Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5192057 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #13380 Dátum: 2012.12.17 16:30:15 »
...a németek ugyanúgy tekergetnek, mint mi...
:eek: ... Dehogyis! Náluk, mondjuk, öt eladó autóból egynek tekert az órája (ezek jellemzően öreg, olcsó kocsik, amiket eleve hangsúlyozottan mindenféle szavatosság, garancia nélkül értékesítenek). És nálunk?

Ég és föld a két ország ebből a szempontból (is).

Németországban bűncselekmény a km-számláló manipulálása - tehát egy külön tényállás van erre az ottani büntető törvénykönyvben. És hidd el, komolyan is veszik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bxbreak 85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Egyéb autók
« Válasz #13381 Dátum: 2012.12.17 18:31:10 »
A saját szememmel láttam anno,hogy az igazságügyi szakértö fürésszel vágatta szét az akkor újszerü t4 transporter olajszüröjét.. A "kollegák" kicsit sokszor felejtették el kicserélni az olajszüröt..a motor meg kb 70-ezernél csapágyas lett..Az olajszürö olyan nehéz volt mint a sár... Sok szervizes árul olajat fusiban, a tisztességesebbek összecsurgatják  a maradékokat..(volt ,hogy az "állami" hivatalok söförjei úgy jattolnak a munkáért ,hogy kiíratnak a kocsira + 1 liter olajat-evvel nincs is baj max az állam károsodik itt is egy kicsit)  A patkányok pedig hamarabb visszateszik a leeresztöcsavart,dieselen úgy sem látszik... :no:  A kimérös olaj meg sokszor nem is az mint ami a hordóra és a számlára rá van írva...

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Egyéb autók
« Válasz #13382 Dátum: 2012.12.17 18:53:08 »
:eek: ... Dehogyis! Náluk, mondjuk, öt eladó autóból egynek tekert az órája (ezek jellemzően öreg, olcsó kocsik, amiket eleve hangsúlyozottan mindenféle szavatosság, garancia nélkül értékesítenek). És nálunk?

Ég és föld a két ország ebből a szempontból (is).

Németországban bűncselekmény a km-számláló manipulálása - tehát egy külön tényállás van erre az ottani büntető törvénykönyvben. És hidd el, komolyan is veszik.

Aha akkor kajak mert az autoscout24.de oldalon nem nagyon találsz 250ezer km feletti benzines Carinát vagy Ave1-et! Ezek szerint a németek nem szeretnek sokat menni Toyota-val.   
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Egyéb autók
« Válasz #13383 Dátum: 2012.12.17 19:03:50 »
Ezért kell vinni az anyagot, meg nézni a szervízt. Ha nem is állhatsz mellette, akkor is tudod nézni üvegablakon, vagy kamerán keresztül.

Amúgy amit írtok a lopásról, az elég fantasy. Helymeghatározás nélkül gyerekes tippelgetés, azzal meg rágalmazás.
A sok hátránya mellett ezért jó otthon sk cserélni, helymeghatározással vagy anélkül  :yes: ::) :flowers:

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Egyéb autók
« Válasz #13384 Dátum: 2012.12.17 19:46:26 »
Én nem csak azért szeretek otthon cserélni, mert akkor az kerül bele amit megveszek. Ilyenkor jó alaposan átnézem alulról az egész autót, valamint sokkal alaposabban ki van csepegtetve. A szervizben meg végképp nem fogják megdönteni az autót, pedig olyankor még nagyon sok fáradt olaj jön ki a rendszerből. A  Corolla  E12 4zze-ben 3,7 volt a szervizes, és 4,3 a gyári első feltöltési mennyiség. Volt olyan otthoni cserém, hogy a 4l-el nem érte el a maxot.-)
10% ide vagy oda nem mind1.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Egyéb autók
« Válasz #13385 Dátum: 2012.12.17 21:06:36 »
Én nem csak azért szeretek otthon cserélni, mert akkor az kerül bele amit megveszek. Ilyenkor jó alaposan átnézem alulról az egész autót, valamint sokkal alaposabban ki van csepegtetve. A szervizben meg végképp nem fogják megdönteni az autót, pedig olyankor még nagyon sok fáradt olaj jön ki a rendszerből. A  Corolla  E12 4zze-ben 3,7 volt a szervizes, és 4,3 a gyári első feltöltési mennyiség. Volt olyan otthoni cserém, hogy a 4l-el nem érte el a maxot.-)
10% ide vagy oda nem mind1.
Otthon hogy döntöd meg?
Corolla 1,4 VVT-i 2005

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #13386 Dátum: 2012.12.17 21:22:20 »
Otthon hogy döntöd meg?
Ő is hegyen lakik [rohog]

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Egyéb autók
« Válasz #13387 Dátum: 2012.12.17 21:44:55 »
Én nem csak azért szeretek otthon cserélni, mert akkor az kerül bele amit megveszek. Ilyenkor jó alaposan átnézem alulról az egész autót, valamint sokkal alaposabban ki van csepegtetve. A szervizben meg végképp nem fogják megdönteni az autót, pedig olyankor még nagyon sok fáradt olaj jön ki a rendszerből. A  Corolla  E12 4zze-ben 3,7 volt a szervizes, és 4,3 a gyári első feltöltési mennyiség. Volt olyan otthoni cserém, hogy a 4l-el nem érte el a maxot.-)
10% ide vagy oda nem mind1.
Ez mind szép és jó dolog, de őszintén: vennél olyan embertől autót használtan, amit az elmondása szerint saját maga szervizelt otthon?  :szemez: Nem, nem a Te hozzáértésedet kérdőjelezem meg, hanem maga a tény, hogy nem szakszervizbe hordta és nem ellenőrizhető ezáltal az autó előélete. A kérdés, hogy így bevállalnál-e vételre egy autót?
Én gyanítom a válaszodat... csak azért kérdezem, mert mi értelme otthon bütykölni egy autót, amikor Soha Senki nem fogja ezt Neked elhinni az autó eladásakor. Nézhet ki az autód újszerűnek, az érdeklődő szemében akkor is csak egy szervizkönyv nélküli jónak kinéző autó marad és alkutéma.  :flowers:

Nekem szerencsém van, mert szakszervizben van ismeretségem, végig ott állhatok az autóm mellett, de alatta is, ha kell. Az, hogy 2-3 deci olaj a megnemdöntés miatt benne marad, nem igazán izgat, pontosabban, sokkal kevésbé foglalkoztat, mint az, hogy valaki egy udvaron buherálja a kocsimat. A szakszervizben minden(!) szükséges eszköz kéznél van, nem farigcsálják össze a kocsimat, nem karcolják, hanem oda, azzal és úgy nyúlnak, ahogy kell. :surrender:
(Mindazonáltal nincs kétségem afelől, hogy lelkiismeretesen foglalkozol az autóiddal, de csak azért, mert itt, a fórumon már többször meggyőződhettünk a néha - szerintem - feleslegesen alapos és maximalista hozzáállásodról...)  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bxbreak 85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Egyéb autók
« Válasz #13388 Dátum: 2012.12.17 21:54:53 »
Akkor én már le sem merem írni,hogy én hogyan szoktam olajat cserélni,a jó öreg bx-ben.. :cool2:  Leengedem a fáradt olajat, lelazítom az olajszüröt,de nem veszem le teljesen..Megkérem az éppen ott tartózkodó személyt,hogy indítsa be a motort..és 5 sec után állítsa le..Na én ilyenkor az aknában egy vödröt szépen alátartok és felfogom azt a közel fél litert ami sohasem folyna ki..Utána még önindítóval megtekertetem egy kicsit beindítás nélkül..Ilyenkor még az öreg dieselben sem lesz olyan hamar fekete az olaj... A toyotán ezt nem mertem kipróbálni mert láncos motor ki tudja milyen feszítövel,és amúgy is egy finom müszer..olajcserekor jól kicsöpögtettem és utánaöntöttem egy kis friss olajat,hogy kimossa a karter alját,de lényegében tiszta és egészséges mindene.. :clap:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #13389 Dátum: 2012.12.17 21:57:14 »
Ez mind szép és jó dolog, de őszintén: vennél olyan embertől autót használtan, amit az elmondása szerint saját maga szervizelt otthon?  :szemez: Nem, nem a Te hozzáértésedet kérdőjelezem meg, hanem maga a tény, hogy nem szakszervizbe hordta és nem ellenőrizhető ezáltal az autó előélete. A kérdés, hogy így bevállalnál-e vételre egy autót?
Én gyanítom a válaszodat... csak azért kérdezem, mert mi értelme otthon bütykölni egy autót, amikor Soha Senki nem fogja ezt Neked elhinni az autó eladásakor. Nézhet ki az autód újszerűnek, az érdeklődő szemében akkor is csak egy szervizkönyv nélküli jónak kinéző autó marad és alkutéma.  :flowers:
Ti az autóitokat sztem klubbon belül fogjátok tovább értékesíteni. Ha belegondolok hogy még az én ócskavasamra is két jelentkező van látatlanban, jók az esélyeitek :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Egyéb autók
« Válasz #13390 Dátum: 2012.12.17 22:00:56 »
Ez mind szép és jó dolog, de őszintén: vennél olyan embertől autót használtan, amit az elmondása szerint saját maga szervizelt otthon?  :szemez:
Mivel én is ezt tettem 6 évig, lehetséges. 20E km helyett 15e-ként, vezettem a szervizkönyvet, hozzá rakva az olaj, szűrők és egyebek számláját. A szervizkönyv pecsételések aranykorában ez jóval többet ért, mint a "hivatalos" ( :lol: ) pecsét.  ;)

