11:40:28 »
Erről volt főnököm jut eszembe, aki előző melóhelyén nyúzott pár 95ös SAAB-ot: Nagyon jó autók ... 100 ezer km-ig ...
Én leginkább arra lennék kíváncsi hogy a második és a harmadik 100as alatt hogy teljesít egy 6-15 év körüli autó. Szerintem sokkal inkább leírja az átlag magyar autót. Persze a piacnak előre kell mennie, sugallani kell hogy hellobello ciki öreg ronccsal járni (amúgy szilveszterkor az enyémet megint 6 évesnek nézték).  :hug:
Az semmi nekem a 12 éves mercit a szomszédasszony újnak nézte :tt2:
Kit érdekel mit van 100ekm-ig :wacko:, addig minden autó jó (max gariba rendbe rakják) Az érdekes utánna következik :yes:- pláne manapság, amikor szinte senki nem is vesz uj kocsit :surrender: Aki meg igen az cégautóval jár, vagy gari letelte után újra cseréli.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #13760 Dátum: 2013.01.02 11:48:57 »
Az semmi nekem a 12 éves mercit a szomszédasszony újnak nézte :tt2:
Kit érdekel mit van 100ekm-ig :wacko:, addig minden autó jó (max gariba rendbe rakják) Az érdekes utánna következik :yes:- pláne manapság, amikor szinte senki nem is vesz uj kocsit :surrender: Aki meg igen az cégautóval jár, vagy gari letelte után újra cseréli.
Persze nem mindegy hányszor kell gariztatni, sokat elárulhat a későbbi százezrekről, de akkor is.
Megmaradt egy Suzuki kereskedő mondata a híradóból még a válság kirobbanása előttről:
"Az autó olyan alapvető dolog egy háztartásban mint a villany és kötelező 3 évente újra cserélni"
Egy ideje nem hallottam felőle :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #13761 Dátum: 2013.01.02 11:51:17 »
egyébként nem teljesen értek egyet. a tesztelőknek nagyon is pontos képe van arról, hogy egy adott időperiódusban a kipróbált kocsik hogyan viszonyulnak egymáshoz. sőt, igazából ő az ,aki a legtöbb autót kipróbálja.
Rendbenm ebben igazad van, valóban sok autót látnak. Csak azt nem szeretem amikor felületes dolgokról írnak.

"Az autó olyan alapvető dolog egy háztartásban mint a villany és kötelező 3 évente újra cserélni"
Egy ideje nem hallottam felőle :D
Vannak akiknél így működik, nem is értettem soha ezt. Nálunk a családban az autó 8-10-12 évig megy, és utána cseréljük le. Én is hasonlóképpen gondolkozom, és a Corollát 300 ezer km alatt nem szándékozom lecserélni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #13762 Dátum: 2013.01.02 12:21:30 »
Vannak akiknél így működik, nem is értettem soha ezt. Nálunk a családban az autó 8-10-12 évig megy, és utána cseréljük le. Én is hasonlóképpen gondolkozom, és a Corollát 300 ezer km alatt nem szándékozom lecserélni.
Hogy lehetsz ennyire igénytelen? :D
Miattad csődölnek be a hitelező bankok, autókereskedők, biztosítók, szerelők. Talán utóbbiak nem, mert ilyen kiszuperált ócskavasat folyton oda kell vinni :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #13763 Dátum: 2013.01.02 12:25:35 »
Persze nem mindegy hányszor kell gariztatni, sokat elárulhat a későbbi százezrekről, de akkor is.

