Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 5849615 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29880 Dátum: 2021.05.17 19:28:19 »
Ha az 1,6-os Valvematic motor van benne (1ZR-FAE), akkor 0W20 az elsődleges ajánlású motorolaj.
(bocs, valahol az E15 Corollánál elvesztettem a számozást, nem tudom melyik az E170  :D)
Igen, arról van szó. 2017-es évjárat. Az automata váltóra leszek kíváncsi, előrelépés lenne, egy ilyen Corollát próbálok majd ki. Bár lehet, hogy egy kombi Hyundai i30 lesz inkább, újonnan 5,5 millióért 1,5-ös szívó benzines motorral. Az mégis csak új....
Egyébként Corollát vagy Aurist szeretnék alapvetően 5 millió alatt, de nagyon kicsi a kínálat belőlük itt vidéken, ami 100 ezer km alatti futású. Hibrid meg pláne ritka, csak murvás neppertelepen árulnak külföldről behozottat. Nincs rutinom az autóvásárlásban, ha akad egy jó vétel, azonnal le kell csapni rá.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29881 Dátum: 2021.05.17 21:34:37 »
Én E15-ös MM váltóját próbáltam, na az köszönőviszonyban sincs az igazi, hagyományos Aut váltókkal.
És amint hallottam azóta sem változott sokat a helyzet, nincsenek leheletfinom váltások, az autó bólogat, szóval felejtős - szerintem.  :hmmmm:
A fokozatmentes váltók sosem lesznek képesek olyan kunsztokra, mint a hagyományosak voltak - sajnos.  :cry:

Igazi Aut váltóval utoljára az E12-es Corolla jött ki, de abból is az 1.6-os benzines, mert a dízelhez MMT-t lehetett párosítani - ami szintén kerülendő...  :szemez:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Tsabu

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29882 Dátum: 2021.05.17 22:54:38 »
Sziasztok!

Másik topicban nem gyütt válasz, hátha itt.

Corolla E12 2005 évj. ABS vezérlő egységgel kapcsolatban érdeklődnék. Merthogy megvettük a második Corollánk, és ebben ez a kütyü speciel rossz. Hallottam ilyet, olyat, amolyat róla, de inkább kérdezek itt, vélhetően több a tapasztalat, mint a "haverom hallotta" sztorikban.

1. Vannak olyan ABS vez egységek, melyekbe állítólag be van kódolva az alvázszám, és csere esetén a computer nem fogja felismerni az "új" kockát, hiába is jó az. A kérdés, h az E12-ben is így van ez? Vagy próbálkozhatok cserével is?

2. ha a csere nem megy, akkor tudnátok ajánlani szervizt, ahol helyrepofozzák a kockát? ja, és ez kb mibe fáj?

3. ha lehet cserélni, mer nem köti alvázszámhoz a kockát a rendszer, akkor érdemes próbálkozni bontóban? Ha igen, melyikben?

az új ABS egységet vmi számomra indokolatlanul horribilis 900+áfa áron találtam neten, ok, csak 1 helyen néztem, de gondolom máshol is több százezer, uh az tuti nem megoldás.

Köszi előre is a válaszokat!

Üdv, Cs.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29883 Dátum: 2021.05.18 07:08:26 »
Én E15-ös MM váltóját próbáltam, na az köszönőviszonyban sincs az igazi, hagyományos Aut váltókkal.
És amint hallottam azóta sem változott sokat a helyzet, nincsenek leheletfinom váltások, az autó bólogat, szóval felejtős - szerintem.  :hmmmm:
A fokozatmentes váltók sosem lesznek képesek olyan kunsztokra, mint a hagyományosak voltak - sajnos.  :cry:

Igazi Aut váltóval utoljára az E12-es Corolla jött ki, de abból is az 1.6-os benzines, mert a dízelhez MMT-t lehetett párosítani - ami szintén kerülendő...  :szemez:

A Totalcaros teszt alapján egész jó az a váltó: https://totalcar.hu/tesztek/2016/12/29/teszt_toyota_corolla_1.6_valvematic_cvt_executive_-_2016/
130-nál csak 2500-at pörög, jónak tűnik. Persze majd a próba után tudok csak érdemben nyilatkozni.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29884 Dátum: 2021.05.19 11:46:04 »
A Totalcaros teszt alapján egész jó az a váltó: https://totalcar.hu/tesztek/2016/12/29/teszt_toyota_corolla_1.6_valvematic_cvt_executive_-_2016/
130-nál csak 2500-at pörög, jónak tűnik. Persze majd a próba után tudok csak érdemben nyilatkozni.
Az más, mint amiről Xtrem írt (MMT). Az MMT egy hagyományos manuális váltó automata kuplunggal. Nem a Toyota csinálta meg szarul, hanem a rendszer eleve felejtős (más márkáknál is)

A CVT egy fokozatmentes váltó. Szerintem jó használni, megfelelően gondozva sokáig tud hibamentesen működni. Érdekes, hogy ugyanazt a Valvematic motort alacsonyabb fordulatszámon tartja, mint a manuális 6 sebességes váltó végáttételnél (kb 300 1/min-nal alacsonyabban pörög).
Avensisekbe is szerelték, azokból többet is ismerek ezzel, nincs velük gond, szeretik.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29885 Dátum: 2021.05.22 14:21:16 »
Úgy néz ki a CVT-váltós Corolláról lecsúsztam, eladták mielőtt megnézhettem volna. Mi a helyzet egyébként ezzel az 1.6-os 132 LE-s benzinmotorral úgy általánosságban? Mennyire megbízható? Mérhető olajfogyasztás mennyire jellemző rá, amíg kevés km-es (100-150 ezerig) és a megfelelő olaj van benne?
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29886 Dátum: 2021.05.26 10:16:56 »
Úgy néz ki a CVT-váltós Corolláról lecsúsztam, eladták mielőtt megnézhettem volna. Mi a helyzet egyébként ezzel az 1.6-os 132 LE-s benzinmotorral úgy általánosságban? Mennyire megbízható? Mérhető olajfogyasztás mennyire jellemző rá, amíg kevés km-es (100-150 ezerig) és a megfelelő olaj van benne?
Pont az előbb volt róla szó itt:

https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=3.msg731305#msg731305

pintercello

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29887 Dátum: 2021.05.31 19:23:52 »
Sziasztok!

6 éve vagyok egy 95-ös liftback tulaja, és sajnos most jutottam el odáig, hogy én nem tudom számomra gazdaságosan megszereltetni, sajnos. Mindezt úgy, hogy 270 ezres javítás van benne januárról (szilentek, vezérlés,plusz apróbb dolgok) Bosszantó a dolog, mert rozsda alulról alig van rajta, még bőven szaladgálna egy jó ideig. Ami maradt javításra: első lengéscsillapítók, egy kis hegesztés a katalizátornál (megoldható levétel nélkül), plusz valahol folyik az olaj. (valószínűleg szelepfedél, a motor nem eszi)  Sajnos esztétikailag nincs annyira szép állapotban, viszont ahogy már írtam, az alváz remek, a beltér is megkímélt, a kerékjáratoknál itt ott ütődés, a motorháztetőn a fényezés felpattogzott.
Április 10-én járt le a műszaki. Véleményt szeretnék kérni, hogy van-e esély, hogy valakinek kéne az autó,szerintem ha valaki tud és szeret szerelni, megbecsüli a még japánban gyártott, nem elrozsdált, szép liftback formát, elég jól járna vele.

Balint78

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29888 Dátum: 2021.06.22 14:57:27 »
Sziasztok,

valahol elérhető, hogy a 2008-as Corolla Verso 1,8 benzines felszereltségi szintjei mit takartak?

Köszi,

Bálint

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29889 Dátum: 2021.06.23 00:21:41 »
Sziasztok,

valahol elérhető, hogy a 2008-as Corolla Verso 1,8 benzines felszereltségi szintjei mit takartak?

Köszi,

Bálint
Ha adsz priviben egy emailcímet, elküldöm a típuslapot. Ez tényleg csak a 2008-as évjáratra érvényes!
music     

Kasnyikt

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29890 Dátum: 2021.06.26 19:51:27 »
Sziasztok,
Adott egy 2006-os toyota corolla hatchback 1.6 benzin 110le.
A kuplungja furán lent fog kb 1-2 centit engedek a pedálon és már indul is az autó. Tapasztalt már valaki ilyesmit ? Mi lehet az oka ? Előre is köszi.
« Utoljára szerkesztve: 2021.06.26 19:55:05 írta Kasnyikt »

petis87

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29891 Dátum: 2021.07.19 16:05:23 »
Sziasztok!
Valaki hozzáértő segíthetne nekem hogy  Toyota Corolla E 11 sedan-ból (2001-es évjárat,ikerlámpás)hogyan kell ledönteni a hátsó ülés támlát?Köszi a segítséget!Üdv mindenkinek!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29892 Dátum: 2021.07.19 16:46:09 »
Sziasztok!
Valaki hozzáértő segíthetne nekem hogy  Toyota Corolla E 11 sedan-ból (2001-es évjárat,ikerlámpás)hogyan kell ledönteni a hátsó ülés támlát?Köszi a segítséget!Üdv mindenkinek!
Szia!
Sajnos nem vagyok hozzáértő, de egy nagyjából kikeresett ábra alapján hasonló lehet, mint a Carinán: a támla tetején van egy gomb (ha osztott, akkor mindegyik tetején, a külső széleken), amit lenyomva lehet ledönteni  a háttámlát.
Ha nem megy, akkor a támla hátulján van egy biztonsági kallantyú, azt kell átbillenteni.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29893 Dátum: 2021.07.19 16:51:08 »
Sziasztok,
Adott egy 2006-os toyota corolla hatchback 1.6 benzin 110le.
A kuplungja furán lent fog kb 1-2 centit engedek a pedálon és már indul is az autó. Tapasztalt már valaki ilyesmit ? Mi lehet az oka ? Előre is köszi.
Szia!
Gondolom ennek is hidraulikus a kuplung működtetése.
Ha nincs útban a pedálnak a szőnyeg, akkor érdemes lehet a kuplungpedál rúdjához csatlakoztatott nyomórúd hosszán változtatni, szerintem növelni kellene rajta. Az utastérből lehet megcsinálni, de jegyezd meg, mennyit csavartál rajta.

Helga8619

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29894 Dátum: 2021.07.30 13:07:43 »
Sziasztok kedves Csoporttagok!
Még új vagyok itt.  ::) Egy Toyota Corolla vásárlása mellett döntöttem, és szeretnék a lehető legalaposabban utánanézni.
Ez a típus tetszik nagyon:

Szeretném kérdezni, hogy akinek ilyen típusú Corollája van, - különösen azok véleményére lennék leginkább kíváncsi, ahol van pici gyerek a családban - hogy pl. babakocsi szállításnál mennyire macerás, hogy sedan az autó? A csomagtartó nyílás mennyire teszi lehetővé a ki-és bepakolást?
Köszönöm előre is a válaszokat!
Szép napot!