Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5187977 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Egyéb autók
« Válasz #1080 Dátum: 2010.03.01 12:27:42 »
Elvileg a szervizben bizonyos időközönként erre is kéne figyelniük.
Nade ki hord márkaszervízbe 10 éves autót, pláne Opelt? ;)
Meg gondolom ott 100körül leakasztanak a 2 légzsákra, és akkor a munkadíjról még nem is beszéltem.
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #1081 Dátum: 2010.03.01 12:29:56 »
Haver FAstrájában már elég régi a légzsák patron. Lévén az autó elmúlt 10 éves. Kell ezekben patront cserélni 10 évente? Ha igen, hol csinálnak ilyet, és mennyiért?
Mondjuk lehet, hogy a Carinában se ártana, mert az is már 12 éves.
Elvileg elő van írva vmi olyasmi, hogy 10 éves kor után kétévente "ellenőriztetni" kell őket a szervízben. Hogy ez miből áll, azt nem tudom  :?: ... Maga a piropatron nem nagyon tud elöregedni szerintem.

A Mercedes próbaképpen csinált pár töréstesztet közel 30 éves S-Klassékkal, amelyekben volt légzsák - hibátlanul működtek. De persze ez nyilván nem tekinthető átfogó ellenőrzésnek.

Ha belegondoltok, egy ilyen légzsák azért nem egy bonyolult szerkezet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Egyéb autók
« Válasz #1082 Dátum: 2010.03.01 12:44:17 »
erről annyit tudok h renault twingókban szokott már ilyen idősen magátol eldurrani menet közben a légzsák. vhol olvastam
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Egyéb autók
« Válasz #1083 Dátum: 2010.03.01 14:49:52 »
Nem általánosságban mértem a PUG designt a Toyotához, hanem ennek a konkrét autónak a belsejéről beszéltem. Amiről én nem látom be, hogy ha ez tetszetős, akkor egy Toyota belső miért unalmas?

Mert az utóbbira az idióta újságírók élből rávágják hogy "unalmas", és ez a problémám (ahogy azt részletesen le is írtam).

Úgy általában a PUG mostanában feltűnőbb autókat tervez, mint a Toyota. Én személy szerint nem mondanám, hogy szebbeket, mert nekem nem tetszik az aktuális PUG-design-irányvonal; de feltűnőbbeket, az biztos.

Hirtelen, ami kapasbol latszik: a ket kepen a Toyotanal jobbak a fenyviszonyok, ami kapasbol feldobja kicsit az auto belsejet, mar az embleman lehetne vitatkozni, hogy melyik szebb, melyikben van tobb elet, a kerek legbeomlok azonban egyertelmuen tobbet hoznak mint a sablon szogletesek, a Peugeotban meg a "szogletes" is asszimetrikus legalabb, az orak formaja szebb, es kulon egyseget alkot, a muszerfal ivessege baloldalon, stb.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Egyéb autók
« Válasz #1084 Dátum: 2010.03.01 14:55:00 »
Szerintem az Avensis egyértelműen szebb, kellemesebb az 5008-nál. Ízlésekről vitatkozni meg tök felesleges szvsz.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Egyéb autók
« Válasz #1085 Dátum: 2010.03.01 15:46:10 »
Arról nem is beszélve, hogy egyetlen fénykép alapján eldönteni egy autó belsőt... :whistling:
Be kell ülni, tapizni, vezetni.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Egyéb autók
« Válasz #1086 Dátum: 2010.03.01 15:56:36 »
Szepsegrol, kellemessegrol nem volt szo. Designrol beszeltunk. Teny, hogy az Avensis muszerfala nagyautosabb kinezetu, meg az is biztos, hogy puhabb is a muszerfal anyaga. Ugyanakkor az nem kerdes, hogy design teren a Peugeot muszerfala tobb elemet vonultat fel a sablonosabb Avensishez kepest. Es igen, hogy melyik a szebb az szubjektiv, azonban a design kerdese az elegge objektiv ebben az esetben. 
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Satriani

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #1087 Dátum: 2010.03.01 17:03:16 »
...design teren a Peugeot muszerfala tobb elemet vonultat fel...

Tudod, ez kissé izzadt érvelés. Ennek megfelelően a letisztult és tényleg szép Audi belsőket is le lehetne húzni, illetve a Peugeot-t is fel lehetne dobni még néhány csavarral, színnel, karácsonyfaizzóval, légfrissítővel - hadd szóljon, legyen minél több elem, ugyebár.

