Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 5810155 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29925 Dátum: 2021.11.19 07:02:34 »
Szia!
Nem írtad, hogy mikor volt a fojtószelepház, alalpjárati szelep takarítva. Én azzal kezdeném. A motorban 5w30 való, ha nem eszi a mostanit, érdemes lenne váltani.

Adalac

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29926 Dátum: 2021.11.19 16:04:33 »
Szia!

Azok még nem voltak takarítva nálam. Hogy előtte voltak-e azt nem tudom. Tavaly júliusban vettem az autót. Eszi ezt az olajat is. 5000-ként kb 1 liter. Nem tudom milyen volt benne az előző tulajnál. Azt mondta szerinte 10W40.

Bonyolult kitakarítani ezeket? Nagyon szét kell szedni?

Köszönöm a választ.
« Utoljára szerkesztve: 2021.11.19 16:14:20 írta Adalac »

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29927 Dátum: 2021.11.19 16:40:54 »
Szia!

Azok még nem voltak takarítva nálam. Hogy előtte voltak-e azt nem tudom. Tavaly júliusban vettem az autót. Eszi ezt az olajat is. 5000-ként kb 1 liter. Nem tudom milyen volt benne az előző tulajnál. Azt mondta szerinte 10W40.

Bonyolult kitakarítani ezeket? Nagyon szét kell szedni?

Köszönöm a választ.
Az még nem vészes, mindenesetre jobb, mint a 10W40-es olaj.
Egyáltalán nem bonyolult múvelet, otthon is elvégezhető.
Néhány videó hozzá:
www.youtube.com/watch?v=vvSrMptzo_0
www.youtube.com/watch?v=0rld__gkP_E

A légmennyiségmérőt is érdemes kipucolni
www.youtube.com/watch?v=Rt8Ekk6kot8

Illetve érdekes még:
www.youtube.com/watch?v=ez5ykPAMG8k

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29928 Dátum: 2021.11.19 17:40:13 »
Még egy módszer a tisztításra, ha nem akarod/tudod le/szétszedni (de az a korrekt út)
www.youtube.com/watch?v=rNyiSl6wIzw

Adalac

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29929 Dátum: 2021.11.19 18:25:10 »
Köszönöm. Tényleg nem annyira bonyolult. Csak venni kell olyan tisztító sprayt.
A szívó sor tömítés cserét más leírásnál megtaláltam. Az nem is drága. Kb 1800 Ft.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29930 Dátum: 2021.11.19 20:38:05 »
Köszönöm. Tényleg nem annyira bonyolult. Csak venni kell olyan tisztító sprayt.
A szívó sor tömítés cserét más leírásnál megtaláltam. Az nem is drága. Kb 1800 Ft.
Ez tökéletesen megteszi

lmaximl

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29931 Dátum: 2021.11.27 08:56:36 »
Sziasztok,
uj tagkent vagyok itt, orulok, hogy letezik ez a csoport. Nenmreg vettem egy 2006-os 1.4 vvt-i benzines Corolla kombit. Minden szep es jo, csak van valami oraketyegesre hasonlito hang (ha jol hallom jobb elol a motorterbol), ami ha leveszem a labam a gazrol akkor felgyorsul.
Szerelo megnezte, es aztmondta, hogy valoszinuleg szelephezag allitas megoldja a problemat. Valakinek esetleg volt hasonlo problemaja, ami megoldodott?

Illetve mennyibe kerul egy szelephezagallitas munkadijjal egyutt.

Nagyon koszonom a segito valaszokat!

lmaximl

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29932 Dátum: 2021.11.27 09:02:07 »
Es egy reality check. A csatolt szerviz szamla rendben van?

lmaximl

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29933 Dátum: 2021.11.27 11:37:48 »
Sziasztok,
uj tagkent vagyok itt, orulok, hogy letezik ez a csoport. Nenmreg vettem egy 2006-os 1.4 vvt-i benzines Corolla kombit. Minden szep es jo, csak van valami oraketyegesre hasonlito hang (ha jol hallom jobb elol a motorterbol), ami ha leveszem a labam a gazrol akkor felgyorsul.
Szerelo megnezte, es aztmondta, hogy valoszinuleg szelephezag allitas megoldja a problemat. Valakinek esetleg volt hasonlo problemaja, ami megoldodott?

