Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5183019 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Egyéb autók
« Válasz #13620 Dátum: 2012.12.26 21:13:08 »
Ez a párosítás lehetne a hosszú élet titka, de nem annak csinálják.
Nem baj, a gyártók beírhatják maguknak a piros pontot a kipufogott szénmonoxid csökkentésért, és még pótalkatrészeket is forgalmazhatnak.
:clap: :clap: :yes:

(csak halkan jegyzem meg: a Toyota vajon nem pont ezért nem csinál turbós benzin motort start-stoppal??? Dehogynem!)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #13621 Dátum: 2012.12.26 21:16:43 »
Ez a párosítás lehetne a hosszú élet titka, de nem annak csinálják.
Nem baj, a gyártók beírhatják maguknak a piros pontot a kipufogott szénmonoxid csökkentésért, és még pótalkatrészeket is forgalmazhatnak.
Tuti van valami okosság a dologban. Azért a legkelendőbb szegmensben pár taxis elhinti hogy folyton szétmegy a turbó, agyő jó hírnév. Nem olyan világot élünk.
A Toyota Hibrid bolygóművet meg az akksikat is sikerült valahogy megoldani hogy még 10 év meg 800e km után is működjenek  :hug:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Egyéb autók
« Válasz #13622 Dátum: 2012.12.26 21:21:26 »
csak halkan jegyzem meg: a Toyota vajon nem pont ezért nem csinál turbós benzin motort start-stoppal?
Sajnos a turbódízeljeik utolsó generációjára viszont rápakolták.-( Kifutó motoroknál kicsi a valószínűsége, hogy a kenési rendszert teljesen átalakítják, a vevők meg csak szívni fognak.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #13623 Dátum: 2012.12.26 21:31:26 »
Az nem Toyota :no: Ha majd olyan vacak lesz, hogy nem kell nekik, lehet, téged se fog érdekelni (a nyűgjeivel) :surrender:
ez szerény véleményem szerint egy jó nagy marhaság. de ki fog derülni. egyébként az eddigi kocsiját sem azért cserélte le, mert vacak, hanem azért ,mert újat akart. több ilyen emberre volna a világnak szüksége  :D

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #13624 Dátum: 2012.12.26 21:32:23 »
Sajnos a turbódízeljeik utolsó generációjára viszont rápakolták.-( Kifutó motoroknál kicsi a valószínűsége, hogy a kenési rendszert teljesen átalakítják, a vevők meg csak szívni fognak.
Mely modellek ezek? Asszem megvan a következő toyotám :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #13625 Dátum: 2012.12.26 21:36:13 »
Ez a párosítás lehetne a hosszú élet titka, de nem annak csinálják.
Nem baj, a gyártók beírhatják maguknak a piros pontot a kipufogott szénmonoxid csökkentésért, és még pótalkatrészeket is forgalmazhatnak.
szén-dioxidot akartál mondani. egyébként szerintem sem a hosszú élet titka, már legalábbis akkor, ha az ember padlógázon autópályázik és mindig a pályán tankol. vagy esetleg permanensen bojrészerkedik a városban. namost a nyugdíjasok elég kicsi része tartozik bármelyik szegmensbe, a mindennapi életben ezért a start-stop rendszert  én személy szerint az egyik leghasznosabb extrának tartom

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #13626 Dátum: 2012.12.26 21:41:55 »
ez szerény véleményem szerint egy jó nagy marhaság. de ki fog derülni. egyébként az eddigi kocsiját sem azért cserélte le, mert vacak, hanem azért ,mert újat akart. több ilyen emberre volna a világnak szüksége  :D
Mondjuk én se azért adtam el az autóimat mert szarak voltak, legalább is a legtöbbet ill amiket újként vettem. Csucs volt a Corolla amit 3 nap után adtam el  a másikat  3 hónap után, az elsőt pedig 1 év után. Sejted , hogy egyiknek se volt hibája. :whistling:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #13627 Dátum: 2012.12.26 21:44:28 »
:clap: :clap: :yes:
(csak halkan jegyzem meg: a Toyota vajon nem pont ezért nem csinál turbós benzin motort start-stoppal??? Dehogynem!)
azért nem csinálnak, mert teljesen eltérő fejlesztési filozófia mentén dolgoznak, náluk a hibrid hajtás az, ami az európaiaknál a turbó (arról most ne is beszéljünk, hogy a toyota
nem nagyon hoz semmilyen technológiai újítást az iparba - nagybetűs kivétel: a HIBRID hajtás). egyébként én nem szeretem a turbót, de tagadhatatlan, hogy a dolgos mindennapokban egy leméretezett turbós motor kevesebbet fogyaszt egy nagyobb társánál. lásd pl az én ex-avémet és a vele megegyező teljesítményű 1.8 TSI-t. ez az utóbbi a spritmonitor szerint kb. egy literrel, tehát 10%-kal kevesebbet fogyaszt hosszú távon egy ugyanakkora kasztniban

