Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 5811884 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29760 Dátum: 2020.06.04 21:51:04 »
SziasztoK!

Leírom hogy jártam....

3 hete cseréltek a kocsimon kuplung szettet+váltó olajat. A napokban azt vettem észre hogy valami elkezdett ciripelni a motortérben bal oldalon. Nem morgó hang hanem nyikorgó,ciripelő.Alapjáraton néha csinálja,de inkább gázadásnál hallható menet közbe .Idegesítő. Ez a kuplung lenyomására elhallgat. Alig nyomom be 1-2 cm-re és nincs semmi ciripelés. Ezt a ciripelést kuplung csere előtt nem hallottam,pedig nagyon finomra van állítva a fülem :D Visszavittem a szervízbe ahol csinálták és azt mondták,hogy ez bizony 80% nyelestengely csapágy lesz....vagy lehet a kinyomócsapágy is.Azt viszont gariba cserélik ha hibás.Fura hogy eddig nem hallottam ezt a ciripelést csak a kuplung csere után lettem erre figyelmes.
Valaki járt már így közületek?Olvastam a itt is fórumon hasonló problémát meg más autós csoportba. ..

Üdv,
Gábor
Szia!
Nehogy higgy a szerelőnek!  [rohog] Csak a kinyomóvilla rögzítő rugója rázkódik a villán.
https://autoalkatresz.medija.hu/4812/2565485_2_b.jpg
Nagyon sokan jártunk már így kuplungcsere után. Csak be kell zsírozni, ha beférsz oda. Bővebben:
https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=94.msg721936#msg721936

Dnsgabor

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29761 Dátum: 2020.06.05 10:14:39 »
Szia!
Nehogy higgy a szerelőnek!  [rohog] Csak a kinyomóvilla rögzítő rugója rázkódik a villán.
https://autoalkatresz.medija.hu/4812/2565485_2_b.jpg
Nagyon sokan jártunk már így kuplungcsere után. Csak be kell zsírozni, ha beférsz oda. Bővebben:
https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=94.msg721936#msg721936

Megnézem.. Köszönöm az infót.Remélem segíteni fog.


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29763 Dátum: 2020.06.05 16:37:37 »
Ma vizsgázott a COV, és egyéb ok miatt szükség lett volna az autóra, ezért kértem egyet a Mayertől a szerviz idejére. (Egyébként nagyon rendesek voltak, mert fél napot számláztak a bérautóra). Egy vadi új Corollát kaptam, 1800 km volt benne. Hát, nagyon látszott a 15 év különbség, ami a COV és ennek a Corolla generációnak a tervezése közt telt el. Ez is olyan finom autó, mint volt anno az Avensis II, bár kevésbé elegáns. Szóval nagyon könnyen meg tudnék egy ilyet szokni, azzal együtt, hogy pont ez az autó nem kellene, sem a 4 ajtóssága, sem a fehér színe. Kilátás szempontjából felüdülés volt a COV-ba visszaülni, a hátsó ablak így esőben gyakorlatilag csak dísz. Szerencsére volt benne tolatókamera, ami azt hiszem, a mai lőrésszerű ablakokkal ellátott autóknál alap kéne legyen. A motorja nem volt egy rakéta (1,6 Dual VVTi), de az eddig megtett km mennyiség átlagfogyasztása 6,4 volt, ami azért imponáló. Ez a mi km-eink alatt nem változott, de nem is mentünk annyit, hogy kellett volna.
« Utoljára szerkesztve: 2020.06.08 09:58:03 írta music »
music     

gaben94

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29764 Dátum: 2020.06.10 07:22:11 »
Sziasztok!
Van egy 2005 ös 1.4 es E12 Corollam.Az lenne a kérdés hogy a gyári vízhűtő ventilátornak vannak fokozatai vagy csak maxon pörög.Jelenleg az a problémám hogy az autó miután elérte az üzemihőmérsékletét és a vízhőfok is középen áll,nagyon gyakran beindul a ventilátor és a nagyon hangos búgásból ítélve mindig maximumon pörög.Ez oké hogy csak maximumon pörög? és az oké hogy szinte mindig pörög ha 1 percnél tovább állok az autóval egyhelyben?Első autóm nem tudom milyennek kell lennie. ::)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29765 Dátum: 2020.06.10 08:16:15 »
Sziasztok!
Van egy 2005 ös 1.4 es E12 Corollam.Az lenne a kérdés hogy a gyári vízhűtő ventilátornak vannak fokozatai vagy csak maxon pörög.Jelenleg az a problémám hogy az autó miután elérte az üzemihőmérsékletét és a vízhőfok is középen áll,nagyon gyakran beindul a ventilátor és a nagyon hangos búgásból ítélve mindig maximumon pörög.Ez oké hogy csak maximumon pörög? és az oké hogy szinte mindig pörög ha 1 percnél tovább állok az autóval egyhelyben?Első autóm nem tudom milyennek kell lennie. ::)

A vízhűtőben mozgásban lévő folyadék tömegárama, és a hozzá - a hatékonyságot szem előtt tartva - igazított keresztáramú hűtési levegő tömegárama paritásából jön ki, hogy az említett vasban egyfokozatú a hűtőventilátor fordulatszám szabályozása.
A sűrű bekapcsolás jelzi, hogy a fent említett hatékonyságot erősen befolyásolja a hűtő regiszter csöveinek és bordás lemezeinek szennyezett állapota. Ildomos, - a menetiránnyal ellentétesen - irányított vízsugaras tisztítása.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

gaben94

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29766 Dátum: 2020.06.10 09:58:49 »
A vízhűtőben mozgásban lévő folyadék tömegárama, és a hozzá - a hatékonyságot szem előtt tartva - igazított keresztáramú hűtési levegő tömegárama paritásából jön ki, hogy az említett vasban egyfokozatú a hűtőventilátor fordulatszám szabályozása.
A sűrű bekapcsolás jelzi, hogy a fent említett hatékonyságot erősen befolyásolja a hűtő regiszter csöveinek és bordás lemezeinek szennyezett állapota. Ildomos, - a menetiránnyal ellentétesen - irányított vízsugaras tisztítása.
Ez megoldható anélkül hogy széttkapják az elejét vagy mindeféleképpen kikell szerelni?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29767 Dátum: 2020.06.10 13:58:59 »
Ez megoldható anélkül hogy széttkapják az elejét vagy mindeféleképpen kikell szerelni?

Megoldható , de strapás.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Buksi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29768 Dátum: 2020.06.21 17:39:53 »
Szaisztok!

Olyan problémám lenne, hogy mai nap egy bal majd utánna közvetlen egy jobb kanyar aután az autó csak úgy leállt...
Időm sem volt kivenni sebességből olyan gyorsan történt és meglepődtem...
Valaki tapasztalt már ilyet?
Esetleg ötlet hogy mi lehet a gond?
Vagy mit nézzek meg?!

2010-es Corolla
1.6 benzin
132LE MMT váltós

thyeby

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29769 Dátum: 2020.06.23 09:02:12 »
Sziasztok!
Új Corolla tulajdonos lettem. Rengeteg kérdéssel bombáznám a fórumot olyankor, amikor engedi az időm. Eltévedek a sok csiliviliben, azt se tudom, melyik gomb mire való, a manual pedig rém nehezen értelmezhető, kivált, hogy számtalanszor szerepel benne, hogy felszereltségtől függően. (Az első hazaúton annak is örültem, hogy sikerül mennem előre. Még a kézifék kioldásához is öt perc kellett legalább.) A kocsi egy 2005-ös 1.4-es HB tesója lett az udvarban. Egyelőre szívesebben ülök a régibe, mint az újba.

Legelső kérdésem:
Mit kell tudnom arról, hogy navigációt varázsoljak bele? (Szájbarágósan, mint egy hülyegyereknek - én még az androiddal se igazán vagyok barátságban. Telefonálok vele, és punkt um. A régi kocsiba ablakra tapadó navigációt használok öregecske Garmin képében. Igen ám, de a kábel a könyöklő alól nem ér az ablakig. Nem ér semeddig. És ha érne is, hát itt már tornamutatvány lenne a messzi szélvédőre tapasztani valami alkalmas helyre. Na, meg ha már ott az a fenenagy kijelző a konzolon, és látom a jutyubon, hogy rávarázsolják az anroid auto-t - ami nem egy tiszta sor számomra, és két napja azt próbálom megfejteni, hogy érdemes-e abba az irányba mozdulnom?)

Nem biztos, hogy hamar tudok reflektálni, sok a feladatom.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29770 Dátum: 2020.06.23 10:25:49 »
Sziasztok!
Új Corolla tulajdonos lettem. Rengeteg kérdéssel bombáznám a fórumot olyankor, amikor engedi az időm. Eltévedek a sok csiliviliben, azt se tudom, melyik gomb mire való, a manual pedig rém nehezen értelmezhető, kivált, hogy számtalanszor szerepel benne, hogy felszereltségtől függően. (Az első hazaúton annak is örültem, hogy sikerül mennem előre. Még a kézifék kioldásához is öt perc kellett legalább.) A kocsi egy 2005-ös 1.4-es HB tesója lett az udvarban. Egyelőre szívesebben ülök a régibe, mint az újba.

Legelső kérdésem:
Mit kell tudnom arról, hogy navigációt varázsoljak bele? (Szájbarágósan, mint egy hülyegyereknek - én még az androiddal se igazán vagyok barátságban. Telefonálok vele, és punkt um. A régi kocsiba ablakra tapadó navigációt használok öregecske Garmin képében. Igen ám, de a kábel a könyöklő alól nem ér az ablakig. Nem ér semeddig. És ha érne is, hát itt már tornamutatvány lenne a messzi szélvédőre tapasztani valami alkalmas helyre. Na, meg ha már ott az a fenenagy kijelző a konzolon, és látom a jutyubon, hogy rávarázsolják az anroid auto-t - ami nem egy tiszta sor számomra, és két napja azt próbálom megfejteni, hogy érdemes-e abba az irányba mozdulnom?)

Nem biztos, hogy hamar tudok reflektálni, sok a feladatom.
Az "új Corolla" mit jelent?
Neked új vagy most hoztad el a szalonból? Ha előbbi, akkor milyen évjárat, milyen tipusu fejegységgel vetted?
Ha 0 km-es, akkor miért nem navigációval vetted? [emoji848]

A Waze és a Google Maps ingyenes és jó [emoji6]

Tapatalkkal küldve.


thyeby

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29771 Dátum: 2020.06.23 11:51:21 »
Szalonból hoztam ki. A nagyobbik kijelzővel a középkonzolon. 2019-es évjárat. Egy nagy léptékkel olcsóbb volt, mint a 2020-asok. Azért nem navigációval vettem, mert úgy tudom, hogy az nagyságrendileg egy negyedmillió felár. Annyit nekem nem ér egy sz@ros térkép a kocsiban.
Igen, a Waze-t, és a Google Maps - ot is tartalmazza az android auto apk. Csak nem hivatalos letöltéssel érhető el hazánkban, és keveset tudok róla, hogy megéri-e azzal kísérleteznem.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29772 Dátum: 2020.06.23 15:58:28 »
Szalonból hoztam ki. A nagyobbik kijelzővel a középkonzolon. 2019-es évjárat. Egy nagy léptékkel olcsóbb volt, mint a 2020-asok. Azért nem navigációval vettem, mert úgy tudom, hogy az nagyságrendileg egy negyedmillió felár. Annyit nekem nem ér egy sz@ros térkép a kocsiban.
Igen, a Waze-t, és a Google Maps - ot is tartalmazza az android auto apk. Csak nem hivatalos letöltéssel érhető el hazánkban, és keveset tudok róla, hogy megéri-e azzal kísérleteznem.
Negyedmillió Ft-t a gyári.
Szerinted megéri némi kisérletezgetés, hogy egy ingyenes Android auto-t használj?  Én is meggondolnám ...  vagy felpattintod a tapadó korongot.


Tapatalkkal küldve.


thyeby

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29773 Dátum: 2020.06.23 17:23:09 »
Most néztem meg a Toyota katalógust épp emiatt. Nekem Corolla Comfort Tech van. Erre nem elérhető a gyári "Toyota Touch 2 with go navigációs rendszer". Az csak az Executive csomaggal elérhető, ami viszont több, mint egymillióval drágább, és ott is csak feláras opció a navigációs program. És én tudatosan nem akartam se 17 collos felniket, se pedig led fényszórókat, amitől az executive ikszekjutív. Egyedül a sötét üveg imponált abban a csomagban, a többitől ódzkodok.

Szóval így már irreálisan drága lett volna számomra a kocsi - csomó olyan dologgal, amit kifejezetten nem akarnék még ingyen se.

Viszont lehet, hogy úgy lesz, ahogyan javasoltad. Tapadókorong.

Biztos vagyok abban, hogy kevés idő múlva a legtöbb gyári autóban alapfelszereltség lesz felár nélkül az, hogy nem csak kihangosíthatom, hanem tükrözhetem a telefont, internetezhetek is akár, ha áll a kocsi. Ezek valójában filléres dolgok, csak még előbb ki kell szedni a pénzt azok zsebéből érte, akik hajlandók kifizetni. A valóságban ennek csak annyi köze van a prémium kategóriához, hogy a prémium igényűek hajlandók pénzt adni érte.

Zsigulin nevelkedtem. Mennyi sor olyan dolog van most egy alapfelszereltségű Corollában (De minden más autómárkában is.), ami a Ladák idejében még a Mercedes luxusosztályában sem létezett. És olcsóbb most egy jól felszerelt Corolla, mint amennyibe egy új Lada került légzsák nélkül, fejtámla nélkül, minden nélkül.
Két kezemen sem tudom felsorolni, hogy mennyi tétellel bővült az alapfelszereltség 15 év alatt az öregebbik Corollánk vásárlása óta. De hát ez van. Csak bosszantó, hogy a kocsi képessége tisztán meg van rá, gyakorlatilag adott is, és maga a megvalósítás igazából egyáltalán nem drága űrtechnika ma már.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29774 Dátum: 2020.06.24 08:01:32 »
Tudtommal a 2020 modellekben már használható - vagy a következő frissítéssel használható lesz - a tükrözés telefonról. Innentöl okafogyott a gyári navigáció szetintem.

Tapatalkkal küldve.