Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5188059 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #1110 Dátum: 2010.03.02 10:46:18 »
Nem igazan ertem, hogy miert faj mindenkinek a szlovak rendszam.

Nem baj. Nem is meglepő.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Egyéb autók
« Válasz #1111 Dátum: 2010.03.02 11:02:07 »
Mi a baj vele? Nekem nem tűnt fel, hogy vmi gáz lenne velük.

Idegesítő a használata. Ha nem veszi vissza automatikusan az indexet, akkor megy a jobbra-balra indexelgetés. A hátsó ablaktörlővel nem lehetett fél perc különbséggel egyet-egyet törölni, mert a másodiknál átváltott folyamatosra. Ilyesmi szívatások. A hagyományos rendszer szvsz sokkal de sokkal jobb, nem tudom minek kell ezt erőltetni.

Peti

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #1112 Dátum: 2010.03.02 14:50:39 »
Egy Corsa C-ben utaztam a minap (nem először). Potenciális vásárlói szemmel nézegettem a belsejét, lásd oktató-autó...

Két igen markáns dolog ütközik, ha a Yarishoz viszonyítom. Sokkal jobban néz ki a műszerfala, mint a Yarisé; viszont sokkal kevésbé praktikus.

Nem rossz kisautó az, barátosnőmét (aki lecserélte a C-Corsát C-Corsára :D) én is nemrég vezettem, sztem korrekt kisautó, (ha valamibe bele kell kötni: akkor az a bumfordi kormánykerék) igaz a motor sokat lendít az összképen. :yes:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #1113 Dátum: 2010.03.02 23:57:01 »
Csak a mikrokapcsolós indexet meg ablaktörlőt tudnám feledni, nagyon idegesítő volt...
Mi a baj vele? Nekem nem tűnt fel, hogy vmi gáz lenne velük.
Sztem sghu a D-Corsáról írt... A C-ben nincsenek ezek a cuccok. Viszont a D olyan, hogy ha megbillented az indexet vmelyik irányba, akkor kapásból hármat villog. Erről megoszlanak a vélemények, hogy jó dolog-e vagy sem. Engem konkrétan nem zavart, de csak országúton mentem az autóval.


('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Egyéb autók
« Válasz #1114 Dátum: 2010.03.03 08:44:36 »
Vezettem D Corsát, engem idegesített. De legalább tudom, hogy miről van szó. Ilyenek tényleg nincsenek a C Corsában. Szinte ugyanazok a sima, mezei bajuszkapcsolók vannak benne mint anno a Kadettban.  :)
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #1115 Dátum: 2010.03.03 09:08:00 »
Vezettem D Corsát, engem idegesített. De legalább tudom, hogy miről van szó. Ilyenek tényleg nincsenek a C Corsában. Szinte ugyanazok a sima, mezei bajuszkapcsolók vannak benne mint anno a Kadettban.  :)
Ezt az index-rendszert az Opel a C-Vectrában vezette be, és látszik rajta, hogy olyanok tervezték, akiknek sok Autobahn van az országában  ;) ... Mert oda tényleg jó is, sávváltásnál egy pöcc és megfelelően jelez helyetted az autó.

Viszont tényleg megvannak a hátrányai, ezért is nem terjed el széles körben.

Engem más dolgok zavartak a D-Corsában, de nagyon... Ezeket már leírtam korábban; nekem nem kéne ez az autó, kényelmetlen az ülés, rossz a kilátás, nagyon idegesítő a kormány. Van persze sok jó tulajdonsága is, de számomra a mérleg negatív.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Egyéb autók
« Válasz #1116 Dátum: 2010.03.03 12:52:33 »
Az Astrában találkoztam ezzel a 3 villogós rendszerrel. Az a baj, hogy eléggé nehéz megérezni, mikor húzod ilyen állásba, vagy folyamatosba. Az a tuti, ha majdnem eltöröd a kart, mert elnyomod végállásik, akkor tutira nem villan 3-at.
Laco 73 :D

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Egyéb autók
« Válasz #1117 Dátum: 2010.03.03 14:06:14 »
Viszont tényleg megvannak a hátrányai, ezért is nem terjed el széles körben.
Mik a hátrányai? Én élből jó dolognak gondolnám, de ugye még sose használtam.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #1118 Dátum: 2010.03.03 17:20:33 »
Viszont tényleg megvannak a hátrányai, ezért is nem terjed el széles körben.
Mik a hátrányai? Én élből jó dolognak gondolnám, de ugye még sose használtam.
Ezek a hátrányai, amiket leírtunk. Véletlenül megnyomod és egyből 3 villantás... Véletlenül a rossz irányba nyomod meg és egyből 3 villantás... Kanyarodás (tartósan bekapcsolt állapot) után valamiért nem megy vissza magától (ez ugye előfordul) - kézzel billented vissza - túl erősen nyomod meg és 3 villantás a másik irányba... Ez élőben sokkal jobban kijön.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TSityu

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #1119 Dátum: 2010.03.03 19:36:39 »
Ezek a hátrányai, amiket leírtunk. Véletlenül megnyomod és egyből 3 villantás... Véletlenül a rossz irányba nyomod meg és egyből 3 villantás... Kanyarodás (tartósan bekapcsolt állapot) után valamiért nem megy vissza magától (ez ugye előfordul) - kézzel billented vissza - túl erősen nyomod meg és 3 villantás a másik irányba... Ez élőben sokkal jobban kijön.

Én 4 éve egy ilyen 3-at villantós Ford-al járok, részemről semmilyen hátrányát nem tapasztaltam.  :tt2:  Sőtt a coriból hiányoltam.  ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #1120 Dátum: 2010.03.03 20:02:00 »
Na ja, ezért írtam, hogy megoszlanak róla a vélemények  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #1121 Dátum: 2010.03.03 20:32:18 »
Nem találtam topikját, szerintem elfér itt:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avalon/toyota_avalon_xl-3652770

Ritka madár...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Egyéb autók
« Válasz #1122 Dátum: 2010.03.03 20:43:06 »
Ezek a hátrányai, amiket leírtunk. Véletlenül megnyomod és egyből 3 villantás... Véletlenül a rossz irányba nyomod meg és egyből 3 villantás... Kanyarodás (tartósan bekapcsolt állapot) után valamiért nem megy vissza magától (ez ugye előfordul) - kézzel billented vissza - túl erősen nyomod meg és 3 villantás a másik irányba... Ez élőben sokkal jobban kijön.

Én 4 éve egy ilyen 3-at villantós Ford-al járok, részemről semmilyen hátrányát nem tapasztaltam.  :tt2:  Sőtt a coriból hiányoltam.  ;)
Na várj csak! Az Opel és a Ford rendszer más-más. A Fordé ha csak meglököd, villan hármat, ez a komfortindex. Az Opelé viszont tartós indexeléskor sem "kattan be" tehát nem marad vagy fenti vagy lenti pozícióban. Ez meg azért kaki, mert adott irányba folyamatos indexelést csak ellenkező irányú nyomással és min. 3 ellenkező irányú indexszeléssel tudod megszüntetni.
Gabe 254.

TSityu

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #1123 Dátum: 2010.03.03 20:56:17 »
Na várj csak! Az Opel és a Ford rendszer más-más. A Fordé ha csak meglököd, villan hármat, ez a komfortindex. Az Opelé viszont tartós indexeléskor sem "kattan be" tehát nem marad vagy fenti vagy lenti pozícióban. Ez meg azért kaki, mert adott irányba folyamatos indexelést csak ellenkező irányú nyomással és min. 3 ellenkező irányú indexszeléssel tudod megszüntetni.

No azé némi rutinnal az is uralható.  :)

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Egyéb autók
« Válasz #1124 Dátum: 2010.03.03 21:35:48 »
Az Opelé viszont tartós indexeléskor sem "kattan be" tehát nem marad vagy fenti vagy lenti pozícióban. Ez meg azért kaki, mert adott irányba folyamatos indexelést csak ellenkező irányú nyomással és min. 3 ellenkező irányú indexszeléssel tudod megszüntetni.
Bingó. Szerintem is ez az idegesítő.
Laco 73 :D