Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5184120 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Egyéb autók
« Válasz #1035 Dátum: 2010.02.25 22:59:57 »
Általában maximálisan racionális emberek lesznek vezetők, akik persze az interjú során maximálisan rugalmasnak, fiatalosnak, és szárnyaló fantáziájúnak bizonyulnak.
Sehogy se értem ezt. Nem a korral jár a racionalitás amúgy. 30 éves főnököm volt, aki szintén ilyen volt.

Eég sok kisebb-nagyobb céggel vagyok kapcsolatban, nagyon ritka eset, amikor az adott vezető beosztásu ember a rá bízott terület minden részéhez ért. Sokan büszkeségből ezt nem ismerik be, és nyomják a sztereotip baromságaikat - legyen az gépjárműpark, számítógép, vagy bármi hasonló, és nem hallgatnak a hozzáértők véleményére.
Sokszor a gazdasági igazgató dönt ezekben a kérdésekben, és mindenféle műszaki hozzáértés nélkül - gyakran saját érdekeit is erősen figyelve - anyagi alapokon dönt, és az üzemeltetési, fenntartási stb... költségeket max a kötelező szervizek szintjéig tudja lekövetni.

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Egyéb autók
« Válasz #1036 Dátum: 2010.02.25 23:00:36 »
Most nem azért, de mikor bekrepált a Seat, akkor ugyan lehet, hogy lehetett volna nagyobb kerettel gazdálkodjak a csereautó ügyében, de arra gondoltam: jelen gazdasági klímában, jelen igényeimnek tökéletesen megteszi egy Swift. Keressünk egyet, ami keveset futott, van benne klíma, lecsekkolható az előélete. Lehessen vele sok km-t megtenni gond nélkül és lehetőleg ne kerüljön sokba a cégnek. Találtam, megvetettem. Nem akartam imidzset venni, formás autót, komoly színűt, tököm tudja micsodát...
Lehet, hogy rossz cégvezető lenne belőlem? :hmmmm:
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Egyéb autók
« Válasz #1037 Dátum: 2010.02.25 23:04:38 »
Azért egy dolgot ne felejtsünk el: flottáról van szó, és a magyar flottatendereknél vannak márkák (pl. Ford), amelyek igen nagy engedményeket adnak, míg mondjuk a Toyota nem.
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Egyéb autók
« Válasz #1038 Dátum: 2010.02.25 23:18:23 »
Én kisebb cégeket ismerek, ahol nincs flottakedvezmény.
Haveréknál pl. mindenki olyan autót vesz, amit akar. Van x forint, aztán abból új autót vehet, ami teccik. Automata váltós CorsaC-től Golf +on át Swift től Alfa 147 ig van minden autó. Persze mindig változott a cég aktuális anyagi viszonyaitól, hogy mennyi volt az az x forint. Havernak 240ezret futott a FocusI kombija, és most nagyon félti, mert nincs pénz autóra. Ez a cég legjobb állapotú autója, lévén folyamatos autópályázás történik vele 110-140 között.
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Egyéb autók
« Válasz #1039 Dátum: 2010.02.25 23:19:11 »
Japán kocsit nagyon kevés cég vásárol flottának. Unokatesóm mesélte, hogy 1ik cégénél E11 Corik voltak még a békalámpások. Senki se szerette a cégnél, de tény, hogy olyan keveset a szervizre nem költöttek. Szóval a cégek sok esetben a kényelemre mennek, nem a megbízhatóságra. ókhoz.
Csak nem Kész Kft? Ők is léggé Toyotások. És M+F-esek.
Nem, másik cég volt, náluk sokkal kisebb. Sajnos nem rémlik.
Laco 73 :D

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Egyéb autók
« Válasz #1040 Dátum: 2010.02.26 13:08:55 »
Tetszetős, minőségi utastér
Ez mitol kevesbe unalmas, mint barmelyik mas Toyota belso?  :?: :surrender:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Satriani

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #1041 Dátum: 2010.02.26 13:49:54 »
Nem is az az érdekes, hanem inkább a "minőségi" kitétel. Ilyen tákolmányt azért ritkán látni, ahol ennyire ordítana a műszerfalról, hogy hány alkatrészből, hány raktárkészletből legózták össze:
http://www.a5.hu/fastcgi-bin/galeria.cgi?gID=4241&pID=4241_DSCF0074

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Egyéb autók
« Válasz #1042 Dátum: 2010.02.26 14:01:43 »
Ma megint ültem hosszú távon az előző Berlingóban.
Továbbra se kellene ilyen autó. Tény, hogy kényelmes elöl, meg hogy hátul is elférni, de 7 évesen iszonyatosan zörög, és nagy a menetzaja is. A Corollám sokkal halkabb.
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #1043 Dátum: 2010.02.26 21:31:44 »
Tetszetős, minőségi utastér
Ez mitol kevesbe unalmas, mint barmelyik mas Toyota belso?  :?: :surrender:
Semmitől. Biztos is lehetsz benne, hogy ha Toyota lenne, rávágnák hogy unalmas. Az újságíró is ember, könnyebb neki a sztereotípiákból (amikre ráadásul a közönség is "értően", az elvásárai beigazolódásától jó érzéssel eltelve bólogat) építkezni, mint valós, önálló véleményt formálni.

Amúgy nem néz ki rosszul ez a műszerfal; de olyan hú de minőséginek valóban nem tűnik (még ha én nem is látom olyan rossznak a helyzetet, mint Satriani, pedig én is belenagyítottam az általa belinkelt fotóba). De ez megint olyan dolog, hogy ha megtapperolja az újságíró a műszerfal tetejét (amit használat közben sose tapperol az ember), és az jó puha, akkor már el is könyveli, hogy "minőségi" a beltér  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Egyéb autók
« Válasz #1044 Dátum: 2010.02.26 21:38:15 »
Srácok, ez azért elég korrekt ajánlat, nem? Őszintén megmondom, ha gondolkodnék most új autón, nem sokat tökölnék...  :hmmmm:
Gabe 254.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Egyéb autók
« Válasz #1045 Dátum: 2010.02.26 22:28:25 »
De ez megint olyan dolog, hogy ha megtapperolja az újságíró a műszerfal tetejét (amit használat közben sose tapperol az ember), és az jó puha, akkor már el is könyveli, hogy "minőségi" a beltér  :yes:
Innentől megint az a kérdés, hogy ha ilyen ló kell, akkor miért nem csináljuk meg? Miért kekeckedünk. Ezt például nem értem a Toyota részéről.
Vagy. Miért nem vesznek attól a gyártótól üléseket, amelyik a franciáknak adja. A Valeo francia elektromos cuccok után, sztem nem lenne gáz, ha francia székek lennének az autóban.
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #1046 Dátum: 2010.02.27 00:17:51 »
Erre meg az a standard válasz, hogy legyen meg a PUG tulajának a puha műszerfala, ha cserében nekem lesz egy olyan gyújtótrafóm, ami nem krepál be  ;) ...

Hogy mi a helyzet az "is-is"-sel  :hmmmm: ? Hát valszeg van egy határ, hogy mi fér bele egyidejűleg abba, amit még el is lehet adni versenyképes áron.

De amúgy Isten látja lelkemet, én nem azért tartom hülyeségnek a műszerfal-tapperolást, mert pl. az Aurisnak kemény a műszerfala  :nonono: ... Hanem mert egyszerűen hülyeségnek tartom és kész. Elhiszem, hogy most ez kell a népnek, de ettől még szerintem nonszensz.

Az olyasmiket, mint mikor kihagyják a négy automata ablakemelőt egy autóból, aminek az elődjében ez benne volt, én is pofátlanságnak (és ráadásul öngólnak) tartom. De ez az anyag-mizéria, ehh... Nézzen ki jól, működjön, és ahol hozzáérhetek a normál használat közben, ott legyen kellemes tapintású. Nekem ennyi elég.
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.27 00:33:23 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #1047 Dátum: 2010.02.27 00:39:11 »
...pedig én is belenagyítottam az általa belinkelt fotóba...

Amit látok, és amivel természetesen nem muszáj egyetérteni: ott van a sima, lakkozott felület, amibe belevágnak egy teljesen más színű és textúrájú rádiót, valamint egy különálló panelben trónoló olyan kijelzőt, amit nem tudtak olyan nagyra csinálni, hogy kitöltse a rendelkezésre álló helyet, ezért köré kellett egy randa keretet fabrikálni. Szerintem roppant igénytelen, erősen tákolmány hatást kelt.

Teszem hozzá: a Peugeot az utóbbi időben nagyon összekapta magát, és szép belsőket készít. Hogy ne menjünk messzire, a 207 és a 308 is szebb, igényesebb, mint a Yaris és az Auris.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Egyéb autók
« Válasz #1048 Dátum: 2010.02.27 09:19:37 »
Nem hinném, hogy sokkal többe kerül az a vacak műanyag. Ha a Sárkányba, ami 1 teherautó képesek a koreaiak normális műanyagokat tenni, akkor nem értem, hogy a Toyotának miért nem megy.
Amúgy meg a megbízhatóság fontosabb.
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Egyéb autók
« Válasz #1049 Dátum: 2010.02.27 09:59:22 »
Én sokkal jobban bosszankodom azon, hogy a hátsó sárfogó gumik szépen kikerültek az autók természetes tartozékai közül. Sok esetben - például az Avéra kapható is ilyen - ami most van, az is inkább csak dísz. Nem hiszem, hogy ezen múlnának az eladási adatok, viszont rengeteg ablakmosót meg lehetne spórolni...
music