Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5186272 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Egyéb autók
« Válasz #13500 Dátum: 2012.12.21 16:44:25 »
Engem alapvetően az érdekel, hogy tetszik-e egy autó, kívül-belül, mennyit fogyaszt, biztonságos-e, praktikus legyen. Másodlagos, hogy ki és hol gyártotta. Most a Micra tetszett meg, sokan egyszerűen hülyének néznek miatta, ráadásul angol gyártás, sok francia alkatrésszel  :D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Re:Egyéb autók
« Válasz #13501 Dátum: 2012.12.21 16:44:50 »
Akkoriban még némileg hittem ebben a japán mizériában, szal Swift/Almera/Corolla+Puntó/Palio volt a nézegetés tárgya, de hát pár napja beszélgettem haverral a kocsikról, neki most jár le a hitele, érdekes dolgokat mesélt ...
Mi a japán mizéria? :hmmmm:
Mit mesélt a haverod?

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #13502 Dátum: 2012.12.21 16:50:32 »
Én nem vagyok németautó imádó. A mercit szeretem, a többi német nem érdekel.
A Mercit én is szeretném, de nem bízom bennük és nem vagyok hajlandó a nyűgjeire folyamatossan költeni. Na jó csak használtban gondolkodtam. Hiabá  a Toyota az autók mercédesze :D A Mercédeszt meg nem tudom :innocent: ;)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Egyéb autók
« Válasz #13503 Dátum: 2012.12.21 17:01:17 »
Mi a japán mizéria? :hmmmm:
Mit mesélt a haverod?
Hát hogy a japán autó jobb mint a többi. Mondjuk egyik haverom is szív a suzukival, pedig abban csak 100e km van.
Másik haveromnak meg most jár le a hitele a 308 vagy 307es pözsón. Másfél évesen vette, mivel kereskedő csak hitelre adta, felvett x összeget rá, havi 28e+6e casco fixen 5 évig.
Már csak két törlesztője maradt hátra és úgy volt hogy az árfolyam különbözetet egy összegben befizetheti (700e Ft, szal egy autó ára), vagy új hitelt vehet fel rá Február tájékán. Erre föl Decemberben jelezte a bank, hogy mivel huzamosabb ideig volt magas az árfolyam, most kéne befizetni kb 720e Ft-ot, viszont mivel ők tök jó arcok, ezért ha egy összegben tolja be, elengedik az árfolyam különbözet kamatját, ami valami 98e. Sajnos, mivel ezt ők nem tudják elszámolni, ezért ez a kamat jóváírást nyereségként könyvelik el neki, amit jelenteniük kell a NAV-nak és adózni 16%-ot. Persze ez még semmi, mert miután kifutott a törlesztőd, és mindent befizettél, tovább fognak jönni a csekkek pár száz forintról, mivel a bank leveri rajtad az összes irodai papír és nyomdai költségét is ...
Na így vegyél fel hitelt ... (lehet kicsit rosszúl mesélem, de kb ennyi a sztori).
Persze az autó közben 6 éves (még valami 70e km környékén járhat talán), lassan érik neki egy kettős lendkerék csere, viszont csak hogy szívjam a véretek, csak olajcsere és klímatisztítás kellett a francia autón :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Re:Egyéb autók
« Válasz #13504 Dátum: 2012.12.21 18:33:05 »
Másik haveromnak meg most jár le a hitele a 308 vagy 307es pözsón. Másfél évesen vette, mivel kereskedő csak hitelre adta, felvett x összeget rá, havi 28e+6e casco fixen 5 évig.
Már csak két törlesztője maradt hátra és úgy volt hogy az árfolyam különbözetet egy összegben befizetheti (700e Ft, szal egy autó ára), vagy új hitelt vehet fel rá Február tájékán. Erre föl Decemberben jelezte a bank, hogy mivel huzamosabb ideig volt magas az árfolyam, most kéne befizetni kb 720e Ft-ot, viszont mivel ők tök jó arcok, ezért ha egy összegben tolja be, elengedik az árfolyam különbözet kamatját, ami valami 98e. Sajnos, mivel ezt ők nem tudják elszámolni, ezért ez a kamat jóváírást nyereségként könyvelik el neki, amit jelenteniük kell a NAV-nak és adózni 16%-ot. Persze ez még semmi, mert miután kifutott a törlesztőd, és mindent befizettél, tovább fognak jönni a csekkek pár száz forintról, mivel a bank leveri rajtad az összes irodai papír és nyomdai költségét is ...
Na így vegyél fel hitelt ... (lehet kicsit rosszúl mesélem, de kb ennyi a sztori).

