Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 5809887 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29865 Dátum: 2021.04.10 20:54:47 »
E10-es Corollával kapcsolatban lenne egy (lehet hülye  :szemez: ) akkumulátor kérdésem:
A képet elnézve úgy tűnik a + sarú a bal oldalon van, az akksi viszont a címkével fejjel lefelé van bent - tehát akkor az akksi, ami kell bele az viszont most jobbos lenne?



2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29866 Dátum: 2021.04.10 21:29:41 »
Carinán ugyanígy van: beépítve a bal saru a pozitív, de az akku jobbos  :yes:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29867 Dátum: 2021.04.11 10:11:24 »
Köszi az infót, akkor jól gondoltam.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

pszabo

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29868 Dátum: 2021.04.19 15:08:08 »
Sziasztok,
Egy 2017-es Corolla szedánon (E180) szeretnék ablaktörlő lapátokat cserélni. Az elhasználódott eredeti lapátokat nemrég lecseréltem egy egyszerű BOSCH ablaktörlőre,
de ez sajnos nagyon gyatrán „muzsikál”. Egy szaküzletben DENSO Hybrid ablaktörlőket (DU-035L és DUR-065L) ajánlottak, de a bőven 10e Ft fölött árat kissé túlzónak
tartom. Tudtok valamilyen bevált márkát ajánlani (lehetőleg konkrét típusszámmal)?

TLantos

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29869 Dátum: 2021.04.22 11:01:48 »
Sziasztok,
Egy 2017-es Corolla szedánon (E180) szeretnék ablaktörlő lapátokat cserélni. Az elhasználódott eredeti lapátokat nemrég lecseréltem egy egyszerű BOSCH ablaktörlőre,
de ez sajnos nagyon gyatrán „muzsikál”. Egy szaküzletben DENSO Hybrid ablaktörlőket (DU-035L és DUR-065L) ajánlottak, de a bőven 10e Ft fölött árat kissé túlzónak
tartom. Tudtok valamilyen bevált márkát ajánlani (lehetőleg konkrét típusszámmal)?
En Kinabol rendeltem toredek aron (3 darabos keszletet). Kialakitasa ugyanaz, mint a gyarinak, igenyes kivitel, viszont meg nem csereltem le, igy gyakorlati tapasztalat nincs.
Es miutan berepedt a szelvedo, nem is fogom lecserelni meg egy darabig.

petis87

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29870 Dátum: 2021.04.30 17:41:35 »
Sziasztok!
Szerelési ügyben érdekelne hogy (Toyota Corolla 2001-es évjaratú sedan,1.4 benzin,ikerlámpás)
-Műszerfal(óracsoport) megvilágítását hogyan lehet cserélni és milyen rizsszem izzó kell hozzá?
Az eredeti izzókon nekem volt zöld fólia(középkonzol megvilágítás),olyat honnan lehet szerezni?Köszi a segítséget!
Üdv Peti

Bassreflex

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29871 Dátum: 2021.05.02 15:28:41 »
Helló!
 Úgy jártam, úgy 5 éve, hogy a klíma kondenz elvezető csöve valahogy visszamászott a kocsiba és vizes lett a szőnyeg. Felhajtottam, visszatettem a helyére, alulról is meghúzogattam és jó is lett. Mai nap ismét kondenzvizet észleltem , felhajtottam a kárpitot, de a cső a helyén és a vége nem is nedves, tehát valahol feljebb dugulhatott el. A kérdésem a következő meg lehet azt fúvatni levegővel, vagy valami vékony drótot feldugni, okozhatok e valami kárt?  Mielőtt meg kellene bontani kipróbálnám, hát ha valami szutyok dugította el, átszúrom, vagy kifúvom. Aki tudja, kérem írjon valami okosságot. Köszi.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29872 Dátum: 2021.05.02 18:35:42 »
Helló!
 Úgy jártam, úgy 5 éve, hogy a klíma kondenz elvezető csöve valahogy visszamászott a kocsiba és vizes lett a szőnyeg. Felhajtottam, visszatettem a helyére, alulról is meghúzogattam és jó is lett. Mai nap ismét kondenzvizet észleltem , felhajtottam a kárpitot, de a cső a helyén és a vége nem is nedves, tehát valahol feljebb dugulhatott el. A kérdésem a következő meg lehet azt fúvatni levegővel, vagy valami vékony drótot feldugni, okozhatok e valami kárt?  Mielőtt meg kellene bontani kipróbálnám, hát ha valami szutyok dugította el, átszúrom, vagy kifúvom. Aki tudja, kérem írjon valami okosságot. Köszi.
Üdv!
Lehet dugulás a csőben. Ennek megelőzésére szokás a klímatisztító habot a kondenzvíz kivezető csövön felvezetni a hosszabbítóval, így biztosan feloldja a párologtató tálcán lévő koszt. Lehet, hogy a sűrített levegő is kinyomja.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29873 Dátum: 2021.05.03 08:31:41 »
Helló!
 Úgy jártam, úgy 5 éve, hogy a klíma kondenz elvezető csöve valahogy visszamászott a kocsiba és vizes lett a szőnyeg. Felhajtottam, visszatettem a helyére, alulról is meghúzogattam és jó is lett. Mai nap ismét kondenzvizet észleltem , felhajtottam a kárpitot, de a cső a helyén és a vége nem is nedves, tehát valahol feljebb dugulhatott el. A kérdésem a következő meg lehet azt fúvatni levegővel, vagy valami vékony drótot feldugni, okozhatok e valami kárt?  Mielőtt meg kellene bontani kipróbálnám, hát ha valami szutyok dugította el, átszúrom, vagy kifúvom. Aki tudja, kérem írjon valami okosságot. Köszi.

Érdemes felülről a tisztító habbal kezdeni. Alulról használhat a "duguláselhárítás", de óvatosan és nem acélhuzallal. Fújni nem érdemes, mert a trutyit rányomja az elpárologtatóra, és éppen az a cél, hogy az tiszta legyen. Szűrőt érdemes többszörözni /elő v. durva szűrő+finomszűrő+pollen/ így akadályozva azt, hogy a hőfelvevő /elpárologtató / és hőleadó /fűtő kalorifer / felülete porosodjon.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Bassreflex

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29874 Dátum: 2021.05.03 09:50:28 »
Köszönöm a segítséget, megcsináltam, ill. most jó. Szájjal fújtam bele a cső végébe, gurgulázós hang jött mint amikor egy üvegben van víz és fújsz bele levegőt, utána gyors visszatettem a padlólemezbe a helyére és maga alá vizelt :) Később is belefújtam, de már simán átfújhatóvá vált és a normális helyen jön a kondenzvíz.  Állítólag van egy primitív visszacsapó szelep, bogarak ne tudjanak felmászni és az száradhatott, vagy szorulhatott meg. Még egyszer kösz, mindenkinek.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29875 Dátum: 2021.05.16 08:55:15 »
Sziasztok!

E170-es Corolla vásárlását tervezem. Mire kell figyelni ezeknél leginkább, ami problémás lehet? Mennyire rohadnak ezek az autók? Milyen típushibái vannak ennek a szériának? Az 1,6-os motorba milyen motorolaj a gyári előírás? 0W-20?
Corolla 1,4 VVT-i 2005

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29876 Dátum: 2021.05.16 21:43:38 »
Az már régen rossz, ha egy legfeljebb 8 éves típus rozsdásodásáról van visszajelzés.
music     

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29877 Dátum: 2021.05.17 07:46:20 »
Az már régen rossz, ha egy legfeljebb 8 éves típus rozsdásodásáról van visszajelzés.
Sérülésmentes Mazdáról hallottam már, hogy 2-3 éves korában is elkezdett rohadni. Attól kezdve én már semelyik típusnál nem zárnám ki ennek lehetőségét.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29878 Dátum: 2021.05.17 08:40:55 »
Pont a Mazdáknak ez az egyik gyengéje. Toyotáknál rozsda kapcsán eddig csak a II-es Yarisokról olvastam, hogy az alvázvédelmük elég nagyvonalú, de ez megint olyan, hogy az ember elviszi szervizbe állapotfelmérésre, és ott látszik, ha gáz van.
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29879 Dátum: 2021.05.17 10:00:20 »
Sziasztok!

E170-es Corolla vásárlását tervezem. Mire kell figyelni ezeknél leginkább, ami problémás lehet? Mennyire rohadnak ezek az autók? Milyen típushibái vannak ennek a szériának? Az 1,6-os motorba milyen motorolaj a gyári előírás? 0W-20?
Ha az 1,6-os Valvematic motor van benne (1ZR-FAE), akkor 0W20 az elsődleges ajánlású motorolaj.
(bocs, valahol az E15 Corollánál elvesztettem a számozást, nem tudom melyik az E170  :D)