A normális ha a gari alatt nincs baja . De attól még késöbb lehet sok gond vele.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #13764 Dátum: 2013.01.02 12:28:33 »
A normális ha a gari alatt nincs baja . De attól még késöbb lehet sok gond vele.
Persze, ez nem csak autóval van így. Ezért is csalókák ezek a tartós tesztek. Lényegében csak a környezetet szennyezték vele. Nameg van némi marketing szaga is a dolognak.
De hát ez van: mindent az idő dönt el.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #13765 Dátum: 2013.01.02 12:30:18 »
Hogy lehetsz ennyire igénytelen? :D
Miattad csődölnek be a hitelező bankok, autókereskedők, biztosítók, szerelők. Talán utóbbiak nem, mert ilyen kiszuperált ócskavasat folyton oda kell vinni :D
Ráadásul veszel most egy 4 milliós autót, 10 év mulva pedig jársz egy 400eFt-ot érő ocsakavassal :szemez: Nem tudod tartani a "szintedet", micsoda karrier :D [rohog] :D

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #13766 Dátum: 2013.01.02 12:49:58 »
Engem az érdekel, hogy jó autóval járjak, ami megfelel az igényeimnek. Ez kb annyi, hogy ha szükséges akkor beleülök és gond nélkül el tud vinni 1000 kilométeres távra, úgy, hogy elférjek/elférjünk benne. A Corolla szerintem ezt most 1-2 gyermekes családig tudja. Ezt tudja teljesíteni egy új és egy jól karbantartott 10 éves autó is.
A Suzukit sem presztizsből cseréltem le, hanem mert elég sok hosszú (hazai és külföldi) utam volt, amire már nem volt alkalmas, és már kezdett abba az állapotba kerülni, hogy sokat kell rá költeni és kezdett nem megbízható lenni (volt pár váratlan dolog, és elegem lett ebből).

Aztán majd veszek egyszer egy fiatal Mazda6 kombit vagy egy mercit.
Az autócserénél nálam az a fő szempont, hogy előrelépés legyen. Vagy korban, vagy méretben, ideális esetben mindkettőben. Ezért nem új Swiftet vettem amikor a Corollát választottam.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.02 12:54:42 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #13767 Dátum: 2013.01.02 12:53:53 »
Vannak akiknél így működik, nem is értettem soha ezt. Nálunk a családban az autó 8-10-12 évig megy, és utána cseréljük le. Én is hasonlóképpen gondolkozom, és a Corollát 300 ezer km alatt nem szándékozom lecserélni.
pl az én apám kijelentette, hogy ha tehetné, három évente újat venne. függetlenül bármitől. ilyen is kell, különben kitől venném meg a levetett kocsiját?  :devil:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #13768 Dátum: 2013.01.02 12:57:04 »
Így van!
Én alapvetően azt szeretném, hogy új autót veszek és azt használom 8-10 évig majd eladom. Emellett az szól, hogy az ember megveszi a kiegészítőket (téligumi, tetőcsomagtartó stb) és akkor azok sokáig jók.
De kell az is aki 3 évente újat vesz, mert ahogy mondod ők tartják életben a fiatal használtpiacot. Annak idején amikor Robi vette a Kiát éppen ez volt a gondja, hogy nem volt a piacon igényeinek megfelelő fiatal használtautó (akkoriban írtak is róla, hogy a cégek is kevésbé cserélik az autókat stb.).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #13769 Dátum: 2013.01.02 13:13:27 »
Így van!
Én alapvetően azt szeretném, hogy új autót veszek és azt használom 8-10 évig majd eladom. Emellett az szól, hogy az ember megveszi a kiegészítőket (téligumi, tetőcsomagtartó stb) és akkor azok sokáig jók.
De kell az is aki 3 évente újat vesz, mert ahogy mondod ők tartják életben a fiatal használtpiacot. Annak idején amikor Robi vette a Kiát éppen ez volt a gondja, hogy nem volt a piacon igényeinek megfelelő fiatal használtautó (akkoriban írtak is róla, hogy a cégek is kevésbé cserélik az autókat stb.).
Új autót  a tömeg csak hitelre tudna venni,de az nagyon drága, tehát marad a régi.Nincs fiatal használtautó, mert nem fizetik meg :D