Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5192029 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #13395 Dátum: 2012.12.17 22:50:19 »
10 éves autónál sérülésmentesség??!! Pont, hogy az nem lehet makacs elvárás, max hab a tortán. Szerintem olyan 10 éves autó, ami soha nem volt sérülve kb annyira fordul elő, mint a fehér holló...  :whistling:
Persze azt se kéne megkövetelni, ha rendessen profin meg van csinálva egy két horpadás nem a világ ( a Jazz azért is tetszett az asszonynak mert a fele ujra volt fényezve, szépen meg volt csinálni)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Egyéb autók
« Válasz #13396 Dátum: 2012.12.17 22:58:08 »
Ott a pont.. :yes:  Én a 27-éves öreg bx-nek is vezetem a szervizkönyvét..igaz már egy ideje pótlapokon  :D  Pedig nem eladó...
Ez meg egy 2.0 HDI Picasso volt ;)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Egyéb autók
« Válasz #13397 Dátum: 2012.12.17 23:03:06 »
Ez mind szép és jó dolog, de őszintén: vennél olyan embertől autót használtan, amit az elmondása szerint saját maga szervizelt otthon?  :szemez: Nem, nem a Te hozzáértésedet kérdőjelezem meg, hanem maga a tény, hogy nem szakszervizbe hordta és nem ellenőrizhető ezáltal az autó előélete. A kérdés, hogy így bevállalnál-e vételre egy autót?
Én gyanítom a válaszodat... csak azért kérdezem, mert mi értelme otthon bütykölni egy autót, amikor Soha Senki nem fogja ezt Neked elhinni az autó eladásakor. Nézhet ki az autód újszerűnek, az érdeklődő szemében akkor is csak egy szervizkönyv nélküli jónak kinéző autó marad és alkutéma.  :flowers:

Nekem szerencsém van, mert szakszervizben van ismeretségem, végig ott állhatok az autóm mellett, de alatta is, ha kell. Az, hogy 2-3 deci olaj a megnemdöntés miatt benne marad, nem igazán izgat, pontosabban, sokkal kevésbé foglalkoztat, mint az, hogy valaki egy udvaron buherálja a kocsimat. A szakszervizben minden(!) szükséges eszköz kéznél van, nem farigcsálják össze a kocsimat, nem karcolják, hanem oda, azzal és úgy nyúlnak, ahogy kell. :surrender:
(Mindazonáltal nincs kétségem afelől, hogy lelkiismeretesen foglalkozol az autóiddal, de csak azért, mert itt, a fórumon már többször meggyőződhettünk a néha - szerintem - feleslegesen alapos és maximalista hozzáállásodról...)  ;)

Véletlenül sem vitatkozni szeretnék, és nem is nekem szólt a hsz-od.  Csak néhány gondolatomat írom le:

1. A különböző topicokat átnézve a szakszervizben végzett karbantartások/pecsétek/egyebek sem igazán jelentenek garanciát, ahogy haladunk, legalábbis itthon nem.
2. Ha valaki NEM akarja eladni az autóját, akkor nem is érdekli, hogy ezt valaki megfizeti-e? Az a világ SAJNOS régen elmúlt, amikor az adott szó jelentett valamit. Sőt az első pontra utalva már az írás sem jelent igazán semmit, azt sem nagyon venné a vevő figyelembe: a papír sokat elbír...
De aki otthon csinálja, amire képes, az általában a lehető legnyugodtabban autózik, és ez megéri a munkát. De fontos a lelki nyugalom is, hogy talán a lehető legkevésbé vágtak át: általában üzletben sincsen barátság  :no:
3. Neked remélhetőleg tényleg nagyon jó helyen csinálják megbízható, hozzáértő, becsületes szerelők. Ennek mindenhol így kellene lenni, de sajnos a jelek szerint nagyon sok helyen NINCS így  :censored: Az én véleményem szerint a korrekt helyek vannak kisebbségben, akik az ember pénzéért valóban azt adják, amit kell. Ahogy Te is írod: "szerencsém van".

Az autó általában ráfizetés, kevés az a zseni, aki nyerni tudna rajtuk (és nem nepper). Csak nem mindegy, mekkora ráfizetés.
Biztos vagyok benne, hogy ezeket mind tudod is, csak kikívánkozott belőlem  :flowers:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Egyéb autók
« Válasz #13398 Dátum: 2012.12.17 23:08:22 »
vd, no problem, több dologban egyet is értünk az írásoddal kapcsolatban, és van pár, amiben kevésbé.  :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Egyéb autók
« Válasz #13399 Dátum: 2012.12.18 03:00:43 »
Otthon hogy döntöd meg?
Az E12-nél elöl két oldalon (azaz egyszerre két emelőt használva) a gyári pontokon megemelem az elejét, így valóban olyan, mintha egy dombon állna.

