Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5184128 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Egyéb autók
« Válasz #1050 Dátum: 2010.02.27 10:04:50 »
Én sokkal jobban bosszankodom azon, hogy a hátsó sárfogó gumik szépen kikerültek az autók természetes tartozékai közül. Sok esetben - például az Avéra kapható is ilyen - ami most van, az is inkább csak dísz. Nem hiszem, hogy ezen múlnának az eladási adatok, viszont rengeteg ablakmosót meg lehetne spórolni...
Nem is az ablakmosó a gáz. Most szlovákiába menet jöttem rá, hogy az útra szórt kavics is sokkal kevésbé verődik fel, meg nem annyira valószínű, hogy kavicsot röpítessz a szemben jövő szélvédőjére. Szerencsére nekem van a Corin.
Laco 73 :D

leszilaci

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #1051 Dátum: 2010.02.27 12:35:07 »
Vagy. Miért nem vesznek attól a gyártótól üléseket, amelyik a franciáknak adja.
mert  :shit:

307-ben nem tudom magamnak kényelmesen beállítani az üléspozíciót
(tudom, biztos én vagyok a gnóm, de a 2m magas kollégám is ugyanerre panaszkodott)

aztán a másik fele: lehet,h a puha ülés jó 1-1,5 órán keresztül, de hosszabb útra kényelmetlen.

leszilaci

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #1052 Dátum: 2010.02.27 12:52:02 »
Azért egy dolgot ne felejtsünk el: flottáról van szó, és a magyar flottatendereknél vannak márkák (pl. Ford), amelyek igen nagy engedményeket adnak, míg mondjuk a Toyota nem.
bingó

ezres nagyságrendű gépparkról beszélünk, amit szervizelni is kell(nem kizárólag márkaszervizben), aminek a szervizhátterét is biztosítani kell a gépészeten.

nomeg "konszern standard"-nak megfelelő, több országra kiterjedő, nemzetközi szerződések vannak. uniformizálás.
(nyomtatók, számítástechnikai eszközök, sőt a mobil szolgáltatás kiválasztása-ár kialkudása sem itt, magyarországon dőlt el. dell-t használtunk 6éven keresztül, majd egy tollvonással jött a lenovo.)

szóval biztos jó a kia, meg a hunyadi, de sok idő kell mire felkerül (ha egyáltalán bekerül) egy ilyen -osztrák- anyacég listájára ::)

szer.: az osztrákok meg olyan keményfejűek,h nehezen fognak bármin is változtatni, m az szerintünk ("gyarmatosítottak szerint") jó  [rohog] .
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.27 12:55:14 írta leszilaci »

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Egyéb autók
« Válasz #1053 Dátum: 2010.02.27 16:02:20 »
Vagy. Miért nem vesznek attól a gyártótól üléseket, amelyik a franciáknak adja.
mert  :shit:

307-ben nem tudom magamnak kényelmesen beállítani az üléspozíciót
(tudom, biztos én vagyok a gnóm, de a 2m magas kollégám is ugyanerre panaszkodott)

aztán a másik fele: lehet,h a puha ülés jó 1-1,5 órán keresztül, de hosszabb útra kényelmetlen.
Nekem csontos a hátsóm, szóval a puhább ülést kedvelem. Nemrég voltunk PSA szalonban. Mondjuk a 207-ben nem ültem sokat, de a többiben nagyon jó ülés volt. C5, C3 Picasso, Berlingo, C4 Picasso. A régi Picassonak volt a leggagyibb ülése, de még az is kényelmesnek tűnt a Toyota ülésekhez képest.
Sajnos az E10 Cori, CarinaE, Yaris I ülései sem jók nekem. Még a Carináé a legjobb a 3 közül.
Laco 73 :D

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Egyéb autók
« Válasz #1054 Dátum: 2010.02.27 17:43:35 »
aztán a másik fele: lehet,h a puha ülés jó 1-1,5 órán keresztül, de hosszabb útra kényelmetlen.

Ez így, ebben a formában azért nem igaz. Legalábbis pl. a Volvoké nem kifejezett kemény és mégis kényelmes órák után is.

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: Egyéb autók
« Válasz #1055 Dátum: 2010.02.27 18:34:14 »
Srácok, ez azért elég korrekt ajánlat, nem? Őszintén megmondom, ha gondolkodnék most új autón, nem sokat tökölnék...  :hmmmm:
De hát nincs szinre fújva se a türkörház, se a kilincs. Ilyen autót nem szabad megvenni.  :lol:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Egyéb autók
« Válasz #1056 Dátum: 2010.02.27 18:41:15 »
Srácok, ez azért elég korrekt ajánlat, nem? Őszintén megmondom, ha gondolkodnék most új autón, nem sokat tökölnék...  :hmmmm:
De hát nincs szinre fújva se a türkörház, se a kilincs. Ilyen autót nem szabad megvenni.  :lol:
[rohog] [rohog] [rohog]
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #1057 Dátum: 2010.02.27 19:30:06 »
Én sokkal jobban bosszankodom azon, hogy a hátsó sárfogó gumik szépen kikerültek az autók természetes tartozékai közül. Sok esetben - például az Avéra kapható is ilyen - ami most van, az is inkább csak dísz. Nem hiszem, hogy ezen múlnának az eladási adatok, viszont rengeteg ablakmosót meg lehetne spórolni...
Na, ebben egyetértünk. Ha rajtam múlna, újra kötelezővé tenném a hátsó sárfogókat - mindenhol, mindenkinek, az egész EU-ban. Mert pl. a nyugati országok tisztább útjain is nagyon sokat tud számítani a megléte vagy nem léte, mikor pl. esik az eső. Főleg autópályán sokkal nagyobb vízörvényt húznak maguk után a sárfogó nélküli autók  :censored:

A mi koszos útjainkról, meg a KLaco által említett kavicsfelverődésről végképp nem beszélve.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #1058 Dátum: 2010.02.27 19:34:16 »
Vagy. Miért nem vesznek attól a gyártótól üléseket, amelyik a franciáknak adja.
mert  :shit:
Szerintem pedig ez nem azon múlik, hogy ki gyártja az ülést - hanem hogy ki tervezi. Nem látok bele a dologba, de ezt szvsz a gyártók tervei alapján csinálják a beszállítók, tehát nem rajtuk múlik, hogy jó-e az adott ülés vagy sem.

Egyébként a számomra legkényelmesebb ülésekkel úgy általában a német autókban találkozom, azon belül is főleg a VW-konszernes autókban (bár vannak kivételek, pl. Fabia). Amúgy uniformizálódik a dolog, mert a francia és a japán autók ülései is egyre jobban hasonlítanak a németekére. (Olasz autóból nem ültem elégben az utóbbi néhány évben ahhoz, hogy általános véleményt mondhassak.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #1059 Dátum: 2010.02.27 19:37:36 »
aztán a másik fele: lehet,h a puha ülés jó 1-1,5 órán keresztül, de hosszabb útra kényelmetlen.
Ez így, ebben a formában azért nem igaz. Legalábbis pl. a Volvoké nem kifejezett kemény és mégis kényelmes órák után is.
Laci alighanem azokra az echte francia ülésekre gondolt, amelyek olyanok, mint a jó kis süppedős sezlony otthon  :yes: ... Na, ezek azok, amikbe tényleg jól esik belehuppanni mondjuk a városban - de egy 200 km-es út második felében már a büdös francba kívánja őket az ember.

A Volvo ülések amúgy többnyire tényleg nagyon kényelmesek  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Egyéb autók
« Válasz #1060 Dátum: 2010.02.27 20:55:16 »
Én az E10-be raktam Carina E ülést, mivel a gyárit szétbarmolták; szuperjól be lehet állítani, deréktámasz, ülésmagasság (inkább ugyan csak billenthető, de mégis); viszont amit egészen múlt hét végéig használtam Renault Clio-t, abban borzalmas ülések vannak; ahhoz, hogy ne fájjon a derekam, teljesen fel kellett emelni az ülést, akkor viszont lefejeltem minden egyes beszállásnál nem csak az ajtókeretet, hanem a tetőkárpitot is (pedig csak 178 magas vagyok), deréktámasz nem állítható, de legalább kényelmetlen... Ráadásul az ülés emeléséhez fel kell ugrani vagy ki kell szállni, mert nem "pumpálós", hanem "rugós"...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #1061 Dátum: 2010.02.27 21:12:36 »
A Carina E ülései szuperek, azokat nagyon szeretem  :yes: ! Főleg az XL (nem plüss) fajtát.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Egyéb autók
« Válasz #1062 Dátum: 2010.02.27 21:55:03 »
A Carina E ülései szuperek, azokat nagyon szeretem  :yes: ! Főleg az XL (nem plüss) fajtát.
Ne is mondd... enyém sem plüss  :wub:! Nemsokára kénytelen leszek E11 ülésekre cserélnem, mert még nekem sem sikerült teljesen megoldanom a tartós, nyikorgásmentes felfogatást, az E11-é hasonlít legjobban az E10-éhez, persze ehhez az alsó "konzolt" kell majd újra építtetnem...  :cry:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Egyéb autók
« Válasz #1063 Dátum: 2010.02.27 22:51:02 »
Sztem. mindannyian annyira más testalkatok vagyunk, hogy ebben az ülés kérdésben nem jutunk dűlőre.
Amit észrevettem, hogy én sokszor vagyok utas az autóban. Utasként sokkal hamarabb fáraszt az anyós ülés, mint vezetőként ugyanaz az ülés. És ez nem a deréktámasz, vagy a dőlésszög állítás miatt van.
Ami érdekes, hogy ha 1szer találnának végre 1 bevált ülés konstrukciót, azt IQ-tól Avensis-ig mindbe be lehetne tenni, sztem. olcsóbb lenne, mint minden autóba külön ülést tervezni.
Francia autókban pl. gyárilag benne van az ülésfűtés, csak nincs bekötve, meg kell neki 1 biztosíték.
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #1064 Dátum: 2010.02.27 23:08:56 »
Az új Kia Sorento annyiba kerül, mint a Mazda CX-7  :eek: ? (Sorento 2.2 CRDi 35.380 euro vs. CX-7 2.2 MZR-CD 35.390 euro, német árak.) Aber hallo  :sorcerer: ... De gyorsan kialakult az önbizalmuk!

Ugyanannyi pénzért nem tartana sokáig eldöntenem, hogy melyiket vegyem - hosszabb gari ide vagy oda. Szvsz szerencsésebb lett volna valahová 10 %-al a Mazda alá belőni az árat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )