Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5183025 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #13545 Dátum: 2012.12.23 09:23:09 »
Gondolom "mégplusszáfa", nem?
Nem... ezek bruttó árak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #13546 Dátum: 2012.12.23 09:33:20 »
Szimpatikus egy autó amúgy  :yes: ... Mármint a Rapid (és a tesója, a Toledo... bár akkor már inkább a Skodát venném). Szerintem igazi plusz a kategóriában, a valódi ferdehátú mivoltával, praktikusságával, nagy utasterével, hatalmas csomagtartójával - jó, hogy ilyen is van megint, a sok csapotthátú, szedán meg kombi között. A 105 lovas 1.2-es TSI-vel (4.132.000) pedig már a motorizációja is teljesen kielégítő lehet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #13547 Dátum: 2012.12.23 09:35:42 »
Anno 3-4 millió volt egy Carina E a 90-es évek első felében, ha jól emlékszem, mondjuk akkor az nem volt kevés szerintem  :hmmmm:
Arányaiban annyiba került, mint ma egy Avensis. Amúgy a 90-es évek első felében inkább 3, mint 4 millió lehetett. Ha jól emlékszem, '92-ben hárommillióért már adtak egy 1.6-os Mazda Xedos 6-ost.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #13548 Dátum: 2012.12.23 09:38:58 »
A jelek szerint igen, már mástól is hallottam ilyet. Van olyan is, aki szerint még a gyertyán sem látszik annyi trutyi, ha benne van ez a szutyok  :censored:
10w40-et vallott be egyébként.
Amúgy csak 5w40 volt nálam cserekor, de az többféle: Q8 Formula Excel 5w40, Eneos Premium Hyper 5w40, Elf Excellium NF 5w40, most pedig (ahogy tudsz is róla  ;) ) Liqui Moly Top Tec 4100 5w40. A sok olajcsere/utántöltögetés/remény az ettől való javulásban nem  kevés pénzt elvitt :no: De nem volt pénz, elég információ, szerszám és idő sem a javításra akkor sem, ha előbb belátom, hogy motorszétborítás nélkül reménytelen a javulás.
Ja, hogy abban reménykedtél, hogy majd megtalálod azt az 5 W-40-est, amiből nem fog olyan sokat enni? Hát  ::) ... de persze utólag könnyű okosnak lenni.

Ha a füstölésgátló csökkenti az égéstérbe jutó olaj mennyiségét (márpedig csökkenti), akkor nyilván a gyertyán is kevesebb lesz az elégett olajból származó szutyok  :) ... Csak egy baj van ezekkel a trutyikkal: ugye, úgy működnek, hogy besűrítik az olajat - na, lehet, hogy ettől egy időre nagyban csökken az olajfogyasztás, viszont közben gyorsítottan pusztul minden a motorban, hisz -főleg hidegen- a sűrűbb olaj miatt sokkal rosszabb lesz a kenés.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #13549 Dátum: 2012.12.23 09:42:16 »
"A Ford Mondeo Champions limitált széria 1.6 l 160 LE-s EcoBoost benzines turbómotorral, gazdag felszereltséggel akár 5 699 000 Ft-tól* az Öné lehet!"

Igen, szerintem presztízsautó, hiszen 143eFT az átlagkereset, tehát 5.699mFt már össze is jön 40 hónap alatt annak aki átlagfizut kap és nem költ 40 hónapig semmire, mondjuk fényevő lesz valahol az erdőben. Tehát szerintem egy átlag magyar állampolgár szemében bármely új 6 milliós autó az presztízsautó.
Egy presztízsautó nem ettől presztízsautó  :) ... Egy Jaguar pl. használtan, öregecskén, mondjuk egymillió forintos értéket képviselve is az; egy Ford Mondeo soha nem lesz az, vadi újként sem, semennyi pénzért, semmilyen felszereltséggel vagy motorral sem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Egyéb autók
« Válasz #13550 Dátum: 2012.12.23 09:45:18 »
A tradíció NEM azt jelenti, vmit régóta gyártanak. Első sorban a minőséget, a receptet, az arculatot tartják meg évtizedeken keresztül. Nos, a Merci csak az arculatot, feelinget viszi rovább, a minőséget nézve bizony nagyon felhígult az utóbbi 15-20-ben, pontosabban egyre inkább felhígul.
Ezt egy BMW kapcsán nem mondanám, egy LEXUS-ra pedig még annyira sem érvényes, épp ellenkezőleg.

Szóval, ha teheted, vegyél Mercit, nekem az 1-10 listámon sincs ez a márka, mert nekem attól IS prémium egy gyártó, hogy a lemezek alatt is az elvárható minőségű részletek vannak. Ezt tudja a Lexus, és nem tudja ma már a Mercedes.
Ezt mire alapozod? A Mercedes néhány éve már túl van a mélyrepülésen. Az utóbbi modelljei sokat javultak, még ha nem is érik el a 80-as évekre jellemző színvonalat.

Ha a Lexus ki lenne zárva, továbbra is Mercedest vennék.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Egyéb autók
« Válasz #13551 Dátum: 2012.12.23 09:47:36 »
Szerintem még a futás is hihető
Ha 301 ezret vallanak be, akkor félmillió van benne  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Egyéb autók
« Válasz #13552 Dátum: 2012.12.23 09:51:46 »
A presztízsnek mondjuk az is a része, hogy személyre szabható legyen egy autó.
Köze nincs hozzá  :) ... a presztízs javarészt megfoghatatlan valamikről szól. Objektív dolgok közül még leginkább talán az árról, de ezt is maximum újgazdagék (meg akik azzá szeretnének válni) hiszik. De olyasmikhez, mint testre szabhatóság, aztán végképp nincs köze.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Egyéb autók
« Válasz #13553 Dátum: 2012.12.23 09:54:09 »
minek venne valaki lexust, ha van audi is?  :hug:
Mert jobb. Mármint a Lexus  :)

De az Audival mondjuk most egy picit engem is megfogtál, mert némelyik modelljük, pl. az A7-es, elképesztően jól néz ki  :wub: ... De szerencsére azért nem néz ki annyival jobban, mint a GS, hogy be merném vállalni a vele járó nagyobb meghibásodási kockázatot. Ahhoz FÉNYÉVEKKEL kéne jobban kinéznie.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Re:Egyéb autók
« Válasz #13554 Dátum: 2012.12.23 09:55:54 »
Ezt mire alapozod? A Mercedes néhány éve már túl van a mélyrepülésen. Az utóbbi modelljei sokat javultak, még ha nem is érik el a 80-as évekre jellemző színvonalat.

Ha a Lexus ki lenne zárva, továbbra is Mercedest vennék.
Én is ugy látom hogy a múlt évtized közepétől azért megint jók a mercik. Remélhetőleg nem azért mert még nem öreg autók (6-8 évesekre gondolok) :hmmmm:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Egyéb autók
« Válasz #13555 Dátum: 2012.12.23 09:56:15 »
Ja, hogy abban reménykedtél, hogy majd megtalálod azt az 5 W-40-est, amiből nem fog olyan sokat enni? Hát  ::) ... de persze utólag könnyű okosnak lenni.

Ha a füstölésgátló csökkenti az égéstérbe jutó olaj mennyiségét (márpedig csökkenti), akkor nyilván a gyertyán is kevesebb lesz az elégett olajból származó szutyok  :) ... Csak egy baj van ezekkel a trutyikkal: ugye, úgy működnek, hogy besűrítik az olajat - na, lehet, hogy ettől egy időre nagyban csökken az olajfogyasztás, viszont közben gyorsítottan pusztul minden a motorban, hisz -főleg hidegen- a sűrűbb olaj miatt sokkal rosszabb lesz a kenés.
Persze, hogy reménykedtem, ki akarna motort szétborítani, ha egy picit is úgy gondolja, hogy lehet más megoldás is  :surrender:
Igen, ezért alap, hogy vétel után ezeket lecseréli az ember.

De mivel annak idején rendesen kitárgyaltuk közösen ezt a kérdést Veled is, ezért elsősorban a többieknek írtam ezeket (főleg a hosszú hozzászólásomat, jobb más kárából tanulni, most talán éppen az enyémből), de szerintem emlékszel is rá, hiszen előre mondtad, hogy mi lehet a háttérben  :yes:

Sajnos (?) talán most már jobban tudom valamennyivel, hogy mi a pálya  :otlet:
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.23 09:59:58 írta vd1234 »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Re:Egyéb autók
« Válasz #13556 Dátum: 2012.12.23 09:58:00 »
Mert jobb. Mármint a Lexus  :)

De az Audival mondjuk most egy picit engem is megfogtál, mert némelyik modelljük, pl. az A7-es, elképesztően jól néz ki  :wub: ... De szerencsére azért nem néz ki annyival jobban, mint a GS, hogy be merném vállalni a vele járó nagyobb meghibásodási kockázatot. Ahhoz FÉNYÉVEKKEL kéne jobban kinéznie.
Az Audik is elromlósak? :hmmmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #13557 Dátum: 2012.12.23 10:15:44 »
Hát ez az, a bőség zavar van itt Európában. Miért vennék az EU-n kívülről autót, ha van itt is bőven kínálat, ráadásul jobban személyre szabható, jobban az igényeimre van gyártva.
Én lassan lecserélem a saját japán autómat és eztán törekedni fogok rá, hogy európai autóm legyen mindig. Nincs különösebb márkapreferenciám, de itt élek Európában, az autóm legalább legyen innen, illetve minden, ami hozzáköthető.
Ez az ideológiai része, de azért azt te is jól tudod, hogy ennél a váltásnál nagyon is objektív szempontok döntöttek nálad. Anyagiak és praktikum, valamint egy kínálkozó lehetőség ésszerű kihasználása.

Az, hogy közben ezzel még egy európai autóhoz is jutsz, és ezzel az ideológiai része is helyre kerül, persze szép és jó. Örvendetes mellékhatás. De nem hinném, hogy mondjuk egy Z3-asra is lecserélnéd most az autódat, csak azért, hogy európai legyen  :flowers:

Az a kis Mazda nagyon derekasan szolgált téged a sok év alatt... Úgy, hogy elég keményen helyt kellett állnia. Ilyen kombinációt nem tud egyetlen európai gyártó sem... Ahogy az szépen ott van az aláírásodban is. Hogy közben az igényeid megváltoztak, az egy érthető és objektív dolog. De nem tudom, miért kell úgy tenni, mintha ez a váltás tudatosan elsősorban arról szólna, hogy japán helyett európait. Több elismerést érdemelne ez a klassz kis autó, így a nálad töltött ideje vége felé.

Egyébként... egy használt autó vásárlásával te hogyan is támogatod az európai ipart, mérnököket stb?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Egyéb autók
« Válasz #13558 Dátum: 2012.12.23 10:17:48 »
Az Audik is elromlósak? :hmmmm:
A Lexushoz képest igen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #13559 Dátum: 2012.12.23 10:19:32 »
Persze, hogy reménykedtem, ki akarna motort szétborítani, ha egy picit is úgy gondolja, hogy lehet más megoldás is  :surrender:
Na igen  ::) ... ez nagy csapda tud lenni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )