Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5188091 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Egyéb autók
« Válasz #1140 Dátum: 2010.03.03 23:11:19 »
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #1141 Dátum: 2010.03.03 23:37:41 »
Nem. Egyébként úgy lett Corsa, hogy megnéztem a TÜV hibastatisztikát, majd a legjobb 3-at kipróbáltuk. Először is a babakocsit bele kellett tenni a csomagtartóba. Na, innentől már csak a Corsa maradt állva... A Dai sem rúgna labdába - és a Starlet sem, és a Yaris sem :no: :excl:
Na ja. A vicc, hogy még csomagtartója is van. Jól megtervezett kis autó  :yes:

Ami a Yarist illeti: ez tulajdonképpen az egyetlen objektív gondom vele - hogy mennyire nincs csomagtere. Mert az, hogy mély, engem nem igazán érdekel, hisz nem ömlesztett árut akarnék majd pakolni bele  ::) ... Márpedig az alapterülete nagyon kicsi. Ha vmi méretesebb tárgyat kell betenni, akkor minimum a hátsó ülés 1/3-át le kell hajtani. Persze oktatóautóként ez nem igazán jelent problémát.

(Aztán könnyen lehet, hogy végül feleannyi keretből kell majd gazdálkodnom, és akkor tényleg sanszos, hogy egy B-Corsa mellett fogok kikötni. Szvsz 4-500 ezerért valóban a legjobb kisautó a piacon.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #1142 Dátum: 2010.03.03 23:43:25 »
Ezek az autók nem tesznek lehetővé olyan pofátlan visszatekergetéseket, mint az újabbak; főleg a Dacia nem, de a Fiat kormányán is látszik, hogy pl. 200 ezer aligha lehet benne.
A relatíve kevés km biztos igaz, de azt ne magyarázza senki, hogy egy huszonéves, napi használatra termett autó többedik tulajdonosa után is csak itt tart.
Nem, azt én sem mondtam, hogy elhiszem ezeket a képtelenül alacsony számokat  :) ... A Dákóban lehet minimum a kétszerese, a Fiatban inkább a háromszorosa.

Egyébként lassan ilyen Regatákat is félre lehetne tenni az utókornak... Nyugaton már hírmondó sem nagyon maradt belőlük. Sőt mi több, ezt a fajta TLX-es Daciát is marha ritkán látni már - pl. Romániában szinte teljesen eltűntek. Emlékszem, a 90-es évek legelején milyen modern, komfortos autók benyomását keltették a Ladák, és pláne a Moszkvicsok mellett!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #1143 Dátum: 2010.03.04 00:11:26 »
Palaczk figyelmébe ;)
Ismerem  :yes: ... A gazdáját is, személyesen (a cimborájának adtam el 2004-ben a 408-asomat). Ez valóban egy hibátlan, muzeális állapotú autó; de ezzel együtt is nehéz lesz rá vevőt találni ennyiért. Nem azért mert nem ér meg ennyit - az állapotához képest szerintem megér; hanem mert egész egyszerűen ez rengeteg pénz egy Moszkvicsért, és mégsem egy 407-esről vagy pláne egy 401-esről van szó. Talán ha Volga lenne... mint pl. pl. ez!

Akárhogy is, a srácnak nyugaton is hirdetnie kéne az autót.

Egyszer majd, ha minden jól megy, talán én is ott fogok körülnézni - és veszek magamnak egy ilyet - ha semmi más irracionális autós döntésem nem is lesz már soha, akkor is, egy 412-es Moszkvicsom muszáj legyen majd megint  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Egyéb autók
« Válasz #1144 Dátum: 2010.03.04 09:37:49 »
Ezek a hátrányai, amiket leírtunk. Véletlenül megnyomod és egyből 3 villantás... Véletlenül a rossz irányba nyomod meg és egyből 3 villantás... Kanyarodás (tartósan bekapcsolt állapot) után valamiért nem megy vissza magától (ez ugye előfordul) - kézzel billented vissza - túl erősen nyomod meg és 3 villantás a másik irányba... Ez élőben sokkal jobban kijön.
Ok, akkor ezek inkább a kapcsoló és nem a hármat villanás hátrányai, köszi.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Egyéb autók
« Válasz #1145 Dátum: 2010.03.04 14:48:16 »
A kettő azért összefügg, a kapcsoló annyiban hibás, hogy könnyen túlmegy, innentől viszont a hármat villantás hátránya jön, mert téveset jelez a forgalom többi résztvevőjének.
music     

Peti

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #1146 Dátum: 2010.03.04 14:56:32 »
40.000 km-rel. Aha.
ez meg 30ezer-rel...

 :hmmmm:

Az a Fiat belső mondjuk zavarba hoz, túl sok nem lehet benne :surrender:

Peti

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #1147 Dátum: 2010.03.04 15:02:15 »
...de ezzel együtt is nehéz lesz rá vevőt találni ennyiért. Nem azért mert nem ér meg ennyit - az állapotához képest szerintem megér; hanem mert egész egyszerűen ez rengeteg pénz egy Moszkvicsért...

Ezt akartam kérdezni, de már válaszoltál ;)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Egyéb autók
« Válasz #1148 Dátum: 2010.03.04 15:19:51 »
elnézve ezta dákót meg a regattát egy két emlék jut eszembe :flowers:
88 körül nagybátyámnak volt egy iyen 1310tlx dákója újonnan. a szaga még az orromben van..mekkora szám volt akkor. kényelmes volt mint állat

aztán 95ben mentünk le a balcsira a havernak volt ilyen regattája akkor a 130 nagy dolog volt amit ment.. ;)
volt nálam egy ekkori fiat ritmo lehuztam az el. ablakot soha nem jött vissza..ciki volt úgy visszaadni :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #1149 Dátum: 2010.03.04 18:06:37 »
Nekem a 90-es évek legeleje elég jelentős részben a Dacia jegyében telt, mert a gimis osztályunkból három cimboráéknak is ilyenjük volt: egy TX és két TLX, utóbbiak közül az egyiket elég sokat vezettem is, nomeg igen gyakran jöttünk-mentünk ezekkel az autókkal. Sőt, gyorsulási versenyeket is nyomtunk  :yes: : TX vs. Moszkvics 412: 400 m-en csak egy kocsihosszal kaptam ki  :) ; TX vs. Lada 2105: a Lada vagy két autóhosszot vert a Daciára; TLX vs. Lada 2105: egál; és TLX vs. Toyota Corona: csúnyán elpáholtam a Daciát  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Egyéb autók
« Válasz #1150 Dátum: 2010.03.04 19:47:35 »
ja. én 91ben dácián tanultam vezetni.
olvasgatom ezt a Csikós merci ponton útat..háát. nem semmi..
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Egyéb autók
« Válasz #1151 Dátum: 2010.03.04 22:09:40 »
Én is a nosztalgia jegyében keresgéltem e két márka autói közt.
Ami a belinkelt Regatát illeti, most vettem észre, hogy manuális váltót írnak, pedig automata. A futott km pedig simán lehet több, anno z enyémben amikor vettem (a visszatekert) óra szerint volt 86e, kb. 40e-t tettünk bele családilag, és semmi változás nem volt tapasztalható lelakottság terén.
Daciából nekünk kettő volt, egy TX-es (4 seb., 1.3/54LE motor), és egy TLX-es (5 seb., 1,4/65LE motor). Túl azon, hogy a kocsi alapvetően kényelmes, érdekes módon az ülések nem voltak egyformák, a TLX ülése sokkal puhább volt, kevésbé volt tartása.
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Egyéb autók
« Válasz #1152 Dátum: 2010.03.04 22:38:31 »
Nem. Egyébként úgy lett Corsa, hogy megnéztem a TÜV hibastatisztikát, majd a legjobb 3-at kipróbáltuk. Először is a babakocsit bele kellett tenni a csomagtartóba. Na, innentől már csak a Corsa maradt állva... A Dai sem rúgna labdába - és a Starlet sem, és a Yaris sem :no: :excl:
Érdekes ez a csomitartó méret dolog. Találtam most 1 képet Corsa
Ezek alapján úgy tűnik kb 5-6 centivel mélyebb alul, és 20 centivel fölül. Namost a csomitartó a Yaris esetében csúsztatható 1 mozdulattal és akkor ugyanakkora lesz, mint a Corsa-é.
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Egyéb autók
« Válasz #1153 Dátum: 2010.03.04 23:19:41 »
Na igen, csak akkor mi lesz az utasokkal...? Bármennyire is kicsi, de a gyerek lába is igényel helyet, a hordozó pedig kifejezetten sokat, még az Avéban sem lehet teljesen hátratolt első ülés mögé hordozót betenni, pedig ott aztán van hosszában is hely.
Egyébként a számadatokat nem ismerem, nem is érdekelnek, azzal is nehéz mit kezdeni, hogy egy kép alapján mi látszik. Én azt konkrét babakocsit raktam bele, amit használunk. ;)
Csak halkan írom le, valamelyik tavalyi autobildben volt egy csomagtartó teszt, és épp a Yarisnál is az jött ki, hogy elég csúnyán felfelé "kerekítettek".
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.04 23:23:08 írta music »
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Egyéb autók
« Válasz #1154 Dátum: 2010.03.04 23:56:02 »
Vegyesben 7,4 litert fogyaszt.  [rohog] [rohog] [rohog]
Esetleg leszilacinak 70-nel éjjel a Balatonra menet.
music