bxbreak 85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Egyéb autók
« Válasz #13391 Dátum: 2012.12.17 22:05:11 »
Mivel én is ezt tettem 6 évig, lehetséges. 20E km helyett 15e-ként, vezettem a szervizkönyvet, hozzá rakva az olaj, szűrők és egyebek számláját. A szervizkönyv pecsételések aranykorában ez jóval többet ért, mint a "hivatalos" ( :lol: ) pecsét.  ;)
Ott a pont.. :yes:  Én a 27-éves öreg bx-nek is vezetem a szervizkönyvét..igaz már egy ideje pótlapokon  :D  Pedig nem eladó...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Egyéb autók
« Válasz #13392 Dátum: 2012.12.17 22:11:00 »
Mivel én is ezt tettem 6 évig, lehetséges. 20E km helyett 15e-ként, vezettem a szervizkönyvet, hozzá rakva az olaj, szűrők és egyebek számláját. A szervizkönyv pecsételések aranykorában ez jóval többet ért, mint a "hivatalos" ( :lol: ) pecsét.  ;)
Agyarka maximalizmusából indult ki a kérdés, nem abból, hogy létezik-e otthon szervizelt, megkímélt eladó autó...  :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #13393 Dátum: 2012.12.17 22:32:25 »
Ez mind szép és jó dolog, de őszintén: vennél olyan embertől autót használtan, amit az elmondása szerint saját maga szervizelt otthon?  :szemez: Nem, nem a Te hozzáértésedet kérdőjelezem meg, hanem maga a tény, hogy nem szakszervizbe hordta és nem ellenőrizhető ezáltal az autó előélete. A kérdés, hogy így bevállalnál-e vételre egy autót?
Én gyanítom a válaszodat... csak azért kérdezem, mert mi értelme otthon bütykölni egy autót, amikor Soha Senki nem fogja ezt Neked elhinni az autó eladásakor. Nézhet ki az autód újszerűnek, az érdeklődő szemében akkor is csak egy szervizkönyv nélküli jónak kinéző autó marad és alkutéma.  :flowers:


Egy 10-en éves autónál igazán nem a szervizkönyv fog számitani.De legalábbis kisebb a súlya mint mondjuk, hogy sérülésmentes. Max ha a vevő maximalista, az meg vegyen új autót a szalonból.
Pár év múlva már egyébként is visszanézhető évekre a km-élete a kocsinak- hacsak nem sportot űzött a tulaj és rendszeresen visszaállitatta, minden szerviz,műszaki stb alkalmábol :D
De állitólag ilyesmit is vissza lehet nézni :hmmmm:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Egyéb autók
« Válasz #13394 Dátum: 2012.12.17 22:38:27 »
Egy 10-en éves autónál igazán nem a szervizkönyv fog számitani.De legalábbis kisebb a súlya mint mondjuk, hogy sérülésmentes. Max ha a vevő maximalista, az meg vegyen új autót a szalonból.
Pár év múlva már egyébként is visszanézhető évekre a km-élete a kocsinak- hacsak nem sportot űzött a tulaj és rendszeresen visszaállitatta, minden szerviz,műszaki stb alkalmábol :D
De állitólag ilyesmit is vissza lehet nézni :hmmmm:
10 éves autónál sérülésmentesség??!! Pont, hogy az nem lehet makacs elvárás, max hab a tortán. Szerintem olyan 10 éves autó, ami soha nem volt sérülve kb annyira fordul elő, mint a fehér holló...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i