A dizájnban is előfordul, hogy a kevesebb néha több.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Egyéb autók
« Válasz #1088 Dátum: 2010.03.01 17:26:40 »
Szepsegrol, kellemessegrol nem volt szo. Designrol beszeltunk. Teny, hogy az Avensis muszerfala nagyautosabb kinezetu, meg az is biztos, hogy puhabb is a muszerfal anyaga. Ugyanakkor az nem kerdes, hogy design teren a Peugeot muszerfala tobb elemet vonultat fel a sablonosabb Avensishez kepest. Es igen, hogy melyik a szebb az szubjektiv, azonban a design kerdese az elegge objektiv ebben az esetben. 

Hát nekem pl. a fikusz I műszerfala bejön (az aztán dizájnos), de az 5008-é nem. A két alább mutatott autó közül meg ki lehet emelni pl. a kormányokat. Az Avensisé egyértelműen frissebb, szebb. A Peugeoté ezzel szemben tényleg sablonos, már-már ósdi. Szerintem.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Egyéb autók
« Válasz #1089 Dátum: 2010.03.01 17:56:14 »
A dizájnban is előfordul, hogy a kevesebb néha több.

Ebben nagyon igazad van. Jelen esetben azonban nem errol van szo.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #1090 Dátum: 2010.03.01 17:57:43 »
Szepsegrol, kellemessegrol nem volt szo. Designrol beszeltunk. Teny, hogy az Avensis muszerfala nagyautosabb kinezetu, meg az is biztos, hogy puhabb is a muszerfal anyaga. Ugyanakkor az nem kerdes, hogy design teren a Peugeot muszerfala tobb elemet vonultat fel a sablonosabb Avensishez kepest. Es igen, hogy melyik a szebb az szubjektiv, azonban a design kerdese az elegge objektiv ebben az esetben. 
A többféle elemből építkezés nem feltétlenül erény; az összhatás a lényeg. A kerek légbeömlők sem jelentenek önmagukban véve semmiféle pozitívumot a szögletesekhez képest; megintcsak az összbenyomás számít. Ez a PUG belső egy tisztességes, visszafogott, konzervatív design; nem csúnya, nekem tetszik, csak tényleg az a vicc, hogy ha Toyota-embléma lenne a kormányon, akkor bizony ez is "unalmas" lenne - így meg persze nem az  ::) ... EZ az elfogultság, EZ is elfogultság (jelen esetben az újságírók részéről), dehát mindegy, már csak ismétlem magam.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Egyéb autók
« Válasz #1091 Dátum: 2010.03.01 17:58:50 »
Az Avensisé egyértelműen frissebb, szebb. A Peugeoté ezzel szemben tényleg sablonos, már-már ósdi. Szerintem.

Tokeletesen igazad van, csak a Peugeot kormanya legkevesebb 5 eves. Ha ugy nezem, hogy legkevesebb 5 eves forma, akkor eleg szepen tartja magat.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Egyéb autók
« Válasz #1092 Dátum: 2010.03.01 18:00:30 »
Sietve meg annyit hozzatennek, hogy az Avensis muszerfala sem csunya. Nem is innen indultunk ki.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Egyéb autók
« Válasz #1093 Dátum: 2010.03.01 18:07:03 »
Az Avensisé egyértelműen frissebb, szebb. A Peugeoté ezzel szemben tényleg sablonos, már-már ósdi. Szerintem.
Tokeletesen igazad van, csak a Peugeot kormanya legkevesebb 5 eves. Ha ugy nezem, hogy legkevesebb 5 eves forma, akkor eleg szepen tartja magat.

Formailag van az tán több is, de nem lenne kötelező betenni egy vadonat új modellbe. Na mindegy, kezdjük ezt túlbeszélni. Palaczkkal értek egyet, sajnos az újságírók már az embléma okán írják, hogy unalmas, tisztelet a kivételnek.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #1094 Dátum: 2010.03.01 18:27:40 »
Az Avensisé egyértelműen frissebb, szebb. A Peugeoté ezzel szemben tényleg sablonos, már-már ósdi. Szerintem.
Tokeletesen igazad van, csak a Peugeot kormanya legkevesebb 5 eves. Ha ugy nezem, hogy legkevesebb 5 eves forma, akkor eleg szepen tartja magat.
Miért öt éves a PUG kormánya? 2009-ben mutatták be a típust. Egyébként valóban furcsán egyszerű a kormánykerék a műszerfalhoz képest, inkább egy kisautóba illene. Bár nekem semmi bajom ezzel az alapformával.

Különben az egész összevetés sántít egy kicsit, hisz a PUG 5008-asnak nincs Toyota-megfelelője. De nem is ez volt a cél, csak rá akartam mutatni, hogy érdemi elemzés és egyenlő mérce helyett gyakran hagyatkoznak "bevált" sablonokra az újságírók (megjegyzem, az általam kedvelt AB-éi is nem ritkán), pedig véleményformáló szerepüket tekintve ez nem a legszerencsésebb dolog.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )