Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 5849676 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

thyeby

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29775 Dátum: 2020.06.27 21:46:12 »
Igen, az idei modellekben már van "android auto" menüpont - tegnap néztem utána pont.

De kérdeznélek, hogyan értelmezzem ezt: következő frissítés. A kocsi fejegységének a frissítésére gondoltál? Azt szokta a gyártó frissíteni időközönként?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29776 Dátum: 2020.06.28 09:46:51 »
Igen, az idei modellekben már van "android auto" menüpont - tegnap néztem utána pont.

De kérdeznélek, hogyan értelmezzem ezt: következő frissítés. A kocsi fejegységének a frissítésére gondoltál? Azt szokta a gyártó frissíteni időközönként?
https://www.toyota.hu/apps/customerportal#/
Regisztrálod az autódat (alvázszámmal) és a média egységet (serial no), majd az e-Boltban negtalálod évente 2x  az új térképeket és egyben frissíted a fejegységet is.
Letöltheted az autó kezelési útmutatóját, meg találsz pár hasznos dolgot.
Vagy amikor viszed 15.00 km/éves szervizre ott kéred a frissítést.

Tapatalkkal küldve.


thyeby

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29777 Dátum: 2020.06.28 10:10:52 »
Hú, köszönöm!

Számomra nagyon biztató, amit írtál.
És köszönöm a linket is!

Thomas1111

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29778 Dátum: 2020.06.28 21:02:24 »
Tudtommal a 2020 modellekben már használható - vagy a következő frissítéssel használható lesz - a tükrözés telefonról. Innentöl okafogyott a gyári navigáció szetintem.

 Szia!
Most próbálgatom a telefon tükrözést. Toyota corolla új modell. Működik is álló helyzetben youtube, navi minden ok viszont ha elindulsz letilt. Azt írja gépjármű mozgása alatt tiltva van ne vegye el a figyelmed. Bluetooth on csatlakozott. Most próbálnám usb is de MirrorLink (USB) tanúsítvánnyal szarakodik. Lehet nem ugyanaz a verzió van a telefonon mint a fejegységben. Még utána kell néznem.
Próbálgatom ha lesz valami változás megírom.

 

« Utoljára szerkesztve: 2020.06.29 09:08:06 írta Nagycitrom »

thyeby

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29779 Dátum: 2020.06.28 22:55:24 »
Én nem a MirrorLink irányába kezdtem el tapogatózni, hanem az "android auto" fele kacsintgattam.

https://hvg.hu/tudomany/20160731_apple_carplay_android_auto_teszt

Az rekesztett meg, hogy kézzel kell frissítgetni, mert hazánkban a googleplay áruház nem hozza.

Thomas1111

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29780 Dátum: 2020.06.29 19:46:40 »
Én nem a MirrorLink irányába kezdtem el tapogatózni, hanem az "android auto" fele kacsintgattam.

https://hvg.hu/tudomany/20160731_apple_carplay_android_auto_teszt

Az rekesztett meg, hogy kézzel kell frissítgetni, mert hazánkban a googleplay áruház nem hozza.


Már az is biztató hogy nem egyedül keresem a megoldást.
« Utoljára szerkesztve: 2020.06.30 12:09:02 írta Nagycitrom »

thyeby

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29781 Dátum: 2020.07.07 15:11:54 »
Nos, idézek a Toyota hivatalos válaszából a Corolla fejegység (2019) frissítését illetően. Akár bíztató is lehet, de arra mindenkjéppen jó, hogy tudja az ember a pillanatnyi helyzetet:

"Leszögezzük, hogy az Android Auto és a CarPlay bevezetés eredetileg nem volt része az említett modelleknek. Mivel időközben megszületett a megállapodás az Android Auto-t és a CarPlay-t szolgáltató cégekkel, így a Toyota a tavalyi évben megkezdte a vizsgálatot modellenként, hogy melyeknél lehet utólag bevezetni ezt a szolgáltatást. Ehhez sok feltétel szükséges hardver és szoftver oldalról. A modell különböző változataiban más-más beszállító biztosítja a fejegységet, így ezeket külön kell vizsgálni. Sajnos a vizsgálatot a korábbi helyzet hátráltatta, mert a szoftver tesztelését nem tudták folytatni az otthonról dolgozó mérnökök.

Márkakereskedő hálózatunk tájékoztatása során minden alkalommal azt az információt osztottuk meg a tavalyi év során, hogy vizsgálják a frissítés lehetőségét, de olyan információt nem adtunk, hogy bármely modell biztosan frissíthető lenne.

 

Kérjük, szíves türelmét szeptemberig amikor legkorábban megjelenhet a frissítés. Kérjük, érdeklődjön a Márkaszervizben akkor a lehetőségekről és feltételekről."

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29782 Dátum: 2020.07.08 18:49:36 »
Nos, idézek a Toyota hivatalos válaszából a Corolla fejegység (2019) frissítését illetően. Akár bíztató is lehet, de arra mindenkjéppen jó, hogy tudja az ember a pillanatnyi helyzetet:

"Leszögezzük, hogy az Android Auto és a CarPlay bevezetés eredetileg nem volt része az említett modelleknek. Mivel időközben megszületett a megállapodás az Android Auto-t és a CarPlay-t szolgáltató cégekkel, így a Toyota a tavalyi évben megkezdte a vizsgálatot modellenként, hogy melyeknél lehet utólag bevezetni ezt a szolgáltatást. Ehhez sok feltétel szükséges hardver és szoftver oldalról. A modell különböző változataiban más-más beszállító biztosítja a fejegységet, így ezeket külön kell vizsgálni. Sajnos a vizsgálatot a korábbi helyzet hátráltatta, mert a szoftver tesztelését nem tudták folytatni az otthonról dolgozó mérnökök.

Márkakereskedő hálózatunk tájékoztatása során minden alkalommal azt az információt osztottuk meg a tavalyi év során, hogy vizsgálják a frissítés lehetőségét, de olyan információt nem adtunk, hogy bármely modell biztosan frissíthető lenne.

 

Kérjük, szíves türelmét szeptemberig amikor legkorábban megjelenhet a frissítés. Kérjük, érdeklődjön a Márkaszervizben akkor a lehetőségekről és feltételekről."

Ez kimondottan jó. Főleg az eddigi nullához képest [emoji106]

Tapatalkkal küldve.


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29783 Dátum: 2020.07.09 13:59:34 »
Egy nagy szívességet szeretnék kérni olyan(ok)tól, akinek kombi Aurisa van. A csomagtartójának egyes belső méretei érdekelnének, le kéne mérni ezeket, és közzétenni (akár privátban, akár itt)! A katalógusadatok nem érdekesek, azok nem mondanak semmit. Ha van benne csomagtértálca, akkor azzal együtt mérve.
Tudom, barátom a google, de ezzel van egy kis gond. Mert persze utánanéztem, az ADAC szokta mérni ezeket a dolgokat, amikor tesztel egy-egy autót. A szélesség mérése rendben is szokott lenni, a hosszúság is jó, bár ők csak az ülés tövénél mérik, pedig egyrészt maga az üléstámla is befelé dől, másrészt a csomagtérajtó (beleértve az ablakot is) sem függőleges szokott lenni még egyterűnél sem, hát még kombiknál. A belső magasság viszont abszolúte nem stimmel, a COV-nál pl. ők 79 centit mértek, én a miénknél 84-et, azt tudom elképzelni, hogy a csomagtérnyílás magasságát nézik, ami meg egy teljesen haszontalan adat, hisz az ember a csomagtartóba pakol, nem a nyílásba...

Tehát, kéne a csomagtér
- magassága (úgy mérve, hogy az ajtónál lévő peremen túl, tehát ahol ténylegesen vannak a csomagok) közvetlenül az ülések mögött és amennyire csak lehet közvetlenül a csomagtérnyílásnál - ideális esetben a kettő egyezik, de általában a tető lejtése miatt az ajtóhoz közeli mérés kisebb számot mutat;
- szélessége a kerékjáratoknál, illetve a kerékjáratok előtti kis öbölnél mérve;
a hossza - felhajtott állapotban lévő üléseknél legalul mérve az ülés tövétől a csomagtérperemig (ha ez utóbbi íves, akkor az ív szélénél, ahol a legkisebb), illetve a hátsó ülés támlájának tetejétől a csomagtérajtóig;
- a csomagtérroló és a padló közti távolság.
Még egy dolog, azt is kell tudnom, hogy a megadott adatok hibrid, vagy benzines modellhez tartoznak. A hibridnél a belső magasság jóval kisebb. (A linkben szereplő adatok hibrid modellhez tartoznak, és az ADAC szerint a csomagtér számára -16 cm-t jelent a hibridakksik helyigénye.

Előre is köszönöm
music     

holistab

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29784 Dátum: 2020.07.10 00:23:43 »
Üdv. Olyan ügyben kérném a segítségeteket, hogy toyota bontót keresnék, egy e12-es hatchback-hez kellene nekem bal első lökhárító taró (52536-13020)  darab.
Válaszotokat előre is köszönöm.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29785 Dátum: 2020.07.10 01:43:32 »
music     

Thomas1111

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29786 Dátum: 2020.07.11 18:09:47 »
Sziasztok!

Új Toyota Corolla sedan autónkon gyár alufelni van.  Szeretnék külön garnitúra téligumit szettet acélfelnivel.  A lemezfelni méreteket  nézem de nem mindenhol ugyanazt írják hozzá

6,5x16   KO:5x114,3 KF:60,1 ET:45 van ahol ET39  melyik a jó méret?

thyeby

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29787 Dátum: 2020.07.12 20:50:23 »
Bemégy egy Toyota szalonba, kapsz cca 250 ezerért gumit felnistől. Gyárit.

https://pdf.sites.toyota.hu/arlista_uj_corolla_sedan.pdf

Thomas1111

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29788 Dátum: 2020.07.13 18:22:32 »
Bemégy egy Toyota szalonba, kapsz cca 250 ezerért gumit felnistől. Gyárit.

https://pdf.sites.toyota.hu/arlista_uj_corolla_sedan.pdf


Szia
Ez is egy megoldás.  Igaz nem a leg költséghatékonyabb.   Hisz 12k tól van felni, 16k környékén már jó minőséget kapsz. Gumi 15k tól igaz ez olyan is de 22k ért már van jó minőség.  240k helyett csak 152k. Nem is ez a gondom. E15 Auris volt az előd ahhoz vettem új téligumit de mivel eladtuk a gumi megmaradt, méret ugyanaz. Viszont felnim nincs. Ezért akarok csak felnit venni, ezért érdekel a felni mérete.

Sárközi András

  • Vendég
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29789 Dátum: 2020.07.13 19:36:11 »

Szia
Ez is egy megoldás.  Igaz nem a leg költséghatékonyabb.   Hisz 12k tól van felni, 16k környékén már jó minőséget kapsz. Gumi 15k tól igaz ez olyan is de 22k ért már van jó minőség.  240k helyett csak 152k. Nem is ez a gondom. E15 Auris volt az előd ahhoz vettem új téligumit de mivel eladtuk a gumi megmaradt, méret ugyanaz. Viszont felnim nincs. Ezért akarok csak felnit venni, ezért érdekel a felni mérete.
http://toyota.cartyresbt.hu/termek_katalogus_autok-oldal%7Ctoyota-auto_marka%7Cgumi_felni_valtomeretek%7Ctoyota