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #13628 Dátum: 2012.12.26 21:45:23 »
szén-dioxidot akartál mondani. egyébként szerintem sem a hosszú élet titka, már legalábbis akkor, ha az ember padlógázon autópályázik és mindig a pályán tankol. vagy esetleg permanensen bojrészerkedik a városban. namost a nyugdíjasok elég kicsi része tartozik bármelyik szegmensbe, a mindennapi életben ezért a start-stop rendszert  én személy szerint az egyik leghasznosabb extrának tartom
Gondolom nem nagy kunszt beiktatni érzékelőt, ami nem hagyja kikapcsolni a turbó hűtését.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #13629 Dátum: 2012.12.26 21:47:14 »
nemtom, van-e benne, de ezt már évtizedekkel ezelőtt kitalálták, asszem az audi, hogy a turbó hűtése a motor járásától függetlenül történjen

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #13630 Dátum: 2012.12.26 21:50:22 »
Gondolom nem nagy kunszt beiktatni érzékelőt, ami nem hagyja kikapcsolni a turbó hűtését.
Mintha rémlene hogy a mai downsize-ingos turbónál emliítették volna hogy motortól független a kenés meg a hűtési rendszere.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Egyéb autók
« Válasz #13631 Dátum: 2012.12.26 21:51:58 »
Tuti van valami okosság a dologban. Azért a legkelendőbb szegmensben pár taxis elhinti hogy folyton szétmegy a turbó, agyő jó hírnév. Nem olyan világot élünk.
A Toyota Hibrid bolygóművet meg az akksikat is sikerült valahogy megoldani hogy még 10 év meg 800e km után is működjenek  :hug:
Azért a HSD-t nagyon nem venném ezzel egy kalap alá. Az egyedüli korrekt megoldás,a motortól függetlenül elektromosan működtetett olajozás. Működőképesnek tűnő félmegoldások még vannak az ötlettáramban, de azok első blikkre bonyolultabbak, és a bonyolultság drágább, mert nehezen megvalósítható és könnyebben hibásodhat. Olvasni nem olvastam róla, hogy mit léptek a gyárak a probléma kiküszöbölésére, persze ettől még lehetnek. A taxizás nem számít rendeltetésszerű, normál használatnak sehol. Egyébként is mire általában kijön a probléma a gari lejár. Azt a néhányat ami beleesik és nem tudják elsunnyogni vagy az ügyfélre hárítani meg olcsóbb megjavítani mint ráfejleszteni.

Eltekintve a turbótól. Mekkora fogyasztás csökkenéssel jár, és mennyivel kerül többe a start -stop rendszer elektromos és erőátviteli rendszerének üzemben tartása?

... a mindennapi életben ezért a start-stop rendszert  én személy szerint az egyik leghasznosabb extrának tartom
Én még nem számoltam utána, és a műszaki megvalósítása is általában a szívómotoroknál megfelelő.
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.26 22:06:00 írta Agyarka »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #13632 Dátum: 2012.12.26 21:53:12 »
nemtom, van-e benne, de ezt már évtizedekkel ezelőtt kitalálták, asszem az audi, hogy a turbó hűtése a motor járásától függetlenül történjen
Hátha még nekem is eszembe jutott :otlet: :1eye:

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Egyéb autók
« Válasz #13633 Dátum: 2012.12.26 22:00:47 »
Mely modellek ezek? Asszem megvan a következő toyotám :D
A magasabb felszereltségű Auris dízelek lesznek start-stoposak.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #13634 Dátum: 2012.12.26 22:04:54 »
A magasabb felszereltségű Auris dízelek lesznek start-stoposak.
Fukk, Aurist nem veszek, a kompakt 5 ajtós az a kategória ami semmire sem jó: Ahhoz kicsi hogy 3 ember plusz bogrács felszerelés beférjen, ahhoz meg nagy hogy az ember egyedül járkáljon vele.
Marad totyáéknál az E15 (még akkor is ha mindegyik úgy néz ki mintha puffos lenne az orra) valami 1.4 benya vagy dízel mocival, vagy egy II Prijusz, bár gyanítom nem mennék sokra a hibrid hajtással, de tetszett a bele.
Majd meglátjuk 5 év múlva ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer