Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5184167 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Egyéb autók
« Válasz #1020 Dátum: 2010.02.24 23:39:16 »
Nem rossz a H Astra. Más kérdés, hogy az az 1.7 moci az sztem nem a legmodernebb, és még fogyasztásban se olyan jó.
Ceed, vagy i30 szóba se jött?
max 100 lóerős lehet.
kia, hunyadi "nem illik a cég arculatához". ::)

Ja, értem. Szóval a ló is számít, nem csak az ár. Akkor az Opel a nyerő, mert ő adja a legtöbb még "belefér" lóerőt kombi formában.
Laco 73 :D

Satriani

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #1021 Dátum: 2010.02.25 11:41:16 »
kia, hunyadi "nem illik a cég arculatához". ::)

Ez hülyeség... Amúgy az i30 kombi van 90 lóerős változatban is, természetesen azt választanám 100 lóerő alatt.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Egyéb autók
« Válasz #1022 Dátum: 2010.02.25 16:54:16 »
Gondolom ájrópái cég-ájrópái ótó... Ez ugye a Strabag? Vagy rosszul tévedek?
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Egyéb autók
« Válasz #1023 Dátum: 2010.02.25 16:57:20 »
Még mindig nem mondom, hogy kéne, de a belseje azért nem rossz... :D Képre kattintva galéria...
Gabe 254.

Satriani

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #1024 Dátum: 2010.02.25 17:24:38 »
Gondolom ájrópái cég-ájrópái ótó...

Ha pénzügyes lennék a cégnél, ott vágnám agyon azt a barmot, aki esetleg milliókat költ fölöslegesen ilyen marhaság miatt. Egy globális autópiacon semmi értelme egy ilyen mű-européer hozzáállásnak. Még jó, hogy nem csak magyarországi gyártású típusokat lehet beszerezni, pofám leszakad.

 :censored: :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Egyéb autók
« Válasz #1025 Dátum: 2010.02.25 17:40:14 »
Gondolom ájrópái cég-ájrópái ótó... Ez ugye a Strabag? Vagy rosszul tévedek?
Mondjak jobbat. Német cég, német autó. Osztrákok szintén németet.
Én dolgoztam német cégnél. BMW volt a vezetőknek. Opel Vectra a közép vezetőknek. Astra a kisfőnököknek. Kisáruszállítóból meg Merci, VW, Opel szintén. Talán az volt furi, hogy 1-1 Volvo is volt a kínálatban. Mondjuk ha jól sejtem az is német érdekeltségű.

Japán kocsit nagyon kevés cég vásárol flottának. Unokatesóm mesélte, hogy 1ik cégénél E11 Corik voltak még a békalámpások. Senki se szerette a cégnél, de tény, hogy olyan keveset a szervizre nem költöttek. Szóval a cégek sok esetben a kényelemre mennek, nem a megbízhatóságra.
Nem akarom elmesélni, hogy az Astrákkal mennyi gond volt a volt cégemnél. Csak néhány példa. ECU elszállt menet közben, autó megállt a Német sztrádán, folyamatos olajevés, motorfelújítással egybekötve 150ezer km környékén. 1-1 rejtett hiba miatt volt, hogy 1 hónapot állt szervizben 1 autó.

Koreai autóktól meg félnek. Amúgy akik döntéseket hoznak autó ügyben, sztem nem is értenek az autókhoz.
Laco 73 :D

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Egyéb autók
« Válasz #1026 Dátum: 2010.02.25 18:29:47 »
Japán kocsit nagyon kevés cég vásárol flottának. Unokatesóm mesélte, hogy 1ik cégénél E11 Corik voltak még a békalámpások. Senki se szerette a cégnél, de tény, hogy olyan keveset a szervizre nem költöttek. Szóval a cégek sok esetben a kényelemre mennek, nem a megbízhatóságra. ókhoz.
Csak nem Kész Kft? Ők is léggé Toyotások. És M+F-esek.
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #1027 Dátum: 2010.02.25 21:52:11 »
5,5milpengő környékén még milyen alternatívák lettek volan dízel kombiban? :hmmmm:
Ceed vagy i30 dízel kombi kevesebből is kijött volna.

Mondjuk az Astra H nem egy rossz autó, szívesen futkosnék ilyennel. De a felsorolásból én is a Focust választottam volna, azt kifejezetten jó vezetni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #1028 Dátum: 2010.02.25 21:55:30 »
A 7,5 éves 2.0HDI-t hova tekerte volna vissza a kereskedő, ha 125e km van benne?!
A felére. "60 ezres szervíz után"...

125 ezer km, az nagyon sooooooook, apukám, gyere menjünk, nézzünk inkább egy másikat...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Egyéb autók
« Válasz #1029 Dátum: 2010.02.25 22:02:19 »
5,5milpengő környékén még milyen alternatívák lettek volan dízel kombiban? :hmmmm:
Ceed vagy i30 dízel kombi kevesebből is kijött volna.

Mondjuk az Astra H nem egy rossz autó, szívesen futkosnék ilyennel. De a felsorolásból én is a Focust választottam volna, azt kifejezetten jó vezetni.
Egyébként tényleg törném le a kezét egy olyan vezetőnek, aki jelen helyzetben a fent vázolt dolgok miatt választ olyan autót, amilyet. Ceedből gyakorlatilag fullos verziót lehetne ennyiért kapni, és akkor még nem beszéltünk a 150ezerig tartó gariról.
Igaz, a H Astra sem gáz, de ha azt mondanák, hogy Ceed vagy Astra gondolkodás nélkül a koreai mellett voksolnék...
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #1030 Dátum: 2010.02.25 22:03:39 »
Beszélgettem ma egy autómentős sráccal (ő szállította a Coronát a lakatostól a fényezőhöz). Tíz éve ezt csinálja folyamatosan. Szóba jött, hogy miket visz jellemzően... Hát leggyakrabban Citroent, Peugeot-t, BMW-t, VW-t; utóbbiakból főleg a nagyobb, drágább gépeket. Más márkákat kevésbé; koreait, japánt csak nagyon elvétve. Suzukiból és Toyotából a legkevesebbet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #1031 Dátum: 2010.02.25 22:05:51 »
Egyébként tényleg törném le a kezét egy olyan vezetőnek, aki jelen helyzetben a fent vázolt dolgok miatt választ olyan autót, amilyet. Ceedből gyakorlatilag fullos verziót lehetne ennyiért kapni, és akkor még nem beszéltünk a 150ezerig tartó gariról.
Igaz, a H Astra sem gáz, de ha azt mondanák, hogy Ceed vagy Astra gondolkodás nélkül a koreai mellett voksolnék...
Te igen, és én is; de aki ilyesmiről dönt ma egy nagy európai cégnél (pláne ebben a régióban, amely továbbra is elsősorban a német márkák bűvkörében él), az nem fog ilyen döntést hozni. Az nem vesz holmi olcsó, noname koreai vacakot, amelyről csak pár éve tudja, hogy egyáltalán létezik  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Egyéb autók
« Válasz #1032 Dátum: 2010.02.25 22:28:35 »
Csak azt nem értem, hogy miként lehetnek ekkora cégeknél ilyen döntési pozícióban ilyen tudatlan emberek?!  :?:
Gabe 254.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Egyéb autók
« Válasz #1033 Dátum: 2010.02.25 22:30:41 »
Csak azt nem értem, hogy miként lehetnek ekkora cégeknél ilyen döntési pozícióban ilyen tudatlan emberek?!  :?:

Megfelelő helyen voltak, a megfelelő időben; vagy csak közeli ismerőse van megfelelő pozicióban.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Egyéb autók
« Válasz #1034 Dátum: 2010.02.25 22:47:40 »
Általában maximálisan racionális emberek lesznek vezetők, akik persze az interjú során maximálisan rugalmasnak, fiatalosnak, és szárnyaló fantáziájúnak bizonyulnak.
Sehogy se értem ezt. Nem a korral jár a racionalitás amúgy. 30 éves főnököm volt, aki szintén ilyen volt.
Laco 73 :D