....utánaöntöttem egy kis friss olajat,hogy kimossa a karter alját ...
:yes: Ezt akkor csináltam, ha az előző olajcserekor még maradt a flakon alján egy kicsi. Az utolsó néhány alkalommal annyira kicsöpögtettem, hogy nem maradt. (Tudom a bontott olaj is savasodik állásában, de a benne maradtnál biztosan jobb állapotban van.)

Ez mind szép és jó dolog, de őszintén: vennél olyan embertől autót használtan, amit az elmondása szerint saját maga szervizelt otthon?
Maximalista vagyok, a csillagok fura együttállására van szükség ahhoz, hogy használtan vegyek autót. Egyszer majdnem vettem egy  a TMH tulajdonában lévő PIII-at 20e km-el, de azon is találtam  problémákat, de a 3 milla árelőnyért kibékültem illetve korrigáltam volna. Arról lemaradtam, az autót -utólag- nem, csak a nyitható napfénytetejét sajnálom, ugyanis a 10 éves Corim jobb állapotban volt.

... mi értelme otthon bütykölni egy autót, amikor Soha Senki nem fogja ezt Neked elhinni az autó eladásakor. Nézhet ki az autód újszerűnek, az érdeklődő szemében akkor is csak egy szervizkönyv nélküli jónak kinéző autó marad és alkutéma.
A magam kedvére csinálom, senki nem fizeti meg eladáskor. Amint vkivel felveszed a kapcsolatot elég sokat le tudsz szűrni belőle. Az autón végzett minden beavatkozást dokumentálok, és mellé elrakom az összes számlát. (Egy időben még a tankolásokról is az összeset eltettem, de arról leszoktam amikor egy zsáknyi összegyűlt).

Egyébként egy szőrszálhasogató, kukacos, kockafejű mérnök vagyok, ami elég nagy átok, de nem tudok rajta változtatni.-(
Én sajnos új autót is hasonlóan veszek át, mint egy alapos ember használtat. A kompressziómérést, gázelemzést, rázó és fékpadot kihagyom, de csak azért mert nincs saját hordozható vizsgasorom.
Középiskolában éveken keresztül gk. karbantartásra képeztek, aztán meg továbbtanultam. Mérnökként sokáig foglalkoztam autókkal. Néhány dolgokhoz otthon soha nem nyúlok (pl. fék, menetbiztonsági elektronika ... ) Nem azért mert nem tudom megcsinálni (a többségét megtudom), hanem mert ezek tényleg szakműhelybe valók.
A szakszervizben minden(!) szükséges eszköz kéznél van, nem farigcsálják össze a kocsimat, nem karcolják, hanem oda, azzal és úgy nyúlnak, ahogy kell. :surrender:
Te még hiszel a mesékben? Ez sajnos még akkor sincs mindig így, ha a kocsi mellett vagyok. Tisztelet a kivételnek.
Az autószerelés is olyan szakma mint a többi, vannak kiváló és lelkiismeretes szerelők (le a kalappal előttük) és vannak ... .

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #13400 Dátum: 2012.12.18 08:53:14 »
Véletlenül sem vitatkozni szeretnék, és nem is nekem szólt a hsz-od.  Csak néhány gondolatomat írom le:
1. A különböző topicokat átnézve a szakszervizben végzett karbantartások/pecsétek/egyebek sem igazán jelentenek garanciát, ahogy haladunk, legalábbis itthon nem.
2. Ha valaki NEM akarja eladni az autóját, akkor nem is érdekli, hogy ezt valaki megfizeti-e? Az a világ SAJNOS régen elmúlt, amikor az adott szó jelentett valamit. Sőt az első pontra utalva már az írás sem jelent igazán semmit, azt sem nagyon venné a vevő figyelembe: a papír sokat elbír...
De aki otthon csinálja, amire képes, az általában a lehető legnyugodtabban autózik, és ez megéri a munkát. De fontos a lelki nyugalom is, hogy talán a lehető legkevésbé vágtak át: általában üzletben sincsen barátság  :no:
3. Neked remélhetőleg tényleg nagyon jó helyen csinálják megbízható, hozzáértő, becsületes szerelők. Ennek mindenhol így kellene lenni, de sajnos a jelek szerint nagyon sok helyen NINCS így  :censored: Az én véleményem szerint a korrekt helyek vannak kisebbségben, akik az ember pénzéért valóban azt adják, amit kell. Ahogy Te is írod: "szerencsém van".
Az autó általában ráfizetés, kevés az a zseni, aki nyerni tudna rajtuk (és nem nepper). Csak nem mindegy, mekkora ráfizetés.
Biztos vagyok benne, hogy ezeket mind tudod is, csak kikívánkozott belőlem  :flowers:
én még soha nem voltam olyan szervizben, ahol nem engedtek a kocsi alá oda. na az kéne még csak...itthon meg ugyanaz a szerelő tartja karban a családunk öt autóját. egyszerűen nem éri meg neki, hogy szívasson, pláne, hogy öcsém menedzseli az informatikai rendszerüket. még a végén valami zavar keletkezne :D

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #13401 Dátum: 2012.12.18 08:57:12 »
:eek: ... Dehogyis! Náluk, mondjuk, öt eladó autóból egynek tekert az órája (ezek jellemzően öreg, olcsó kocsik, amiket eleve hangsúlyozottan mindenféle szavatosság, garancia nélkül értékesítenek). És nálunk?
Ég és föld a két ország ebből a szempontból (is).
Németországban bűncselekmény a km-számláló manipulálása - tehát egy külön tényállás van erre az ottani büntető törvénykönyvben. És hidd el, komolyan is veszik.
nálunk is bűncselekmény. csalásnak hívják. én úgy tudom, simán tekergetnek kint is, különösen azokon a  területeken, amelyek a közelebb esnek az importáló országokhoz, szóval délen meg keleten. nyilván hamburg vagy köln környékén kevésbé vadkeleti a helyzet, de a német autópiac régóta olyan, mint a zöldségkereskedelem. mindenféle rosszarcú kis-ázsiai nepper viszi a boltot

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #13402 Dátum: 2012.12.18 09:05:42 »
nálunk is bűncselekmény. csalásnak hívják. én úgy tudom, simán tekergetnek kint is, különösen azokon a  területeken, amelyek a közelebb esnek az importáló országokhoz, szóval délen meg keleten. nyilván hamburg vagy köln környékén kevésbé vadkeleti a helyzet, de a német autópiac régóta olyan, mint a zöldségkereskedelem. mindenféle rosszarcú kis-ázsiai nepper viszi a boltot
... és török :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Egyéb autók
« Válasz #13403 Dátum: 2012.12.18 09:25:10 »
Te még hiszel a mesékben? Ez sajnos még akkor sincs mindig így, ha a kocsi mellett vagyok. Tisztelet a kivételnek.
Az autószerelés is olyan szakma mint a többi, vannak kiváló és lelkiismeretes szerelők (le a kalappal előttük) és vannak ... .
Mese? Nem hiszem. Bár, biztos, sikerült egy jó helyet kifognom. Az igazság az, hogy komolyan gondoltam, amit írtam. Itt Bcsabán a Toyota szervizben célszerszámokkal dolgoznak, hiszen, ezekkel lehet tartani a normaidőket, nincs arra idő, hogy keresgéljék a megfelelő szerszámot, vagy egy csavarhúzóval bénázzanak. ÉS hidd el, nem mese, a saját szememmel látom minden alkalommal.  ;)

Amúgy, amit leírtál, hogy saját kedvedre bütykölöd az autóidat, nagyon jó dolog, főleg, hogy tudod is, mit csinálsz, én azonban egyszerűen sajnálom rá az időt, pontosabban sajnálom elvenni azt a családomtól, és egyéb, számomra fontosabb teendőkről.
Amíg ki tudom fizetni, amit a szervizben elkérnek, addig kifizetem inkább, minthogy célszerszámok nélkül bíbelődjek az autóval.

Legutóbb ilyen apróságokat csináltam, mint az első ajtókon hangszórókeretet és hangszórókat cseréltem, ezek mennek is, de ennél jobban nem koszolom be a kezemet. Egyetlen dolog, amit nem adok ki a kezeim közül, az az autóm polírozása! Na, arra nem sajnálom az időt.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Egyéb autók
« Válasz #13404 Dátum: 2012.12.18 09:39:34 »
10 éves autónál sérülésmentesség??!! Pont, hogy az nem lehet makacs elvárás, max hab a tortán. Szerintem olyan 10 éves autó, ami soha nem volt sérülve kb annyira fordul elő, mint a fehér holló...  :whistling:

Most mire gondolsz ezzel? Tied is sérülésmentes nem és már (lassan) 10 év felett van. Nepperes szervizkönyv meg tudod mennyit ér. Egy otthon karbantartott autónak is lehet szervizkönyve amit a gondos tulaj vezet (nekem is van már amióta megvettem, minden javíttatást, cserét feljegyzek). Dehát sokan leszarják az autójukat, ilyenekkel van tele a hahu.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #13405 Dátum: 2012.12.18 09:42:09 »
Most mire gondolsz ezzel? Tied is sérülésmentes nem és már (lassan) 10 év felett van. Nepperes szervizkönyv meg tudod mennyit ér. Egy otthon karbantartott autónak is lehet szervizkönyve amit a gondos tulaj vezet (nekem is van már amióta megvettem, minden javíttatást, cserét feljegyzek). Dehát sokan leszarják az autójukat, ilyenekkel van tele a hahu.
Én Excel táblában vezetem a szervizelést, múltkor megmutattam, csak vitákat generált :D
Konklúzió: nem kell mindent irkálni, csak infarktust kap az ember, megy oszt kész :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #13406 Dátum: 2012.12.18 09:49:44 »
Most mire gondolsz ezzel? Tied is sérülésmentes nem és már (lassan) 10 év felett van. Nepperes szervizkönyv meg tudod mennyit ér. Egy otthon karbantartott autónak is lehet szervizkönyve amit a gondos tulaj vezet (nekem is van már amióta megvettem, minden javíttatást, cserét feljegyzek). Dehát sokan leszarják az autójukat, ilyenekkel van tele a hahu.
a  ketteske most lépett kilencedik évébe. legnagyobb sérülése, hogy a sógornőm még új korában rányitotta egyszer a jobb első ajtaját valami betonizére és azóta ott egy horpadás. ja meg a nejem nemrég meghorzsolta egy kicsit a sárvédőt hátul. hogy hogy csinálta egy négyméteres autóval, fel nem foghatom...
egyébként tényleg nem "normális" dolog egy használati tárgy használatát különösebb részletességgel dokumentálni, pláne, ha hosszabb távon használja az emberfia. nem reális elvárás, hogy valakinek meglegyen minden számlája tíz évre visszamenőleg...

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Egyéb autók
« Válasz #13407 Dátum: 2012.12.18 10:05:41 »
Én Excel táblában vezetem a szervizelést, múltkor megmutattam, csak vitákat generált :D
Konklúzió: nem kell mindent irkálni, csak infarktust kap az ember, megy oszt kész :D

Én is csak nem excelben hanem openoffice-ban :D Miért ne kéne írkálni? Jó az ha tudom én is mikor lett egy egy lötty leengedve, tudjam mikor jöhet a következő, vagy mennyit bírt ki egy alkatrész. Szépen ott van a dátum és a km óra állás. A tankolásokat is írom idén már androidos alkalmazásba, látom szépen grafikonon a fogyasztást :) Megvan az összes egyébként. Első és második évben is 250ezer Ft ment el benzinre. Nem teljesen én fizettem az egészet.
Jó az, ha szembesülsz az igazsággal! :)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Egyéb autók
« Válasz #13408 Dátum: 2012.12.18 11:16:17 »
A sok hátránya mellett ezért jó otthon sk cserélni, helymeghatározással vagy anélkül  :yes: ::) :flowers:

Garanciaidőn belül a garancia feltétele az egy év vagy 15ezer km (amelyik hamarabb teljesül) intervallumnál elvégzett periodikus szerviz  az erre jogosult szervizek valamelyikénél, pecséttel, számlákkal.
kisa
born to ride

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Egyéb autók
« Válasz #13409 Dátum: 2012.12.18 11:23:41 »
Most mire gondolsz ezzel? Tied is sérülésmentes nem és már (lassan) 10 év felett van. Nepperes szervizkönyv meg tudod mennyit ér. Egy otthon karbantartott autónak is lehet szervizkönyve amit a gondos tulaj vezet (nekem is van már amióta megvettem, minden javíttatást, cserét feljegyzek). Dehát sokan leszarják az autójukat, ilyenekkel van tele a hahu.
Nálam a sérülésmentesség azt jelenti, hogy soha nem volt törve, fényezve. Nem azt, hogy jelenlegi állapotában nincs rajta horpadás, meg karcolás, meg hiányosság...
Igen, lassan 10 év felett lesz az enyém is, idén volt pontosan 12...  :D

A szervizkönyvet vezetem, és mellé összegyűjtöm az összes cserélt alkatrészt (gyertyák, ablakemelő mecahnika+motor, csomiajtó teleszkópok, kuplung, fékek, stb), illetve mindezt becsülettel vezetem a Spritmonitoron is. Egyebet nem tudok elmondani... 
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i