Idióta ez az ember, ahogy rajta kívül még sokan. Autóra hitelet felvenni csak haszongépjárműre szabad. Magáncélra használt autóra viszont mindenképpen nagy bukta.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Egyéb autók
« Válasz #13505 Dátum: 2012.12.21 18:53:53 »
Idióta ez az ember, ahogy rajta kívül még sokan. Autóra hitelet felvenni csak haszongépjárműre szabad. Magáncélra használt autóra viszont mindenképpen nagy bukta.
Sajnos 2008-ban csak úgy kaptál új, vagy pár éves autót, hogy hitelt vettél fel rá, mivel a kereskedő a jutalékból élt. Amúgy ki tudta volna csengetni a vételárat, de úgy nem adták neki. Persze most már az ember egy ilyen kereskedőt elküld mediterrán éghajlatra és kész :D
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.21 18:58:01 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Re:Egyéb autók
« Válasz #13506 Dátum: 2012.12.21 19:02:04 »
Sajnos 2008-ban csak úgy kaptál új, vagy pár éves autót, hogy hitelt vettél fel rá

Ezt nem hiszem el. Egyesek ezzel védekeznek, nehéz bevallani, hogy "hülye voltam". Biztosan voltak olyan kereskedések, ahol nem csak hitelre lehetett venni! 2006-ban még voltak, tapasztalat.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Re:Egyéb autók
« Válasz #13507 Dátum: 2012.12.21 19:27:22 »
Ezt nem hiszem el. Egyesek ezzel védekeznek, nehéz bevallani, hogy "hülye voltam". Biztosan voltak olyan kereskedések, ahol nem csak hitelre lehetett venni! 2006-ban még voltak, tapasztalat.
Mindig lehetett kp-ért venni autót, 2006-ban, 2007-ben és miértne késöbb. Ma is ;)
Csak nem kell bedölni, hogy 2-3-500eFt-al olcsobb ha hitelre veszik.Viszont millióval(milliókkal) több a végösszeg. Majdnem annyit egy piackutattással, alkudozással is el lehetett érni.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Re:Egyéb autók
« Válasz #13508 Dátum: 2012.12.21 19:27:55 »
Sajnos 2008-ban csak úgy kaptál új, vagy pár éves autót, hogy hitelt vettél fel rá, mivel a kereskedő a jutalékból élt. Amúgy ki tudta volna csengetni a vételárat, de úgy nem adták neki. Persze most már az ember egy ilyen kereskedőt elküld mediterrán éghajlatra és kész :D
En kp-re vettem 2008 elejen es meg tudnek par embert mondani abbol az idobol  :yes:  Ma meg mar a kereskedo se nagyon orul a hitelnek, mert joval szigorubb feltetelei vannak es kevesebb vevo ugrik bele.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Re:Egyéb autók
« Válasz #13509 Dátum: 2012.12.21 19:33:03 »
En kp-re vettem 2008 elejen es meg tudnek par embert mondani abbol az idobol  :yes:  Ma meg mar a kereskedo se nagyon orul a hitelnek, mert joval szigorubb feltetelei vannak es kevesebb vevo ugrik bele.
Pl én is kp-ért vettem. :szemez:

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Re:Egyéb autók
« Válasz #13510 Dátum: 2012.12.21 21:43:19 »
En kp-re vettem 2008 elejen es meg tudnek par embert mondani abbol az idobol  :yes:  Ma meg mar a kereskedo se nagyon orul a hitelnek, mert joval szigorubb feltetelei vannak es kevesebb vevo ugrik bele.
Pl én is kp-ért vettem. :szemez:

Az enyém is kp.-ért lett megvéve volt anno, amikor az első tulaj vette újonnan. Ezért is írtam, hogy hülyeség, hogy csak hitelre lehetett autót venni :hug:
Corolla 1,4 VVT-i 2005

diegho

  • Vendég
Re: Re:Egyéb autók
« Válasz #13511 Dátum: 2012.12.22 13:51:25 »
Idióta ez az ember, ahogy rajta kívül még sokan. Autóra hitelet felvenni csak haszongépjárműre szabad. Magáncélra használt autóra viszont mindenképpen nagy bukta.