Illetve mennyibe kerul egy szelephezagallitas munkadijjal egyutt.

Nagyon koszonom a segito valaszokat!

Igazabol ugy tunik hogy fordulatszam fuggo. Az oraketyegestol a Singer varrogepig tart a hangtartomany

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29934 Dátum: 2021.11.27 14:47:42 »
Igazabol ugy tunik hogy fordulatszam fuggo. Az oraketyegestol a Singer varrogepig tart a hangtartomany
Üdv!
Nekem volt ilyen tapasztalatom, jobb elölről hallatszott. Valóban szelep hang, a szelepszár szimmeringek keményedtek meg, azért hallatszott. A hangtól eltekintve más gondot nem okozott, nem nőtt az olaj fogyasztás.

lmaximl

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29935 Dátum: 2021.11.27 17:40:17 »
Üdv!
Nekem volt ilyen tapasztalatom, jobb elölről hallatszott. Valóban szelep hang, a szelepszár szimmeringek keményedtek meg, azért hallatszott. A hangtól eltekintve más gondot nem okozott, nem nőtt az olaj fogyasztás.

Es akkor egy szimmering cserevel megszunt a hang? Ha esetleg szervizben csinaltattad mostanaban meg tudod mondani milyen koltseg volt ez? Koszonom!

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29936 Dátum: 2021.11.27 18:26:17 »
Es akkor egy szimmering cserevel megszunt a hang? Ha esetleg szervizben csinaltattad mostanaban meg tudod mondani milyen koltseg volt ez? Koszonom!
Nálam teljesen megszűnt a hang - ismétlem, hogy ez a jelenség sem olajfogyasztással, sem erre utal jelekkel (kékes füst indulásnál, nagyobb gázadásnál) nem járt. Tehát nem elkopott tömítésekről volt szó. De erről írtam privátot.
A szimeringek nem drágák, ha csak ahhoz kell nyúlni, a munkadíj többe van, de nem hosszú művelet és nem is bonyolult. Nálunk ehhez (4A-FE motor) csak a szelepfedelet kell leszedni, nem tudom, mi a helyzet a VVTi motorokkal, de gyanítom, hogy hasonló. A munkadíj szórása nagyon változó, hogy hol, kinél végezteted, legjobb, ha árajánlatokat kérsz. Alkatrész beszerzéshez a Szakál-Metalt javaslom (ha a műhely/szaki egyáltalán rááll, hogy hozott alkatrészt építsen be, de ezt erősen kétlem, kell a mellékes...)

darthvader

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29937 Dátum: 2021.12.01 14:38:26 »
Tisztelt fórumozók!
Elakadtam a hiba keresésben. Egy 2002 toyota corolla 1.4 vvti hatchback-n ha felkapcsolom a lámpát akkor egyszerre világít a tompított és a reflektor is (bár mindkettő halványan, a reflektor ép hogy csak izzik). A reflektor felkapcsolásakor a bal oldalon átvált a lámpa reflektorra  jobb oldalon mindkettő elalszik csak a helyzetjelző világít. A világítás kapcsoló ellenőrizve, rendben (csere darabbal is ugyanez a jelenség). A lámpák, testpontok ellenőrizve, rendben. Kábel korbácson sérülés, égés nyom nincs.
Van valakinek ötlete, hogy miért világít egyszerre a tompított és a reflektor?
Köszönöm a válaszokat!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29938 Dátum: 2021.12.01 15:26:48 »
Nincs valakinek ismerősi, rokoni körben, esetleg a szomszédjánál egy elfekvőben lévő E10-es kasztnija? Ha pedig esetleg ebből az ultra ritka 3 ajtós kasztni lenne, az külön öröm lenne.  ;)

Szeretném megmenteni az enyémet, és mindent megcsináltatni rajta - viszont a Hatchback - illetve sajnos lassan már az E10-esek is ritkák, mint a fehér holló - és nagy részük a rozsda martaléka lett már.  :no: :cry:

Van olyan bontó, ahol évek óta nem találkoztak már ilyen Corollával.  :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2021.12.01 15:28:33 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29939 Dátum: 2021.12.14 08:01:26 »
Sziasztok!
Az mitől lehet, hogy nem melegszik a hűtővíz az autóban a szokásos hőmérsékletre? Ha kimegyek a városból az autóval, még hűl is a víz egy kicsit. ( a TS)