Ez úgy hülyeség, ahogy írod. Amikor az ave-t vettük, megvolt a teljes összeg az autóra kp-ban, de olyan konstrukciót ajánlottak, ami egyszerűen sokkal jobb volt, mint a kp-s vásárlás. Konkrétan 24 hónapig fizettem volna 35-öt, ebben benne volt egy teljes casco 10% önrésszel, forint alapon, tehát 24x35-öt fizettem vissza, ami 840 ezer, mindezt 740 ezer felvett hitelre, tehát ha úgy nézem kaptam egy teljes casco-t ~4100ft/hó áron, de - és itt jön a lényeg - amikor 1 év után vissza akartam fizetni az egész hitelt egyben, olyan összeget mondtak, hogy az agyamat eldobtam, kb 50 ezerrel fizettem kevesebbet vissza egyben, mintha csekkeztem volna még 1 évig. Toyota finanszírozással volt és reálszisztéma buda-ban. Közben volt egy balesetem 698000-es casco-s számlával, aminek természetesen csak a 10%-át kellett fizetnem, szóval én nagyon jól jártam a hitellel.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Re:Egyéb autók
« Válasz #13512 Dátum: 2012.12.22 14:46:46 »
Ez úgy hülyeség, ahogy írod. Amikor az ave-t vettük, megvolt a teljes összeg az autóra kp-ban, de olyan konstrukciót ajánlottak, ami egyszerűen sokkal jobb volt, mint a kp-s vásárlás. Konkrétan 24 hónapig fizettem volna 35-öt, ebben benne volt egy teljes casco 10% önrésszel, forint alapon, tehát 24x35-öt fizettem vissza, ami 840 ezer, mindezt 740 ezer felvett hitelre, tehát ha úgy nézem kaptam egy teljes casco-t ~4100ft/hó áron, de - és itt jön a lényeg - amikor 1 év után vissza akartam fizetni az egész hitelt egyben, olyan összeget mondtak, hogy az agyamat eldobtam, kb 50 ezerrel fizettem kevesebbet vissza egyben, mintha csekkeztem volna még 1 évig. Toyota finanszírozással volt és reálszisztéma buda-ban. Közben volt egy balesetem 698000-es casco-s számlával, aminek természetesen csak a 10%-át kellett fizetnem, szóval én nagyon jól jártam a hitellel.
mázlid volt. az átlagember orbitálisat szív a fogyasztási hitelekkel. én se vennék fel soha semmilyen fogyasztási hitelt

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Re:Egyéb autók
« Válasz #13513 Dátum: 2012.12.22 16:32:23 »
Sajnos 2008-ban csak úgy kaptál új, vagy pár éves autót, hogy hitelt vettél fel rá, mivel a kereskedő a jutalékból élt. Amúgy ki tudta volna csengetni a vételárat, de úgy nem adták neki. Persze most már az ember egy ilyen kereskedőt elküld mediterrán éghajlatra és kész :D
Ez hol van leirva?
ilyen nincs!
amelyik kereskedő ezzel takarózik az bekaphatja, tovább kell keresgélni.....

ha ki tudta volna fizetni kp-ban, akkor jo nagy hülye volt hogy nem tette......
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Re:Egyéb autók
« Válasz #13514 Dátum: 2012.12.22 16:43:16 »
Ez hol van leirva?
ilyen nincs!
amelyik kereskedő ezzel takarózik az bekaphatja, tovább kell keresgélni.....

ha ki tudta volna fizetni kp-ban, akkor jo nagy hülye volt hogy nem tette......
Kis túlzással tényleg így volt!
Hitelre ha vetted kinyalták a segged, bármit belealkudtál, a kereskedő meg rábeszélt minden extrára, hiszen csak pár(ezer) Ft-al kell többet fizetned havonta. Én is hallottam ilyent, hogy nem volt az üzletkötő happy a kp-és vásárlásért, de azért lehetett.
Volt olyan Swift akció, hogy ha becserélted a pár éves autód,  egy ujra, változatlan havi törlesztővel megkaptad.